Poprzedni temat «» Następny temat
Prześladowanie, atakowanie, molestowanie uczniów w szkoła
Autor Wiadomość
ANIUS 
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 12:52     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Uszatek napisał/a:
Jak ktoś notorycznie rozrabia i rozmowa nie przynosi skutku, to widać jest za głupi i nie powinno się z nim ciągle gadać, przekonywać, prosić, tylko po jednym ostrzeżeniu tak ukarać, żeby nie mógł przez tydzień siedzieć. Może taki język dotrze.


oj nie sadze, ze to jest dobra metoda wychowawcza :kwasny:

Uszatek napisał/a:
widzę winę rodziców, którzy nie mając często czasu na wychowanie dziecka puszczają je "samopas".
dobre spostrzezenia i odwieczna prawda



Uszatek napisał/a:
Obejrzyj kiedyś "Pod Napięciem" na tvn, najlepiej gdy poruszają właśnie problemy dragów/przemocy/kibiców itp, dotyczące grup. Zwykle stoi taka grupka wśród publiczności i się podśmiewa, a jak prowadzący zadaje pytanie to oni nie widzą żadnego problemu, wiedzą swoje.


nie mozemy szkolnych pogadanek, porownywac do takich programow, ktore jz z zalozenia sciagaja patologiczna mlodziez, ktora chce "pokazac pyska do kamery"...

nie mysle poza tym o rozmowie, gdzie stoi nauczyciel, ofiara i sprawca, wiadomo, ze potem donosiciel dostanie po lbie... mowie tutaj o pogadankach w 3-osobie, z pytaniami i odpowiedziami, jak , po co, dlaczego, co zrobic? usiwadamiajac poprzez rozmowe, co moze czuc dana osoba...czasem na listosc sie da
:hyhy:
Profil
PW Cytuj
Uszatek
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 16:06     



Dołączył: 19 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
ANIUS napisał/a:

oj nie sadze, ze to jest dobra metoda wychowawcza :kwasny:


Ja z kolei mam awersję do ciagłego rozmawiania. Oczywiście, po pierwszym "wykroczeniu" należy wziąć delikwenta, wytłumaczyć co i jak, porozmawiać. Ale nie w nieskończoność, bo niestety w większosci przypadków jak dzieciak nic nie robi sobie z pierwszej rozmowy i dalej bedzię sią zachowywał jak się zachowywał, to pozostałe rozmowy będą z niego spływać jak po kaczce.

ANIUS napisał/a:

nie mozemy szkolnych pogadanek, porownywac do takich programow, ktore jz z zalozenia sciagaja patologiczna mlodziez, ktora chce "pokazac pyska do kamery"...

nie mysle poza tym o rozmowie, gdzie stoi nauczyciel, ofiara i sprawca, wiadomo, ze potem donosiciel dostanie po lbie... mowie tutaj o pogadankach w 3-osobie, z pytaniami i odpowiedziami, jak , po co, dlaczego, co zrobic? usiwadamiajac poprzez rozmowe, co moze czuc dana osoba...czasem na listosc sie da
:hyhy:


No ja rozumiem, tak nagle niewiadomo skąd dyrekcja organizuje kilkunastoosobowe pogadanki, które całkiem przypadkiem dotyczą czegoś, co się ostatnio niedobrego wydarzyło w szkole. Nie wydaje Ci się to podejrzane? A skąd nauczyciele wiedzieli, a kto podkablował itp itd.

Owszem, rozmawiać trzeba, ale tylko raz. Muszą być jakieś sztywne zasady ustalone i nieuchronna, dość surowa kara za ich przekroczenie. Jeżeli dzieciaki nie będą zdyscyplinowane to bedzie tragedia.

Tak przy okazji, w aktualnym OZONie jest na ten temat ciekawy artykuł, polecam.
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 21:47     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Cytat:
OZONie jest na ten temat ciekawy artykuł, polecam.

w wolnej chwili zajrze

czytajac twoje rozwazania, wnioskuje, ze jak rozmowa nie wypali lac po lbie ile wlezie :rotfl: :rotfl: :rotfl: ;)
Profil
PW Cytuj
Uszatek
Wysłany: Sob Maj 21, 2005 12:51     



Dołączył: 19 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
ANIUS napisał/a:

czytajac twoje rozwazania, wnioskuje, ze jak rozmowa nie wypali lac po lbie ile wlezie :rotfl: :rotfl: :rotfl: ;)


Po (...), po (...), we łbie i tak niewiele niektórzy mają :] No, ale w końcu pojęłaś :P
Profil
PW Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 11:24     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Odnosnie topicu:

takie mamy czasy .. ze coraz czesciej takie rzeczy maja miejsce .. i to nie tylko w szkolach .. ale nikt o tym glosno nie mowi. Jest XXI Wszystko moze sie zdarzyc .. Jak w piosence Ascetoholix - Szczyt .. to juz jest szczyt .. "coraz częściej tacy sami, zboczeńcy i kapłani, zakamuflowani" <- to cytat z tej piosenki .. co jeszcze nas czeka ????
Profil
PW Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 11:25     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
P.S. Dla zainteresowanych moge wyslac piosenke mailem .. bo nie za wiele osob posiada ta piosenke.. :D
Profil
PW Cytuj
Appo 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 16:10     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
nom ... prześlij mi :D pliska ;) posłucham tej nutki :]
appo@poczta.fm lub appo@sosnicanet, p l
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 21:02     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Troszke mi mail szfankuje .. ale wyslalem na appo@poczta.fm mam nadzieje ze doszlo :D:D (P.S. To jest troche niepelna wersja.. :D urywa sie w refrenie po 2 zwrotce.. ale nie slyszalem jeszcze pelnej wersji .. wogole jakas nie wypromowana jest ta piosenka .. :D)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 22:29     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dobra... to teraz moja kolej na plodzenie tutaj w tym temacie co nie co...
RAZ molestowanie i przesladowanie ucznio bylo jest i zawsze bedzie w szkolach i obojetnie czy to prywata czy panstwowka.
DWA nauczyciel w tych czasach niestety to nie jest nauczyciel pelna geba... ogranicza sie tylko do szkoly a uczniem interesuje sie od momentu "wejscia" na teren szkoly do czasu az go "opusci".
TRZY molestowanie sexualne uczniow obojetnie w jakim wielku bylo jest i bedzie... tylko roznica jest taka ze KIEDYS sie o tym nie mowilo... bo jak dziecko cos zle powiedzialo na nauczyciela to rodzic jeszcze dwa razy przylozyl nim dziecko zdazylo powiedziec "mama".

ANIUS ja tez pochodze z rodziny belfrow... moja Mama i Tatko to nauczyciele i czasem uwazam, ze masz wyimagowany obraz "idealnego" pedagoga, ktory w rzeczywistosci tak na prawede nie istnieje.
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 12:33     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Cytat:
ANIUS ja tez pochodze z rodziny belfrow... moja Mama i Tatko to nauczyciele i czasem uwazam, ze masz wyimagowany obraz "idealnego" pedagoga, ktory w rzeczywistosci tak na prawede nie istnieje.


ja nie pochodze z takiej rodziny
ja jestem nauczycielem (taki okres przejsciowy w moim zyciu ktory sie konczy)
nie mam wyimaginowanego obrazu nauczyciela, bo tak samo klne na innych, jak pewnie niektorzy na mnie ... ale co do spraw jak w temacie - dopoki nie jestes w pokoju nauczycielskim - nie wiesz o czym te bezduszne stwory (nauczyciele) gadaja.... a wlasnie gadaja tez o tym, bo pomoc temu biednemu, glupiemu Jozkowi, ktory sie troche stoczyl przez to swoje towarzystwo od siedmiu bolesci...ale jak to zrobic, pomino tego,ze to widze, a odezwe sie do niego,a on mnie i tak traktuje jak powietrze, nie powie z czym jeszcze ma problem, nie widzi Twojej wyciagnietej reki... jasne, ze nie kazdy belfer ja wyciaga, ale wierz mi, ze rozmawia sie o tym,chce sie pomoc itd
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 12:34     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Cytat:
"idealnego" pedagoga, ktory w rzeczywistosci tak na prawede nie istnieje.

nie prawda
tacy sie tez zdarzaja...
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 14:05     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ech ANIUS ... ja w pokojach nauczycielskich spedzilam pol szkolnego zycia... to co innego, ze kiedys czasy byly inne i na prawde belfer chcial pomoc... teraz wiem z relacji moich starych belfrow ze szkoly [a dzis bylam na odwiedzinach :P] to wiem co sie tam dzieje... nie jest tak rozowo jak Ci sie zdaje... nie mowie tutaj ze wszedzie tak jest... bo bym sklamala... uczen majac problem na pewno nie przychodzi z tym do nauczyciela... tylko rozwiazuje go w inny sposob... albo co gorsza nie rozwiazuje tylko wciaga sie w ten wir przemocy molestowania i kocenia... bo o tym jest mowa w topicu. Nie czarujmy sie odsetek prawdziwych nauczycieli tych z powolania jest tak maly, ze belfry stojacy po przeciwnej stronie ich po prostu zagluszaja... zapytaj kogos kto sie uczy teraz jacy sa ich nauczyciele w szkole... sami sobie wyrabiaja taka a nie inna opinie a zle slowo ciagnie sie za czlowiekiem jak smrod w gaciach...
I jeszcze jedno.... rozmawiac nauczyciele o pomocy moga... bo to nie sztuka... ale zrobic ten pierwszy krok to nie stac bardzo nielicznych belfrow... i za te slowa daje sobie reke uciac... bo mowic i doradzac jest latwo... ale najczesciej na doradzaniu sie konczy, a mlody czlowiek nie potrzebuje "kazan" tylko dloni ktora go nakieruje, pomoze a nie tylko ryjka co bedzie sapac nad uchem "co powinienes zrobic".
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 14:52     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Aither napisał/a:
nie jest tak rozowo jak Ci sie zdaje...

mnie sie nie zdaje Aither, ja bywam w okoju nauczycielkim, mam swoje miejsce, kubeczek i prawo glosu...
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 14:53     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Aither napisał/a:
uczen majac problem na pewno nie przychodzi z tym do nauczyciela...
no owszem, ale powinno byc odwrotnie....
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 15:08     

Cytat:
nie prawda
tacy sie tez zdarzaja...



"Każda sroka swoj ogon chwali",a życie i prawda wygląda jak slowa Aither...
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 16:05     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
tak wlasnie, chwale swoj piekny i kolorowy ogonek, bo jestem dumna z tego, ze staram sie robic co, by te biedne zagubione istoty nie wyladoaly na dnie...
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 18:15     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ANIUS no dobrze "powinno" co nie znaczy ze jest poza tym skad nauczyciel ma iwedziec o problemach ucznia skoro ten do niego nie przychodzi - bo nie chce - zaznaczam... ja nie staram sie byc zlosliwa czy cos ale "kubeczek" w pokoju nauczycielskim jeszcze o niczym nie swiadczy... poza tym :) sroka ma czarny ogon a kolorowy ma paw :)

Piotrulek wiem ze tak wyglada rzeczywistosc... u mnie polowa rodziny to belfry z prawdziwego zdarzenia... na kazdej rodzinnej imprezie o niczym sie nie mowi jak o szkole...

A i jeszcze jedno ANIUS ... radze nie robic z kazdego ucznia totalnej sieroty spolecznej bo to sie na Tobie moze kiedys zemscic :) tak tylko uprzedzam :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 18:44     

Cytat:
bo jestem dumna z tego, ze staram sie robic co, by te biedne zagubione istoty nie wyladoaly na dnie...



To pochwal się konkretnym przykladem... :) :) :) tylko bez teoretyzowania,śmialo
Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 22:43     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
a to ciekawostka ^_^
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 09:50     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
obawiam sie, ze byloby to nie na miejscu
i ktos moglby sie poczuc urazony, albo zly na mnie, ze wyjawiam na forum jego sekrety i bolaczki :kwasny:
Aither napisał/a:
radze nie robic z kazdego ucznia totalnej sieroty spolecznej bo to sie na Tobie moze kiedys zemscic

no do wszystkich kretow i dzdzownic, ludzie, czy ja pisze, ze kazdy jest sierota, uogolnienie znacie taki instrument jezyka....
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008