Poprzedni temat «» Następny temat
wiec ja tez w sprawie nauczycieli :P
Autor Wiadomość
zania 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:38     



Dołączyła: 30 Maj 2005
Skąd: wieś pod gliwicami
zreszta to chyba wychodzi z 9 :P
Profil
PW Cytuj
zania 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:40     



Dołączyła: 30 Maj 2005
Skąd: wieś pod gliwicami
chwilka dzieki, nie potrzebuje adwokata i ni jestem ucisniona, zwyczjanie wkurza mnie dwoch kiepskich nauczyciel, napisalam o tym i tyle, i juz:P
Profil
PW Cytuj
zania 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:42     



Dołączyła: 30 Maj 2005
Skąd: wieś pod gliwicami
ciekawe osfald jak dlugo pracujesz? to pdnosnie braku skarg na Ciebie? ja 15 lat,
zreszta studenci nie tacy skorzy do skarzenia sie, hehe, co innego klienci, w dodatku anonimowo, to maja pole do popisu:)
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:48     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Z prawie każdą pracą wiążą się choroby zawodowe :P więc nie jest to dla mnie argument. A 1000 zł miesięcznie? A ile osób dostaje mniej? I to w cięższych zawodach.
Znam paru nauczycieli, praktycznie każdy z nich ma inne zdanie. Więc nie w tym temacie nie będę się jednak wypowiadać bo przedstawiłabym tylko zdanie innych a nie swoje. Swojego zdania już nie mam w tym temacie.
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:50     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
Piotrulek napisał/a:
Ależ nie,mi nie jest żal 6 tygodni(tu się chyba matematyka klania,panie pedagogu,gdyż w miesiącu są 4 tygodnie,a więc 4x2=8tygodni w wakacje,kolejne 2 tygodnie ,ferie zimowe,święta wielkanocne i Boże Narodzenie to kolejne 2 tygodnie,więc na szybko mamy ich 12 w roku),mi jest żal tylko tych pieniędzy,ktore zamiast na szpitale,drogi,rekreacje,kolonie dla dzieci ubogich i wiele innych szczytnych celów,wpadają wam do kieszeni za wypoczynek czyli za darmo.Żadna grupa zawodowa nie ma tyle wolnego,nawet ci skorumpowani policjanci...


BUHAHAHAHA!!!! widze, ze masz wiadomosci z dziesiatej reki! No ale sterotypy robia swoje! W roku mamy 6 TYGODNI urlopu (obowiazkowo do wybrania w okresie wakacyjnym) i NIC ponad to! Zadne 2 miesiace... We wszystkie Twoim zdaniem wolne okresy, jak ferie pracujemy! Ja prowadze badania, przygotowuje sie na konferencje, pisze artykuly... itd. Sa to jedne z bardziej pracowitych dni w roku! Dni swiateczne sa ustawowo wolne dla wszystkich... no ale prywaciarze zachlanni na kazdy grosz nie dosc, ze sami nie potrafia uszanowac takich dni to jeszcze zmuszaja do tego pracownikow! Wyzysk i zerowanie na bezrobociu! To raz....

Dwa... i dalej znowu demagogia... Ty chyba nic innego nie potrafisz?? Wiesz ile mialbys drog, szpitali bez wyksztalconych ludzi?? Gdzie ten kraj bylby gdyby nie te darmozjady w szkolach?? Do dzis znachorzy leczyliby Cie ziolami i byc moze jezdzilbys po duktach na osle... ale co tam... Widzisz czubek wlasnego nosa i NIC poza nim! Nie potrzeba bedzie wogole koloni dla biednych dzieci jesli damy im szanse rozwoju i edukacji krotkowidzu! I znowu Ci zal!!! Zawisc! W dodatku bezpodstawna! Jestes swietnym przykladem beztroski umyslowej... SZKODA SLOW!
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:53     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
zania napisał/a:
chwilka dzieki, nie potrzebuje adwokata i ni jestem ucisniona, zwyczjanie wkurza mnie dwoch kiepskich nauczyciel, napisalam o tym i tyle, i juz:P


aaa... chyba, ze tak :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez of Sro Cze 08, 2005 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:54     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
zania napisał/a:
ciekawe osfald jak dlugo pracujesz? to pdnosnie braku skarg na Ciebie? ja 15 lat,
zreszta studenci nie tacy skorzy do skarzenia sie, hehe, co innego klienci, w dodatku anonimowo, to maja pole do popisu:)


w zawodzie nauczyciela? czy wogole? jesli skarza sie to znaczy, ze mieli jakies powody? przestali Cie lubic na pierwszy rzut oka? przytocz jakis przyklad... na pewno nie wszystki skargi sa uzasadnione ale czesc z nich mogla byc wazna...
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 09:59     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
kaszanna napisał/a:
Z prawie każdą pracą wiążą się choroby zawodowe więc nie jest to dla mnie argument. A 1000 zł miesięcznie? A ile osób dostaje mniej? I to w cięższych zawodach.
Znam paru nauczycieli, praktycznie każdy z nich ma inne zdanie. Więc nie w tym temacie nie będę się jednak wypowiadać bo przedstawiłabym tylko zdanie innych a nie swoje. Swojego zdania już nie mam w tym temacie.


Ja nie narzekam ani na choroby ani nawet na te 1000zl.. NAPISALEM TAM WYRAZNIE... INNI MAJA GORZEJ... ale nie po to ksztalce siebie przez pol zycia aby potem miec gorzej od czlowieka, ktory poszedl dzialac zaraz po szkole sredniej w jakies prostej pracy! Edukacja jest jedna z niewielu drog w anszym pieknym kraju, ktora mozna osiagnac sukces w uczciwy sposob!

i mozecie mi wierzyc zawod nauczyciela to CIEZKA praca! Wiem, ze patrzac z zewnatrz niektorym sie zdaje, ze mamy tak cukierkowo... POZORY!
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 10:05     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Piotrulek napisał/a:
Ależ nie,mi nie jest żal 6 tygodni(tu się chyba matematyka klania,panie pedagogu,gdyż w miesiącu są 4 tygodnie,a więc 4x2=8tygodni w wakacje,kolejne 2 tygodnie ,ferie zimowe,święta wielkanocne i Boże Narodzenie to kolejne 2 tygodnie,więc na szybko mamy ich 12 w roku),mi jest żal tylko tych pieniędzy,ktore zamiast na szpitale,drogi,rekreacje,kolonie dla dzieci ubogich i wiele innych szczytnych celów,wpadają wam do kieszeni za wypoczynek czyli za darmo.Żadna grupa zawodowa nie ma tyle wolnego,nawet ci skorumpowani policjanci...


nie, no Piotrulek - powtarzasz sie. Juz mi gdzies zarzucales tymi slowami, ze tyle, a tyle wolnego. Po prostu zalujesz, ze nie masz tyle "wolnego". Zazdroscisz. zmien prace! Po co prowadzisz sklep? Moze bys pouczyl czegos?!? ... a wtedy napewno jakosc polskiego nauczycielstwa by wzrosla...
Piotrulek, jak osfald zauwazyl: okres wakacyjny, tj lipiec sierpien to tylko 6 tyg wakacji dla nauczyciela, bo dwa ostatnie (bynajmniej w szkolnictwie podstawowym i srednim) sa do dyspozycji dyrektora. tzn siedzisz w szkole, porzadkujesz szafeczki , ale przede wszystkim przygotowujesz sie do pracy w nastepnym roku szkolnym- a jest co przygotowywac, miedzy innymi dokumentacje. Wiesz ile tego i co to jest? Wymagania edukacyjne na poszczegolne oceny, dla kazdej klasy? Rozklady materialu dla kazdej klasy osobno? i inne takie? To jest naprawde duzo pracy...
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 11:37     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
zania napisał/a:
a mnie tez zal 6 tygodni urlopu


ale z tego powodu nie chcesz zrobic czystki, nie siejesz klamstw, nie obrazasz innych, nie widze tez w Twoich slowach jakiegos pietna sterotypowego patrzenia... chocby na nauczycieli (tz. mam nadzieje, ze tak jest)...
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 15:47     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
jeeezu - ta rozmowa mi się nie podoba, za "chwilę" muszę wysłać syna do zerówki a potem do szkoły i chyba po tym co przeczytałam to będę razem z nim siedziała w ławce przez .... pierwszych dzisięć lat (?) żeby mieć na oku to co się wyrabia :zly:
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:01     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
hehe... nie jest tak zle :rotfl: ale atmosfera kreowana przez niektorych stwarza takie pozorne koniecznosci... Wystarczy, ze rodzic bedzie wychowywac (w pelnym tego slowa znaczeniu), a szkola uczyc i zarazem opiekowac sie dzieckiem (w zakresie jednak ograniczonym mozliwosciami oraz akceptacja spoleczna... w koncu rodzice maja tu ostatnie slowo). Zreszta sama przezylas okres nauki szkolnej i mam nadzieje, ze nie wspominasz go jako czasu spedzonego z wykolejonymi, zlymi,... niech pomysle jak tu jeszcze nazywano nauczycieli... nienormalnymi darmozjadami?? Trzeba oczywiscie kontrolowac na bierzaco co sie dzieje z dzieckiem i rozmawiac z pedagogiem, a wszystko bedzie OK :)
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:06     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Hmmm część znajomych nauczycieli uważa że wolą być nauczycielami ze względu na to że to lekka praca... Że sporo wolnego jak sobie wypracują system np. sprawdzania klasówek itd. Owszem, jedna koleżanka narzeka jak to strasznie ma dużo pracy, ile papierów itd. Uczy w szkole prywatnej, podstawówce, ma 6 uczniów.
Nie wiem jak jest naprawdę bo nauczycielem nie jestem i do uogólniania jestem daleka. Ale negatywne zdania na ten temat nie wzięły się z nieba, prawda?
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:08     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nic nie bierze sie z nieba :) moze troszke deszczu :) ale to przyslowiowo z nieba :)
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:10     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Wiem oczywiście że po części są to zdania rodziców którzy nie widzą u siebie winy za takie i owakie zachowanie dziecka. Wiem że w dzisiejszych czasach dzieci są inne (nawet za moich, a było to całkiem niedawno, nauczyciel był kimś komu okazywało się szacunek).
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:12     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kaszanna teraz szcunku nie ma... bo zeby na niego sobie zasluzyc musi to tez isc w dwie strony, jesli nauczyciel nie szanuje ucznia ten go szanowac tez nie bedzie :) i tutaj sie sprawa zapetla :)
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:15     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
oczywiscie kaszanna... ja nie wmawiam nikomu, ze wszystko jest klamstwem... ponoc nawet w plotce jest ziarno prawdy... takze nie bede sie wypowiadal za Twoje kolezanki... byc moze maja naprawde lekko, zmajstrowaly sobie jakies sytemy pracy, dogadaly sie z szefem... itd... jednak GORACO Cie zapraszam do mnie na uczelnie w czasie roku (o sesji nie mowie bo to poprostu jest NAWA?), wystarczy jeden dzien, a jesli zechcesz to chetnie bede Cie zapraszal przez dluzszy okres... Naprawde nie jest tak smietankowo. Trywialny przyklad... probowalas kiedy mowic do 180 ludzmi w jakims jezyku obcym tlumaczac im zawilosci swojego spojrzenia na dany problem? Gwarantuje Ci, ze stres towarzyszy mi przez miesiac przygotowan, a po sesji plenarnej czlowiek czuje sie jakby przepracowal fizycznie kilka dni... Znowu mowie o sobie bo nie znam pracy nauczycieli w podstawowkach czy gimnazjach. Rowniez daleko mi od uogolnien...
Ostatnio zmieniony przez of Sro Cze 08, 2005 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:16     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
Aither napisał/a:
kaszanna teraz szcunku nie ma... bo zeby na niego sobie zasluzyc musi to tez isc w dwie strony, jesli nauczyciel nie szanuje ucznia ten go szanowac tez nie bedzie i tutaj sie sprawa zapetla


a odwrotna konfiguracja? jesli uczen nie szanuje nauczyciela? :/
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:17     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Nauczyciele starsi stażem potrafią (nie wszyscy ale większość) jednak ten szacunek zdobyć. Czy teraz inaczej kształci się nauczycieli czy to zależy od człowieka? Bo zauważyłam z przykrością że Ci młodsi są zupełnie inni...
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 16:19     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
Kaszanna mowisz tak bo zupelnie inaczej odbieralas tamta rzeczywistosc... Punkt widzenia dziecka-ucznia. Dominowaly zupelnie inne zachowania. Ciekawe czy dzisiejsze pokolenie naszych wychowankow nie powie czego podobnego za kilkanascie lat??
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008