Poprzedni temat «» Następny temat
Porozmawiajmy o polskim prawie
Autor Wiadomość
Demmo 
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 16:38     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
mysle ze gdyby policjanci nie byli ludzmi, to mozna by im pozwolic na duzo wiecej, by nas bronili...
ale ze niestety to troche nie realne, to wszelkiego rodzaju ograniczenia maja chronic rowniez tych 'dobrych' obywateli przed naduzyciami ze strony funkcjonariuszy, ktorzy w wielu sytuacjach byliby pewnego rodzaju wyrocznia...
juz teraz sie zdarzaja roznego rodzaju wpadki policji polegajace na katowaniu ludzi ktorzy akurat mieli pecha trafic na nieco znerwicowany patrol...
ja musze przyznac ze czasami idac sobie wieczorem ulica i widzac palkarzy wcale nie mysle sobie: 'o.. patrol - to dobrze, bo jest bezpiecznie' tylko zaczynam sie cykac, mimo ze po prostu sobie ide... juz kiedys spacerujac sobie wieczorem trafilem na takich, co zaczeli mnie maltretowac psychicznie wypytujac o rozne rzeczy, a w koncu spisujac.. za co? ano widocznie przekroczylem dozwolona predkosc spaceru lub nie wlaczylem migacza :P
no i potem problem jest w tym, ze kilka czarnych owiec w policji, ktore poszly tam dla przekretow, wyzywania sie na ludziach itd rzuca niekorzystne swiatlo na cala reszte, ktora zapewne stara sie cos zrobic by bylo lepiej...
Profil
PW www Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 17:46     

Demmo, Czasami trafia się na cielaków policjantów,ale gdy zapada wyrok w sądzie zly i niesprawiedliwy,to wtedy powstaje kłopot i problem
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 19:59     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Demmo, po to się tworzy Policję:

USTAWA ( o Policji)
z dnia 6 kwietnia 1990 r.
o Policji

ROZDZIA? I
Przepisy ogólne

Art. 1. 1. Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

2. Do podstawowych zadań Policji należą:

1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra,

2) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania,

3) inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi,

4) wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców,

5) nadzór nad strażami gminnymi (miejskimi) oraz nad specjalistycznymi uzbrojonymi formacjami ochronnymi w zakresie określonym w odrębnych przepisach,

6) kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych,

7) współdziałanie z policjami innych państw oraz ich organizacjami międzynarodowymi na podstawie umów i porozumień międzynarodowych oraz odrębnych przepisów,

8) gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie informacji kryminalnych,

9) prowadzenie Krajowego Systemu Informatycznego.

10) prowadzenie bazy danych zawierającej informacje o wynikach analizy kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA).

Daltego nie powinieneś się bać ich, a pomyśleć:"Patrol, chronią nasze bezpieczeństwo..."
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 20:03     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
noooooooo właśnie mozna trafić na takich gliniarzy jak w filmie "Komórka" 8) :wink:
Profil
PW Cytuj
delfin
[Usunięty]
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 00:23     

Agagatka widze, ze studiujac prawo masz pewne zboczenie zawodowe (juz teraz). Wy prawnicy (i przyszli prawnicy) myslicie, ze prawo ma sluzyc ludziom, amy ludzie od dawna wiemy, ze ma sluzyc panstwu.
Mariusz po co cytujesz ustawe o policji? W Polsce nawet konstytucja nie jest przestrzegana, a co dopiero mowic o ustawach, o aktach nizszej rangi zapominajac, ze istnieja :-)

O policji moglbym mowic duzo i prawie zawsze zle, ale odniose sie do poruszonego tematyu czyli drogowki. Drogowka to najgorszy twor policji pod kazdym wzgledem. Jedyny plus jaki maja to umiejetnosc szybkiego poruszania sie na motocyklach - sam sie o tym przekonalem. Ja mam do nich zastrzezenia nie ldatego, ze mnie lapia, bo czasami maja racje, ale ich kulture i sumiennosc w wykonywaniu obowiazkow. Jeszcze wieksze zastrzezenia mam do rozpoznawania stopnia zagrozenia jakie powoduje osoba swoim wykroczeniem. Moje mandaty wynikaja w wiekszosci przypadkow za przekroczenie predkosci, wtedy dogadujemy sie co do wysokosci mandatu (jak ja kocham ten kraj) i podpisuje mandat. Zdarzylo mi sie natomiast nie podpisac mandatu i tylko raz skierowano sprawe do kolegium (wtedy jeszcze nie do sadu), ktora po malych perypetiach wygralem. Podsumowujac jest to walka o to kto kogo wykiwa, kto bedzie cwanszy. Wiem, ze powinno byc inaczej, ale patologia to slowo, ktore narzuca sie od razu.
Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 06:56     


Dołączył: 18 Paź 2004
nie uwazam zebym miala jakies skrzywienie porzez to co robię ale rozumię twiją wypowiedz i nie mam zamiaru złośćic się tak jak mariusz. to tak jak z księżmi niby czemus komus słuza i mają się w okreslony sposob zachowywac a ja znam jednego ksiedza ktory tego przestrzega a reszta............no coż
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 08:06     

NIE BROńCIE CZEGO¦ CZEGO NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x
Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 20:31     

POLSKIE PRAWO JEST DO DUPY
Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 20:40     

darkenstein, Do dupy jest papier,a prawo do niczego
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 22:51     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
No tak, tylko, że najgorsze jest to, że policjanci z Komend Miejskich i Komisariatów oraz Posterunków mają wyrabiać dobrą opinię o Policji, podczas gdy dzisiaj w Gazecie Wyborczej, na pierwszej stronie czytamy dupny artykuł o tym jak panowie policjanci w Komendzie Głównej Policji w Warszawie sprzedają przetargi.
Normalnie za każdy ze sprzętów, tej samej jakości zapłacili by 20 - 25tys zł, a tak zapłacili 40tys zł. Gdzie tu sprawiedliwość ? Komenda Główna powinna świecić przykładem ... a tu taki bubel.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 08:43     

Mariusz, Przecież w Polsce tylko ryby nie biorą,a policjant to nie ryba.
Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 15:12     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
wczoraj bylem swiadkiem dawania lapowki przez goscia:

sprawa wygladala tak....stoi sobie radiowoz i czeka sobie zachwile podjezdza czerwone BMW i gosciu wsiada sobie do tylu wyciaga koperte policja bierze i gosciu wysiada.....po chwili odjezdza z piskiem opon
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 15:31     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Nie było to może czerwone 4-drzwiowe e-30 ?
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 16:09     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
to ja bylam w tym bmw :lol: musialam im dowieść jeden dokument,bo ostatnim razem nie mialam :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :rotfl: :wink:
Profil
PW Cytuj
Dev 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 16:14     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
kolo mnie stoi czerwone BMW( jedno z tych starszych) :) koncowke rejestracji ma 997 :mg: :rotfl:
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 16:21     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
:) no dobra, ja mam lepsze wozy niz BMV, do pracy jezdze najlepszym z moich wozow we wtorki...super zolta maszyna, rewelacyjna, niska podloga...szeroka, sportowa...swietna i numerek startowy ma na przodzie:P hihhi 202 ekstra to najnowszy model marki eeeeeeeee, no wiecie stajnia KZKGOP :jupi: :jupi: :jupi:
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 16:24     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
przepraszam, ze zeszlam z tematu, ale jakos nie moglam sie powstrzymac przed tym malym komenatzem:P
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 17:39     

W tym temacie dewagujemy o prawie,że jest zle,ale to przecież ludzie (sędziowie,adwokaci,prokuratorzy i reszta)kalają to prawo swoimi interpretacjami,też biorą lapówki i są skorumpowani,nie wiadomo czy nie bardziej niż taki "krawężnik"ktory weÄ?mie 50zl ,aby odstą[pić od mamndatu i punktów karnych.
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 19:43     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Dev napisał/a:
kolo mnie stoi czerwone BMW( jedno z tych starszych) :) koncowke rejestracji ma 997 :mg: :rotfl:

To właśnie te o które mi chodzi ;-) To e30, 91r. , 4 furtki, silnik 2.0l albo 2.5l, dość głośny wydech,i ta charakterystyczna końcówka 997 ... a kto jest jej właścicielem ? Któżby inny niż policjant z Pogotowia Powypadkowego. To Stanisław G.. miał też ojca, w drogówce - Jana. Pewnie ktoś z was ich zna.
Dzisiaj widziałem tego faceta jak jechał swoim autem i gadał przez tel. kom. Ale daje przykład, żeby mnie szlag trafił ... ;/ Człowiek tu się stara o dobre imie, a tu taki ... nieprzestrzega przepisów, a innym daje mandaty za to.
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 16, 2005 01:58     

w naszym prawie podoba mi sie tylko to ze nie musze placic mandatow wystarczy lapowka :D
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008