Wypróbuj nowe trendy w pielęgnacji Twojej twarzy

Obecnie na rynku drogeryjnym znajduje się szeroka gama kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Możemy dobierać kosmetyki pod konkretny typ cery np. skóra tłusta, mieszana, sucha, wrażliwa, dojrzała. Jak i pod kątem problemów występujących na skórze np. przebarwienia, trądzik, widoczne pory, zmarszczki. Na początku warto zastanowić się czy szukamy całej linii produktów do pielęgnacji czy konkretnego rozwiązania na pojawiający się problem.

Nowości pielęgnacyjne – Kosmetyki z Azji


Do najnowszych trendów pielęgnacyjnych zalicza się kosmetyki z Azji. Kobiety na całym świecie zachwycają się idealną cerą Koreanek, Japonek oraz Chinek. Na ich skórze nie widać zmarszczek ani przebarwień. One nigdy nie wyglądają na zmęczone. Producenci kosmetyków prześcigają się w analizie ich postępowania, aby stworzyć nowe receptury i rytuały, które pozwolą osiągnąć ten sam efekt na twarzy pozostałych mieszkanek naszego globu.


Co zrobić by Twoja skóra była tak promienna jak u Azjatki


Okazuje się, że na równi z kosmetykami ważny jest również sposób w jaki traktujesz swoja cerę.  Chodzi tutaj o systematyczne stosowanie kilku kosmetyków w odpowiedniej kolejności. Na początek  demakijaż i oczyszczanie. Ten krok dogłębnie wyczyści skórę i przygotuję ją do działania późniejszych aktywnych składników kosmetyków. Najczęściej do tego etapu używa się olejków oczyszczających, które wmasowuje się w skórę. Olejek nie tylko rozpuszcza makijaż oraz sebum, ale również dodatkowo nawilża cerę. Po usunięciu makijażu myjemy twarz ponownie. Najlepiej kosmetykiem na bazie wody. Kolejnym krokiem jest peeling twarzy. Wystarczy  go wykonać 2 razy w tygodniu. Złuszczenie skóry powoduje promienny wygląd, wyrównuje jej koloryt i wygładza ją.  Aby zregenerować barierę ochronną oraz odświeżyć skórę należy w następnej kolejności użyć toniku. Tak przygotowana skóra jest gotowa na odżywienie. Do tego celu używa się skondensowanych kosmetyków czyli esencji.  Są to produkty o delikatnej i lekkiej konsystencji. Na esencję nakłada się kosmetyk o cięższej i tłustej formule np. serum. Działa on na konkretne problemy skórne (przebarwienia, zmarszczki, piegi). Warto minimum raz w tygodniu nałożyć na twarz maseczkę. Na koniec pielęgnacji Azjatki stosują krem pod oczy oraz krem nawilżający. Ostatnim elementem jest zabezpieczenie skóry filtrami UV.

Pielęgnacja twarzy Azjatek wydaje się czasochłonna. Zazwyczaj, aby oczekiwać efektów niestety  trzeba się trochę wysilić. Należy jednak zauważyć, że nie każdy etap wykonujemy codziennie. A jeżeli będziemy powtarzać tę pielęgnację każdego dnia stanie się ona naszym pozytywnym nawykiem.Zobacz także:

odnawianie wanien - nowa wanna w stara

odnawianie wanien - nowa wanna w stara

Komentarzy: 0, Czytano: 5630, Pobierz w PDF


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008