Poprzedni temat «» Następny temat
Osiedle Waryńskiego Gliwice
Autor Wiadomość
a_t_e_n_a 
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 13:51   Osiedle Waryńskiego Gliwice  


Dołączyła: 30 Sty 2014
Skąd: Gliwice
Chciałam spytać czy nie brakuje Wam sklepu z tanią odzieżą na tym osiedlu? Same fryzjery i kosmetyczki do okoła a ubrac to się w sumie nie ma gdzie:)
Profil
PW Email Cytuj
Zoltan 
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 11:00     


Imię: Zoltan
Dołączył: 10 Lut 2014
Skąd: Gliwice
Tutaj funkcjonuje jakieś (o)błędne koło: nikt nie chce otworzyć sklepu bo ludzie zaopatrują się "na mieście"!
Ludzie zaopatrują się w mieście bo nikt nie chce otworzyć sklepu!

Podobnie jest z biletami PKM, w jedynym osiedlowym kiosku z prasą ich nie ma, bo:

właścicielka - "ludzie kupują w mieście",
ludzie - kupuje się w mieście, skoro w kiosku nie ma!

Za to w nieodległym sklepie spożywczo-warzywnym (u p. Sabo) nikt nie ma tego rodzaju dylematów i biletów skolko ugodno!

Ten stan trwa niezmiennie od co najmniej dwudziestu lat - gdy sprowadziliśmy się na ówczesne "Falklandy" nie było tam dosłownie NIC! :kwasny:
Ostatnio zmieniony przez Zoltan Pon Lut 10, 2014 11:03, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
a_t_e_n_a 
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 14:22     


Dołączyła: 30 Sty 2014
Skąd: Gliwice
A ktoś wie do kogo należy lokal na gomułki 2 F bo ani jedna spółdzielnia mieszkaniowa sie do niego nie przyznaje. może jest prywatny? Ja się na mieście nie zaopatruje bo mnie szlak trafia jak mam tam jechać samochodem i gdzieś go zaparkować...
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 19:49     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Atena 0 chyba chce otworzyc swoj biznesik :)
Profil
PW Email Cytuj
Gliwiczanka26 
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 16:22     


Dołączyła: 26 Sie 2014
Skąd: Gliwice
Na osiedlu jest sklepik z ciuchami na Sieronia nr nie pamiętam chyba od 2-3 lat na Niedbalskiego był z używanymi ciuchami ale nie wiem czy jeszcze funkcjonuje a ta na Sieronia pewnie też się za niedługo zwinie. Na Sieronia jest sklep spożywczy gdzie też można kupić bilety autobusowe. A na przeciwko jest sklep i serwis za razem laptopów i komputerów i drukarek. Można też tanio tusze napełniać :)
Profil
PW Email Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:02     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Na Sieronia serwis komp.?
Ciekawe, bo muszę wyczyścić laptop...Nowości
Profil
PW Email www Cytuj
Gliwiczanka26 
Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 14:40     


Dołączyła: 26 Sie 2014
Skąd: Gliwice
Nie takie nowości bo ten serwis jest już ze 4 lata jak nie dłużej. Oby wytrzymał jak najdłużej bo nie chce mi się latać do miasta za tuszami. A jak się coś spieprzy to komp pod pachę i nie trzeba lecieć do centrum :super: . Trzymam za nich kciuki bo na tym osiedlu to faktycznie niezła rotacja jeśli chodzi o firmy wszystko pada. Parę tygodni temu otworzyli na Sieronia jakiś lokal OPEN 24h nie zdążyłam zobaczyć co to było bo już jest zamknięty powinien się nazywać CLOSED 24h ;) No ale nie bądźmy złośliwi :) tu po prostu mało kto jest w stanie się utrzymać i taka jest prawda. Niby duże skupisko ludzi, można by pomyśleć że fajne miejsce a nikt nie korzysta, że ma pod nosem jakiś sklepik tylko zasuwa do miasta kilka km tracąc czas i nerwy na szukaniu parkingu o korkach nie wspomnę. Nie wiem jak jest na innych osiedlach ale tu jest masakra. A może załóżmy osobny wątek i wpisujmy firmy i sklepiki jakie i gdzie są na naszym osiedlu bo może ludzie o nich nie wiedzą? Tak jak nie wiedzieliście o serwisie. Ja szczerze też się nie zapuszczam na drugi koniec osiedla chyba, że do administracji idę :kwasny: i nie mam pojęcia co tam się znajduje. Poza Biedronką oczywiście :]
Profil
PW Email Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 22:27     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Słaby ten serwis, czyszczenie za 120 złotych...nieważne. Ja mogę zgłosić pierwszego kandydata do "nieodwiedzania", to Żabka na Waryńskiego, jedna z pań jest bezczelna i nie oddaje za butelki po piwie.
Ostatnio zmieniony przez SewerynRafter Czw Wrz 18, 2014 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 22:15     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
No i co tam na Waryniu sie dzieje?
Profil
PW Email www Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 08:19     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Ja mieszkam koło Warynia, ale czasem wpadam tam na zakupy - kiedy mnie drażni tłok Tesco - także nie wiem.
Profil
PW Email www Cytuj
Gliwiczanka26 
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 15:37     


Dołączyła: 26 Sie 2014
Skąd: Gliwice
SewerynRafter a robiłeś coś w tym serwisie, że twierdzisz, że słaby?
Profil
PW Email Cytuj
Gliwiczanka26 
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 15:42     


Dołączyła: 26 Sie 2014
Skąd: Gliwice
A pro po w tym sklepie spożywczym na Sieronia są genialne piszingery z nadzieniem tofi normalnie niebo w gębie jak ktoś lubi takie smaki to z czystym sumieniem polecam. Nadzienie nie jest z cukrzone bardzo miękkie rozpływają się w ustach. :P
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 05:54     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Heh, ja kiedyś sam robiłem. Kupowało się takie mleko w puszcze, grzało je w gotującej się wodzie, następnie się dorzucało bakalie i coś tam jeszcze ( już nie pamiętam) i na koniec wio na wafle :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Gliwiczanka26 
Wysłany: Pon Paź 06, 2014 10:34     


Dołączyła: 26 Sie 2014
Skąd: Gliwice
Oj ja też lubię taką masę krówkową czasami ją robię do ciast, ale jak nie masz skondensowanego mleka to może być zwykłe mleko z dużą ilością cukru i to gotujesz na małym ogniu aż cukier ci się skarmelizuje i zgęstnieje smak taki sam ale tego trzeba bardzo pilnować i cały czas mieszać chwila, dosłownie parę sekund za długo i ci się z cukrzy. :)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Paź 06, 2014 19:04     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Heh, kiedyś robiłem karmel. Mam pamiątkę na lewej ręce do dziś :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 20:46     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Scukrzy w kwestii formalnej:)

Apropos serwisu: czyszczenie i konserwacja laptopa to dość prosta usługa i ma ją w ofercie każdy serwis; oceniłem na podstawie pazerności za tak prosty zabieg.

Na Waryńskim jest pewien wynalazek. W Biedronce jest bankomat Euronetu, ale pieniądze można wybrać dopiero po zrobieniu zakupów....
Profil
PW Email www Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 21:17     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Ale tych piszingerów trzeba spróbować:)
Profil
PW Email www Cytuj
Gliwiczanka26 
Wysłany: Sro Paź 08, 2014 11:44     


Dołączyła: 26 Sie 2014
Skąd: Gliwice
Spróbuj koniecznie tych piszingerów nie będziesz żałować :) A co do cen czyszczenia laptopów to chyba normalna cena bo ja kiedyś podobnie płaciłam w innym serwisie obok zwycięstwa. Hmm będę musiała popytać. :looka:
Profil
PW Email Cytuj
SewerynRafter 
Wysłany: Sro Paź 08, 2014 18:11     


Imię: Seweryn
Dołączył: 27 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Fajnie, że takie osiedlowe sklepy oferują unikalne smakołyki. Trzeba popierać sektor małych i średnich przedsiębiorstw.
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Paź 09, 2014 10:12     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Ja to jeszcze z czasów studiów pamiętam "Sierak" dobre i w przyzwoitej cenie jedzenie mają
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008