Poprzedni temat «» Następny temat
jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ?
Autor Wiadomość
3dom 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 14:51   jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ?  


Dołączył: 17 Mar 2007
Skąd: Gliwice
jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ? jak wiemy każdy ma problem z wybraniem dobrej szkoły... gdzie znaleźć rankingi szkół w Gliwicach ? jakie wg Was jest najlepsze LO ?
Profil
PW Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 20:18     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja chodziłem do II i polecam ;).
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 20:26     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
ja chodziłem do II i polecam


Wiedziałem, że nie wytrzymasz :P No, ale wziąwszy pod uwagę, że powstało tam gimnazjum to ciężko stwierdzić. Do roku 2000 było git :ok:
Profil
PW Email Cytuj
3dom 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 21:57     


Dołączył: 17 Mar 2007
Skąd: Gliwice
podobno I, II i V są najlepsze... prawda to czy nie ? :)
Profil
PW Cytuj
Basiorek 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 22:02     



Dołączyła: 14 Lip 2006
Skąd: Gliwice
VII jest uznawana za jedno z lepszych liceów :)
Profil
PW Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 22:06     


Dołączyła: 16 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Tak, właśnie VII :] Zresztą według mnie nie warto się kierować rankingami, a tym co powiedzą ludzie, którzy chodzili do danej szkoły, bo oni wiedzą najlepiej ;)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 23:42     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no tak - kazdy zachwala to, gdzie sam chodził :)
Profil
PW Email Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 10:20     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
Ja chodziłem do jedynki i nie polecam. Teraz pewnie jest jeszcze gorzej, bo dyrektorem jest wuefista. Za moich czasów prowadził sks, także go znam troche i bardzo watpię czy jest dobrym dyrektorem :)
Profil
PW Email Cytuj
eagle! 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 20:26     



Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: że znowu... Centrum!
W jedynce faktycznie zaczeli stawiac na sport (vide klasa sportowa ;/) ale mniejsza z tym. Najlepszym liceum jest to, ktore nauczy Ciebie jak sie uczyc przez pierwsze dwa lata, a w trzeciej (lub pod koniec drugiej) maturalnej pozwoli uczniom na nauke (doskonalenie) przede wszystkim przedmiotow, ktore bedziesz zdawac na maturze. No ale to taka idylla... Zazwyczaj jest tak, ze dla kazdego nauczyciela ich przedmiot jest najwazniejszy :!: i wyciskaja jak najwiecej z uczniow, dlatego ciezko to wszystko okreslic. Uwazam, iz przede wszystkim zalezy to od Twoich kryteriow - co dla Ciebie jest najwazniejsze - najlepsze liceum pod wzgledem milego towarzystwa tudziez wysokiego poziomu nauki? Pozdrawiam, Eagle!
Profil
PW Cytuj
3dom 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 21:01     


Dołączył: 17 Mar 2007
Skąd: Gliwice
eagle, szczerze mówiąc szukam LO z dobrym mat-ifem, z najlepszym mat-infem :luka:
Profil
PW Cytuj
eagle! 
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 06:02     



Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: że znowu... Centrum!
Hmm, w takim razie szukaj LO z dobrym nauczycielem matematyki (nie pros o opinie uczniow, dla ktorych ten nauczyciel jest zly, bo wymaga - MUSI WYMAGAC - jak masz jakis znajomych, ktorzy sa na studiach pytaj o wyniki i o to jaki byl ich indywidualny (w rozumieniu samemu przygotowania) w nich wklad), a informatyke i tak sie poszerza we wlasnym zakresie (ahh, ta pasja). A btw interesuje Cie szkola prywatna czy panstwowa?
Profil
PW Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 11:05     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
Eagle dobrze mówi, polać mu!
Ja właśnie kończę informatykę na Polibudzie, więc od siebie dodam, że na I roku wcale nie trzeba dużych informacji na tematy informatyczne. Tak naprawdę to najważniejsza jest matematyka, bo ona decyzuje o przyjęciu na studia i utrzymaniu się na pierwszym roku.
Jeśli chodzi o matmę, to w jedynce jest (była) na dość wysokim poziomie, ale ja byłem niezadowolony. A to dlatego, że dużo wymagali a mało uczyli - trochę jak na studiach. Dobry nauczyciel to taki co wymaga, ale najpierw potrafi nauczyć.
Profil
PW Email Cytuj
szyja 
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 21:41     



Dołączyła: 15 Lip 2006
Skąd: Gliwice
jak konczylam gim to wszyscy mowili, ze najlepsze sa 1, 2 i 5. no to chodze do 2 :)
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 17:32     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Basiorek napisał/a:
VII jest uznawana za jedno z lepszych liceów

Pierwsze slysze :zdziwko: Wszyscy przeklinali ta szkole...
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 18:58     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
jak ja chodzilam do gm to tez sie mowilo 2,5 i 1 sa w pierwszej trojce tuz za nimi byla juz raczej 7, o 2 i 1 juz jednak powoli sie mowilo ze spada tam poziom, choc jak w rzeczywistosci bylo to nie wiem, bo pomimo, ze sie wszedzie tam dostalam to nie chcialam isc do tych szkol, na wszelki wypadek wtedy chcialam ominac 'wykanczalnie' :P pozniej jak juz konczylam lo VII to slyszalam b ardzo duzo pozytywow o tej szkole, jak jest obecnie z hierarchia liceow to nie wiem ale napewno pierwszy raz slysze :szok: :
=CzArNuLkA= napisał/a:
Pierwsze slysze Wszyscy przeklinali ta szkole...


jakos nigdy nie slyszalam, zeby ktos ja przeklinal, a wydaje mi sie jest dosc przyjazna uczniom ;)
Profil
PW Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 01:06     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
No ja to zdanie słyszałam od moich kumpli...poza tym...o kilku osobach uczacych sie z tej szkole mam slabe zdanie..jesli chodzi o poziom intelektualny.Ale to przypadek zapewne ;)
Profil
PW Email Cytuj
eagle! 
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 01:42     



Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: że znowu... Centrum!
Niestety niie ma konkretnych kryteriów, które pozwoilłyby nam na adekwatne do stanu rzeczy ocenianie szkół. Każdy z nas może to robić, ale są to jedynie relatywne opinie. Aczkolwiek jeśli chodzi o ilość ubiegających się kandydatów to wiem, że 3 lata temu IV LO było na pierwszym miejscu w Gliwicach. Natomiast na dany moment nie posiadam żadnych danych, ale wiem, że przodują w tej stawce: I LO, II LO, IV LO i V LO.Mimo wszystko tak jak wspomniałem wcześniej osoba stawiająca sobie takie pytanie musi sama zdecydowac po odpowiednim wywiadzie, gdyz targi edukacyjne (bodajze sa na poczatku przyszlego tygodnia w Technikum Lacznosci) nie okaza prawdziwego oblicza szkoly - tam wszystko u wszystkich jest piekne...
Profil
PW Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 12:06     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
eagle! napisał/a:
3 lata temu IV LO było na pierwszym miejscu w Gliwicach.

Hehe no bylo bylo :hyhy: Prawda jest taka,ze do czwórki przychodziły osoby,ktore w przyszłosci myslały o Politechnice,bo rzeczywiscie praktycznie wszyscy po tej szkole na Polibude sie dostawali.
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 13:37     



Dołączył: 02 Lis 2005
W sumie sledze ten topic, bo moj brat tez musi sobie szkole wybrac... on sie w sumie od razu na studia nadaje, bo systematycznosc nie jest jego dobra strona... LO ma byc dla niego jakas forma posrednia, ktora sie nie przemeczy tylko przesliznie, a potem pojdzie na jakiekolwiek studia... jakies pomysly??

a co do glownego tematu, to tak jak juz tu nie raz zauwazano, przed polibuda grunt to matma i jakies pojecia o fizyce... jak zreszta zawsze sie zaznacza pierwsze 3semestry maja charakter ogolno-rozwojowy ( ja bym to przesiew nazwal) i warto miec jakes solidne podstawy :)
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 22:19     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
hmmm o LO IV nie slyszalam nigdy jakichs rewelacji- kiedy ja konczylam gm mnostwo osob skladalo do IV, tak w razie czego, gdyby nie dostali sie tam, gdzie naprawde chcieli...kiedy moja siostra sie wybierala do LO, sytuacja IV byla bardzo podobna (a bylo to 3 lata pozniej). =CzArNuLkA=, ja znam ludzi z roznych szkół o różnym poziomie intelektu, zarowno z IV znam inteligentne osobki, jak i pare niezlych matolków :P i w kazdej szkole znajda sie rozni ludzie, z reszta duzo zalezy od Twoich indywidualnych kryteriow, czy kogos bedziesz uwazac za inteligenta ;) nie mozna na podstawie jednostek oceniac ogółu ;) W sumie ciezko mowic o tym, co bylo 3 lata temu..dla tych, ktorzy sie wybieraja wazna jest obecna sytuacja :) Jak wyglada ranking szkół w tej chwili..mnie jest ciezko powiedziec, poniewaz juz tego nie sledze ;)
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008