Poprzedni temat «» Następny temat
OWOCE MORZA
Autor Wiadomość
shad_ow 
  Wysłany: Sro Sie 16, 2006 09:05   OWOCE MORZA  



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
Kuchnia chińska,orientalna,francuska,włoska to jedne z moich ulubionych.
Kiedyś nie potrafiłam sobie wyobrazić jak mozna zjeśc ślimaka czy kalmara a konkretnie chodziło mi o smak.Kiedy po raz pierwszy zakosztowałam owoców morza nie byłam aż tak bardzo poruszona.Kilka lat temu znajomy przesłał mi paczke z Hiszpani.Oczywiście pomiedzy alkoholem słodyczami i innymi róznościami znajdowały sie puszki z owocami morza, jak np.małże,kalmary i ślimaki. Oczywiscie byłam strasznie ciekawa jak to wszystko smakuje,wiec na pierwszy plan poszły slimaki ... Po otwarciu na sam widok nie mogłam rozeznać sie czy to slimak czy nie,były płaskie :szok: po nie długim zastanowieniu zabrałam sie do konsumpcji ... :kwasny: Pierwszy gryz i myslałam ze gryze bardzo starą opone :/ były gabczaste i nie za miękkie ... od razu stwierdziłam że to nie dla mnie ... wylądowały w koszu :] Na drógi plan poszły małże w słoiku :) i tutaj stwierdziłam ze jednak nie jest tak zle :hyhy: oszałamiający smak do tego oliwki i byłam w siudmym niebie ... :ok: Natomiast po zakosztowaniu kalmar, których było dwa rodzaje, z przerazeniem stwierdziłam ze drógiego rodzaju już nie otworze :przestraszony:
Częśc poszła do sasiadów ( trzeba było ich poczestowac :rotfl: ) I tak zakończyło sie moje pierwsze zetkniecie z owocami morza.
W póżniejszych latach w pewnej restauracji bedąc ze znajomymi, zamówiłam slimaki w muszelkach.Cena była wysoka więc zamówiłam tylko do wstepnej degustacji ... Wtedy stwierdziłam ze jednak ślimak od slimaka sie różni i nie do końca jest tak jak sobie wyobrazałam, czyli bardzo mi smakowały :ok:
I tak stopniowo zaczęłam zapoznawać sie z tymi rozmaitosciami :)
Zaczeły sie restauracje chińskie,suchi itp. Zamawiałam zupy, kalmary w ciescie,sajgonki i wiele innych pyszności :) Mam jedna ulubiona w katowicach chińska restauracje gdzie czasem przy jakiejs okazji czy okoliczności chodze tam z moja droga przyjaciółką katarzyna35k-ce :)
A co Wy myslicie o owocach morza :)


Uwielbiam gotowac i eksperymentować :) Potrafie z niczego zrobic naprawde pyszne danie ... Sie pochwale a co ... :P [b]Więc zamieszczajcie tutaj przepisy i wspólnie dzielmy sie posiłkiem przez internet ;)


Hej wszystkim :) Mam dzisiaj ochote na kalmary w chrupiącym ciescie, może ma ktoś dobry przepis ... Dodam, że chciałabym aby to był sprawdzony przepis przez siebie, bo w internecie też jest kilka, ale ja wole juz taki przetestowany :P :P Rozumiecie ;)
Ostatnio zmieniony przez shad_ow Czw Sie 17, 2006 10:00, w całości zmieniany 5 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 09:13     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
owoce morza są przepyszne i tak jak piszesz ja rowniez miałam z nimi swoje przygody.Jedne były lepsze inne gorsze, wszystko to zalezy w czym są(zalewa) , jak są zrobione i co najwazniejsze, czy dobrze są zrobione.Jesli ktos nie potrafi to zepsuje nawet najprostrzą potrawe i wtedy bedzie własnie smakowała jak;
shad_ow napisał/a:
ze gryze bardzo starą opone


Jadałąm te pysznosci w roznych miejscach , pozniej nauczyłam sie przyządzac je sama.
Ślimaki w kokilkach na białym winie nie maja sobie rownych, polecam, najlepsze jadałam W Buenos Aires Puerto Madero, restauracja nazywała sie La Partita

Osmiornica dobrze zrobiona tez jest przepyszna(podawałam juz przepis w topicu o fobiach kulinarnych)
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 09:24     

Czy to niejest dublowanie topicu o fobiach kulinarnych???????????????
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 09:25     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Jacek13, w fobiach piszemy o tym czego nie zjedlibysmy nigdy w zyciu a tu piszemy o cudownych i pysznych owocach morza.........,czyli o tym co lubimy....
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 09:37     

Po przeczytaniu o fobiach niewielu jest miłośników tego paskudztwa. :hurra: :hurra:
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 09:39     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Jacek13 napisał/a:
tego paskudztwa.


dlaczego tak twierdzisz??
Jadłes???
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 10:12     

Cytat:
Jadłes??
Oczywiście że tak i to w czasach kiedy tu panowała jeszcze komuna.Wszak byłem zastępcą szefa kuchni w Restauracji "Leśna"od samego jej otwarcia.A tam było wszystko co dusza zapragnie. :hurra: :hurra:
Cytuj
shad_ow 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 10:44     



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
Dorothea napisał/a:
Jacek13, w fobiach piszemy o tym czego nie zjedlibysmy nigdy w zyciu a tu piszemy o cudownych i pysznych owocach morza.........,czyli o tym co lubimy....


Dorothea
Racja dominacja :)
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 14:47     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Jacek13 napisał/a:
Oczywiście że tak i to w czasach kiedy tu panowała jeszcze komuna.Wszak byłem zastępcą szefa kuchni w Restauracji "Leśna"od samego jej otwarcia.A tam było wszystko co dusza zapragnie.

jACEK A GDZIE tY JESZCZE NIE BY?EŚ I CZEGO tY JESZCZE NIE JAD?ES I CZEGO JESZCZE NIE ROBI?EŚ????
to ze Ty czegos nie lubisz nie znaczy ze wszyscy sa tak "ograniczeni" jezeli chodzi oczywiscie o owoce morza ! .
:krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: Owoce morza mają wysoką wartość odżywczą i są doskonałym pożywieniem, pod warunkiem jednak, że pochodzą z czystych wód, w przeciwnym razie mogą być przyczyną poważnych zatruć. Owoce morza można podzielić na dwie główne grupy - skorupiaki i mięczaki.
Profil
PW Email Cytuj
shad_ow 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 17:19     



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
katarzyna35k-ce napisał/a:
Ty czegos nie lubisz nie znaczy ze wszyscy sa tak "ograniczeni


Czy ktos Ci podrażnił układ nerwowy ? ? ? ? :D
Nie piekl sie tak bo Ci żyłka pęknie :P :P :P :P
Profil
PW Email Cytuj
shad_ow 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 17:22     



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
Jacek13 napisał/a:
Po przeczytaniu o fobiach niewielu jest miłośników tego paskudztwa. :hurra: :hurra:



Paskudztwo to dla każdego inna magia ... Nie skreślaj od razu czegoś czego nie znasz lub nie jadłeś .... A jeżeli jadłes i znasz, to opisz swoje wrażenia w miły sposób .... :)
Profil
PW Email Cytuj
shad_ow 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 17:26     



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
Czy ktoś morze mi przyrządzić HOMARA ? Mam nieodparta ochote juz od kilku lat ....... :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 19:41     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce, prosze o spokój, przeciez nic w tym złego że Jacek pracował w restauracji i jadł owoce morza :)
shad_ow napisał/a:
Czy ktoś morze mi przyrządzić HOMARA ?

kurcze mojaj mama kiedyś robiła, nie mam pojęcia jak, był dobry, jeżeli można poczuc jego smak po tak małej ilości mięska jaka można z niego zjeść :)
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 22:41     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
kisia, ale ja jestem grzeczna . wyraziłam tylko swoje zdanie na temat pana "wszechwiedzacego";)
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:25     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Smakują mi krewetki w cieście, tzn. te duże w cieście naleśnikowym z masą sezamu. Pycha. Jadłam też zupę krewetkową, też bardzo mi smakowała. Kalmary mi nie podchodzą ze względu na konsystencję mięsa. Ślimaków nie jadłam ale podejrzewam że podobnie jak kalmary, ze względu na konsystencję raczej odpadłyby.
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 20:31     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
ślimaki sa rewelacja w masle czosnkowym . wierz mi kaszano ze smakowały by Ci :)
Profil
PW Email Cytuj
shad_ow 
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 20:52     



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
Slimaki są super :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 21:01     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
shad_ow napisał/a:
Slimaki są super :hyhy:

O tak :D Co prawda ślimaki nie są owocami morza... ale co tam ;)
Sporo morskich rzeczy jedzą w Portugalii - całkiem dobrą kuchnię mają. Ale najlepsze na świecie małże jadłem w Chorwacji :oczami: Miodzio :oczami: W ogóle owoce morza są przepyszne :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 22:37     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
kobi napisał/a:
ślimaki nie są owocami morza

chyba jakieś gatunki żyją w morzu :oczami: ?
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 00:12     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce napisał/a:
ślimaki sa rewelacja w masle czosnkowym

mniam, mniam :)
Slimaczki smakuja jak grzybki :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008