Poprzedni temat «» Następny temat
Zespol Szkol Kolejowych-Technikum Kolejowe
Autor Wiadomość
ZWM is my home 
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 17:29     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
No to widze ze paru wspolnych nauczycieli mielismy, za moich czasow w tej szkole 1995-2000, nadal uczyli: historii prof Furman, dyrektor (TK) Drozdowski, dyrektor (ZSK) Rosicki, prof Mikołajewska, prof Król-olimpijczyk, ehh czasy byly dobre i widze ze wiele pokolen spedzilo tam dobre chwile.
Profil
PW Cytuj
lech 
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 22:20     


Dołączył: 11 Wrz 2006
Skąd: Głuchołazy/Braniewo
pozdrawiam wszystkich absolwentow i profesorów, chodziłem do TK w latach 1977 - 1982
Profil
PW Email Cytuj
lambdas 
Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 12:06   Nauczyciele Kolejówki (*)  


Dołączył: 13 Wrz 2006
Skąd: Gliwice
TOST napisał/a:
Oczywiście, miałem na myśli niski ukłon w stronę mauvzycieli, niezapomnianego prof. Drozdowskiego seniora (juniora oczywiście też) Pani prof Furman, prof , prof. Durczyńskiego. Mikołajewską, Kubik, Zduńczyk, Król Wiewław i Anna, Mizia o Dyrektorze Rosickim oczywiście nie można zapomnieć. To były beztroskie lata młodości.4 lata temu po 20 latach od matury mieliśmy spotkanie po latach, organizatorem całego spotkania był Bronek Wołek. W zasadzie wszyscy którzy byli w Polsce stawili się.Było co powspominać. Był nawet nasz wychowawca Pan prof.Bronisław Durczyński ,,BU?A" I WYOBRA?CIE SOBIE ŻE W WIęKSZOŚCI WSZYSTKICH PAMIęTA?


Przykro to pisać, ale wyminione grono w naturalny sposób się usczupliło. Kilka lat temu zmarł prof. Mizia (*), w ubiegłym roku odeszła na zawsze p. prof. Mikołajewska (*). A w lipcu br. podczas wakacji zaginął w Wielkopolsce bez wieści 81-letni prof. Bronisław Durczyński. Poszukiwany jest za pośrednictwem strony www. zaginieni, p l :( Czy jeszcze żyje. Oby!!!
Profil
PW Email Cytuj
lech 
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 11:42     


Dołączył: 11 Wrz 2006
Skąd: Głuchołazy/Braniewo
[quote]Przykro to pisać, ale wyminione grono w naturalny sposób się usczupliło. Kilka lat temu zmarł prof. Mizia (*), w ubiegłym roku odeszła na zawsze p. prof. Mikołajewska (*). A w lipcu br. podczas wakacji zaginął w Wielkopolsce bez wieści 81-letni prof. Bronisław Durczyński. Poszukiwany jest za pośrednictwem strony www. zaginieni, p l Czy jeszcze żyje. Oby!!!

czy coś wiadomo już na temat prof. Bronisława Durczyńskiego, czy odnalazł się?
Profil
PW Email Cytuj
sylwek 
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 19:15     


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: Gliwice/Gdynia
to ja chyba w tym towarzystwie uczniów TKMK chyba najstarszy dziadek;)
Profil
PW Cytuj
sylwek 
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 19:19     


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: Gliwice/Gdynia
chadzałem do tego uczyliszcza od 1984 do 1989.Pamięta jeszcze internat na Górnych Wałów,i to z czasów kiedy Gery bywał tam kierownikiem :D , Wtedy była ekipa belfrów:
Król, Zając, Mizia(razem z MELSOREM) i tylu innych...
A kto pamięta Grzybowskiego i jego Taddziuu, wstajem czas do szkoły...
I uczniów w tym Szymiczka z grupą III piętra :hurra:
Profil
PW Cytuj
lech 
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 22:21     


Dołączył: 11 Wrz 2006
Skąd: Głuchołazy/Braniewo
sylwek napisał/a:
chadzałem do tego uczyliszcza od 1984 do 1989.Pamięta jeszcze internat na Górnych Wałów,i to z czasów kiedy Gery bywał tam kierownikiem :D , Wtedy była ekipa belfrów:
Król, Zając, Mizia(razem z MELSOREM) i tylu innych...
A kto pamięta Grzybowskiego i jego Taddziuu, wstajem czas do szkoły...
I uczniów w tym Szymiczka z grupą III piętra :hurra:






Najstarszy to chyba nie, bo trochę starszy to ja jestem, chodziłem w latach 1977 -82 i też mieszkałem w internacie na Górnych Wałów 7. Prof. Zajączkowski był naszym wychowawcą, Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kobi Sob Gru 02, 2006 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
sylwek 
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 17:33     


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: Gliwice/Gdynia
sie ma ludzie :P :P jak mawia znany facet z z WOŚP;)
ja zamieszkałem w internacie w 1983.Rok śmigałem do ZSZ pod kominem, a od 1984 do Technikum. Potem Polibuda, Akademia Marynarki Wojennej i takie tam szkółki.
Dziś sam jestem nauczycielem Akademickim i wiem co to uczyć.Choć nasza szkoła do dziś budzi podziw :upal: .Czy ktoś zauważył że dyrekcja od ponad 20 lat się nie zmienia(pomijam Drozda juniora i Gerego który odszedł na emeryturę). Przeżyli komunę :padam: , AWS :szok: ,SLD :hurra: ciekaw jestem czy tych bliźniaków :idiota: ...Trzymam kciuki, żeby tak...
Szukam kontaktu z ludźmi z klasy A rocznik 1984-1989 wychowawczyni Jolanta T.
Profil
PW Cytuj
sylwek 
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 17:40     


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: Gliwice/Gdynia
a tak poza konkursem, czy ktoś ma kontakt z Darkiem Szlingierem? Szukam szukam i nic!!
Profil
PW Cytuj
lech 
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 22:08     


Dołączył: 11 Wrz 2006
Skąd: Głuchołazy/Braniewo
Trudno będzie znaleźć, ostatnio mało osób tutaj pojawia się, ale............. może.
Profil
PW Email Cytuj
Gremlin 
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 23:48     


Dołączył: 08 Gru 2006
Skąd: Gliwice
o lol
widze ze nauczyciele sa juz zywa legendą
chodze do tej szkoly, uczy mnie mareczek i normalnie zawsze tak sie lejemy za smiechu ze to poezja... jak zacznie sypac tekstami hehe:D
a zwierzu tez spoko koles:) ma pelno zwierzobijów roznego rozmiaru :D
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 15:26     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Warto cxzasem przeglądać stare tematy z forum... i tak właśnie trafiłem na ten temat. Też kończyłem tę budę, i przychylam się do tych wszystkich, co twierdzą że był tam niezły cyrk. Był. Ale i muszę przyznać, że poziom był, trzeba się było uczyć, i nawet ci, co na ledwie 3 szli, też coś umieli.
Ale jakoś nikt nic o prof. Dudku nie pisze - zwanym Dudi... a szkoda ;(
Profil
PW Email Cytuj
ZWM is my home 
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 22:52     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
prof. A. Duuudek baaaaczność hehe, legenda P.O. w ZSK, no a jego żonka prof J.Dudek? Niezła kosa z polskiego była, ale dzięki niej mogłbym pisać mature z polskiego coćby teraz i wiem, że bym zdał;]
Profil
PW Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 13:08     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
a co z szszsztyyydurniu ? :hurra: To był klimat. Za to jego małżonki jako nauczyciela nie znam. Mnie tfu ! Zapartowa między innymi "uczyła". Dudkowa mnie na ustnej ustrzeliła, zazem z Panią Zapart. Ale to był bonus za całokształt. Ale fakt faktem, że to była szkoła w której się uczyło, która chciała nauczyć. To były czasy.
A tak a propo Dudkowej, nie znam nikogo, kto by z klasy do klasy przeszedł, nie czytając trylogii. Trzeba było toto przeczytać, znać prawie z cytatami. A jak nie... cóż, no way :rekin:
Profil
PW Email Cytuj
lambdas 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 14:54   Prof. Durczyński nie żyje [*]  


Dołączył: 13 Wrz 2006
Skąd: Gliwice
W ubiegłym roku pisałem, że zaginął bez wieści emerytowany nauczyciel matematyki naszej dawnej gliwickiej "kolejówki" prof. Bronisław Durczyński. Niestety kilka dni temu znaleziono jego szczątki. Pogrzeb popularnego "Buły" odbędzie się w środę 18 kwietnia, o godz. 13 na Cmentarzu Lipowym. Cześć Jego pamięci!
Profil
PW Email Cytuj
lech 
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 10:34   Re: Prof. Durczyński nie żyje [*]  


Dołączył: 11 Wrz 2006
Skąd: Głuchołazy/Braniewo
lambdas napisał/a:
W ubiegłym roku pisałem, że zaginął bez wieści emerytowany nauczyciel matematyki naszej dawnej gliwickiej "kolejówki" prof. Bronisław Durczyński. Niestety kilka dni temu znaleziono jego szczątki. Pogrzeb popularnego "Buły" odbędzie się w środę 18 kwietnia, o godz. 13 na Cmentarzu Lipowym. Cześć Jego pamięci!



smutne to, czy ktoś może coś więcej na temat śmierci prof. Durczyńskiego, jego zaginięcia i śmierci?
Profil
PW Email Cytuj
dlugi72 
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 17:37     


Imię: Marcin
Dołączył: 17 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Jak ktoś kończył 5d w 1992 roku (wych.Krogulec) niech się odezwie.
Pozdrawiam wszystkich kolejarzy z TK.
Profil
PW Cytuj
lech 
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 18:19     


Dołączył: 11 Wrz 2006
Skąd: Głuchołazy/Braniewo
dlugi72 napisał/a:
Jak ktoś kończył 5d w 1992 roku (wych.Krogulec) niech się odezwie.
Pozdrawiam wszystkich kolejarzy z TK.


polecam wejście na stronę w w w nasza-klasa, p l a następnie Śląskie - Gliwice - Technikum Kolejowe, coraz więcej klas tam się zapisuje, można nawiązać kontakt
Profil
PW Email Cytuj
dlugi72 
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 19:56     


Imię: Marcin
Dołączył: 17 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
lech napisał/a:
dlugi72 napisał/a:
Jak ktoś kończył 5d w 1992 roku (wych.Krogulec) niech się odezwie.
Pozdrawiam wszystkich kolejarzy z TK.


polecam wejście na stronę w w w nasza-klasa, p l a następnie Śląskie - Gliwice - Technikum Kolejowe, coraz więcej klas tam się zapisuje, można nawiązać kontakt



Dzięki LECH-u
Profil
PW Cytuj
Iron 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 20:38     


Dołączył: 22 Kwi 2007
Skąd: Sośnica
Los trafił że aktualnie jestem w I klasie ZSTI a kierunek Technik Elektryk:)
Wystarczy przejrzeć chodź kilka tabloidów żeby zobaczyć jaką bogata historie ma ta szkoła.
Jakby ktoś kojarzył to moją wychowawczynią jest Anna Warda uczy w-fu
Pozdrawiam:)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008