Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zarządzać zdalnie komputerem .
Autor Wiadomość
truten 
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 13:53   Jak zarządzać zdalnie komputerem .  



Dołączył: 04 Maj 2005
Skąd: waryńskiego
Czy znacie metody umożliwiające zdalne zażądzanie komputerem i przejęcie nad nim całkowitej kontroli ? Czy mając globalne IP jestem bezpieczny ? Czy będąc w sieci osiedlowej uniknę ataków z zewnątrz ?
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 18:42     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
ja jestem z sieci osiedlowej i nigdy nie mialem jakis prob wlaman czy cos w tym stylu:)
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 19:30     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
he he.. wiem jak w win xp wysyłać komuś komunikaty posłańcem :rotfl: ale kontroli to nie przejmuje ;)
kiedyś testowałem netbusa w sieci szkolnej :rotfl: nawet fajne.. ale ogólnie wyrosłem już z takich zabaw :)
Profil
PW www Cytuj
PAKuS 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 09:11     



Zaproszone osoby: 3
Imię: RAFA?
Dołączył: 24 Lis 2004
Skąd: GLIWICE/S?UPSK
Cytat:
Czy będąc w sieci osiedlowej uniknę ataków z zewnątrz ?

jeśli jesteś za maskaradą to tak a żeby się ty upewnił to skontaktuj się z adminem twojej sieci
Profil
PW Email www Cytuj
truten 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 12:58     



Dołączył: 04 Maj 2005
Skąd: waryńskiego
Demmo - zgadza się jest taka funkcja w XP jak posłaniec lecz można ją szybko wyłączyć i twoja wiadomość nie dojdzie a jeśli chodzi o netbusa to już staruszek (trojan) i w zasadzie niegroźny bo wykrywalny przez antyvirusy.


PAKuS napisał/a:
jeśli jesteś za maskaradą to tak

Niestety i tu się mylisz wykorzystując serwer GaduGadu w prosty sposób możesz przejąć kontrole nad kompem ofiary.
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 21:21     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
wiem że posłańca da się wyłaczyć.. wiem nawet gdzie.. ale większosc ludzi nawet nie wie że ma coś takiego włączone :rotfl:
netbus wiem że już kulejący dziadek.. używałem go tylko i wyłącznie dla zabawy, w celach edukacyjnych i do powkurzania kogoś siedzącego kilka kompów dalej :D

o gg czytałem.. to jest dziurawe jak ser szwajcarski.. chociaż nie.. te sery chyba nie mają aż tyle dziur :rotfl: :rotfl:

swoją drogą w wielu sieciach są bardzo słabe zabezpieczenia i w regulaminie sieci masz punkt o tym ze sam powinieneś zadbać o bezpieczeństwo swojej maszyny ;) często i gęsto jesteś chroniony przed jako takimi atakami spoza sieci, ale w większych sieciach jak np ta ze sre-em-jotu (bmj ;) ) zdarzają się włamy lokalne.. wiesz.. komuś się nudzi, mama go nie kocha, nikt go nie lubi, psy na niego sikają jak już wyjdzie na zewnątrz i odlepi się od komputera.. ;) i takie tam..
Profil
PW www Cytuj
Appo 
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 07:36     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Wystaczy odpowiedni port otwarty i odpowiednio zamaskowane odprogramowanie. Może wystarczyć nawet zykły '$' (dla tych którzy wiedzą o co chodzi :D) to masz już dyski pootwierane :].

Co do IP. Jeżeli masz NAT lub PAT na sieci to główne zagrożenie idzie na serwery sieciowie i ew. urządzenia Routing'u.

Jeżeli masz zewnętrzne IP to na każdą klasę idzie takie samo (Chyba A żadziej obrywa - ale nie jestem pewien).

Co do włamów lokalnych... zdarzają się i takie... co poracić :]
Dobry FireWall + AntyVir z alternatywnym posukiwaniem zagrożeń + trochę wiedzy na temat portów i będzie ok :]
Profil
PW Email Cytuj
truten 
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 10:12     



Dołączył: 04 Maj 2005
Skąd: waryńskiego
Niestety nawet za Nat-em nie jesteś już bezpieczny przed atakami nie tylko we własnej sieci ale i z zewnątrz. Wystarczy prosty programik który nakłada się na GG ( jest nie wykrywalny przez antyviry ) do transferu wykorzystuje serwery GG
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 19:01     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Nom wystarczy pakiety ukryć a router je puści :]
chodzi tylko o namierzenie postaci za NATem . Pat jest już znacznie łatwiejszy do ... opanowania ;)
Profil
PW Email Cytuj
Max 
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 01:26   Re: Jak zarządzać zdalnie komputerem .  



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
truten napisał/a:
Czy mając globalne IP jestem bezpieczny ? Czy będąc w sieci osiedlowej uniknę ataków z zewnątrz ?


Pytanie 1: odp - NIE
Pytanie 2: odp - NIE

Majac IP zewnetrzne (najczesciej klacy C) jestes wystawiony na odstrzal jak kaczka.
Majac IP wewnwtrzne (prywatna klasa adresow), w zaleznosci od ustawien na routerze, jestes mniej lub bardziej bezpieczny ale calkowicie - NIGDY. Jedyne wyjscie to dobry firewall, dobry antywirus i troche rozumu :) To nie ochroni Cie calkowicie ale pomoze uniknac wielu przykrosci :)

Chociaz ... jest jeden jedyny i bardzo skuteczny sposob na calkowite zabezpieczenie sie przed atakami z internetu. SPRZEDAC KOMPA !! :super:
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 20:55     

takiego radykalnego kroku bym az nie zrobil :p ale wystarczy odlaczyc wtyczke od neta i juz nie bedzie atakow :):P
Cytuj
rfilo 
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 08:18     



Imię: Rafalski
Dołączył: 15 Paź 2007
Skąd: Świńskie miastko ;)
team Viewer daje rade.... tylko na obu kompach musi byc zainstalowany
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008