Poprzedni temat «» Następny temat
Operatorzy GSM - zagranica
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 14:16   Operatorzy GSM - zagranica  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam, chciałbym się Was zapytać jakiego operatora GSM (pre-paid) polecacie najbardziej dla osób, które przez dłuższy okres będą przebywały za granicą? Krajem, do którego odnosi sie głównie moje pytanie to Niemcy i Liechtenstein.

Na myśli nie mam korzystania z danej sieci w ramach roamingu z polską siecią GSM, a kupno nowej karty SIM i użytkowanie danego operatora 'normalnie' :)

Czy wiecie ile może kosztuje karta SIM (pre-paid) w niemieckich sieciach?

Jaka jest wysokość połączenia komórka-stacjonarny (w Polsce), komórka (komórka w Polsce)?

Jaka jest wysokość ceny wysłanego SMS-a z Niemiec do Polski?

Jakie są wysokości kwot minimalnych, których należy użyć przy doładowaniu, aby ważność konta została przedłużona?

---

Podobne pytania odnoszą się do Liechtensteinu...

---

Z góry dziękuję za odpowiedzi nam oje pytanie. Pozdrawiam! ;)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 14:29     



Dołączył: 02 Lis 2005
Jezeli chodzi o Niemcy to we wszystkich sieciach sms 20centow, co do polaczen nie wiem... sprawdz na stronach, niemieccy operatorzy to E-Plus,Vodafone, T-Mobile, O2... do tego jeszcze chyba Tchibo i Aldi Talk maja swoje Pre-Paidy...

Ja uzywam E-Plusa od ponad 2lat, kupilem w Polsce na Allegro, w niemczech Starter kosztuje kolo 15-20 Euro, i musi byc przy sprzedarzy zarejestrowany na osobe kupujaca, tj. obywatela niemiec... (bynajmniej tak bylo). Jezeli masz tam kogos kto moze Ci kupic to najlepiej wez od razu zestaw z telefonem bo te akurat sa tam w miare tanie, bo da sie kupic taki za 15-25euro z 10euro albo i wiecej na przegadanie...
Co do doladowan... wiekszosc sieci ma za 15 i 30, o2 ma za 10... duzym minusem jest brak naliczania sekundowego, bynajmniej jeszcze w lutym jak ostatni raz bylem nie bylo takiego luksusu w mojej taryfie... jak cos jeszcze mi sie wspomni to dopisze :) aaa, ktoras siec ma nieskonczona waznosc karty, i generalnie z kasy mozna kozystac az sie waznosc karty skonczy, potem blokuja karte, ale doladowanie za 15eu jest wazne chyba pol roku jak nie rok(E-Plus)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 18:24     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Tonio, dzięki wielkie za odpowiedź. Tego właśnie oczekiwałem, ale z miłą chęcią przeczytam jeszcze jakieś opinie. :)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 09:05     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Flashik, najlepsza siec to T-Mobile ( ma wszedzie zasieg)-niestety tania nie jest, ale tak jak dodal Tonio, sklepy takie jak Aldi, Norma....sprzedawaja tez karty i w cennikach sa rewelacyjne.
Za sms placisz tylko 5 centow,dzwonisz za 14 i z tego co wiem, nikt w tym sklepie dowodu nie wymaga.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008