dupiate forum

Świat Kobiet - Dieta Dukan

Bea.tka - Wto Paź 11, 2011 17:23
Temat postu: Dieta Dukan
Spotkalam ostatnio kolezanke i jestem onieśmielona jej wyglądem który jak mówi zawdziecza diecie Dukana. Do tego stopnia że nie jestem w stanie nie wypróbowac :P
A Wy co o tym sądzicie? Ktoś stosował? Polecacie, odradzacie?

Harcerka - Wto Paź 11, 2011 21:35

moja mama chwilke stosowala;)
czula sie OK:)
ale zapal szybko minal:)

sebek - Wto Paź 11, 2011 23:40

tydzień dukana, miesiac równoważącej, mniej więcej tak to wyglada, więc lepiej się zastanowić czy psychicznie się tyle wytrzyma ;)
Bea.tka - Sro Paź 12, 2011 09:53

jeśli bedziecie mieć wspierać to dam rade!
Generalnie leci 4dzien 2kilo w dół samopoczucie dzis juz ok bo wczoraj myslałam ze zjade z tego swiata .. no i zobaczymy jak bedzie dalej (motywacja jest!)

a moze ktos tez dietkuje i sie dołaczy do tematu ... w grupie razniej ;) ;) ;)

Piotrulek - Sro Paź 12, 2011 16:25

D_y_s_z_k__a napisał/a:
a moze ktos tez dietkuje i sie dołaczy do tematu


ja jestem na diecie,ale nie jest to takie harakiri o jakim piszesz powyżej,dieta powinna być dobrana i prowadzona przez specjalistę w dziedzinie dietetyki,gdyż samo chudnięcie to nie wszystko i zbyt szybkie może doprowadzić do kłopotów...

Bea.tka - Sro Paź 12, 2011 17:23

Wiem wiem ale postanowilam spróbowac na dietetyka mnie nie stac. Myśle ze ta dieta może zmienić moje nawyki żywieniowe i o to chyba chodzi ... Wiele osób ją poleca wiele tez odradza. Ja chce spróbować na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam <><

Bea.tka - Pią Paź 14, 2011 19:49

6 dzień leci i smakuje mi to czym sie zajadam :)
Czarnulka - Sob Paź 15, 2011 22:38

Ponoć potrafi strasznie zniszczyć nerki i zakwasić organizm. Moi "teściowie" niesamowicie na niej schudli,ale już wrócili do swojej starej wagi. Jak dla mnie najlepsza dietą jest MŻ=mniej żreć. Po takich dietkach predzej czy później i tak się znowu przytyje jeśli nie będzie się siebie skrupulatnie pilnować. Wyrobienie w sobie pewnych nawyków plus trochę ruchu są zdrowsze i przyjemniejsze niż katowanie się.
kisia - Nie Paź 16, 2011 02:33

a na czym polega ta dieta bo nie chce mi się grzebać po necie :)
Piotrulek - Nie Paź 16, 2011 09:19

Czarnulka napisał/a:
niesamowicie na niej schudli,ale już wrócili do swojej starej wagi.

taki jest właśnie efekt diet internetowych...

Czarnulka napisał/a:
Wyrobienie w sobie pewnych nawyków plus trochę ruchu są zdrowsze i przyjemniejsze niż katowanie się.


aby nabrać takich właśnie nawyków należy znać podstawy metabolizmu swojego organizmu,ale w tej materii trzeba być wykształconym lub posłuchać profesjonalnych dietetyków...

Basia K - Nie Paź 16, 2011 18:15

kisia napisał/a:
na czym polega ta dieta


W wielkim skrócie:"Główne założenia diety Dukana opierają się na wyeliminowaniu z jadłospisu węglowodanów i wprowadzeniu jak największej ilości białka"

Czarnulka napisał/a:
Ponoć potrafi strasznie zniszczyć nerki i zakwasić organizm


Moja koleżanka (którą,Kisiu poznałaś) właśnie z tego powodu musiała ją przerwac.
Inna z kolei stosuje ją od chyba 3 lat,schudła przeogromnie,ale na temat jakichkolwiek wyników badań się nie wypowiada.

Czarnulka - Nie Paź 16, 2011 20:06

Piotrulek napisał/a:
tej materii trzeba być wykształconym lub posłuchać profesjonalnych dietetyków...

Zupełnie się nie zgadzam. Chyba,że ktoś ignoruje sygnały swojego organizmu, bądź ich nie dostrzega, bo nie potrafi. Wtedy, owszem, warto iść do dietetyka.
Są też osoby, które obserwują swój organizm i potrafią dostrzec co im sprzyja, a co nie. Ja nigdy nie miałam jakiegoś większego problemu z nadwagą, a jeśli już to sama dochodziłam co powinnam wyeliminować. Dlatego jestem zadowolona z mojego wyglądu, a i również należę do zdrowych osób.

plusz0wy - Pon Paź 17, 2011 14:01

Czarnulka napisał/a:
Dlatego jestem zadowolona z mojego wyglądu


dobrze wiedzieć, że są jeszcze osoby zadowolone z siebie :)

Bea.tka - Pon Paź 17, 2011 17:37

plusz0wy napisał/a:
Czarnulka napisał/a:
Dlatego jestem zadowolona z mojego wyglądu


dobrze wiedzieć, że są jeszcze osoby zadowolone z siebie :)


pewnie że dobrze !! Ja sie zapuściłam stety niestety i teraz musze pracowac nad sobą. Musze i chce, przede wszystkim dla siebie :))

Kisiu widze że już mniej więcej wiesz na czym ta dietka polega ;)

pozdrawiam <><

Bea.tka - Czw Paź 20, 2011 11:41

3,5 w dół dobry początek ;>
Nikaa - Czw Paź 20, 2011 12:08

tak tylko ta dieta polega na tym ze jak raz wyeliminujesz te weglowodany to dobrze by bylo do nich nie wracac juz NIGDY! a to nie mozliwe bo czlowiek ich potrzebuje.. tak jak Piotrulek napisal najlepiej isc do dietetyka.. zeby dal nam skierowania na badania i wtedy przystapic do diety.. slyszalam tez o diecie gdzie sie je wedlug swojej grupy krwi..
AAA i dieta MŻ jest super rewelacyjna.. mniej jesc dosc czesto wyeliminowac slodycze wode curkowana troche ruchu :) i beda efekty :D

Bea.tka - Czw Paź 20, 2011 13:52

e tam nigdy jakies błedne informacje masz ... a pilnować sie trzeba przy mż czy dietach od dietetyków a nawet po dukanie, tym bardziej im wieksze są skłonności do tycia.
Agacisko ;-) - Czw Paź 20, 2011 16:22

W jaki sposób może wpłynąć na nasze zdrowie?

Dieta Dukana przede wszystkim powoduje przejście naszego organizmu w stan przewlekłej ketozy, czyli procesu, w którym dochodzi do spalania tłuszczów przy znacznym niedoborze glukozy we krwi. Przewlekła ketoza to zakłócenie równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu i zakwaszanie go. Długotrwała kwasica ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i może prowadzić do: odwodnienia, osłabienia i senności, nudności i wymiotów, bólów brzucha i w klatce piersiowej oraz do zaburzeń elektrolitowych (hipokaliemia, hiponatremia, hipofosfatemia). Jak nasz organizm radzi sobie z nadmiernymi pokładami białka? W niektórych przypadkach może dochodzić do odkładania się metabolitów tego składnika w nerkach, co z kolei znacznie zwiększa ryzyko częściowej lub całkowitej niewydolności tych narządów.

W swojej praktyce spotkałem wiele osób, które skarżyły się na skutki diety wysokobiałkowej.

Pani Joanna (31 lat, nauczycielka z województwa świętokrzyskiego): W czasie ciąży lekarz prowadzący zwrócił uwagę na niepokojące wyniki profilu nerkowego w badaniach morfologicznych krwi. W ciągu kilku miesięcy nastąpiła poprawa. Po kilku latach Pani Joanna chcąc zgubić kilka kilogramów postanowiła stosować dietę dr. Dukana. W przeciągu 1,5 miesiąca zrobiła przypadkowo badania kontrolne krwi, w wynikach ujawniło się, że funkcja filtracji nerek znacznie się pogorszyła. Lekarz zdecydowanie zalecił odstawienie diety, efekt - po okresie miesiąca nerki znowu zaczęły normalnie funkcjonować. Niestety, Pani Joanna wróciła bardzo szybko do swojej poprzedniej wagi.

Musimy również pamiętać, iż zbyt duża ilość białka w diecie to także zagrożenie dla innego bardzo ważnego narządu, jakim jest wątroba. To ona bierze udział w przemianach wszystkich białek, jakie trafiają do naszego organizmu. Dlatego nagłe zwiększenie podaży tego składnika w diecie może przeciążyć ten narząd i doprowadzić do jego niewydolności. Dieta dr. Dukana jest również bardzo niebezpieczna dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Duże ilości białka podwyższają ciśnienie krwi i mogą być w skrajnych przypadkach przyczyną udarów lub zawałów serca.

Długotrwałe wykluczenie z diety owoców i warzyw oraz produktów zbożowych i tłuszczów najpewniej doprowadzą nasz organizm do bardzo niebezpiecznych niedoborów witamin i składników mineralnych (wit.C; tych z grupy B, kwasu foliowego, fosforu, wapnia i magnezu oraz potasu). U mężczyzn stosowanie diety Dukana może wpłynąć na obniżenie libido ze względu na zdecydowane obniżenie dostarczanej energii wraz z pożywieniem.

Musimy zwracać szczególną uwagę na wszystkie diety, które mają prowadzić do szybkiej utraty kilogramów, a dodatkowo eliminują z pożywienia jeden lub dwa główne składniki odżywcze (białka, tłuszcze lub węglowodany). Prawidłowo skomponowana dieta redukcyjna ogranicza spożywanie energii, ale w swym składzie zawiera wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Każdy powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcę zaryzykować utratę lub pogorszenie się mojego zdrowia dla diety, która przez większość specjalistów i wybitnych naukowców jest zdecydowanie odradzana, a wręcz przez nich odrzucana? Osobiście, jako magister dietetyki bezwzględnie odradzam stosowanie diety Dukana.

Bea.tka - Czw Paź 20, 2011 17:51

łooo kurde... nie wiem juz sama
Admike - Nie Paź 23, 2011 13:27

D_y_s_z_k__a napisał/a:
łooo kurde... nie wiem juz sama


chyba najlepiej udać się do dietetyka,który/a dopasuje dietę do potrzeb Twojego organizmu

Bea.tka - Nie Paź 23, 2011 17:43

kurcze 4,5 kilo w dół motywuje tym bardziej ze zadnych przeciwskazań zdrowotnych poki co nie ma. Dziewczyny które stosowały tą diete poleały mi zestaw badań, przemyślałam i zaraz na poczatku listopada wykonam je.
Bea.tka - Czw Lis 10, 2011 11:50

8 kilo w dół :) JEST RADOŚć :P
Agacisko ;-) - Czw Lis 10, 2011 15:28

A jaka będzie radość kiedy wrócisz do normalnego jedzenia i prawie cała waga wróci :oczami:
dzierlatka - Czw Lis 10, 2011 16:47

byłam na diecie Dukana trzy lata temu..stosowałam w/w ok pół roku..schudłam ok 25 kg....nie przytyłam do dnia dzisiejszego ani grama..ale....tak zakwasiłam organizm..pojawiła się dna moczanowa/podagra....ból nie do zniesienia..proteiny "produkują" puryny..a one osadzają się w stawach..zakwaszenie organizmu max....do końca życia muszę brać tabletki / milurit/....czy było warto ? NIE !!!!
Bea.tka - Czw Lis 10, 2011 22:51

Agacisko ;-), nie życz mi tego :P
Czarnulka - Czw Lis 10, 2011 22:54

D_y_s_z_k__a, proponuję uwierzyć w opienie takie, jak Dzierlatki. Jest dużo inncyh sposobów na schudnięcie. Nie tak szybkich,ale za to zdrowych.
Bea.tka - Pią Lis 11, 2011 09:56

wierze i powiem Wam szczerze że moja dieta choć poczatkowo byla teraz jest wzorowana na dukanie nie wiele ma z nia wspolnego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group