dupiate forum

Osiedla i Dzielnice - Sliwki przy Toszeckiej - bać się czy brać

rwt - Nie Lut 15, 2009 12:24
Temat postu: Sliwki przy Toszeckiej - bać się czy brać
Mam możliwość zamieszkania przy Śliwki blisko skrzyżowania z Toszecką. Do tej pory mieszkaliśmy w bardzo spokojnym miejscu. Moje panie: żona i jej mama obawiają się "podejrzanego" towarzystwa. Czy ktoś tam mieszka? Proszę o opinię.
Azbe - Nie Lut 15, 2009 14:10

raczej hałasu bym sie bardziej bał :)
trunks - Nie Lut 15, 2009 15:26

hałas, duży ruch samochodowy pod oknem, a towarzystwo tez nieciekawe sie wydaje...
Bea.tka - Nie Lut 15, 2009 16:22

ja powiem tak do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic jak mieszkanko fajne to nad czym sie zastanawiac ... a towarzystwo nieciekawe wszedzie mozna spotkac na kazdym osiedlu
rwt - Nie Lut 15, 2009 16:34

Serdeczne dzięki Wszystkim :)
Co nie znaczy, że nie czekam na dalsze opinie

kisia - Nie Lut 15, 2009 23:43

co prawda nie mieszkam już w tej okolicy, ale chyba w części
rwt napisał/a:
Śliwki blisko skrzyżowania z Toszecką
nie jest źle z towarzystwem, gorzej w dalszej części ul. Śliwki (tak od Szobiszowickiej), ale hałas jest dość duży, nie wiem jednak jak jest słyszany w mieszkaniach.
loki - Pon Lut 16, 2009 12:17

brat mieszka dokladnie na rogu sliwki i toszeckiej - na 4 pietrze nie slychac samochodow przy zamknietych oknach.... natomiast w lecie bywa roznie... zarowno spaliny, jak i halas oraz kurz bywaja dokuczliwe gdy chcesz otworzyc okno

ponadto ludzie czesto uzywaja w tych budynkach piecow (mysle o starym budownictwie)

jest tam takze jeden blok mieszkalny z wielkiej plyty czyli bardziej cywilizowane warunki

co do towarzystwa... hmmm.... mam kilku znajomych mieszkajacych wzdluz sliwki i jakos szczegolnie nie narzekaja (moze przyzwyczaili sie juz?) ;)

Cerberion - Wto Sty 18, 2011 22:35

Śliwki 6-7 lat temu było naprawdę nieprzyjemną okolicą, dużo patologicznych ludzi, głównie pijaków, ale pewnie i nie tylko. Nawet ja z kumplami z ośki niechętnie tam chodziliśmy, bo można było oberwać za wszystko o praktycznie każdej porze. Samo Śliwki już teraz jest bezpieczne, ale jak wiadomo, wszędzie można dostać po buźce. Bardziej się obawiam okolic Izo-Ergu, no i też ul. Noakowskiego i Dworskiej, tam naprawdę nigdy nie było przyjemnie, mimo, że w pobliżu na Uszczyka wybudowano nowy blok mieszkalny ze 3-4 lata temu. Nieprzyjemne wrażenie pozostawia też kamienica na ul. Kotlarskiej, ale mam nadzieję, że to tylko wrażenie :] .
krystian - Sro Sty 19, 2011 01:36

mieszkalem 10 lat na Szobiszowickiej, nigdy w leb nie dostalem, ludzie mili. Panowie pod monopolowym zawsze sie uklonili, nie bylo niebezpiecznie. Moze przez to, ze oni tam zawsze stali to jakos tak razniej bylo jak sie szlo gdzies w nocy:D
Na temat kazdego osiedla kraza plotki...kopernik to dresy i bezmozgi...chyba to nawet prawda:P
warynski to wiesniaki, sztabu chce byc jak kopernik ale im nie wychodzi, zatorze to teren kuby rozpruwacza, a trojkat bermudzki to...trojkat bermudzki. Wychodzi na to, ze centrum jest bezpieczne. Szkoda tylko, ze napadli mnie tylko raz i to wlasnie w centrum:) nie sluchaj obiegowych opinii, jesli mieszkanie Ci sie podoba to je bierz. Wazne, zebys wszedl na ta drabine. Pozniej mozesz sobie po niej chodzic. nie pasuje Ci to mieszkanie to sie zamien i wez inne...wazne, zeby zaczac

trunks - Sro Sty 19, 2011 22:49

krystian napisał/a:
zatorze to teren kuby rozpruwacza

a tam zaraz rozpruwacza, znów mnie ktoś pomawiał... :wstyd:

Harcerka - Nie Sty 23, 2011 17:53

co wy pitolicie?
ja sie wychowalam na Sztabu... chodzilam przez srodek osiedla w mundurze harcerskim do wieku ponad 20 lat;))

nie przy pominam sobie zebym miala z czymkolwiek problem:)))

nie straszcie.. chyba ze to jakas "reklama" ma byc;))))

trunks - Nie Sty 23, 2011 22:59

pewnie munduru się bali ;)
Harcerka - Pon Sty 24, 2011 22:42

:) mozliwe:)))
ktos musial musztre trzymac;))

a btw ja wlasnie wrocilam na stare smieci i zamieszkuje od miesiaca w Szobiszowicach:)))
wiec lepiej nie podskakiwac;)))) ziomale:))

Nikaa - Wto Sty 25, 2011 09:23

Harcerka, eee ja myslalam ze to obok Toszeckiej.. bo Twoj blok widac jak sie jedzie Toszecka..
Harcerka - Sro Sty 26, 2011 22:14

Obok Toszeckiej, Sztabu, Patrolowej, Bernardynskiej:)
Dzielnica jakby nie bylo Szobiszowice;)) :rotfl:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group