dupiate forum

Nasze miasto - DTŚ

glewitz - Sro Lut 16, 2005 22:05
Temat postu: DTŚ
ja wiem, że jest to temat bardzo kontrowersyjny, ale co WY o tym myslicie ???
of - Sro Lut 16, 2005 22:13

masz na myśli Drogowa Trase Srednicowa?? :>
kisia - Sro Lut 16, 2005 23:40

Hm Drogowa Trasa ¦rednicowa czyli trasa łącząca kilka śląskich miast, droga mająca rozładować zakorkowany ruch wewnątrz miast. Często nie jeżdżę DT¦-ką, ale zanim powstał odcinek autostrady łączący Katowice z Gliwicami to była to droga, którą w miare szybko można było dostać się do katowic. Jednak nie wyobrażam sobie takiej trasy przez środek Gliwic. Nie pamiętam dokładnie ktorędy ma przebiegać ,ale napewno m.in. przez Park Chopina :(. W stu procentach Gliwice straca swój urok, a czy zyskaja aż tak wiele ??? nie wiem. Czy nie lepiej było zrobic obwodnice ???
ANIUS - Czw Lut 17, 2005 06:11

minusem dla nas, Gliwiczan jest to, a bynajmniej bylo, bo teraz mamy autostrade, ze aby sie dostac w godzimnach szczytu na DT¦ droga przez zakorkowane gliwice, zabrze, kawalek rudy jest i bylo koszmarem:)
kilka minut DTS do Katowic a kilkadziesiat zeby dotrzec do srednicówki.

of - Czw Lut 17, 2005 09:27

DT¦ - Drogowa Trasa ¦rednicowa - biegnąć będzie przez miasta śląska od Gliwic
z ul Portowej do ronda w Katowicach (ktore niedlugo bedzie dwupoziomowe).
Narazie patrzac od ronda mamy juz zrobiona estakade i czesc trasy od Katowic
do Rudy ¦l. (rondo przy dworcu w Rudzie Chebzie choć docelowo trasa będzie to rondo omijać)
W Gliwicach w większości trasa ta będzie prowadzona starym korytem Kłodnicy czyli
za parkiem Chopina. Ponadto w Sosnicy bedzie polaczona z autostrada Polnoc-Poludnie A1.
Czy jest potrzebna? Jestesm za! Odciąży ruch wewnątrz aglomeracji śląskich, usprawni
i przyspieszy poruszanie się na tych krótkich odcinkach, spadnie liczba wypadków... itd
Obwodnica ma spelniac inna role...

Autostrada A4 - bylo ostatnio o niej głośno. Oddano odcinek z Gliwic (Pszczyńska) do
Chorzowa Batorego, czyli możemy już pojechać z Gliwic bezpośrednio do Krakowa...
miałem przyjemność jechać już 2 razy... bardzo pozytywne wrażenia! O potrzebie budowy
autostrady nie bede sie rozpisywał bo jest to oczywiste... ktoś kto proboje przejechac
przez Gliwice w godzinach szczytu wie o czym mowie :roll: A4 rowniez bedzie polaczona z A1

Obwodnica - jej powstanie jest ciagle po znakiem zapytania... milalby łączyc na poludniu
autostrade A1 z pszyczynska-rybnicka-na zachodzie daszynskiego-andersa-na polnocy
DK88 (dzisiejsza tzw. autostrada czyli poniemiecka droga zbudowana z betonowych płyt)-
toszecka-tarnogorska-i na granicy Zabrza i Gliwic znowu łaczyłaby sie z A1... czy jest
potrzebna? jesli autostrada dla gliwiczan bedzie platna to jak najbardziej!

glewitz - Czw Lut 17, 2005 17:38

bo jak zapewne zauważyliście tylko w Gliwicach DT¦-ka przebiega przez środek centrum. Z jednej strony dobrze, bo umiejscawiając ją na końcu ¦ródmieścia (bo w Gliwicach jest ¦ródmieście, nie Centrum :P) trudno byłoby się dostać na nią z drugiego koońca. Uważam, że ta lokalizacja ma sens, jeżeli, tak jak zaplanowano, droga ta będzie przebiegać pod tunelem. Bo wtedy będzie mniej zanieczyszczeń i hałasu. Ale jeżeli jak zwyklle ktoś komuś da w łapę i DT¦-ka będzie najzwyklejsza drogą (tzn, na zewnątrz) to jestem kategorycznie przeciw. Bo to niwiele zmieni w ¦ródmieściu. Nadal będzie ten sam hałas. A tak, może w przyszłości :roll: Starówka będzie zamknięta dla ruchu samochodowego??? Marzenia... :/
of - Pią Lut 18, 2005 11:20

co do zanieczyszczen to trasy szybkiego ruchu REDUKUJA generowane zanieczyszczenia
likwidujac korki w ktorych auta bezowocnie spalaja benzyne...
napewno zdajecie sobie sprawe ze auto ktore porusza sie ze stala szybkoscia,
bez ciaglego zatrzymywania sie, ruszania i zmiany biegow spala o niebo
mniej benzyny...
ilosci aut napewno jeszcze z czasem przybedzie... bez dts, autostrad
czy obwodnic zanieczyszczenie powietrza rosloby zastraszajaco... nie mowiac
o stluczkach, korkach i straconym czasie (plus nerwy)...
przypominam ze dts przebiega takze przez centrum katowic... i wg mnie taka
lokalizacja najlepiej odciazy przeladowane miejskie ulice

PS
rowniez chcialbym doczekac chwili kiedy centrum zostanie wylaczone z ruchu,
powstana parkingi wokolo i bedziemy mieli spokoj przynajmniej w okolicach rynku...
w Krakowie rozwiazano to ciekawie... 3 strefy... w kazedej inny cennik za postoj
a do strefy samego centrum maja wjazd tylko nieliczne pojazdy

Piotrulek - Sro Mar 02, 2005 18:34

osfald, Widać Kraków ma mądrego prezydenta,o naszym tego nie można całkowicie powiedzieć.Nie należę do jego elektoratu i nigdy nie będę go popierał.
Aither - Nie Kwi 10, 2005 10:10

Na DTŚ rozpędzam się do 170 bez problemu :)

Z dziką rozkoszą czekam na OBWODNICę... musi być bo inaczej zginiemy [w tle muzyka z filmu "szczęki"]

P.S no co :hyhy: troszkę dramatyzmu i napięcia :P

of - Pon Kwi 11, 2005 18:20

na DTS widzialem 1 karambol... slyszalem o kilku innych
bardzo zdradliwa droga :(
w pewnych okresach potrafi zamienic sie w lodowisko...

ANIUS - Pon Kwi 11, 2005 20:23

zwlaszcza na odcinku przy auchan, czesto tam autka obite stoja:(
Aither - Wto Kwi 12, 2005 10:17

najczęściej między zjezdem na Bytom i Chorzów Batory... jak jest most i wzniesienie takie jakieś... tam to w obu kierunkach są często stłuczki... w zimie jak jest ślisko to po prostu ludzie nie potrafią wyhamować i robią wjazd w tył innym :) byłam sama świadkiem takiej stłuczki :) ale widok :)
zolw - Wto Kwi 12, 2005 12:36

zdecydowanie ZA. Nie wyobrażam sobie Gliwic np. za 10 lat kiedy liczba samochodów wzrośnie, a napewno tak będzie. Już obecnie przejechać z Zatorza na np. Sikornik lub Trynek, czy wogóle poruszanie się po Gliwicach w szczycie to udręka. Mam nadzieje że wkrótce ruszą prace z nią związane.
Aither - Wto Kwi 12, 2005 12:39

Co do Gliwc zołwiku to potrzebujemy obwodnicy...
zolw - Wto Kwi 12, 2005 12:51

może kiedyś ... h t t p;//w w w um.gliwice, p l/index.php?id=151/1
Aither - Wto Kwi 12, 2005 12:57

zolw obwodnica przez Giełdę? To nie ma racji bytu... za duża kasa tam się przewija...

edit
zaczynamy zjazd z tematu... poproszę Frycka aby przeniósł to do innego topica :) a jak nie ma takiego o obwodnicy to go stworzy :)

Frycek - Wto Kwi 12, 2005 14:24

To sobie otworzcie takie temat :)
Aither - Czw Kwi 14, 2005 11:03

Frycek to stwórz i przenieś to od razu jak możesz.... to chiwla moment i zrobione. :P
limnea - Sob Cze 04, 2005 23:27

Jak będziecie mieli trochę czasu poczytajcie jakie bzdury wypisują przeciwnicy DTŚ h t t p;//katowice.naszemiasto, p l/wydarzenia/482165.html
of - Nie Cze 05, 2005 12:10

no i prosze mamy "wolny osad" przeciwnikow... ehhh... maja troche racji jesli chodzi o kwestie urbanistyczne... jednak w sprawach znieczyszczenia i uciazliwosc ruchu mijaja sie z prawda o cale kilometry...
Aither - Nie Cze 05, 2005 12:43

buhehehheee :) tak zle i tak nie dobrze :) DTS to dobre rozwiazanie :) prawde mowiac poczekam az to zbuduja i sie zobaczy czy bylo to dobre przedsiewziecie :)
despoto - Pią Cze 10, 2005 00:18
Temat postu: Re: DTŚ
glewitz napisał/a:
ja wiem, że jest to temat bardzo kontrowersyjny, ale co WY o tym myslicie ???


Jestem generalnie za, matwi mnie tylko, ze oddanie ma yć DOPIERO w 2008.... Poza tym nie widzę tu żadnych kontrowersji!! Nad czym dywagować, jeśli "ktoś" daje na to kase i buduje nam droge? Jedyny problem tych kilku posesji w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, ale .... skoro mamy demokrację to rację ma większość, a większość woli niezatłoczone centrum - i słusznie :P

limnea - Nie Cze 12, 2005 21:54

despoto napisał/a:
matwi mnie tylko, ze oddanie ma yć DOPIERO w 2008....

Ten termin już został odwołany :zalamany: Rozpoczęcie budowy w Gliwicach może nastąpić najwcześniej wiosną 2007 a zakończenie najwcześniej w końcu 2009 (obie te daty to wariant optymistyczny). Zakończenie budowy uwarunkowano w dużej mierze od zbudowania do tej pory odcinka autostrady A-1, który ma biec pod DTŚ (Srednicówka ma mieć węzeł z A-1 w okolicy skrzyż ul. Błonie z ul. Kujawską). :)
:zdziwko: Widząc tempo prac w Katowicach które mają się zakończyć w 2006 sądzę że termin jest możliwy do dotrzymania. O ile mi wiadomo odcinek od ronda w Rudzie Śl. Chebziu przez Zabrze do granicy Gliwic zaczynają budować teraz w wakacje. :D

Dorotka - Pon Cze 13, 2005 10:57

Widać ta inwestycja jest wogóle pechowa, bo zanim rozpocznie się budowa odcinka gliwickiego to muszą zostać wybudowane domy dla ludzi, których trzeba wykwaterować z budynków przeznaczonych do wyburzenia w związku z budową DTŚ-ki. I ostatnio wyczytałam że z budową tych budynków (miedzy Jana Pawła II a Mikołowską) tez się coś pokrochmaliło i inwestycja została wstrzymana do czasu zrobienia jakiejś tam ekspertyzy. Jednym słowem idzie jak po grudzie :(
glewitz - Sro Cze 22, 2005 17:18

BO JA MUSZE ZOSTAć PREZYDENTEM GLIWIC !!!!! :p i wtedy wszystko będzie jak być powinno :D
limnea - Czw Cze 23, 2005 10:05

Wyczytałem ,ze w związku z budową DTŚ znikną oba okrąglaki przy Zwycięstwa i targowisko imienia Balcerowicza
glewitz - Czw Cze 23, 2005 20:26

niom, balcerek powinien zniknąć. Nie lubię tego miejsca. Choć jak byłem mniejszy, to uwielbialem łazić na stoiska z elektroniką :hyhy: no, ale cóż... balcerek trzeba zamknąć, niech przeniosą się do niedokończonej jeszcze wieży GCH0u te same warunki). A DTŚ musi być tak jak jest, bo umieszczenie jej poza śródmieściem jest bezsensowne. Ale musiw tunelu !!!
Gmeras - Czw Cze 23, 2005 22:27

Ten balcerek maja gdzies przenieść ale nie wiem gdzie pisało o tym w Miejskim Informatorze
glewitz - Czw Cze 23, 2005 22:29

może wynieść z Gliwice na jakąś wieś ?? :]
Gmeras - Czw Cze 23, 2005 22:33

Niech to sie w Gliwicach zostanie i to maja przeniesc gdzies na inne miejsce w Gliwicach
Niekazdy ma duzo kasy by sie ubrac i kupuje tam ciuchy

glewitz - Czw Cze 23, 2005 22:38

ja nadal proponuję wieżę GCH-u. Te same warunki, a będziej trochę bardziej przejrzyście. I nie będzie trzeba tych folii nakładać i przybliżać widoki rodem ze slumsów indyjskich :kwasny:
limnea - Pią Cze 24, 2005 22:07

Kiedyś NOWINY zaproponowały żeby balcerówkę przenieść na teren po zrujnowanych halach, które doskonale widać w dole jadąc wiaduktem na Bohaterów Getta. Ale podobno tych ruin pilnuje konserwator zabytków.
ziutek997 - Sob Cze 25, 2005 23:29

Tak tak i jeszcze raz tak. Nie można mówić ze DTŚ zastąpi obwodnica. Ta droga (jak sama nazwa wskazuje) ma pełnić zupełnie inna funkcje. A co do zepsucia uroku miasta tez się zgodzić nie mogę, ponieważ teren pod DTŚke jest już zarezerwowany od 40 lat i w tych miejscach jest teren niezagospodarowany albo zaniedbany z tego powodu. Zakończenie planowanych inwestycji będzie się wiązało napewno nie tylko z budowa jednej trasy ale akrze przebudowa całej struktury komunikacyjnej Gliwic. Miasto zostanie znacznie odciążone i będzie można się spodziewać wprowadzenia stref ograniczonego ruchu, co w tym momencie jest nie możliwe ze względu, iż centrum miast pełni role kluczowego węzła komunikacyjnego.
glewitz - Pon Cze 27, 2005 16:39

zgadzam się, ale niektórzy ludzie nie potrafią przetrawić tego, że nie ma rozwiązań idealnych. A tak jak jest, jest chyba najlepiejk
ziutek997 - Pon Cze 27, 2005 18:28

a tak naprawde to DTSka jest jedyna droga ktora powstaje wlasnie dla mieszkancow gliwic (oczywiscie takze sasiednich miast). Droga ma służyc do poruszania sie wewnątrz aglomeracji a nie tak jak obwodnice lub autostrady ktore służa do ruchu tranzytowego. Obowdnice co prawda wyprowadza ruch z centrum ale ja z nich niebęde korzystał bo po co mam jezdzic do okoła gliwic??
Ale za to prawie kazdego dnia tak samo jak tysiące innych ludzi potrzebuję dostac sie do centrum Gliwic, Zabrza czy Katowic :/ .

glewitz - Pon Cze 27, 2005 18:30

GLIWICE NIE MAJ? CENTRUM, MAJ? ŚRÓDMIEŚCIE !!! CENTRUM MAJ? WSIE, MIASTA MAJ? ŚRÓDMIEŚCIA !!!
glewitz - Pon Cze 27, 2005 18:32

to tak przy okazji :P
ziutek997 - Pon Cze 27, 2005 18:42

glewitz napisał/a:
GLIWICE NIE MAJ? CENTRUM, MAJ? ŚRÓDMIEŚCIE !!!

całkiem mozliwe, nie wiem jak sie miewa sprawa fachowego nazewnictwa ani jaka to jest róznica. :)
ale na swoja obronę musze powiedziec ze z okreslieniem CENTRUM spotykam sie czesto nawet w prasie czy na stornie UM (nawet teraz tam zajrzyj i przeczytaj pierwszy z gory tekst) :P . Dlatego (nie obraź sie) przyjmuje to do wiadomosci ale ze wzgledow praktycznych nadal mam zamiar urzywac nazwy centrum :D

ja jestem elektrykiem ale nie lapie ludzi za słówka jak mowia np "prądu nie ma" lub "ide zapłacic za prąd" :hyhy:

glewitz - Pon Cze 27, 2005 18:44

ale to jest różnica. Śródmieście jest w mieście, a centrum może być wszystkiego :cisza: i bastaa !
ziutek997 - Pon Cze 27, 2005 18:51

no wlasnie wszystkiego i miasta tez. ;) A roznica miedzy napieciem a pradem tez jest i to zasadnicza :hyhy:

zaczne urzywac takiego okreslenia jak przekonasz np tych redagujacych artykuły w UM. :P

I w cale nie twierdze ze nie masz racji ale taka nazwa sie poprostu przyjela. Nawet znaki kierują do centrum a nie do srodmiescia.

glewitz - Pon Cze 27, 2005 18:54

no dobra niech ci będzie kończymy dyskusję bo jest :offtopic:
frohike - Pon Cze 27, 2005 19:42

ziutek997 napisał/a:
Nawet znaki kierują do centrum a nie do srodmiescia.

dokladnie
a wogole to srodmiescie bylo we wladcy poerscieni i niech tak zostanie :D

glewitz - Pon Cze 27, 2005 19:43

Śródmieście ??? :zdziwko: chyba ci się pomyliło ze Śródziemiem frohike
frohike - Pon Cze 27, 2005 19:48

hihi chyba jestem bardzo zmeczony po pracy hihihihihih :rotfl:
glewitz - Pon Cze 27, 2005 19:52

zdarza się najlepszym :)
ziutek997 - Sro Wrz 14, 2005 14:15

h t t p;//outbox.magres.net/hosting/board.php?boardset=24115_GLOWNA&grupa=24115_GLOWNA_dyskusje&msgid=118077]Stowarzyszenie Gliwiczanie Dla Gliwic

chyba nie działaja zbyt dobrze.... zaglądnijcie np. na ich forum...
znalazlem tam ciekawa i słuszną wypowiedź:
Cytat:
Co maja powiedziec ludzie ktorym zalezy aby ta trasa powstala ? "Gliwiczanie dla Gliwic" - to bardzo przewrotnie, wyglada to tak ze reprezentujcie takze mnie a niestety tak nie jest.


mnie też nie :)
A co Wy o tym myślicie ?? :)

glewitz - Sro Wrz 14, 2005 16:29

o czym ?? o tym, czy DTŚ-ka powinna iść przez centrum ?? Oczywście jestem za. Poza tym wedlug planów trasa ma w centrum miasta być w tunelu. Więc o co tym ludziom ze stowarzyszenia chodzi ??
Gmeras - Sro Wrz 14, 2005 18:25

Ja po dłuższej namysli jestem za tym by tez powstała tylko szkoda ze bedzie przebiegac koło parków tam gdzie ludzie chca sobie troche odpoczac ale prawdopodobnie ma przebiegac w 5 metrowym dole
ziutek997 - Czw Wrz 15, 2005 10:05

Powstanie takiej trasy jest nie uniknione... samochodów jest coraz wiecej...

Ale w tym momęcie nie chodziło mi o poparcie dla budowy (bo o tym była już rozmowa) tylko o tym ze owe stoważyszenie odnosi się w ten sposób jakgdyby miało reprezentować większąść mieszkańców Gliwic. Oczywiście Ci ludzie maja swoje racje któych bronią... ale nie sądzę aby takich ludzi było więcej niż kilkaset... :)

kobi - Czw Wrz 15, 2005 10:09

Swoją drogą to jak to jest: wszyscy chcą jeździć dobrymi drogami, ale jakoś nikt nie zgadza się na wybudowanie takowej w pobliżu... Czyli co? Mamy się tłuc i przeciskać między tirami wąskimi dróżkami z koleinami głębszymi od Kłodnicy a obwodnice i autostrady mają być na odludziu w lesie? No, ale to też nie przejdzie bo wtedy do akcji wkroczą Zieloni...
glewitz - Czw Wrz 15, 2005 20:21

I tak źle i tak niedobrze
Gmeras - Czw Wrz 15, 2005 22:42

Jak otworza te dwa centra handlowe to dts bedzie potrzebna bo na małej ulicy piwnej bedzie nieziemski korek ;]
ziutek997 - Pią Wrz 16, 2005 11:41

Centrum handlowe to nie pempek świata....
Gmeras - Pią Wrz 16, 2005 15:09

Ale do takich miejsc duzo ludzi zmieza samochodami chyba ze przebuduja jakoś piwna :]
glewitz - Pią Wrz 16, 2005 17:21

chociaż z drugiej strony, aż tak wielu ludzi tam chofdzić nie będzie, bo nie będą mieli tyle pieniędzy. Ale poza tym to DTŚ-ka jest potrzebna i tto nawet w centrum Glwiic
Gmeras - Pią Wrz 16, 2005 18:13

na takie zakupy w takim centrach kase znajda o to sie nie martw
glewitz - Pią Wrz 16, 2005 18:20

ja nei jestem specem, ale mnie się wydaje że przez pierwszy rok kokosy może zbijać Cinema City, bo ludzie będą przychodzić popatrzeć,a nie kupować
kk - Pon Sty 30, 2006 12:15
Temat postu: DTŚ Gliwice
Witam

Czy wiecie, kiedy słynna DeTeeŚka "dojdzie" do naszego miasta ?
Budują, buduja i skończyć nie mogą....
Czy w ogóle dobudują ją do Gliwic?

Interesuje mnie to głónie dlatego, że z ulicy przy której mieszkam (Konarskiego), ma być zjazd na tą drogę (co mnie wcale nie cieszy)

A tak w ogóle - czy ktoś sie orientuje, czy dojdzie ona do skrzyżowania z Portową i Śliwki (obok planowanego Carrefour'a) czy do ul. Śliwki, kawałek od skrzyżowania z Portową?

Pozdrawiam serdecznie - Krzysiek K. (KK)

Bot - Pon Sty 30, 2006 12:30

cześć, tu znajdziesz mapke h t t p;//w w w dts-sa, p l/HTML/Gliwice.htm ale kiedy ruszą to nie wiem....
Krzysio - Pon Sty 30, 2006 16:39

ale lipa, w samym centrum bedzie :zdziwko:
Major - Pon Sty 30, 2006 16:41

Bzyki napisał/a:
ale lipa, w samym centrum bedzie




Przecież założeniem takiej drogi jest jej doprowadzenie do głownych punktów miast.

Dorotka - Pon Sty 30, 2006 16:43

Bzyki napisał/a:
w samym centrum be

Parku Chopina szkoda, trochę za głośno w nim będzie na odpoczywanie :( . Za to jeżeli chodzi o "balcerka" to czas najwyższy żeby to roznieśli :zdegustowany:

Krzysio - Pon Sty 30, 2006 16:49

ale tak centralnie chamsko przez zwyciestwa puszcza ? :p jakos nie umiem sobie wyobrazic dts w gliwicach, moze jak poburza wiekszosc budynkow w okolicy to jakos to bedzie wygladac :]
Dorotka - Pon Sty 30, 2006 16:54

na wysokości Zwycięstwa będzie biegła w tunelu, a w samym centrum do wyburzenia nie ma za wiele, okrąglak i te delikatesy na przeciw, budyneczki po prawej stronie Dubois (jak się idzie ze Zwycięstwa do Dworcowej). Idąc dalej - pomiędzy Dworcową a Częstochowską jest jedna fajna kamienica do wyburzenia i to wszystko.
Major - Pon Sty 30, 2006 16:56

Woow będziemy mieli tunel :D Chyba pierwszy w tym mieście.
Krzysio - Pon Sty 30, 2006 16:59

Dorotka napisał/a:
na wysokości Zwycięstwa będzie biegła w tunelu

a to fajnie, bo jakos nie umiem sobie wyobrazic jak oni by tam zmiescili taki seroki most :P

Major napisał/a:
Chyba pierwszy w tym mieście.

naprawde mamy byc z czego dumni :P

Major - Pon Sty 30, 2006 17:03

Powiem Ci szczerze, że to jest akurat powód do dumy. W miastach rozwijających się takich dużych i na całym świecie, transport przenosi się pod ziemie. Wynika to z kilku powodów. Jednymi z nich są hałas i zanieczyszczenie. Kolejne to odblokowanie miast.
Bot - Pon Sty 30, 2006 17:11

Dorotka napisał/a:
trochę za głośno w nim będzie na odpoczywanie


coś kiedyś czytałem że mają dać ekrany dźwiękoszczelne.

Major napisał/a:
W miastach rozwijających się takich dużych i na całym świecie, transport przenosi się pod ziemie.

I racja parkingi podziemne np to standard.

kobi - Pon Sty 30, 2006 19:38

DTŚ-ka była planowana od wielu, wielu lat. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa, nie wymyślono jej w ostatnich latach, ale bodajże już w latach 60-tych XX wieku.
Co do tunelu - to bardzo dobre rozwiązanie. Czy ktokolwiek z Was jeździł samochodem po wielkich miastach w zachodniej Europie? Np. Wiedeń? Kilka tuneli tam mają. Będąc na powierzchni, nawet nie podejrzewałem, że pode mną jest autostrada. Bardzo szybko można było się przemieścić z jednej części miasta do drugiej. Lub nawet na dalekie przedmieścia. Albo Hamburg - autostrady tam wchodzą niemalże do samego centrum miasta. Bałem się, że zajmie mi to spooooro czasu by się dostać do hotelu w samym środku miasta. Jakież było moje zaskoczenie, że drogi na mapie okazały się faktycznie autostradami. Ostatni odcinek, kilku kilometrów, przejechałem normalnymi ulicami.
Nie wspomnę nawet o takiej metropolii jak San Francisco (to już nie Europa ;) ).
Każdy zazdrości inym miastom wspaniałych dróg, ale jak przyjdzie co do czego, to nikt nie chce by przebiegała przez jego podwórko - w przenośni oczywiście. Ale nawet nie pomyśli ile to będzie miało korzyści, także dla niego. Przecież to odciąży ruch na małych, ciasnych uliczkach i znacznie przyśpieszy sznurek aut. A co za tym idzie hałas i smród będą mniejsze. Nie rozumiem tych ludzi... Tak samo jak LPR - są przeciw UE, ale kasę to od nich ciagną i przepijają :kwasny: I tak samo mieszkańcy Gliwic i pozostałych miast docenią DTŚ-kę gdy tylko ją zrobią. Już po otwarciu A4 widać, że ruch w centrum się zmniejszył :)

Bot - Pon Sty 30, 2006 20:30

kobi napisał/a:
mieszkańcy Gliwic i pozostałych miast docenią DTŚ-kę gdy tylko ją zrobią. Już po otwarciu A4 widać, że ruch w centrum się zmniejszył

Nie da się z toba nie zgodzić. Gliwice mimo otwarcia autostrady dalej są często zakorkowane - za to w innych rejonach niż wcześniej. Na zachodzie nikt nie narzeka - tym bardziej, że budując takie trasy w miastach od razu planuje się ekrany i tunele, tak, że ruch nie staje się uciążliwy.

kk - Wto Sty 31, 2006 09:58

Współczuję mieszkańcom Jagiellońskiej i Dubois - nie chciałbym mieszkać zaraz obok takiej drogi. Przy Jagiellońskiej, to już w ogóle będzie ciekawie - z jednej strony DTŚ, a z drugiej tramwaj, który choć fajny i potrzebny, to niestety dość hałaśliwy.

Ciekawi mnie jeszcze, czy palmiarnia coś na tej inwestycji nie ucierpi.

--
Pozdrowienia dla forumowiczów - Krzysiek K. (KK)

Gmeras - Wto Sty 31, 2006 10:28

nie bo w okolicach tej drogi nie bedzie widac bo bedzie w tunelu ok 10m pod ziemią
Bot - Wto Sty 31, 2006 13:55

TYlko obawiam się, że DTśka jeszcze dłuuuugo będzie budowana....
kk - Wto Sty 31, 2006 14:18

khaman napisał/a:
TYlko obawiam się, że DTśka jeszcze dłuuuugo będzie budowana....


... w skali historii świata - nie tak długo, ale pewnie jeszcze minimum 10 lat sie pociągnie ;)

... Ciekawe, co szybciej skończą, dom towarowy przy ul. Zwycięstwa (ten, obok GCH) czy DTŚ :)

--
Pozdrowienia - KK

Dorotka - Wto Sty 31, 2006 14:30

będzie OT, ale co tam - prawdopodobnie go nie skończą bo budynek ma tak poważne wady konstrukcyjne, że ich naprawienie kosztowałoby więcej niż jego rozebranie i postawienie od nowa - ze względu na ogromne koszty jakoś nikt się nie spieszy. Teraz jest własnością firmy Radan, która usiłowała już go wielokrotnie sprzedać - z tego co wiem to bezskutecznie
Dorotka - Wto Sty 31, 2006 20:09

a jeżeli chodzi o termin rozpoczęcia budowy DTŚ-ki to najpierw o ile wiem muszą skończyć budowę mieszkań dla ludzi z budyków przeznaczonych do wyburzenia pod tą inwestycję (pomiędzy Jana Pawła II a Mikołowską się budują), potem przekwaterować wszystkich i wyburzyc co jest do wyburzenia - troszkę to może czasu zająć szczególnie że budowa nowych mieszkań nie odbywa się bez przygód niestety.
fotomena - Czw Kwi 20, 2006 13:05
Temat postu: Nie bedzie zadnego tunelu!
Nie bedzie zadnego tunelu. DTS ma pzrebiegac w calosci na powierznchi. Prowadzenie autostrady w samym zabytkowym centrum miasta jest zdziczeniem. Swiadczy to o braku jakiejkolwiek cywilizacji. Trzeba najpierw przynajmniej raz pojechac na Zachod zeby potem rzadzic miastem. DTS mozna bez problemu poprowadzic 500m dalej, za torami kolejowymi.
Na domiar zlegogo dyr. Instytutu Onkologii, p. Maciejewski, popiera pomysl poprowadzenia DTS pod same drzwi Instytutu. Czy ten Pan ma pojecie o onkologii?

Gmeras - Czw Kwi 20, 2006 13:10

to nie bedzie tunel tyko zakrycie powieszchni w centrum gliwic ale to nie bedzie na duzej odległoci ;0
Tonio - Czw Kwi 20, 2006 13:55
Temat postu: Re: Nie bedzie zadnego tunelu!
fotomena napisał/a:
DTS mozna bez problemu poprowadzic 500m dalej, za torami kolejowymi.


Ze tak spytam, gdzie?? bo jak dla mnie to na zatorzu jest na tyle zwarta zabudowa ze DTŚ sie nie zmiesci chyba ze 20m nad ziemia :P

kobi - Czw Kwi 20, 2006 14:07

DTŚka była planowana już baaaaaaaaaardzo daaaaawno temu, jej przebieg był znany od samego początku. Więc skąd nagle zdziwienie ludzi mieszkających w pobliżu? Nie rozumiem... :niepewny:
Fenix - Czw Kwi 20, 2006 14:28

Hehe piekna perspektywa pod samymi oknami będe miał DTS <ciach> mówie tu o ulicy Dubois
Tonio - Czw Kwi 20, 2006 15:11

nie no ale czytalem wyniki ekspertyz jakiegos madrego profesorka i mu wyszlo ze jak zakryja to tak jak planuja i zrobia ekrany to halas nie bedzie wiekszy niz ten powodowany przez tramwaje i pobliski dworzec PKS i PKP...
Krzysio - Czw Kwi 20, 2006 17:11

Tonio napisał/a:
to halas nie bedzie wiekszy niz ten powodowany przez tramwaje i pobliski dworzec PKS i PKP...

czyli bedzie glosno jak cholera :] bo gdyby wrzucic pociagi, tramwaje i pks-y w jedno miejsce to wytrzymac sie nie da :D

trunks - Pią Kwi 21, 2006 00:13

hehe no wlasnie czyli bedzie 2 razy glosniej niz jest
krystian - Pią Mar 09, 2007 19:57

patrzcie co znalazlem. moim zdaniem dtś to super pomysl. juz nie moge sie doczekac kiedy ja zrobia:) h t t p;//w w w dts-sa, p l/HTML/gliwice1.html
Gmeras - Pią Mar 09, 2007 20:07

wszystko ok tylko ilu to pasmowe ma byc ? bo ja słyszałem ze 3
kobi - Sob Mar 10, 2007 00:00

Gmeras napisał/a:
bo ja słyszałem ze 3

No i gdzie byś to zmieścił? :przestraszony: Może znalazłyby się takie odcinki, ale raczej poza miastem :kwasny:

yabby - Pią Mar 01, 2013 09:44
Temat postu: Drogowa Trasa Średnicowa
Jestem w lekkim szoku. Przeszukałem forum przy pomocy opcji "szukaj" i nie znalazłem ani słowa na ten temat . To tabu na tym forum?
Rewolucyjna zmiana w mieście, a na forum cisza ? Ludzie chodzą , fotografują dokumentują zmiany. Oglądają prace na budowie...Czy nie można tego przenieść na to forum ?
Z pewnością są ludzie którzy fotografowali to co do tej pory zrobiono (wycinka, wyburzenia, niwelacje) Czy nie można byłoby się tutaj podzielić zdjęciami z robót ? Jestem pewien że wielu z nas z ciekawością obserwowałoby postępy robót . Ci którzy mieszkają obecnie poza Gliwicami , tym bardziej byliby ciekawi. Polecam temat do przemyślenia administratorom tego forum .Może jakaś osobna galeria DTŚ ?
Co sądzą inni o mojej propozycji ?? Pozdrawiam wszystkich

of - Pią Mar 01, 2013 13:47

Jestem zwolennikiem DTŚki... ale najbliższe 2 lata dla zmotoryzowanych gliwiczan będą koszmarem.
Frycek - Pią Mar 01, 2013 15:18

Witam , oczywiscie ze fajny pomysl. Bardzo chetnie zamiescimy zdjecia. Jesli posiadasz cos w swoich zbiorach to daj info do mnie ,jesli ktos posiada w swojej kolekcji zdjecia z poczatku robo i w trakcie , inne ciekawe zdjecia dotyczace powsatwania DTŚ w gliwicachto piszcie
Danielo - Pią Mar 01, 2013 19:20

Sośnica będzie wokół mieć większy potencjał drogowy niż Warszafka ;)
Morqana - Sob Mar 02, 2013 09:55

Muszę z kimś pogadać,żeby murem odgrodzić Sośnicę od reszty świata... Spokój będzie :P
kisia - Nie Mar 03, 2013 01:55

yabby, ależ oczywiście, że jest taki temat, powstał jak widać w 2005r.
scaliłam tematy więc możesz sobie poczytać co już zostało napisane :D

kropka75 - Sro Mar 06, 2013 09:41

of napisał/a:
Jestem zwolennikiem DTŚki... ale najbliższe 2 lata dla zmotoryzowanych gliwiczan będą koszmarem.
Damy radę.

Byle tylko nie remontowali okolicznych ulic w tym czasie, gdy inne będą zamknięte, bo będzie meksyk.

vkimi - Czw Lip 18, 2013 19:50

wkrótce mają zamknąć kolejną ulicę i ma to być ul. Śliwki tylko może ktoś orientuje się czy będzie można wyjechać z ul. Armii Krajowej w lewo przez most w stronę centrum czy też ten most zostanie zamknięty ?
Gmeras - Czw Lip 18, 2013 20:16

W związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej, 22 lipca zamknięty zostanie dla ruchu odcinek ul. Jana Śliwki (od ul. Nadrzecznej do ul. Jana Śliwki nr 87 – na wysokości głównego wejścia do ISO - ERG).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group