dupiate forum

Forum - Ciekawe rozwiazanie...

Dev - Sob Cze 25, 2005 16:19
Temat postu: Ciekawe rozwiazanie...
Oprocz tego forum, bywam na jeszcze innym, nie napisze jakie zeby nie robic reklamy. Jest to forum podzielone na 7 ogolnych wielkich dzialow a kazdy z dzialow na mniejsze.
Otoz ciekawie rozwiazali tam forme placenia za uzytkowanie forum, oplacenia serwera. Kazdy nowy jest uyztkownikiem, gdy wysle smsa pod jakis tam numer albo zrobi przelew kasy staje sie Abonentem. Co takiego daje ten Abonent ? a wiec abonent moze wysylac wiadomosc za wiadomoscia, zwykly uzytkownik musi czekac 2 min.. i daje mu jeszcze jedna wazna rzecz. Moze on przyznawac SOG-i (suma otrzymanych glosow) na kazdego z uzytkownikow(np. jesli mu pomoze w czyms, itd - nie rozdaje sie ich ot tak) Jesli ktorys z uzytkownikow otzryma przykladowo 50 sogow staje sie ekspertem, profesjonalista itd...
Mozna dac tylko 1 soga uzytkownikowi w danym dziale..
Abonent otrzymuja rowniez nieskonczona ilosc wywolan do serwera... zwykly uzytkownik przykladowo gdy otworzy 10 stron z tego forum bedzie mial na nastepnej napis"limit odwolan do serwera zostal przekroczony"

W przelozeniu na te forum sogi staly by sie np. napisami nad avatarem. Przy ilosci 0 sogow mialby napis : SLABY , 10 - LEPSZY lub cos podobnego.
Dla mnie fajne rozwiazanie.. ale wiem ze to trudne do realizacji :)
Ale brawa dla tego kto to wymyslil :hyhy:

kisia - Sob Cze 25, 2005 17:10

no nie wiemczy w ten sposób można przyciągnąć ludzi na forum. Ja jak trafiam na cos takiego to od razu dziękuje i ide sobie dalej
Demmo - Sob Cze 25, 2005 17:30

podzielam zdanie powyżej..
hmm.. jak dla mnie jest to dziwne rozwiązanie i z pewnością nie zachęca nowych użytkowników do rejestracji i pisania..

Dev - Sob Cze 25, 2005 17:51

nie zacheca?
h t t p;//katalogi, p l/ Sami zreszta zobaczcie, najlepszym przykladem jest SFD - sportowe forum dyskusyjne. Tam w danej chwili jest tyle ludzi ile tu wszystkich na forum :rotfl:
Nikt nikogo nie zmusza zeby ktos sie stal abonentem, robi to z wlasnej woli, jest tam mnostwo uzytk jak i abonow i nic nikomu nie wadzi. A admin zabiera za to ladna kase...
hrhrhrhhr

temat nie jest po ty by namowic was na to cos tylko zebyscie zobaczyli ze admin moze zbic kase na serwer i inne duperele (np. na tym forum dla najb. udzielajacego sie forumowicza zostaje przynana nagroda pieniezna:) )

Demmo - Nie Cze 26, 2005 01:13

akurat porónywanie gdzie ilu jest ludzi nie ma totalnego sensu, bo zależy to od zasięgu danego forum i przede wszystkim od tematyki..
SFD nie jest forum lokalnym, tak jak ma to miejsce w przypadku FG.. zauważ że tam siedzą ludzie z całej Polski, a nie jedynie z Gliwic i okolic..
równie dobrze ja mogę napisac że onet świetnie wychodzi na tym że czegoś takiego nie ma :rotfl: porównanie będzie równie trafne..

frohike - Nie Cze 26, 2005 09:23

mi sie takie rozwiazanie nie podoba,
ale wiem ze duzo forum tak dziala
mysle ze nieh zostanie po staremu, jesli ktos chce sie dolozyc na serwer po prosze

Dev - Nie Cze 26, 2005 09:24

hmmmmmm SOG
Demmo - Nie Cze 26, 2005 11:44

Dev napisał/a:
W przelozeniu na te forum sogi staly by sie np. napisami nad avatarem

jejuś.. jak chcesz mieć koniecznie coś nad avatarem, co podkreśli jaki jesteś fajny to zgłoś się do Frycka niech coś dopisze :rotfl:
wg mnie jeśli ktoś komuś w czymkolwiek pomaga to chyba nie dla jakiegoś napisu? no chyba że? :looka: ale wątpię..

Dev - Nie Cze 26, 2005 12:44

przeciez nie pisze ze chce miec cos koniecznie nad avatarem......gdzie to wyczytales?
To tylko pomysl, w jaki admin moze cos zarobic

frohike - Nie Cze 26, 2005 12:46

Dev napisał/a:
w jaki admin moze cos zarobic

mi sie wydaje ze nie o to chodzi w naszym forum aby na nim zarobic,
na serwer zawsze jakos pieniadze zdobywamy, a gadzety tez kupimy z wlasnej kieszeni
dlaczego mielibysmy jeszcze komus sponsorowac to ze zalozyl forum

Aither - Nie Cze 26, 2005 12:48

hahahahahaaaa nie wiem ja nie mam zdania w tym temacie...
Dev - Nie Cze 26, 2005 12:50

AIthe tak wogole to Ty jestes modem czy nie? bo ani na zielono nie jestes, ani napisu nie masz, ani dzialow pod soba, a mozesz tu zagladac :P hyhh :rotfl:
Aither - Nie Cze 26, 2005 12:51

Dev nie jestem modem... i moge zagladac jak reszta ludkow.
Dev - Nie Cze 26, 2005 12:54

hmm a myslalem ze ten dzial tylko modzi widza :rotfl:
Aither - Nie Cze 26, 2005 12:55

ja go widze ale nie wazne to jest... prawde mowiac taki pomysl nie wejdzie w zycie :) ale Dev masz racje, ze ten kto to wymyslil mial glowe do tego :)
frohike - Nie Cze 26, 2005 13:10

Aither ten dzial jest tylko dla modkow wiec ciiii nie zerkaj tu :rotfl: :D :rotfl:
Frycek - Nie Cze 26, 2005 13:26

Cytat:
mi sie wydaje ze nie o to chodzi w naszym forum aby na nim zarobic,
na serwer zawsze jakos pieniadze zdobywamy, a gadzety tez kupimy z wlasnej kieszeni
dlaczego mielibysmy jeszcze komus sponsorowac to ze zalozyl forum


Pomysl fajny,bo fajnie miec kase i jakos to rozbudowac..a dlaczego mialbym na tym nie zarabiac....
Jednak forum stworzylem po to aby kazdy mogl sie wypowiadac bez ponoszenia kosztow.

Tak jak pisze froszi :P kase na serwer sie zbiera z dadkow jak tos da to da. na stronie glownej jest podny numer konta jak ktos chce to wplaca..

A co do zarabiania.....to nie bede zarabiac na ludziach ktorzy chca sie wypowiedziec

Dev - Nie Cze 26, 2005 13:33

Frycek napisał/a:
Jednak forum stworzylem po to aby kazdy mogl sie wypowiadac bez ponoszenia kosztow



Frycek napisał/a:
A co do zarabiania.....to nie bede zarabiac na ludziach ktorzy chca sie wypowiedziec



To nie jest tak, ze bez wplacenia kasy na abonament nie da sie pisac, da sie.. pisze sie normalnie z ta roznica ze nie mozna dawac tych sogow, oraz przerwa wynosi 2 minuty pomiedzy wyslaniem wiad. :)

Kasa szla by na serwer, np. na nagrody dla najaktyw. uztkownikow. na domy dziecka itd..

podkreslam to tylko pomysl :)

Frycek - Nie Cze 26, 2005 13:34

osobiscie ,gdybym mial placic to bym poszedl sobie na inne forum :)
Dev - Nie Cze 26, 2005 13:36

ja tez, ale tu jest roznica, ze mozna byc zwyklym i nikomu sie krzywda nie dzieje :P
Dobra Amen, zawsze tu mozna wrocic jak bedziesz mial problem z kasa :zdziwko:

Aither - Nie Cze 26, 2005 17:12

frohike ja tylko czytam :P poza tym... osobiscie nie czaje o co chodzi z tymi glosami... ale nie wazne :P pomysl moze byc kiedys przydatny :]
frohike - Pon Cze 27, 2005 19:25

kiedys wprowadzono na kilka dni platna strefe tylko dla niektorych i jakos za duzo osob nie kwapilo sie zaplacic
ANIUS - Nie Lip 03, 2005 21:51

zbyt skomplikowane :P
nie warto placic tylko za mozliwosc dawania komus punktow i fajny podpis (...) to jest smieszne, skoro moge i tak pisac za darmo :)

Demmo - Pon Lip 04, 2005 21:07

to jest własnie biznes :hyhy:

bierzesz coś, co ludzie mają za darmo.. zabierasz im prawo do tego i potem udostępniasz za opłatą :rotfl:

Frycek - Wto Lip 05, 2005 06:25

w zwiazku z zakonczonymi pracami nad modernizacja forum i portalem ,informuje ze od dnia dzisiejszego od godzin wieczornych okolo 20. Dostep do forum bez platny i wynosi 1zl.
Platnosci mozna bedzie dokonywac wysylajac smsa (numer podam wieczorem) badz tez przelewem na konto gdzie pozaksiegowaniu otrzymacie dostep do forum. Sytuacja ta jest spowodowana rozwojem portalu i forum na bardziej profesjonalny oraz pojawieniem sie nowych funkcji.

Oplata 1zl bedzie to oplata na miesiac dostepu do forum.

Bedzie takze mozliwosc wplacenia odpowiednio za 3, 6 miesiecy a takze za rok.

Mam nadzieje ze ten sposob pozwoli na aktywne ,szybkie i profesjonalna rozbudowe i rozreklamowanie portalu "Forum Gliwice "

Dev - Wto Lip 05, 2005 19:08

lol ?
hmmm... 1 zl na miesiac nie majatek..ale cos za szybko decyzje podjeles... wielu osobom sie to nie spoodoba. Pamietaj ze ten pomysl co wysunelem byl na daleka przyszlosc......teraz to sie porobi... :/

ziutek997 - Wto Lip 05, 2005 19:46

Dev tak teraz jak cos to bedzie na Ciebie. Ale wpadka :wstyd:
Dev - Wto Lip 05, 2005 22:33

hehe.....ja sie czuje niewinny, podkreslalem ze to pomysl w razie gdy NIE BEDZIE KASY :) . Ide spac gudnajt
ANIUS - Wto Lip 05, 2005 22:47

a ja mysle, ze to "podpucha" ... :P Frycus :hyhy: ? no gdzie ten nr komoreczki? :hyhy: :hyhy:
kisia - Wto Lip 05, 2005 23:12

hahaha dobre Frycuś dobreeeee

:rotfl: :rotfl:

Tobi - Wto Lip 05, 2005 23:15

Osobiście nie preferuję metody kija i marchewki, a dla mnie komunikat "limit odwolan do serwera zostal przekroczony" to już zdecydowanie kij. Metoda jest jednak taka swojska, nasza, polska :D Jak i pomysłowość.
Frycek - Sro Lip 06, 2005 06:28

udalo mi sie was nabrac :hyhy: :P :rotfl: :rotfl: :rotfl:
kisia - Sro Lip 06, 2005 08:20

wiedziaaaałłłaaaammmm :P
Frycek - Sro Lip 06, 2005 11:38

niemoglem sie powstrzymac :P :P
Piotrulek - Sro Lip 06, 2005 14:35

Frycek napisał/a:
niemoglem sie powstrzymac



Ale mimo wszystko 1zl na miesiąc to naprawdę nie jest majątek... :) :)

Dev - Sro Lip 06, 2005 19:21

:rotfl:
Tobi - Sro Lip 06, 2005 21:29

Frycek napisał/a:
udalo mi sie was nabrac :hyhy: :P :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Niby kogo? :P

Frycek - Czw Lip 07, 2005 06:18

Narazie jedyna forma "darowizn" jest wplata na konto podane na stronie glownej (klikajac na banerek z prawej strony )
glewitz - Pon Lip 18, 2005 22:22

a na co przeznaczane są darowizny ????
Frycek - Pon Lip 18, 2005 23:04

glewitz napisał/a:
a na co przeznaczane są darowizny ????


Przyczyń się do rozwoju portalu.

Wystarczy ,że przekażesz darowizne dowolnej wysokości na nasze konto.

Pieniądze zerbane z Państwa darowizn zostaną zainwestowane na :

- rozwój całego portalu w w w forumgliwice, c o m

- utrzymanie serwera na którym znajduje się strona

- dofinansowanie akcji organizowanych przez "Nasz" Portal

Darowizny mogą Państwo przekazywać na konto :

BRE SA - WBE/?ÓDZ

Forum Gliwice
75 1140 2004 0000 3102 3733 7109

z dopiskiem " darowizna"

glewitz - Pon Lip 18, 2005 23:05

aha- nie przeczytałem, a zwykła ludzka ciekawośc nie mogła pozostać niezaspokojona :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group