dupiate forum

Świat Kobiet - Kobieta w reklamie

kisia - Wto Maj 24, 2005 20:30
Temat postu: Kobieta w reklamie
Jak reagujecie na reklamy, w ktorych kobiety sa przedstawiane jako mało rozgarnięte gospodynie domowe czy obiekty seksualne :?:
Uważam, że wizerunek kobiet w reklamie to porażka
Do szału doprowadzają np reklamy przedstawiajace wspaniała, szczęśliwa rodzinkę , dzieci wpadają z wrzaskiem do domu, a mamusia seksownie ubrana ze szczęśliwą miną podaje obiad z puszki czy torebki, to jest takie sztuczne :/

albo Pani- , która piszczy "ale ja mam tu pranie", kiedy facet z serwisu chce jej zabrać pralkę. W zepsutej będzie prała ta idiotka :?:

Nie lubię takich reklam. Pogłębiają tylko schemat w naszym społeczeństwie, że kobieta jest głupia nadaje się jedynie do garów, prania, sprzątania i jeszcze wniebowzięta ma być :kwasny:

Mariusz - Wto Maj 24, 2005 20:42

Ktoś musi tą brudną robote odwalać :)
Mężczyzna nie może, no więc kto ?:) Dzieci ?:)

Aither - Wto Maj 24, 2005 20:47

kisia no niestety z tego co wiem to takimi reklamami juz zajela sie odpowiednia instytucja zajmujaca sie roznouprawnieniem kobiet... powiedzmy tak... taki wizerunek w 90% mija sie oczywiscie z prawda, ale zauwaz ze glownymi odbiorcami owych reklam sa wlasnie kobiety zabiegane i zajete zupelnie czyms innym... to jest na tej zasadzie... kupie tytke rodzina sie ucieszy....
Zalezy od interpretacji danej reklamy... drazni mnie czasem ta glupota kobiet gdzie najlepiej poruszaja sie albo po sypialni albo po kuchni... ale widac taka nasza rola... d;atego ja i Ty kisia nie wystepujemy w reklamach :D

Fenix - Wto Maj 24, 2005 20:49

Dobra rada pozbądź się telewizora i po problemie.....
Aither - Wto Maj 24, 2005 21:08

Fenix w sumie dla mnie to bez roznicy... ja i tak nie ogladam TV :D
kisia - Wto Maj 24, 2005 21:20

Fenix napisał/a:
d;atego ja i Ty kisia nie wystepujemy w reklamach

yyyy nooooo ja występowałam ale nie w tv i to raczej nie była reklama a zdjęcia do katalogu
Fenix napisał/a:
Dobra rada pozbądź się telewizora i po problemie

problem zostanie bo z kolei na bilbordach kobiete sprowadza się do obiektu seksualnego. Półnagie kobiety sa wciskane wszędzie,dla mnie taka reklama jest porażka, bo jest dla mnie jasne,że ktos kompletnie nie ma pomysłu na reklame.
Fajnie jest ta sprawa rozwiązana w Norwegii, tam ponoc odsloniete cialo kobiety dopuszczalne jest tylko w reklamach, ktore maja z tym jakis zwiazek- np reklama balsamu do ciala.

frohike - Sro Maj 25, 2005 06:41

kisia napisał/a:
Fajnie jest ta sprawa rozwiązana w Norwegii, tam ponoc odsloniete cialo kobiety dopuszczalne jest tylko w reklamach, ktore maja z tym jakis zwiazek- np reklama balsamu do ciala.

e no mi sie to nie spodoba, jak siedze w jakies poczekalni to przewaznie jedynie damskie gazety sa do czytania ale przeciez ich nie bede czytal jak sa takie piekne kobietki na reklamach :P

Demmo - Sro Maj 25, 2005 09:53

pocieszające jest to, że w reklamach tv-shopw ze wszystkich robią idiotów i np. bez ich garnka kazdy wywali makaron do zlewu, będzie się wyginał jak idiota ćwicząc bez ich przyrządu i takie tam.. :rotfl:
cinque - Sro Maj 25, 2005 09:58

Ostatnio czytałam artykuł (Szczepkowskiej ...?, nie pamiętam), o dzieciakach bawiących sie w ogródku jordanowskim pod reklamą z roznegliżowaną Panią, i o kształtowaniu ich emocjonalności dzięki temu.... O tym, jak potem stają się ofiarami molestowania na przykład, bo nagość im spowszedniała i próg wrażliwości zmalał, o tym jak potem ci mali chłopcy uprzedmiotowują kobiety...
Piotrulek - Sro Maj 25, 2005 14:29

kisia napisał/a:
Pogłębiają tylko schemat w naszym społeczeństwie, że kobieta jest głupia nadaje się jedynie do garów, prania, sprzątania i jeszcze wniebowzięta ma być



Widzisz moja droga,a Dana mi ostatnio wygarnęla,że mam takie patrzenie,że kobieta do garów i sprzątania się tylko nadaje ;) ;) i to bez względu,blondynka czy innej maści... :) :) A teraz wiem,że na moje usprawiedliwienie jest 1000 reklam pokazujących wlaśnie kobiety ciemne(jak tabaka w rogu) i glupie na każdym kroku.Powinienem zostać zrehabilitowany ;) i przeproszony na forum za takie niesprawiedliwe traktowanie... ;) ;) ;) ;) ;) :P :P :P

Jenny - Sro Maj 25, 2005 18:08

dobry temat reklamy...wlasnie czemu za kazdym razem kobieta jest ukazywana jako glupia blondyneczka z duzymi oczami?? np. reklama proszku do prania...kobieta wyciaga pranie ( najczesciej w tle jest jakies pole) z miski i mowi"ojej te plamy nigdy nie zejdą co mam zrobic teraz?" i tu nagle podbiega przystojniak w garniturze z cudownym nowym proszkiem. Wlasnie kobieta biedna bezradna a tu nagle jakis koles nie wiadomo skad przychodzi z wybawieniem. hmm a czemu nie moglo bys na odwrot?? ze to kobieta przychodzi z "cudownym" proszkiem??
Piotrulek - Sro Maj 25, 2005 18:41

Jenny napisał/a:
hmm a czemu nie moglo bys na odwrot?? ze to kobieta przychodzi z "cudownym" proszkiem??



Jenny to jest pytanie godne twórcow reklam ,a nie nas biednych menów.....................................

Mariusz - Sro Maj 25, 2005 19:40

Jenny napisał/a:
wlasnie czemu za kazdym razem kobieta jest ukazywana jako glupia blondyneczka z duzymi oczami??

Jenny, nie wiem czy tylko z dużymi oczami ... ;)
Przypomina mi się reklama płynu do zmiękczania tkanin "Silan" :D
"Ojej ! Jak to pięknie pachnie !"
Albo płyn do mycia naczyń z Bożeną Dykiel:"Ten brud nigdy nie zejdzie", po chwili:"To już przeszłość, teraz mam ...."

A tak na poważnie to myślę, że to jest tak jak jest, ponieważ od początku istnienia ludzkości to kobieta zostawała w domu i pilnowała dzieci, a mąż wychodził na łowy i przynosił mamuta na obiad. I tak to trwa do chwili dzisiejszej. Kobieta zostaje z dziećmi, a że mamy pralki, itp. to ona się tym zajmuje.
Mi by tam nie przeszkadzało jakby podeszła do mnie pan oferując pomoc w postaci super proszku ;) W końcu chodzi tu o to by ubranie było czyste ;)

Gmeras - Sro Maj 25, 2005 19:45

A fececi na reklamach tez sa ukazani jako alkoholików i malo rozgarnietych :D i mi to nieprzeszkadza :) bvo kazdy jest jak jest a reklama to reklama zaden film na faktach autentycznych ;p
kisia - Sro Maj 25, 2005 23:04

Mariusz napisał/a:
A tak na poważnie to myślę, że to jest tak jak jest, ponieważ od początku istnienia ludzkości to kobieta zostawała w domu ...... Kobieta zostaje z dziećmi, a że mamy pralki, itp. to ona się tym zajmuje.

No ok ale czy to znaczy że takobieta zajmujaca się domem, rodziną jest głupią idiotką. Gospodynie domowe sa rownie inteligentne jak zarabiający mężczyźni

Mariusz - Sro Maj 25, 2005 23:35

Wiem, ale to już wina tych, którzy się reklamą zajmują.
Aither - Czw Maj 26, 2005 19:59

Nie no obraliscie sobie ciezki temat... prawda w tym przypadku zawsze lezy gdzies po srodku... z jednej strony to taki typowy stereotym jak wspomnial Mariusz bo kobieta = dzieci i wszystko co jest zwiazane z robota w domu... a druga rzecz... to mentalnosc ludzi... bo jaka kobieta uwierzy facetowi reklamujacemu plyn do mycia naczyn czy plukania tkanin skoro facet o tym moze nie miec bladego pojecia... poza tym kobiety mysla tez "co facet moze wiedziec o prowadeniu gospodarstwa" ... :) a nie jest tak ? :)
Dana - Czw Maj 26, 2005 21:03

Piotrulek napisał/a:
Powinienem zostać zrehabilitowany i przeproszony na forum za takie niesprawiedliwe traktowanie...


Rehabilitacji nie będzie z mojej strony :P Piotrulek jeszcze dostaniesz w pupe na następnym spotkaniu :krzeslem: za szerzenie takich pogladów i podawanie przykłau reklamy :kwasny:

Ja lubie prać, gotować,czasami sprzatać lecz nie lubie jak facet sprowadza mnie w jakiejkolwiek rozmowie do garów i wpycha do kuchni ja jeśli nie mam argumentów w rozmowie to nie zamykam faceta w garażu i nie pcham go do kosiarki :P
Ps Piotrulek
maść na opuchlizne zabierz na spotkanie :rotfl: :P

Mariusz - Czw Maj 26, 2005 22:12

Dana napisał/a:
Piotrulek jeszcze dostaniesz w pupe na następnym spotkaniu :krzeslem:

Ojjj Dana :) Wyglądasz raczej na spokojną kobietkę :)

Art. 158. § 1 Kodeksu Karnego:
Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Dana - Czw Maj 26, 2005 23:12

Mariusz

No dobra w myslach go spiore - rozróby nie bedzie

Mariusz napisał/a:
karze pozbawienia wolności do lat 3.


Tym mnie przywołałeś do porządku :rotfl: :rotfl:

Mariusz - Czw Maj 26, 2005 23:36

:)
darkenstein - Pią Maj 27, 2005 00:28

lubie jak kobiety reklamuja bielizne ;)
cinque - Pią Maj 27, 2005 13:53

Czy ktos tu pyta mezczyzn o to, czy PODOBAJA im sie reklamy bielizny damskiej....????!!!! ;) :) :D
To nie kwestia gustu. Reklamy sa ladne i mile dla oka, bo taka ich natura :) Rozpatruje sie tu raczej kwestie stereotypow funkcjonujacych w spoleczenstwie i wynikajacych z nich schematow zachowan. Dlatego ranking Pan w Triumphie itp przeniesmy do innego topica :rotfl:

Piotrulek - Pią Maj 27, 2005 14:32

Mariusz napisał/a:
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.



Dla Dany proponuję 13 lat :) :) :) :)

Aither - Sob Maj 28, 2005 10:53

Khem no kochani pora wrocic do tematu a nie o karze dla Dany rozwazac ...

darkenstein no ale dlaczego bielizne ba reklamowac w pol naga kobieta z wielkim "wypozazeniem"... i to czesciej wlasnie faceci kupuja potem bielizne / lub doradzaja kobiecie... kierujac sie wygladem modelki w owej reklamie... sprowadzacie znowu role kobiety do "pieknego" wygladu oraz jakiejs prezencji... rozumiem kobieta musi... ale pytanie brzmi dlaczego reklamy wlasnie opieraja sie na przestarzalych sereotypach, ze kobieta powinna reklamowac wlasnie wszystko co jest zwiazane z domem... proszki plyny do czyszczenia, sprzety AGD i tego typu... dlaczego w tych reklamach jest zawsze przedstawiona "glupia" kobieta co tylko zna sie na gotowaniu, sprzataniu i wyprawianiu dzieci do szkoly...

Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 11:01

darkenstein napisał/a:
lubie jak kobiety reklamuja bielizne



Mi też tego rodzaju reklamy się podobają,choć za reklamami nie przepadam...Bardzo lubię patrzeć na kobiece cialo inaczej,niż podczas lamentu nad zepsutą pralką lub podczas degustacji kisielu,albo "zupki z papierka" :hyhy: :hyhy:

Aither - Sob Maj 28, 2005 11:05

no tak ja tu gdakam a Wy swoje :P ech faceci ...
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 11:27

Aither napisał/a:
no tak ja tu gdakam a Wy swoje



Przecież rozmawiamy o kobiecie w reklamie,prawda?? :) :)

Aither - Sob Maj 28, 2005 11:30

Piotrulek no i widzisz... ale dlaczego uwazacie ze rola kobiety konczy sie na eksponowaniu ciala albo glupoty ... lub co gorsza powiazywania kobieta = dom...
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 11:40

Aither napisał/a:
ale dlaczego uwazacie ze rola kobiety konczy sie na eksponowaniu ciala albo glupoty



Piękne cialo kobiety jest dziełem sztuki i powinno być eksponowane,takie jest moje zdanie i bez względu na to czy to reklama czy wernisaż z wielką chęcia oglądam(a czasem nie tylko oglądam)... :rotfl: :rotfl:


Aither napisał/a:
lub co gorsza powiazywania kobieta = dom...


Natomiast czasem tworcy reklam pokazują kobietę,typową kurę domową,kompletnie nierozgarniętą,niezorganizowaną ktora na koniec dnia łyka tabletki przeciwbólowe,ale to nie jest wina nas mężczyzn oglądających te reklamy,tylko ich twórców i oczywiście tych Pań ktore pozwalają za niemałą kasę robić z siebie takie właśnie słodkie-idiotki...

Aither - Sob Maj 28, 2005 11:47

Piotrulek no bo tak wlasnie widzia kobiety z takimi obrazami je powiazuja... dlaczego kobieta nie reklamuje na przyklad oleju do samochodu? Bo kobieta nie "powinna" znac sie na samochodach... dlaczego ? bo to nie nalezy do roli kobiety... w reklamach samochdow to tak... siedzi na miejscu pazaera i glupio sie usmiecha do ludzi... "patrzcie mam przystojengo faceta i swietny samochod" gra slodka glupia idiotke, ktora chwali sie tym, ze ma super boy`sa i bryke na skale marzen... reklamy nie pokazuja prawdziwego oblicza kobiety... tylko ograniczaja sie do tego co ludzie chca widziec...
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 12:10

Aither napisał/a:
no bo tak wlasnie widzia kobiety z takimi obrazami je powiazuja... dlaczego kobieta nie reklamuje na przyklad oleju do samochodu?



To pytanie powinnaś zadać szpecom od reklamy,jej tworzenia i sprzedawania,oni wiedzą najlepiej dlaczego wizerunek słodkiej-idiotki przyciąga facetów i nie tylko bo kobiety rownież,do zakupów tego wlasnie reklamowanego towaru.

Aither - Sob Maj 28, 2005 12:15

Piotrulek no wlasnie staram Ci to wyjasnic dlaczego ... :looka: nie rozumiesz mnie albo nie chcesz :zdegustowany: wlasnie dlatego, ze mentalnosc polakow taka jest... to nie wymysl specow od reklamy tylko nasz... bo reklama ma przyciagac to rzecz normalna... a reklamotworcy robia wszystko pod publike... zeby sie spodobala i przyciagnela maxymalna liczbe klientow... nie to ze oni tak chca... tylko ze spoleczenstwo widzi kobiete w takim obrazie jak ukazuja to reklamy... slodkie, glupie i zapracowane domem baby z komplekasmi nadwagi i siwych wlosow...
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 12:20

Aither napisał/a:
nie to ze oni tak chca... tylko ze spoleczenstwo widzi kobiete w takim obrazie jak ukazuja to reklamy



Jak to dobrze,że powiedziałaś o spoleczeństwie bo myślalem ,że reklama podpasek,leków przeciwbólowych,proszkow i rozpieszczonych gówniarzy w tle jest bezpośrednio moją winą...Dzięki Ci o Wielka Aither

Aither - Sob Maj 28, 2005 12:23

eeeeee Piotrulek nie no ja caly czas mowie ze to spoleczenstwo tak wykreowalo obraz kobiety a nie Ty... :zdziwko:
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 12:38

Aither napisał/a:
to spoleczenstwo tak wykreowalo obraz kobiety a nie Ty...



To już jestem uspokojony,gdyż myślalem,że Ty,idąć śladami wypowiedzi Dany o przynależnoiści kobiet,będę musial zabrać większą ilość maści na opuchliznę hahahahaha

Aither - Sob Maj 28, 2005 12:40

Piotrulek wiesz, ze ja przeciwko Tobie nie bede uzywac przemocy :) alesmy nagadali chyba nas wyrzuca normalnie :D i nie kieruje sie slowami Dany tylko tak jakos zjechalo mi sie totalnie z sesnu wypowiedzi naszej kolezanki :)
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 12:52

Aither napisał/a:
alesmy nagadali chyba nas wyrzuca normalnie



Masz rację ,dajamy innym podyskutować,hahahahahahahaha :) :)

Szamanka - Czw Wrz 27, 2007 09:01

Jednak trzeba zauwazyc, ze kobieta w reklamie wystepuje czesciej niz mezczyzna....bo wlasciewie wszystkie one sa kierowane do kobiet.
To one dbaja o dom, robia zakupy...decyduja o wiekszosci wydatkow.
Kobieta w reklamie wcale nie musi kojarzyc sie zaraz z kucharka lub sprzataczka, jest w nich tez jako symbol seksu.
Kobieta nowoczesna w reklamie podejmuje wyzwanie. Bez leku siega po nowy dezodorant, probuje czekolade itp wypowiada wojny swemu cialu i zwycieza. Prawdziwa wojowniczka a nie tylko kura domowa.

kisia - Czw Wrz 27, 2007 09:17

Szamanka napisał/a:
wypowiada wojny swemu cialu i zwycieza
szkoda że tylko na reklamie :/
Gmeras - Czw Wrz 27, 2007 17:19

no i reklama partii kobiet ;) tez nie są symbolem sexu ;)
madziar - Pią Wrz 28, 2007 08:15

ja nie mam nic przeciwko jak płyn do naczyń lub proszek będzie reklamować laska ubrana w sam fartuszek, jeżeli miałoby to wpłynąć na zwiększenie zaangażowania mężczyzn w porządki w domu czy gotowanie, zwłaszcza że wymianę oleju, czy naprawę robi się raz na jakiś czas, a obiad musi być codziennie, tak samo mycie garów. :hyhy:
Panowie chcą, żebyśmy miały ładne paznokcie, były zadbane, więc apeluję o zwiększenie pomocy w codziennych obowiązkach, a my będziemy robić wieczorami osobiste pokazy bielizny (może być Triumph) ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group