dupiate forum

O Szkole... - Do maturzystów

FlashMan - Wto Paź 11, 2005 08:15
Temat postu: Do maturzystów
Witam, chciałbym się skierować do przyszłorocznych maturzystów (rocznik 1987 rocznik 1986 w przypadku technikum), jak tam wyglądają Wasze przygotowania do matury, z czego ją zdajecie i na jakim poziomie, jaki wzięliście sobie temat z jęcyka polskiego na maturę ustną, jaki kierunek studiów jest kierunkiem Waszych marzeń i dlaczego?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam! :)

Mariusz - Wto Paź 11, 2005 15:20

Z polskiego mam temat:"Specyfika środków perswazyjnych w obrazach i tekstach reklamowych. Oceń ich skuteczność i wpływ na człowieka."
A na maturze zdaje pisemny polski rozszerzony, angielski pisemny rozszerzony i ustny również rozszerzony. Dalej idąc zdaje geografie na podstwawowym poziomie i WOS na rozszerzony.
Studia: socjologia na UŚ.
Czy wymarzone ? Jeśli chodzi o Policję to na pewno przydatne ..

FlashMan - Wto Paź 11, 2005 18:10

Mam z języka polskiego całkiem podobny temat: Specyfika tekstów reklamy prasowej. Omów na przykładach wybranych reklam." Ja zdaję polski podstawowy, niemiecki rozszerzony, WOS - rozszerzony... Studia - prawdopodobnie stosunki międzynarodowe, zastanatwiam sie nad Szczecinem, Krakowem lub Lublinem. Pozdrawiam!

Z tego co wiem, to jeszcze Czarnulka jest w naszym wieku... :> :)

FlashMan - Wto Paź 11, 2005 18:10

Aha, Mariusz - co do WOS'u... , z jakich książek sie uczysz i kiedy zaczynasz?
Czarnulka - Wto Paź 11, 2005 22:42

Polski rozszerzony,angol ustny tak jak pisemny-rozserzony,historia rozszerzona.
W 2007 roku rozszerzona matma.
Temat na maturze: "Wojna jako siła niszcząca" co chce jeszcze połączyć z

1."Powołał mnie Pan na bunt"(Stanisław Grochowiak).Porównaj różne aspekty motywu buntu w literaturze dwóch wybranych epok.

2.Motywem szaleństwa w literaturze.

3.Zbrodnia i kara.Rozważ ponadczasowość moralnego problemu na wybranych przykładach literackich.

Mam już materiały i koncepcję :)
Studia-skandynawistyka.

Major - Wto Paź 11, 2005 22:43

2007 ? Przeciez to za dwa lata, no 1,5 roku
Czarnulka - Wto Paź 11, 2005 22:43

Jeszcze Baier niech się wypowie,ciekawa jestem :hyhy:
Mariusz - Wto Paź 11, 2005 22:53

FlashMan napisał/a:
Aha, Mariusz - co do WOS'u... , z jakich książek sie uczysz i kiedy zaczynasz?

Tytuły książek podam jutro, bo dziś już mi się oczy same zamykają ;)
A swoją naukę zacząłem od wszystkich polskich konstytucji i obecnej amerykańskiej.

Bary i swinki - Wto Paź 11, 2005 22:59

Ja zdaje polski podstawowy(moze rozszeżony w 2007) angielski, geografie,historje sztuki na rozszeżonym wszystko.Polski "połaczenie humoru i reflekcjii nad życiem we fraszkach(m.rej figlik j. kochanowski fraszki j.sztaudynger m.załucki J.kren) omóz zagadnienie na wybranych utworach"
Po maturce wybieram sie do szkoły aktorskiej odpowiada mi najbardziej krakowsta państwowa wyższa szkoła teatralna a jak nie to wrocław tylko nie łódż(czemu?? widzieliście kiedyś 997?? tam występują aktorzynki z łódzkiej filmówki co tylko utwierdza mnie w fakcie że miejsca tam są przepłacone)no i składam na jeden "normalny" kierunek zapasowy jakiś marketing i zażądzanie czy siakieś pierdoły :) a czemu chce studiować atorstwo bo to jest rzecz w której czuje sie jak ryba w wodzie uwielbiam być w centrum uwagi i cieżko mi sobie wyobrazić życie bez tego:)

Mariusz - Wto Paź 11, 2005 23:06

Bary i swinki napisał/a:
...widzieliście kiedyś 997?? tam występują aktorzynki z łódzkiej filmówki ....

Chodzi Ci o ten program kryminalny na TVP 2 ?
Tam tylko z aktorów kojarze Fajbusiewicza (o ile był aktorem). Reszta to policjanci ...

Czarnulka - Wto Paź 11, 2005 23:18

Major napisał/a:
2007 ? Przeciez to za dwa lata, no 1,5 roku

Dobrze przeczytałes :] Zlikwidowali nam sesję zimową więc trzeba w maju 2007.

Bary i swinki - Wto Paź 11, 2005 23:24

nie wiem kiedyś jakiś program był popisali brali udział aktorzy z łódzkiej filmówki i wymieniali na 1 albo 2. w każdym razie gra aktorska w stylu 997:)
Mariusz - Sro Paź 12, 2005 16:41

To w takim razie mówimy o dwóch różnych programach, bo program kryminalny 997 prowadzący przez Fajbusiewicza leci do dnia dzisiejszego na TVP 2. O ile się nie myle to w każdy poniedziałek koło 21:30 :)
FlashMan - Sro Paź 12, 2005 23:20

Czarnulko, moja droga..., czy Ty sama opracowałaś tę koncepcję, materiały, itp.?
Czarnulka - Czw Paź 13, 2005 17:03

Koncepcje matury ustnej? :D Tak :)
Nie mogłam się zdecydować który z tych tematów wybrać dlatego tak to wykombinowałam,żeby je połączyć.No i udało się. Te pozostałe tematy odwołują się także do wojny więc mogę to ładnie połączyć w całość. Wszystko zrobiłam sama :) Myślałam nad tym już przed wakacjami :)

FlashMan - Pią Paź 14, 2005 09:10

My tematy dostaliśmy dopiero we wrześniu więco koncepsji w wakacji, a co dopiero przed wakacjami nie mialem co myśleć. A Ty Czarnulko już śleczysz nad książkami, czy jeszcze nie? :)
Czarnulka - Pią Paź 14, 2005 15:49

FlashMan, nie,nie ślęczę :D
To jest tylko kwestia przeczytania (po raz enty) książek z bibliografii i powiedzenia sobie co nieco.

FlashMan - Pią Paź 14, 2005 16:08

Mhm, rozumiem Cię, a na kursy przedmaturalne jakieś chadzasz?
Czarnulka - Pią Paź 14, 2005 16:20

Nie :) Przygotowywuję się indywidualnie :)
FlashMan - Pią Paź 14, 2005 16:23

No, już myślałem, że tylko ja jestem takim outsiderem i samouczenie się jest w finale dobre tylko dla mnie, ale jeśli Ty także sama się uczysz zapanowała w moim ciele ulga :) . Dziękuję ;)
Mariusz - Pią Paź 14, 2005 16:32

W końcu od czegoś są te Syllabusy ;)
FlashMan - Pią Paź 14, 2005 16:43

Mariusz, Ty także jesteś samotnikiem? :)

A z czego, tzn. z jakich książek dokładnie się uczysz do matury z WOS'u?

Ja używam Operonu...

Czarnulka - Pią Paź 14, 2005 16:49

Ja zaczynam się trochę martwić tym,ze nie chodze na dodatkowe kursy,ale...zobaczymy za co mnie stać :)
FlashMan - Pią Paź 14, 2005 16:53

Wiesz Czarnulko, mam znajomych, którzy w umiegłym roku (rocznik 86) szkolny nie chodzili na kursy maturalne i wypadli bardzo dobrze, to kwestia tego, że sie coś chce osiągnąć.
Mariusz - Pią Paź 14, 2005 17:07

FlashMan napisał/a:
Mariusz, Ty także jesteś samotnikiem? :)

Ano też. Wystarczają mi fakultety organizowane w szkole.

FlashMan napisał/a:
A z czego, tzn. z jakich książek dokładnie się uczysz do matury z WOS'u?
Ja używam Operonu...

Z tego co widzę, to Operon to uniwersalne wydawnictwo książek do Historii i Wosu ;-)
Co prawda z historii mam inne wydawnictwo, ale z WOSu Operon ;-) Zakres rozszerzony :)
A z tego względu, że obecnie na fakultetach przerabiany wszystkie polskie konstytucje, a szczegółowo obecną tzn. z 1997r. to zaopatrzyłem się w książkę Marka Boruckiego:"Konstytucje polskie 1791 - 1997" z wydawnictwa Mada. Książka dość gruba, ale jest tak opisane wszystko o każdej konstytucji. Napisana prostym językiem ;)

FlashMan - Pią Paź 14, 2005 17:30

Mhm, a gdzie ją zakupiłeś?
Mariusz - Pią Paź 14, 2005 18:02

W księgarni na ul. Zwycięstwa.
Idąc od strony Rynku w stronę Dworca to prawie przy końcu po prawej stronie ;)

FlashMan - Pią Paź 14, 2005 21:02

Dzięki za info :) - postaram sie zakupić jak najwcześniej :) , u mnie niestety fakultety to jedna godzina w tygodniu :(
FlashMan - Sob Paź 15, 2005 11:31

A czy Wy znacie terminu próbnej matury?

Bo mnei mówiono, że 30.11, 31.11 i 1.12 ma sie odbyć, ale słyszałem, znowu o zmianach :/ i podobno na 14 grudnia mają przenieść, a czy Wy macie jakieś info?

Czarnulka - Sob Paź 15, 2005 13:26

Ja wiem o tej dacie listopad/grudzieN.Nie wiem nic o zmianach.Mam nadzieje,ze ich nie bedzie,bo jeszcze kurde bedę pisała próbną w moje urodziny :/ :znudzony:
FlashMan - Sob Paź 15, 2005 15:33

Czarnulko, ja tam tak szczerze mówiąc wolałbym nie mieć żadnej próbnej matury, ale cóż... - mus to mus...
Bary i swinki - Sob Paź 15, 2005 17:13

próbna w moje urodziny nie Twoje Czarnulko :P jeśli już u mnie mówili że w andrzejkia co do próbnej matury to możesz nie pisać wejdz oddaj wyjdz albo nieprzyjdz wogóle to nie jest mus nikt Cie za to nie obleje przecież!! nie wiem czemu wolałbys tego nie pisać zawsze jest to jakies sprawdzenie swojej wiedzy
Dev - Sob Paź 15, 2005 17:17

probna sie przydaje, przynajmniej wiadomo czego mozna sie spodziewac.
Ja nie zdalem probnej z maty, wiec byla to jakas motywacja zeby cos z tym zrobic... no i normalnej sie udalo.

Czarnulka - Sob Paź 15, 2005 18:51

Bary i swinki, ale data może się jeszcze 5 razy zmienić :]
Ja ją chcę pisać,tylko nie w moje urodziny :P

FlashMan - Sob Paź 15, 2005 22:46

Ja bym chciał mieć spokojne święta... :)
She - Nie Paź 16, 2005 16:48

Mnie maturka czeka dopiero w 2007 roku, ale już jestem pewna w 100% co chcę zdawać :P a mianowicie:
Rozszerzony niemiecki
Podstawowy angielski
Rozszerzona matematyka
Rozszerzona historia
Podstawowy polski
A myślę już o studiach na SGH kierunek: finanse i bankowość, a jeżeli to nie wypali to filologia germańska na Uniwersytecie Warszawskim. A już od jutra zaczynam kursy z historii na Uniwersytecie Śląskim tzw. ,,wszechnica wiedzy'' :P

Dev - Nie Paź 16, 2005 17:58

She napisał/a:
Rozszerzona matematyka


zycze powodzenia
:>


:rotfl:

Bary i swinki - Nie Paź 16, 2005 18:24

po co Ci historia jak nie masz kierunków związanych z nią angielski jeszcze powiedzmy moge zrozumieć
She - Nie Paź 16, 2005 18:27

Historię muszę zdawać, żeby mnie przyjęli i na SGH i na filologie germańską.
Dev nie dziękuję :] żeby nie było :P

Bary i swinki - Nie Paź 16, 2005 18:32

Acha no chyba że tak
Nie wolno dziękować!!!

FlashMan - Nie Paź 16, 2005 18:56

Mnie jakoś jeszcze nie ciągnie do nauki..., a u Was jak to jest?
Mariusz - Nie Paź 16, 2005 19:08

Też mam czasem lenia i najbardziej podoba mi się to, że nie ma u mnie w szkole niezapowiedzianych kartkówek ;)
W razie czego zawsze można się nauczyć :)

Dev - Nie Paź 16, 2005 19:26

ja do ustnej z polaka zaczelem miesiac przed.. w sumie tydzien robilem, a pozniej staralem sie codziennie powtarzac ;]

Bylo ok.. wszystko powiedzialem jak mialem ale niestety rozlozylem sie na pytaniach komisji.. takie jakies :/ no ale nie bylo zle :)


A polski pisemny latwy strasznie :) tak samo angol

Najtrudniejsze sa te ktore sami wybieracie, tam poziom ostro w gore :/ wiec nie dajcie ciała:P

Mariusz - Nie Paź 16, 2005 19:34

OK :) Będziemy się starać ;)
FlashMan - Nie Paź 16, 2005 21:08

Dev, dzieki za wskazówki..., a co do pisemnego polskiego - na ile przed maturą zacząłeś się uczyć i czy byłeś dobry z tego przedmiotu w szkole oraz czy uczyłeś się systematycznie?
Czarnulka - Nie Paź 16, 2005 23:03

FlashMan, a co?Masz zamiar zaczacząć uczyć się systematycznie? :rotfl:
Ja jak narazie uczę się biologii i geografii :rotfl: Reszta mnie narazie nie interesuje :P

Bary i swinki - Nie Paź 16, 2005 23:20

ja chodze na zajęcia z historii sztuki a w szkole na fakultetach z geografii nie byłem ani razu :P
Dev - Nie Paź 16, 2005 23:41

nie uczylem sie do polskiego pisemnego wogole :) w ciagu LO przeczytalem tylko 5 ksiazek a napisalem na 86% .
I czesc to tekst zrodlowy wiec wystarczy tylko dobrze czytac:)
Na poczatku jest napisane ze najpierw przeczytac calosc tekstu, ale wykminilismy ze to sie wogole nie oplaca bo Ci sie bedzie platac pozniej, bo i tak glownie masz pytanie a w nawiasie akapit gdzie jest ODP, czasem zdarzy sie np. ze jest pytanie, wydaje Ci sie ze znasz odp bo sobie przypomniales akurat ze czytales a pozniej sie okaze ze odp jest w innym akapicie niz Ty wyczytales jak czytales calosc ;) ( namotałem :P )
II czesc no to zalezy co sie trafi no ale tez jest podany tekst i w sumie na podstawie niego bazowałem bo potopu nie znałem wogole, kordiana troche pamietalem z lekcji wiec jego wzielem ;) no i jakos poszlo :)
Naprawde łatwe :)

nawiazujac do przedm w szkole to... jechalem na sciagach i syst. czytałem je ;) streszczenia lektur itp.. no w kazdym razie na koniec miałem 2/3 no i wyszlo z tego 3 ;]

FlashMan - Pon Paź 17, 2005 07:39

Czarnulko, tak - chyba z WOS'u :)

Bary, a Ty na jaki kierunek planujesz później pójść?

Dev, to widzę, ze matura poszła Ci naprawde bardzo dobrze..., a co pisałeś jako dodatkowy przedmiot?

Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 08:20

Bary i swinki napisał/a:
na fakultetach z geografii nie byłem ani razu

A piszesz gegre?Bo ja nie :D :rotfl:

Dev - Pon Paź 17, 2005 08:50

matme wybralem, ledwo co zdalem :/ trudna strasznie :/
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 14:15

Dev, a ja rozwiązałam sobie matme i miałam 80% na podstawie :rotfl:
Dev - Pon Paź 17, 2005 14:41

wiesz, inaczej jest na egzaminie a inaczej w domu.....
co prawda nie stresowalem sie ale zawsze jak przychodzi co do czego to czuje sie tak jakbym nic nie pamietal, nie umial ;/
zreszta za malo czasu bylo

FlashMan - Pon Paź 17, 2005 16:38

Dex, tak masz chyba nie tylko Ty..., u mnie jest podobnie w domu wiedze mam ogromną, a gdy przychodzi czas na sprawdzian ledwo co pamietam :)
Dev - Pon Paź 17, 2005 18:00

FlashMan napisał/a:
Dex



:krzeslem: :D



no i wlasnie w tym byl problem ;)) zapomina sie ;/

FlashMan - Pon Paź 17, 2005 18:26

Przepraszam, literówka - za szybko pisałem :)
Bary i swinki - Pon Paź 17, 2005 19:42

Ja pisze geografie po to żeby mieć koło ratunkowe :P a historie sztuki żeby nie pisać egzaminów teoretycznych na moją wymażona uczelne czyli PWST(państwowa wyższa szkoła teatralna) w Krakowie ewentualnie Wrocław.
FlashMan - Pon Paź 17, 2005 21:14

Bary, moze zobaczymy Ciebie kiedyś w TV?

W tym roku (rocznik '86), chłopak z mojego LO poszedł do tej szkoły do Wrocławia.

Bary i swinki - Pon Paź 17, 2005 23:28

Chodzisz do 6 w łabędach jak tak to wiem o kim mówisz :)
FlashMan - Wto Paź 18, 2005 07:47

Bar, o kurde - to chyba mało osób się dostaje do tej szkoły aktorskiej skoro wiesz kto z mojej szkoły się tam dostał?
Bary i swinki - Wto Paź 18, 2005 13:12

21 na ROKU :) a znam go bo gramy w tym samym teatrze :)
FlashMan - Wto Paź 18, 2005 14:03

W ogóle, masz na myśli Mateusza?
Meggi - Wto Paź 18, 2005 14:29

FlashMan napisał/a:
mam znajomych, którzy w umiegłym roku (rocznik 86) szkolny nie chodzili na kursy maturalne i wypadli bardzo dobrze, to kwestia tego, że sie coś chce osiągnąć.

Mam za soba zeszloroczną starą maturę. Na temat nowej moge powiedzieć tylko tyle, że rocznik '86 nie wiedział jak to będzie, byli takimi królikami doświadczalnymi. Ale poszło im dość dobrze w liceum, które sąsiadowało z moim technikum. 3/4 ludzi, którzy zdawali tą maturę przygotowywali się do niej sami, czasami idąc po poradę do profesorów.

Dev - Wto Paź 18, 2005 14:40

moj wujek uczy polskiego wiec mi troche pomogl z ustna z Polaka, glownie w przygotowaniu bibliografii :/
Bary i swinki - Wto Paź 18, 2005 16:10

Tak nikt wiecej z Gliwic sie tam nie dostał z tego co wiem 21 osób na roku a ponad 1000 chętnych :D
FlashMan - Wto Paź 18, 2005 17:25

Meggi, to co piszesz powoduje, że czuję jak kamień mi spada z duszy :)

Dev, co do bibliografii - sam sobie znalazłem, co do mojego tematu (pisłem w jednym zp ierwszych moich postów tego tematu), czy do bibliografii będę takze musiał dodać reklamę np. Media Marktu, jeśli tak ową będę chciał dołączyć?

Bary, widać, że Mateusz urodził sie aktorem :)

Bary i swinki - Wto Paź 18, 2005 17:31

nieurodził sie nim stał sie niż przez kilka lat cięzkiej pracy i samozaparcia :) ale dobra bo to OT
Dev - Wto Paź 18, 2005 17:38

FlashMan nam mowiono ze wszystko co mamy zamiar przedstawic/ powiedziec/ pokazac MUSI byc zawarte w bibliografi....


ja w dzien oddawania bibliografii musialem latac po kafejkach na szybko bo zapomnialem dodac w materiałach pomocniczych Obrazu... jakbym go nie dodal to bym go nie mogl przyniesc, eh straszne zamieszanie bylo ogolnie.

FlashMan - Wto Paź 18, 2005 19:09

Bary, z pewnością tak - samozaparcie duuużo daje :)

Dev, wiesz ja spodziewam sie, że będę miał również dużo roboty z tą bibliografią, ehhh... :(

Dev - Wto Paź 18, 2005 23:40

ale staraj sie zeby nie bylo za duzo.. bo wiesz ze pozniej 3 pytania komisji ktore beda na koncu moga sie odnosic do calej bibliografii...

Ja np. mialem takie pytanie :rotfl: totalnie mnie zszokowalo........

"jak pan robil swoja prezentacje" :rotfl:

No i co ja mialem jej powiedziec.. mowilem ze czytalem to to to.. spisywalem wazne rzeczy ;P bhehehe

No ale dwa kolejne to juz takie bardziej z ksiazek no i dosc ciezkie ;)

FlashMan - Sro Paź 19, 2005 07:56

Kule bele, rzeczywiście trzeba troszkę nad tym pomyśleć...

A jak Ci poszło na ustnej maturze z tego polskiego?

Dev - Sro Paź 19, 2005 08:57

14 pkt na 20


:niepewny:

FlashMan - Sro Paź 19, 2005 13:59

To chyba nieźle?
Dev - Sro Paź 19, 2005 14:12

no jak na mnie to nawet za dobrze :P :rotfl:
FlashMan - Sro Paź 19, 2005 14:27

Ja sie jednak boję najbardziej polskiego... (pisemnej)
Czarnulka - Sro Paź 19, 2005 16:30

Dzisiaj przyszły zamówione testy maturalne z historii... :dontgetit:
Zaałamałam się i stwierdzam,że już od dziś zaczynam robić notatki-powtórki :kwasny:

FlashMan - Sro Paź 19, 2005 18:15

Czarnulko, aż tak trudne?!
trunks - Sro Paź 19, 2005 18:16

a po co zdawac historie na maturze, jak można matematyke, na ktorą sie nie trzeba prawie uczyć ? :/
Czarnulka - Sro Paź 19, 2005 18:47

trunks, że niby co? :zdziwko:
trunks napisał/a:
matematyke, na ktorą sie nie trzeba prawie uczyć ?

Yhy...no nie powiedziałabym :|
A może dlatego,bo na skandynawistykę po *** mi matma?? :/
FlashMan, strasznie trudne :/

FlashMan - Sro Paź 19, 2005 20:08

Czarnulko, współczuję Ci... ale duchem będę razem z Tobą ;)

Moja koleżanka z mojego rocznnika, również z mojego liceum chce studiować skandynawistykę, podobnie jak Ty obawia sie o tą historię.

Bary i swinki - Sro Paź 19, 2005 23:18

ja też zdaje historie ale sztuki :P historia nie jest trudnym przedmiotem ale jest sporo materjału :D
trunks - Sro Paź 19, 2005 23:21

=CzArNuLkA= napisał/a:
na skandynawistykę po *** mi matma?

ok, jesli tam jest egzam z histy to luz :oczami:

FlashMan - Czw Paź 20, 2005 07:28

Będzie się kiedyś trzeba pouczyć ;)
FlashMan - Czw Paź 20, 2005 23:04

Kuleeeeeeeeeeeeee, maturzyście, czemu nic nie piszecie?! :)
trunks - Czw Paź 20, 2005 23:17

Ty jak na maturzyste masz stanowczo za duzo wolnego czasu zeby po forum chodzić :P

FlashMan napisał/a:
Będzie się kiedyś trzeba pouczyć

proponuje zacząć juz teraz ;)

FlashMan - Pią Paź 21, 2005 07:05

Trunks, pewnie w tym co piszesz jest dużo prawdy :)
Czarnulka - Pią Paź 21, 2005 07:09

Mamy siedzieć i jeść książki non stop :zdziwko: To jest dla mnie chore podejście.
Uczyłam się 6 lat,teraz tylko powtórki.

trunks - Pią Paź 21, 2005 13:11

=CzArNuLkA=, to prawda, jesli sie regularnie uczyłaś to wystarczą tylko powtórki ;)
FlashMan - Pią Paź 21, 2005 15:32

Ja kuć nie będę, będę tylko się starał w miarę regularnie coś robić :)
MajkeL - Pon Paź 24, 2005 11:34

Ja już maturę mam za sobą (hoho dawno to było), ale znalazłem na stronce politechniki taką informację (może Wam się przyda)
Kod:

UWAGA Maturzyści!!! Bezpłatny kurs przygotowawczy z matematyki!   
   
Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje BEZP?ATNY KURS MATEMATYKI, przygotowujący do matematyki i studiów wyższych. Kurs kierowany jest do uczniów szkół średnich i obejmował będzie całość materiału z matematyki, zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego matury. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich Politechniki Śląskiej. Więcej informacji na linku poniższym...
Link:    http://w w w ise.polsl, p l

trunks - Pon Paź 24, 2005 14:42

jak to nasz wydzial to pewnie bedzie prowadzic pani dr Biły :oczami:
Mariusz - Pon Paź 24, 2005 15:02

Nie zdaje matury z matematyki ;P
Czarnulka - Pon Paź 24, 2005 16:41

Ja tak,ale to dopiero za rok...
FlashMan - Pon Paź 24, 2005 17:14

Czarnulko, to Ty w technikum jesteś?

Szkoda, że z przedmiotów humanistycznych nei ma darmowych kursów... :)

Mariusz - Pon Paź 24, 2005 19:41

FlashMan napisał/a:
Czarnulko, to Ty w technikum jesteś?

Hehehe to, że koleżanka zdaje za rok to nie musi oznaczać, że jest w technikum ;)
Moze sobie dobrać po roku od zdanej matury dodatkowe przedmioty.

FlashMan - Pon Paź 24, 2005 20:05

Ah tak, fakt :) - nie pomyslałem o tym...
Bary i swinki - Pon Paź 24, 2005 21:37

No i tak też robi Czarnulka :) ja kurde potrzebuje lepszego przygotowania z geografii i histori sztuki jakby ktoś coś miał prowasze informować :D
FlashMan - Wto Paź 25, 2005 14:33

Nie nooo, ja postaram się wszystko zdać w jednym roku :)

A czy do Was dotarły też informacje, że matury próbne zostana przesunięte?

Czarnulka - Wto Paź 25, 2005 16:00

FlashMan napisał/a:
Czarnulko, to Ty w technikum jesteś?

Nie :P
Mariusz napisał/a:
koleżanka zdaje za rok to nie musi oznaczać, że jest w technikum

Dokładnie :D
Chce robć jeszcze jeden kirunek,a podstawy nic mi nie dadzą.A niestety nic nie daje to,że mam chłopaka ścisłowca :P :D

FlashMan - Wto Paź 25, 2005 17:03

Czarnulko w miłosci nie jest ważje chyba to czy to ścisłowiec czy humanista :) ;)
Czarnulka - Wto Paź 25, 2005 17:27

Hehe,Flashman nie :D Tak mi się napisło ;)
FlashMan - Wto Paź 25, 2005 18:02

To ja w takim razie moja droga napisałem też tak sobie ;) :D
FlashMan - Czw Paź 27, 2005 21:22

Czy macie czasami uczucie, że nic nie umiecie, nic nagle nie pamiętacie, pomimo tego, że wcześniej sie uczyliście?
Czarnulka - Czw Paź 27, 2005 21:58

Ja mam non stop :rotfl:
Wiem,że nic nie wiem :D

Gmeras - Czw Paź 27, 2005 22:00

=CzArNuLkA= napisał/a:
Wiem,że nic nie wiem

wazne przynajmniej ze cos wiesz to sie liczy ;d

FlashMan - Czw Paź 27, 2005 22:01

A co robisz, aby te myśli/wiedza przychodziły ponownie?
Bary i swinki - Czw Paź 27, 2005 22:16

ona nigdy nic nie robi, nigdy nic nie umie a ma świetne oceny :P
Czarnulka - Czw Paź 27, 2005 22:26

Bary i swinki napisał/a:
ona nigdy nic nie robi, nigdy nic nie umie a ma świetne oceny

A skąd Ty masz takie informacje? :> :zdziwko: :luka:
FlashMan, co robię? W sumie nic...ostatani raz uczę się w przeddzień sprawdziany lub czegoś podobnego...ide spac nie myslac o tym,a rano jakos juz wszystko wiem :P
Aaaa..i bardzo dobrze wchodzi mi wszystko o 4 nad ranem :)

Dorothea - Czw Paź 27, 2005 22:29

Czarnulko to tylko pogratulowac tak łatwego przyswajania wiedzy......
Czarnulka - Czw Paź 27, 2005 22:32

Dorothea, tylko szkoda,ze na drugi dzień po sprawdzianie juz nic nie pamiętam :D
Major - Czw Paź 27, 2005 22:33

O to tzw nauka tunelowa. Jedną stroną wchodzi, drugą wylatuje :P
FlashMan - Pią Paź 28, 2005 06:49

Ja mam Czarnulko podobnie co do pory nauki :) , miałem kilka razy rekordy i wstawałem o 2 rano, rzeczywiscie wtedy wiedza wchodzi całkiem dobrze, ale np. ucząc sie z matmy po sprawdzianie już nic nie pamiętam.
trunks - Pią Paź 28, 2005 13:30

a ja juz sie dawno nie uczylem, ale wkrotce bede musial zaczac na obrone :P
Dorothea - Pią Paź 28, 2005 13:37

trunks dasz rade.....
FlashMan - Pią Paź 28, 2005 14:32

Trunks, jaki tytuł obraniasz? :)
Ana - Sob Paź 29, 2005 01:03

trunks napisał/a:
a ja juz sie dawno nie uczylem, ale wkrotce bede musial zaczac na obrone

na szczęscie sama obrona zwykle to już tylko formalność.. mam nadzieję, że u Ciebie tez ;)

FlashMan - Wto Lis 01, 2005 10:59

Kule bele, ja już niewiem jak to z tą próbą maturą będzie, jaki jest jej termin?! :(
trunks - Wto Lis 01, 2005 11:35

FlashMan napisał/a:
Trunks, jaki tytuł obraniasz?

mgr inz

Ana napisał/a:
na szczęscie sama obrona zwykle to już tylko formalność

no tez tak slyszalme, wiec sie nie denerwuje bardzo :oczami:

FlashMan - Sro Lis 02, 2005 14:20

Ale matura za to nie jest formalnością :(
trunks - Sro Lis 02, 2005 14:24

ale nie ma co przesadzac maturka tez nie jest taka straszna ;)
FlashMan - Czw Lis 03, 2005 18:41

Nowa także? :)
She - Pią Lis 04, 2005 07:30

Jak będziesz obkuty to nową maturke też jakoś przetrwasz :P ja się tam specjalnie nie ucze do tego zero paniki... uczę się na bieżąco a pod koniec roku zaczne robić sobie jakieś powtórki :) może jeszcze pochodzę sobie na wszechnice z wosu i historii... :)
Bary i swinki - Pią Lis 04, 2005 08:31

ja jestem ciekaw czy wy sie na tym wosie nie poślizgniecie w zeszłym roku próbna wypadła okropnie kumpel miał najlepszy wynik w gliwicach i troche ponad 40%
a na normalnej wypadło tylko troche lepiej.

FlashMan - Pią Lis 04, 2005 12:53

Bary, masz rację..., ale ja i tak niestety sie dowiedziałem w zeszłym tygodniu, że ta matura była trudniejsza od HISTORII!!! :( Co do wyniku Twojego kolegi, chyban ie był on najlepszy, bo kilkoro moich znajomych miało wyniki wyższe...

She, ale Ty jesteś z rocznika 1988..., masz jeszcze dużo czasu przed sobą...

She - Pią Lis 04, 2005 15:26

FlashMan napisał/a:
She, ale Ty jesteś z rocznika 1988..., masz jeszcze dużo czasu przed sobą...

Wiem, wiem ale i tak u nas w szkole non stop trują o nowej maturze i zastraszają ludzi... Np dzisiaj na sprawdzianie z historii wszystkie zadania byly z arkusza maturalnego na poziomie rozszerzonym. :/

trunks - Pią Lis 04, 2005 18:35

She napisał/a:
u nas w szkole non stop trują o nowej maturze i zastraszają ludzi

olać to, sieją panikę jak z ptasią grypą i tyle - nie ma co sie przejmowac, maturka nie jest taka trudna jak ktos sie w miare regularnie uczył.

Mariusz - Pią Lis 04, 2005 19:50

Zdać maturę na pewno zdamy, pozostaje problem na ile procent.
I tak powinien każdy myśleć.

trunks - Pią Lis 04, 2005 23:43

Mariusz, ty chcesz na policjanta, a znasz powiedzenie "nie matura lecz chec szczera zrobi z Ciebie oficera" ? :P
joke
oczywiscie teraz juz to nie ma zastosowania :oczami:

FlashMan - Sob Lis 05, 2005 20:25

Mariusz ma rację, ilość procentów się liczy przede wszystkim...
trunks - Sob Lis 05, 2005 23:32

FlashMan napisał/a:
ilość procentów się liczy przede wszystkim...

o tym to ja akurat wiem ;)

FlashMan - Nie Lis 06, 2005 09:55

:P
Bary i swinki - Nie Lis 06, 2005 15:53

dlatego moim ulubionym trunkiem jest spirytus ;)
FlashMan - Nie Lis 06, 2005 16:39

Ja jednak wolę piwo :)
Czarnulka - Czw Lis 10, 2005 22:44

Ekhm mały OT :looka:
Ja już mam dreszcze jak pomyślę o maturze :/
Wiele się zmieniło od czasu kiedy tu ostatnio zaglądałam :znudzony: Paranoja :znudzony:
Ja dostanę jakiejś choroby psychicznej przed majem :zdziwko:

Gmeras - Czw Lis 10, 2005 22:57

widac ze za bardzo sie tym przejmujesz wrzuć na luz troszke bo cie tym bardziej na egzaminie nerwy zezrą ;)
trunks - Pią Lis 11, 2005 13:34

dokladnie Gmeras, trzeba wyluzować
FlashMan - Pią Lis 11, 2005 18:50

Tak czy (...), każdy będzie miał stres, mały czy duży, ale będzie miał.
Gmeras - Pią Lis 11, 2005 20:04

no tak ale niepotrzebnie sie az tak bardzo stresować przed :)
Czarnulka - Pią Lis 11, 2005 22:35

Wazne zeby mnie nie dorwało w czasie
Teraz to niech mnie zrą nerwy przynajmiej chudne :oczami:

FlashMan - Pią Lis 11, 2005 23:08

Czarnulko, z tego co widze po Twoim avatarze i tak jesteś juz bardzo szczupła... :)
trunks - Pią Lis 11, 2005 23:15

=CzArNuLkA= napisał/a:
Teraz to niech mnie zrą nerwy przynajmiej chudne

czy ja wiem czy to akurat takie dobre :oczami:

Gmeras - Pią Lis 11, 2005 23:30

i takim sposobem pojawia sie choroba zwana anoreksją :P
ale OT ;]

Czarnulka - Sob Lis 12, 2005 15:23

Gmeras nie wiesz co mowisz :zdziwko: Ja za bardzo kocham jeśc zeby na to zachorować :oczami:
Flashmann to zdjęcie jest sprzed ponad roku :]
I właśnie ucze się historii :kwasny: Zaczynam już powtarzać mitologię :/

FlashMan - Sob Lis 12, 2005 17:20

Czarnulko, ja również zaraz zacznę naukę :), tzn. zaniedługo...
Krzysio - Czw Lis 17, 2005 19:31

z nauka ? :przestraszony: niepowazni jestescie :D dopiero w maju sobie uswiadomicie ze tak naprawde przez ten rok palcem nie kiwneliscie :) i tak sie nie bedziecie uczyc wiec nie wiem czemu takie deklaracje skladacie :P klasa maturalna to najlepszy okres w sredniej :P
aha jak ktos jest niezdecydowany to polecam mature z wosu, bardzo latwa (:

FlashMan - Czw Lis 17, 2005 22:12

Z WOS'u łatwa?! Przecież Bzyku to jest masa materiału!

Ty zdawałeś maturę w starym czy nowym systemie?

Mariusz - Czw Lis 17, 2005 22:15

FlashMan napisał/a:
Z WOS'u łatwa?! Przecież Bzyku to jest masa materiału!

Masa materiału jest na podstawie, ale oprócz tego potrzebna jest odrobina inteligencji, natomiast na rozszerzonym inteligencja i odrobina wiedzy ...

FlashMan - Czw Lis 17, 2005 22:22

Zgodzę się...

Mariuszu, a jak tam Twoje maturalne przygotowania?

Czarnulka - Czw Lis 17, 2005 22:27

No ja sie z Toba Bzyki nie zgodze :] => przerobiłam cztery epoki z polaka => uczę się coraz to nowych słówek z angielskiego powtarzam funkcje i gramatykę => z histy pierwsza klase mam wykuta na blache
A to dopiero listopad ;)
Aaaaa!! I mam mase czasu na imprezy przyjaciół i mojego chłopaka :serce: :)

trunks - Czw Lis 17, 2005 22:40

=CzArNuLkA=, wow to nieźle...tylko zebyć nie zapomniała do maja tego co sie teraz nauczylas :oczami:
Czarnulka - Czw Lis 17, 2005 22:42

Spoko teraz bedą tylko powtóreczki żeby nie zapomnieć
"Cierpie" na bezsenność więc nie będzie z tym problemu ;)

Bary i swinki - Czw Lis 17, 2005 22:56

Ja już moge stwierdzić że będe miał ogromny problem z wyrobieniem sie na historie sztuki chyba sie przejade ale no cóż wybrałem to naszczęścia jako dodatkowy przedmiot :D
FlashMan - Czw Lis 17, 2005 23:07

Czarnulko, jak Ty to robisz, że ze wszystkim tak dobrze Ci idzie nauka i masz na resztę czas?
Czarnulka - Czw Lis 17, 2005 23:11

Flashman jest na to doskonałe wytłumaczenie ale wrogowi na dłuzsza mete bym go nie zyczyła :P Ja po prstu sypiam po dwie trzy godziny dlatego mam czas na wiele rzeczy
A w nocy jak wiesz super się uczy
Ta bezsennosc :...: :oczami:

FlashMan - Czw Lis 17, 2005 23:13

Ja również śpię bardzo krótko - ok. 4 godzinki..., ale chyba zacznę stosować Twoją taktykę..., z polskiego uczysz sie z zeszytów czy z książek? Po ile średnio godzin dziennie przeznaczasz na naukę?
Gmeras - Czw Lis 17, 2005 23:16

ludzie macie czas :szok:
FlashMan - Czw Lis 17, 2005 23:18

Nooo...., ah - sam już sie gubię...
Czarnulka - Czw Lis 17, 2005 23:19

Oj Gmeras mylisz się i to baaaardzo
Ja nie wiem nawet kiedy minął wrzesien październik i połowa listopada :/
Flashman ucze sie raczej z ksiazek bo moje zeszyty sa ubogie
Korzystam tez ze sciag jesli chodzi o lektury i czytam ksiazki poza programem zeby miec jakies fajne odwołanie potem na maturze ;)

FlashMan - Pią Lis 18, 2005 07:17

Moja próbna matura pokaże jaką mam wiedzę... :)
Mariusz - Pią Lis 18, 2005 11:02

Hehehehehehe żygać mi się chce jak was czytam :D

Przyjdźcie lepiej na spotkanie jutro ...

Krzysio - Pią Lis 18, 2005 13:52

Cytat:
Z WOS'u łatwa?! Przecież Bzyku to jest masa materiału!

Ty zdawałeś maturę w starym czy nowym systemie?

nowa zdawalem (w tym roku :), rocznik krolikow doswiadczalnych :P:P bylem jedna z 3 osob co sie porwaly na mature z wosu, z histy tez zdawalem ale to juz inna powiesc :P
wedlug mnie z wosu nie ma duzo materialu, to wszystko co jest w ksiazce z wosu to shit, moze 5% tego co jest w ksiazce bylo na maturze, no chyba ze ja znalem zawartosc ksiazki nawet je w reku nie majac ale takiej opcji nie ma, przeciez nie jestem geniuszem :) wierzcie mi lub nie ale ja na wos sie nie uczylem wogole (nawet na wos nie chodzilem w szkole ]:->), podstawowa na 60 a roszerzona na 44, zdalem, wiec tak srednio ;-)
Cytat:
odrobina inteligencji, natomiast na rozszerzonym inteligencja i odrobina wiedzy ...
no wiedza jest potrzebna, ale prawde mowiac jesli ktos sie interesuje tym co sie dzieje aktualnie na swiecie i w kraju to nie powinnien miec problemu z ta matura
ty to czarnulka musisz wysoko mierzyc z ta matura skoro juz teraz sie uczysz :P powodzenia w nauce :P
Cytat:
Korzystam tez ze sciag jesli chodzi o lektury

lol, przypomniala mi sie moja matura z polskiego, pisalem o potopie, a sciage potopu przeczytalem dzien przed matura, bo cos mnie ruszylo ze to moze byc, taki fart :P
Cytat:
Moja próbna matura pokaże jaką mam wiedzę... Wesoly

raczej niewiedze :zabawa:

FlashMan - Pią Lis 18, 2005 15:09

Bzyku, a co robisz teraz? Uczysz się gdzieś?

Dostałeś się na wymarzone studia?

Krzysio - Pią Lis 18, 2005 15:34

no ucze sie ucze, bo ja wiem czy sie dostalem na wymarzone studia, skoncze to wtedy sie dowiem czy byly wymarzone, na razie chce studiowac socjologie i studiuje ja ;-)
ale jesli chcesz brac ze mnie przyklad to nie bierz :P lepiej sie uczyc niz opierniczac tak jak ja :P predzej czy pozniej mi to zaszkodzi :)

Mariusz - Pią Lis 18, 2005 16:04

Gdzie studiujesz socjologię ? UŚ może ?
I powiedz mi jeszcze co będziesz robić po tej socjologii ??;)

FlashMan - Pią Lis 18, 2005 17:09

Właśnie Maroiusz..., dobre pytanie...

Bzyku, gdzie studiujesz tą socjologie, trudno było się dostać? Jaki jest poziom? Co chcesz po niej robić?

Mariusz - Pią Lis 18, 2005 19:00

Hahahahaha :D

FlashMan, książkę piszesz ? :rotfl:

Krzysio - Pią Lis 18, 2005 19:42

studuje w gwsh, w katowicach, trudno sie nie bylo dostac bo to sa platne, a wiadomo ten kto placi wymaga :P:P pozoim jaki jest to na razie nie wiem, bo dopiero jest w tej szkole 1,5 miecha, wiec trudno mi tu cokolwiek powiedziec, na koniec stycznia moze bede mogl cos o tym powiedziec :P
a po sojologi co mozna robic? hmm dobre pytanie, tak naprawde sie jeszcze nie zastanawialem co bede robil, co sie wymysli :P socjologiem na pewno nie bede chcial byc, bo nie ciagnie mnie w kierunku nauki, u mnie w szkole tez jest socjologia ze specializacja dzienikarstwo, wiec zawsze jakies opcje sa, ale tez mnie w tym kierunku nie ciagnie :P
ogolnie to mysle ze sie zalapie gdzies do jakiejs firmy, z branzy reklamy lub marketingu, slyszalem ze jest taka mozliwosc, a jak to w praktyce wyglada to nie wiem :] w kazdym badz razie studuje socjologie bo nic ciekawszego nie znalazlem :P

FlashMan - Pią Lis 18, 2005 22:14

Rozumiem..., ale najważniejsze, że chciało Ci się w ogóle studiować :)
Krzysio - Sob Lis 19, 2005 15:49

no wiekszego wyboru nie mialem :| albo studia albo sio do pracy :P:P do woja mnie nie wezma, juz jestem w rezerwie :cool:
Mariusz - Sob Lis 19, 2005 16:03

Zastanawiałem się nad socjologią, ale po co mi to będzie potrzebne w Policji ?
No chyba, że do pracy z nieletnimi .... wszak socjologia to nauka o wzrastaniu, procesie rozwoju:)

Ale z drugiej strony chce już iść gdzieś pracować, a zaocznie studiować, dlatego wybrałem sobie administrację i jeśli trafie do Policji to będę miał już zaplanowaną przyszłość ... jeśli nie ... to szukam pracy gdzie indziej. Może gdzieś za granicą ... zobaczymy ...

FlashMan - Sob Lis 19, 2005 16:10

Mariuszu, z pewnością będziesz prawdziwym, nieskorumowanym policjantem. Wierzę w Ciebie! :)
Mariusz - Sob Lis 19, 2005 18:20

Jak dalej będzie taki głupi system rekrutacyjny to jestem przekonany, że conajmniej 75 % obecnych policjantów nie zdałoby go ...
Ale dzięki ;)

FlashMan - Sob Lis 19, 2005 18:48

Mariusz, ja się śmieję jak widzę niekiedy takiego policjanta-grubaska, który żadnego złodzieja z pewnością nei da rady dogonić :)
Krzysio - Nie Lis 20, 2005 23:00

Cytat:
wszak socjologia to nauka o wzrastaniu, procesie rozwoju:)

w sumie to nie moge potwierdzic tych slow :P
ale jesli nie wiesz co studiowac to socjologia sie idealnie do tego nadaje, socjologia tak naprawde to jest nauka o wszystkim i niczym :-)

Mariusz - Pon Lis 21, 2005 15:56

Ja tam wiem co chce studiować :)
FlashMan - Pon Lis 21, 2005 20:39

Ale zastanawiam sie co bym konkretnie mógł po tej socjologii robić..., dziennikarzem nie chcę być, policjantem także ;)
Mariusz - Pon Lis 21, 2005 20:50

Policjant i socjologia mają się do siebie jak ścisłowiec z humanistą ...
FlashMan - Pon Lis 21, 2005 22:41

Fakt to fakt :)
Czarnulka - Wto Lis 22, 2005 17:55

Mariusz co do ścisłowca i humanisty to ci akurat maja ze sobą baaaaaaardzo wiele wspólnego :D :zawstydzony:
Bary i swinki - Wto Lis 22, 2005 19:26

lol to że Ty z Kubą masz wiele wspólnego to ja wiem :P ale to nie o to chodzi :P
Czarnulka - Sro Lis 23, 2005 09:34

Baier ciiii :P Musiałes wypaplac :zabawa:
trunks - Sro Lis 23, 2005 15:00

=CzArNuLkA= napisał/a:
Mariusz co do ścisłowca i humanisty to ci akurat maja ze sobą baaaaaaardzo wiele wspólnego

to chyba nie wynika akurat z tego, jakie perzedmioty kto lubi :oczami:

Czarnulka - Sro Lis 23, 2005 20:45

Oj trunks zdziwiłbyś sie aleeeeee :offtopic: :P
Krzysio - Sro Lis 23, 2005 21:13

jak myslicie, zdacie ta mature ?:D :D kazdy chyba ma taki dylemat, moze nie kilka miechow przed matura, ale kilka dni przed na pewno :p
Czarnulka - Sro Lis 23, 2005 21:18

Ja nie zdam :rotfl:
Dzisiaj mi to powiedziała historyca :hyhy:
Powiedziałam jej "Jeśli ktokolwiek z klasy która pani uczy zdaje mature to niech pani nie bedzie naiwna i nie myśli ze dzieki pani Dyktowanie ksiazki jet na poziomie przedszkolaka recytujacego wierszyk a pani ma po prostu zaszczyt uczuc bardzo inteligentne osoby dlatego wszyscy zdaja mature" :rotfl: :D
Mam przewalone :| :rotfl:
(Prosze wybaczyć brak znaków interpunkcyjnych ale mam problemy z klawiatura :looka: )

trunks - Sro Lis 23, 2005 23:44

=CzArNuLkA= napisał/a:
Oj trunks zdziwiłbyś sie aleeeeee

hmm zawsze musisz miec ostatnie slowo :P

=CzArNuLkA= napisał/a:
Ja nie zdam
Dzisiaj mi to powiedziała historyca
Powiedziałam jej...

ano wlasnie to o tym co napisalem powyzej :rotfl:

Czarnulka - Czw Lis 24, 2005 11:21

No oczywiście! Jak wiem ze mam rację to czemu mam siedzieć cicho? :zdziwko:
Co taka Kukła sobie wyobraża :P

FlashMan - Czw Lis 24, 2005 17:47

Ja już powoli się gubię w tym co Wy mówicie?! :)
Czarnulka - Czw Lis 24, 2005 22:13

Masz racje Flashman rozumiem aluzję koniec OT :D
Tak do tematu to jutro mam dwie klajwy z wosu :cenzura: :zdegustowany:

trunks - Czw Lis 24, 2005 23:16

=CzArNuLkA= napisał/a:
Jak wiem ze mam rację to czemu mam siedzieć cicho?

w tym akurat przypadku fakt pewnie i masz racje :]. oki koniec ot :P

FlashMan - Pią Lis 25, 2005 15:06

Ja wczoraj miałem spr. z WOSU, Jejuuuuuuuuuuuuuuuu w niektórych pytaniach trzeba było się nagłówkować?! :)
trunks - Pią Lis 25, 2005 18:14

to WOS niby teraz takim waznym przedmiotem ? U nas gosciu był luzakiem i byly tylko jakies proste kartkoweczki :oczami:
Krzysio - Pią Lis 25, 2005 19:22

Cytat:
to WOS niby teraz takim waznym przedmiotem ?

ponoc tak :P:P:P

FlashMan - Pią Lis 25, 2005 21:30

Dla mnie WOS jest ważnym przedmiotem i ulubionym...
trunks - Pią Lis 25, 2005 23:24

tez lubilem wos, bo jak juz wspomnialem gosciu byl luzakiem :oczami:
FlashMan - Czw Gru 15, 2005 13:35

Moi drodzy jak tam Wm poszła matura próbna? CO o niej sądzice, o jej poziomie?
Krzysio - Czw Gru 15, 2005 15:21

mi dobrze, mialem ja rok temu :rotfl:
Czarnulka - Czw Gru 15, 2005 15:26

Hmmm poziom podstawowy był moim zdaniem prymitywny :/ ?le dobrane teksty małe możliwości jakiejś dobrej interpretacjii :kwasny: Powiem szczerze ze się trochę z nim męczyłam
Tekst ze zrozumieniem hmmm no w porządku ale!! Te pytania!! :przestraszony: Co to jest "nadwyżka etyczna" :suchy: No ja rozumiem co to znaczy ale zmieścić się w tych dwóch linijkach żeby to logicznie napisać? :zdziwko:

Za to jestem nawet zadowolona z maturki rozszerzonej :) Można było się popisać :) Tylko czemu oni papieru nam żałują? :zdegustowany: Co to jest siedem stron na poziom rozszerzony :zdegustowany:

pscoua - Czw Gru 15, 2005 15:47

=CzArNuLkA=, zgadzam się!

=CzArNuLkA= napisał/a:
Tylko czemu oni papieru nam żałują? Co to jest siedem stron na poziom rozszerzony


Na swojej naskrobałam 13 stron.. :zdziwko: Ale to nic! Moja nauczycielka z chemii - 20!!! :przestraszony:

Mariusz - Czw Gru 15, 2005 15:55

Nie ważna jest ilość stron, ważna jest treść.
A nauczyciele nie lubią wodolejstwa ...

pscoua - Czw Gru 15, 2005 15:57

Mariusz, nie trzeba lać wody ;) Wystarczy "zaszpanować" językiem.. :P Ja pamiętam wykułam dużo łaciny wtedy.. :znudzony:
Mariusz - Czw Gru 15, 2005 16:07

pscoua napisał/a:
Mariusz, nie trzeba lać wody ;) Wystarczy "zaszpanować" językiem.. :P Ja pamiętam wykułam dużo łaciny wtedy.. :znudzony:

Heh, to jak zaszpanujesz w temacie matury podstawowej, który brzmi:"Carska Rosja i jej stolica na podstawie załączonych fragmentów "Pana Tadeusza" i "Dziadów".

FlashMan - Czw Gru 15, 2005 16:08

Czarnulko, zgodzę się z Tobą!

Mnie tekst Miodka bardzo się podobał, fajnie się go czytało, ale pytania niektóre były totalnie poje.....e, ale jutro niemiecki - się zobaczy jaką mam widzę ;)

Czarnulka - Czw Gru 15, 2005 16:12

Mariusz ja nie pisałam o maturze podstawowej tylko rozszesztonej :zdziwko: Właśnie napsałam ze podstawa była do baniia na rozszerzeniu można było sie wykazac
Mariusz - Czw Gru 15, 2005 16:24

Nieważne czy rozszerzona czy podstawowa, bo matura dzisiejsza różni się od tej, która była jeszcze przed 2 laty w LO.
Teraz nauczyciel ma przy wypracowaniu do "rozdania" 50pkt na podstawowym (w tym 25 za treść, 12 za język, 9 za styl, kompozycję i zapis + ew. punkty za walory), a w rozszeroznym 40pkt (26 za treść + jezyk, styl, itp.+ walory) W porównaniu do starych matur, tam nie było oceniania według skali. Nie było też sporządzonych kluczy do zadań.
Tak więc uczeń ma w swoim zadaniu napisać to co jest w kluczu, a jeśli tego nie uczyni to nawet to, że jest ciekawa mu nie pomoże, bo nie dostanie odpowiedniej ilości punktów za treść.

FlashMan - Czw Gru 15, 2005 16:49

Maroisz masz niestety rację..., źle w ogóle, że stworzyli te klucze (modele) odpowiedzi...
Czarnulka - Czw Gru 15, 2005 18:03

A ja nie do końca zgadzam się z Mariuszem :|
Widziałeś w ogole arkusz rozszerzony?I nie prawda ze nie ma znaczenia czy jest podstawa czy rozszerzenie

Przy podstawie masz beznadziejne anazlizowanie dechę w dechę tekstu
Nie musisz nawet znać lektury podstawa jest do banii bo każdy ja zda jak przeleci tekst
W rozszerzeniu popisujesz się znajomościa odnoszenia sie do epok kojarzenia roznych nurtow i postaci I to nie ejst tylko Twoja zdolnosc wysławianaia sie bo w kluczu są własnie te rzeczy ktore wyzej wymienilam Ma sie o wiele wieksze pole do popisu i sadze ze tego nie zrozumiesz jesli nie napiszesz rozszerzenia
Poza tym punktacje znam :| Nie musisz mi jej pisac

Bary i swinki - Czw Gru 15, 2005 18:39

Ja tam uważam że obojętnie jaki temat by nie był można sie popisać i wypaść lepiej niż inni. W pytaniach do tekstu nie było nic trudnego czego nie przerabiałem zastanawiałem sie tylko nad dwoma pytaniami bo były rzeczywiście jakieś takie dziwne... a wypracowania oczywiście temat pierwszy o tej sytuacji carskiej rosjii banalny pierwszy raz chyba tak sie rozciągnałem na tyle słów bo zwykle miałem problem dobić do 250 :P Jutro angielski na zajęciach dodatkowych miałem 94% z podstawy a 51% z rozszeżenia myśle że teraz pójdzie mi lepiej :)
Bary i swinki - Czw Gru 15, 2005 18:40

acha no i co do rozszeżenia to jest ono oczywiście trudniejsze i jest tam duże pole do popisu które ogranicza ten magiczny klucz :/ jest to jednen z dwóch powodów dla których niezdaje rozszeżenia ale niestety na histori sztuki też mam wypracowanie i będe musiał sie za to tam z tym uporać :)
Czarnulka - Czw Gru 15, 2005 18:50

W którym miejscu rozszerzenie jest trudniejsze? :zdziwko: Przeciez ono jest sto razy łatwiejsze niz podstawa
I nic nie ogranicza popisaniu się słowami
W koncu sa jeszcze cztery pkt za walory

Krzysio - Czw Gru 15, 2005 19:37

=CzArNuLkA= napisał/a:

Przy podstawie masz beznadziejne anazlizowanie dechę w dechę tekstu
Nie musisz nawet znać lektury podstawa jest do banii bo każdy ja zda jak przeleci tekst

racja, na na swojej rok temu pisalem z potopu ktorego sciage przeczytalem dzien przed matura ;-) a i tak na wiele mi sie ta sciaga nie przydala, potem nam nawet babka z polskiego wyjawila ze wszystko mozna bylo z tekstu wyciagnac (:

Mariusz - Czw Gru 15, 2005 19:47

=CzArNuLkA= napisał/a:
W rozszerzeniu popisujesz się znajomościa odnoszenia sie do epok kojarzenia roznych nurtow i postaci

A ja myślałem, że z tym to się przychodzi też na podstawową ... :zdziwko:

=CzArNuLkA= napisał/a:
I to nie ejst tylko Twoja zdolnosc wysławianaia sie bo w kluczu są własnie te rzeczy ktore wyzej wymienilam Ma sie o wiele wieksze pole do popisu i sadze ze tego nie zrozumiesz jesli nie napiszesz rozszerzenia

A jak będzie pytanie typu: "Czy .....?"
Wtedy masz tylko możliwość wyboru "TAK" lub "NIE".
W kluczu masz zaznaczone, że właściwym wariantem jest "NIE", a Ty piszesz pod TAK, i co wtedy ? Klapa ... 0%.

=CzArNuLkA= napisał/a:
Poza tym punktacje znam :| Nie musisz mi jej pisac

Zaglądają tu także niematurzyści.

Czarnulka - Czw Gru 15, 2005 20:28

Jakie "czy"? :zdziwko: O czym Ty piszesz? :zdziwko: Ja mówię o WYPRACOWANIU

Tak z informacjami o epokach przychodzisz na mature podstawową ale jeśli nie masz rozszerzonego polaka to nie znasz połowy tego co ja i tym właśnie mogę się popisać

Czarnulka - Czw Gru 15, 2005 20:33

Aha i zapomniałam
Klucz odpowiedzi nie zawiera dwudziestu pięciu podpunktów
Zawiera ich kilkadziesiąt i zawsze w coś trafisz

trunks - Czw Gru 15, 2005 23:10

widze dość ożywioną dyskusje i ciesze sie, ze zdawalem stara mature, jednak jak ktos ma zdac to i tak zda :).
a próbna matura to podpucha - ja nie zaliczylem z matmy (jak z 70% klasy) oraz z niemieckiego (jak reszta qmpli - same dziewczyny zdaly :)), a z polskiego chyba 3= mi dala :)

FlashMan - Pią Gru 16, 2005 06:43

na w w w zso2.aq, p l jest klucz odpowiedzi, na niestety wszystkich dobrze nie mam :)
Appo - Pią Gru 16, 2005 07:13

Eh... a ja mam poprawkę z matmy na tydzień przed sesją... pociąć się można ;(

(dla wyjaśnienia... nie jestem zadowolony z wyniku matury matma - rozszerzona więc chcę poprawić ;) ).

Mariusz - Pią Gru 16, 2005 12:58

=CzArNuLkA= napisał/a:
Jakie "czy"? :zdziwko: O czym Ty piszesz? :zdziwko: Ja mówię o WYPRACOWANIU

Ja też, ale rozważam możliwość zadania tematu w postaci PYTANIA, gdzie w odpowiedzi mówisz TAK lub NIE, na przykład:"Czy dzieło X jest ze sobą powiązane z dziełem Y w kontekście odniesienia do epoki Z".
Ty piszesz, że TAK, a w kluczui jest, że NIE. Wtedy masz 0%. Nie przerabialiście takiej ewentualności ?

=CzArNuLkA= napisał/a:
Aha i zapomniałam
Klucz odpowiedzi nie zawiera dwudziestu pięciu podpunktów
Zawiera ich kilkadziesiąt i zawsze w coś trafisz

Ja podałem tylko przykład. Założmy, że zawiera 15. Nie masz tych 15 to nie masz 25 punktów ...

trunks - Pią Gru 16, 2005 14:28

Appo napisał/a:
nie jestem zadowolony z wyniku matury matma - rozszerzona więc chcę poprawić

heh a jaki jest cel poprawiania tego jak sie juz studiuje ? :) . Lepiej powalczyc na studiach o średnią bo jest przynajmniej za to stypendium :hyhy:

Appo - Pią Gru 16, 2005 16:49

trunks, żeby potem łatwiej zmienić kierunek :P
Krzysio - Pią Gru 16, 2005 19:01

a co juz ci sie nie podoba ? :P:P
Appo - Pią Gru 16, 2005 19:58

Nie jest moim szczytem ambicji "Ochrona Środowiska" od podstawówki chciałem idź na Polśl na Informatykę ;) (ew. Psychologia ... mój konik :D)
trunks - Pią Gru 16, 2005 23:47

Appo napisał/a:
Nie jest moim szczytem ambicji "Ochrona Środowiska"

fajny kierunek, choc jakbym mial jeszcze raz wybierac to pewnie wybralbym MBM

pscoua - Sob Gru 17, 2005 12:07

A ja zawsze chciałam być chirurgiem "miękkim" ale traf chciał, że w hotelarzu biologii nie było.... :zdziwko:
Jedyne marzenie niespełnione :( Tu niestety już za późno i straszliwie nad tym boleję.. :zalamany:

Dlatego zastanówcie się dobrze! Bo studia, które nie będą Was interesowały nie mają absolutnie żadnego pożytku! Mówię to z doświadczenia niestety :suchy:

Major - Sob Gru 17, 2005 12:51

Ja mimo, że nie wiedziałem na jakie studia ide i co to wogóle jest za wydział to mimo, że równo podupie mi się zbiera nie żałuje, że jestem gdzie jestem. A studia same w sobie są dość interesujące.
A tak przy okazji to powiem Wam, że próbne matury pakowałem zanim do szkół trafiły i znałem pytania :D niestety nie mogłem się nimi podzielić, bo mógłbym mieć problemy.

Krzysio - Sob Gru 17, 2005 15:53

Cytat:
Dlatego zastanówcie się dobrze! Bo studia, które nie będą Was interesowały nie mają absolutnie żadnego pożytku! Mówię to z doświadczenia niestety Suchy

racja, moich dwoch kumpli poszlo na polsl na energytyke chyba, ja juz w czerwcu widzialem po nich ze ich to nie interesuje ale sie zapierali ze wlasnie tam chca isc, dawalem im jeden semestr, i niestety mnie zaskoczyli bo jeden rzucil szkole po 3 tygodniach a drugi po 2 miesiacach :zakrecony:

ja jestem na razie na socjologi, na razie mnie to ciekawi, ale tylko na razie, mam nadzieje ze nie znudzi mi sie to szybko :P

trunks - Sob Gru 17, 2005 18:40

Bzyki napisał/a:
moich dwoch kumpli poszlo na polsl na energytyke

tez fajny kierunek :)

Czarnulka - Nie Gru 18, 2005 11:36

Mariusz napisał/a:
Założmy, że zawiera 15. Nie masz tych 15 to nie masz 25 punktów ...

Jejku nie o tym piszę.Chodzi mi o to,że np w punkcie 4. masz siedem podpunktów.
Nie musisz mieć wszystkich siedmiu podpunktów,zeby zdobyć punkt w punkcie 4. :/
Zresztą trzeba być albo naprawde zdolnym albo totalnym kretynem,żeby miec 0% :zdziwko:

FlashMan - Nie Gru 18, 2005 13:47

Tak czy owak..., jutro ostatni dzień próbnych matur :) - dwa dni do szkoły (wtorek i środa), czwartek to klasowa wigilia, no a w piątek mamy już wolne! :)
Mariusz - Nie Gru 18, 2005 19:10

Ja już mam dość nauki :P
"Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba !"
I prosze was ... nie wyolbrzymiajcie już na przyszłość, że ta dzisiejsza matura jest trudna, bo na podstawe przedmiotu z którego deklarujemy się zdawać maturę każdy musi umieć zdać. Tego się nieda zdać, a jak ktoś bierze rozszerzony przedmiot i marudzi, że to trudne i coś tam to niech zamilknie, bo sam się deklarował przystępować do rozszerzenia.

Piotrulek - Nie Gru 18, 2005 19:24

Mariusz napisał/a:
nie wyolbrzymiajcie już na przyszłość, że ta dzisiejsza matura jest trudna



brawo Mariuszku,przynajmniej jeden facet ,ktorego to nie przeraża

Czarnulka - Nie Gru 18, 2005 23:33

Mariusz napisał/a:
prosze was ... nie wyolbrzymiajcie już na przyszłość, że ta dzisiejsza matura jest trudna, bo na podstawe przedmiotu z którego deklarujemy się zdawać maturę każdy musi umieć zdać.

A kto tu się boi i wyolbrzymia? :niepewny:

Mariusz - Pon Gru 19, 2005 13:31

=CzArNuLkA= napisał/a:
A kto tu się boi i wyolbrzymia? :niepewny:

Na razie jeszcze nikt ... ale coś czuję, że w przyszłości będę do mojej wypowiedzi powtarzać, więc ... nie kombinować.

FlashMan - Pon Gru 19, 2005 21:51

Ludzie i jak tam przedmiot wybrany wypadł? :)
Bary i swinki - Wto Gru 20, 2005 16:24

Hmmm ja szczerze zastanawiałem sie co tam może być na geografi a cała reszta była prosta i polski i angielski no a geografia też sie taka okazała praktycznie "wiedza" z gimnazjum proste obliczenia 3 pytania mi trudność sprawiły no bo jednak trzeba było coś w nich wiedzieć :) a reszta to na logike trzeba było pokombinować a pierwsze 11 zadań z mapy tylko wywnioskowac lub poprostu przepisac :D także jeśli taka ma byc matura to musze tylko sprawić żeby mnie do niej dopuścili :D
FlashMan - Wto Gru 20, 2005 16:46

Bary, a co to za pytanei było jakieś z elektrowniami związane?
Bary i swinki - Wto Gru 20, 2005 18:21

hmmm nie znałem drugiego powodu i wpływu na zaludnienie na km2 w chinach(dlaczego jest takie duże), nie wiedziałem że po 1989 zlikwidowany PGRy i nie wiedziałem jak sie nazywa chów i hodowla zwierzat wodnych najczęsciej jadalnych (akwakultura) a co do elektrowni to tam napisałem czemu jest tak a nie inaczej te 3 punkty :)
Bary i swinki - Wto Gru 20, 2005 18:23

a ja mam takie pytanie jak u was w szkole poszła matematyka ?? bo u mnie w całej szkole aż 8 osób zdało :P tragednia a najwiecej chyba matme zdawało i geografie :D wyników z geografi jeszcze nie znam :)
FlashMan - Wto Gru 20, 2005 21:34

U mnie w szkole, wszyscy mówili, że matma była strasznie trudna, a na rozszerzonej - nawet największe mózgi poddały się...
RaFeN - Wto Gru 20, 2005 21:39

U mnie w szkole wszyscy mówili że wszystko było trudne. Ja osobiscie uważam że najgorszy był język. A polski nie był taki zły(pisałem tylko podstawowy) i historia uważam też że była łatwa(tylko trza ba by sie było coś nauczyć)
Krzysio - Sro Gru 21, 2005 11:12

Cytat:
bo u mnie w całej szkole aż 8 osób zdało

ech te gce :rotfl:

Bary i swinki - Sro Gru 21, 2005 21:48

Dzisaj miałem próbną mature ustną z angielskiego ale tylko podtsawową nie wiem czy tylko dla mojej klasy ale dwu osoba komisja a cała reszta jak na normalnym egzaminie dostałem 100% :P (musiałem sie pochwalić :P)
RaFeN - Czw Gru 22, 2005 11:36

Bary i swinki napisał/a:
Dzisaj miałem próbną mature ustną z angielskiego
Myśmy nie mieli próbnych ustnych :P :P
Bary i swinki - Sro Sty 04, 2006 07:38

tylko moja szkoła albo nawet klasa babki powiedziały że jak wszystko maja gotowe to zrobią mature no i było wszystko ok.
Macie już wyniki z jakiegos przedmiotu bo u mnie podawali już matematyke i angielski z angielksiego miałem 93%z podstawy bo rozszeżenia nie było u mnie :/ a matematyki 8 osób zdało z całej szkoły podstawe a w Lo1 tyle tylko nie zdało:P ach moje kochane GCE :P

Mariusz - Sro Sty 04, 2006 09:53

U nas nie ma jeszcze oficjalnych wyników. Będą dopiero po feriach zimowych.
Czarnulka - Sro Sty 04, 2006 16:02

Angol: 100 % z podstawy i....73 % z rozszerzenia :kwasny:
Ujdzie....

Niedźwiedź - Sro Sty 04, 2006 16:23

Angol podstawa 98% rozszerzenie 73% nie jest źle :P ale będzie lepiej :evil:
jasiu101 - Sro Sty 04, 2006 16:36

Bary i swinki napisał/a:
kochane GCE Jezyk

GCE -> fuj:p :evil: :P

Bary i swinki - Sro Sty 04, 2006 19:18

Co chodziłeś do GCE i ci sie nie podobało czy o co chodzi poszeż swoją opinie...
No Czarnulko też chciałem mieć tyle z podstawy ale nie wiem co mi nie wyszło zabrakło 3.5 pkt :/ dobry wynik z podstawy to powyżej 90% a z rozszeżenia powyżej 80% :) z rozszeżenia miałbym też tam sporo błęów z tego co słyszałem ale poniżej 50% nie spadne :P
i tylko a angielskiego macie wyniki w 4??

Czarnulka - Sro Sty 04, 2006 19:55

Nom i z histy,ale nie ma czym sie chwalić :P
jasiu101 - Sro Sty 04, 2006 20:04

Bary i swinki, tak chodzilem tam ... i nie podobalo mi sie
Bary i swinki - Sro Sty 04, 2006 20:09

No a pisał ktoś mature z biologi ?? bo podstawa to była kpina :) tak samo w zeszłym roku :) zmieniłbym sobie na biologie podstawową tą geografie ale zobaczymy jak zdam geografie bo też trudna nie była :) bo na podstawie i tak mi sie nie przyda biologia...
FlashMan - Czw Sty 05, 2006 15:17

W związku z tym, że wczoraj dowiedziałem się o wynikach z WOS'u to także i mój rezultat napiszę:

podstawa - 85%
rozszerzony - 70%

Pozdrawiam, p.s. - wiem, że mogło być lepiej ;)

Mariusz - Czw Sty 05, 2006 15:19

Już przestańcie, z tym że mogło być lepiej.
To nie koncert życzeń.
Na prawdziwej maturze się wykażecie.

PS.
Wygląda na to, że II LO odda najpóźniej próbne matury, bo dopiero po feriach zimowych.

Czarnulka - Czw Sty 05, 2006 16:00

Mariusz napisał/a:
Już przestańcie, z tym że mogło być lepiej.
To nie koncert życzeń.
Na prawdziwej maturze się wykażecie.

Cos Ty ostatnio taki wściekły :/ Kazdy moze napisać swoje odczucia.
Probna to te było wkazanie się.

Mariusz - Czw Sty 05, 2006 16:23

Przepraszam, nie nadążam nad tym światem :(
Krzysio - Czw Sty 05, 2006 16:56

to strzel sobie w leb i pomaluj mozgiem sciane ;) zeby w takim wieku narzekac, wiesz co wstydz sie :P
Dorothea - Czw Sty 05, 2006 17:13

Bzyki, hihihihihi aż tak drastycznie ma byc??? :przestraszony:
Krzysio - Czw Sty 05, 2006 18:25

nie wiem, to zalezy od Mariusza :P
Mariusz - Czw Sty 05, 2006 20:24

Te, Bzyki ... odpalaj wrotki i zjeżdzaj z tego topicu :chytry:
Czarnulka - Czw Sty 05, 2006 20:48

Mariusz, spoko.
Ale wyluzuj trochę.
Szkoda Twoich nerwów.

She - Czw Sty 05, 2006 21:19

Bary i swinki napisał/a:
a matematyki 8 osób zdało z całej szkoły podstawe a w Lo1 tyle tylko nie zdało:P ach moje kochane GCE :P
moja kochana jedyneczka :rotfl:
Krzysio - Pią Sty 06, 2006 15:21

Mariusz napisał/a:
Te, Bzyki ... odpalaj wrotki i zjeżdzaj z tego topicu :chytry:

:P

czemu mam zjezdzac ? :P twoj prywatny ? ;)

Mariusz - Pią Sty 06, 2006 15:57

Po pierwsze już nie jesteś maturzystą i Ciebie nie tyczy ten temat. Zauważ konstrukcję zdania zawartego w temacie:"Do maturzystów". DO !
Po drugie nie będę zajmował tutaj niepotrzebnych kB.

Piotrulek - Pią Sty 06, 2006 16:46

Mariusz, Bzyki, proszę o spokoj szanowni koledzy... :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza:
Krzysio - Pią Sty 06, 2006 16:48

lol, ale to jest forum i mam prawo wchodzic i komentowac w kazdym temacie :]
to tak samo jakbys nie jadl pierogow i bym ci napisal wara od tematu z pierogami lub jakbys nie gral w pilke to wara od tematu pilka halowa :|

Mariusz napisał/a:
już nie jesteś maturzystą i Ciebie nie tyczy ten temat.

hmm, no juz nie jestem, ale nie ma okreslenia o ktorych maturzystow chodzi :P czy tych bylych czy tych przyszlych :)

a wogle to nie rozumiem czemu sie irytujesz :zdziwko: wrzuc na luz :)

Cytat:
Mariusz, Bzyki, proszę o spokoj szanowni koledzy.
ja go tylko podpuszczam ;)
Bary i swinki - Pią Sty 06, 2006 18:42

dzisaj miałem wyniki z geografi i hmmmm 50% otrzymałem jakoś bardzo źle to nie jest no ale spodziewałem sie szczerze mówiąc lepszego wyniku jak na to że jade na wiedzy z gimnazjum to może i tak dobrze :) 2 wynik w klasie lepszy był koleś który miał 54% :)a na tle szkoły nie wiem zabardzo jak wypadłem :)
Dorothea - Pią Sty 06, 2006 18:45

Bary i swinki, nie jest żle :D :ok:
kasia - Sob Sty 07, 2006 23:01

hej BARTUŚ;)Ja chodziłam z tobą do gimnazjum, tylko ze do klasy c;)Teraz chodze do zseu(obok czwórki) gere zdałam na 54% pierwszy wynik w klasie:P
Mam nadzieje ze na oficjalnej bedzie lepiej. Szczerze mówiąć tez jade na wiedzy którą wyniosłam od URBAńSKIEJ, ale teraz amm lepszą nauczycielkę - wykłada na polibudzie.Napisałabym maturke znacznie lepiej, ale jeszcze nie bralismy ekonomicznej i gospodarczej czesci geografi.Jakby co polecam repetyorium od A do Z z geografi...Jak je opanujesz, to bez problemu masz zdaną maturke, pozatym polecam testy maturalne z operona.

Czarnulka - Sob Sty 07, 2006 23:09

kasia napisał/a:
BARTUŚ;)

:niepewny: Mamy tu jakiegoś bartusia? :D :niepewny:

kasia - Nie Sty 08, 2006 20:54

Jak dobrze kojarze to Bary ma na imię Bartus;)
Bary i swinki - Nie Sty 08, 2006 21:14

No Czarnulka nie mów że nie kojarzysz jak mam na imie :/ No i żeby to było ostatni raz
OT

Kasia (jakbym usłyszał nazwisko albo zobaczył fotke pewnie bym Cie kojarzył :) )No ja myśle tak że na normalnej będe miał powyżej 70% przynajmniej chciałbym mieć 80% :D no a to repetytorium to mam tylko nie czytałem tego za bardzo :P i tam jeszcze z jakieś dwie ksiązki mam też nieurzywane :P straszny leń mnie dopadł ostatnio :D jutro zobacze jaki wynik z polskiego osiągnałem i zadecyduje czy musze iśc na korepetycje czy nie :D

Czarnulka - Nie Sty 08, 2006 21:15

Ehhh :] Za bardzo przywykłam do innej ksywki :wstyd: Boże,co za wstyd :P
Ale koniec ot :]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group