dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - Podwójne autobusy..

Alinka - Wto Cze 20, 2006 12:14
Temat postu: Podwójne autobusy..
Może, mi ktos wyjasnić dlaczego na niektorych liniach jezdza podwójne autobusy?? przeciez to paranoja i strata kasy i czasu!! , eh rozumiem ze PKM Bytom i KZK GOP sie pokłocili no ale bez jaj..
Dorothea - Wto Cze 20, 2006 12:25

Alinka napisał/a:
na niektorych liniach jezdza podwójne autobusy?


nie rozumiem tego, jak podwojne???

p4cz3k - Wto Cze 20, 2006 12:47

np 280 i 57 ... tez to zauwazylem...podjezdzaja podwojne autobusy tzn : np autobus ma byc o 6.06 i podjezdza zarowno autobus pkm bytom jak i kzk gop o tej samej porze na ten sam przestanek :P lekka paranoja..
Dorothea - Wto Cze 20, 2006 12:49

p4cz3k napisał/a:
o tej samej porze na ten sam przestanek


a o to chodzi, nie wiedziałam bo nie jezdze tymi liniami :D

Fenix - Wto Cze 20, 2006 13:07

p4cz3k napisał/a:
np 280 i 57 ... tez to zauwazylem
ale trasy nie sa te same nie moze jezdzic jeden autobus po wszytkich przystankach o co wam chodzi ludzie
Major - Wto Cze 20, 2006 13:13

Jak nie są te same. Ostatnio zauwazylem to jadąc z placu piastow. Podjechalo 57 z kzk i odjechal, a potem z bytom i jechal zaraz za tamtym tymi samymi przystankami. Bzdura, ale to ich sprawa :D
Alinka - Wto Cze 20, 2006 13:13

Dokładnie jednoczesnie jeżdza autobusy Kzk Gop oraz PKM Bytom, Fenix autobusy jezdzą o tej samej porze ta sama trasą jeden za drugim.. w Gliwicach widzialam tylko 57, 280, 80 podówjne, a w Tg co drugi autobus ma swojego sobowtora z kzk gop...Zatrzymuja sie na tych samych przystankach.. właśnie to jest paranoja.. najlepsze sa reakcje ludzi biegna do jednego autobusu wsiadaja na tyl, nagle widza ten sam autobus i wybiegaja i sie przesiadaja..
Dochodzi do absurdalnych sytuacji gdzie na malym przystanku staja 4 przeglubowe autobusy!! dwie 80-tki oraz 57-ki :przestraszony:

MajkeL - Wto Cze 20, 2006 13:20

h t t p;//gliwice.naszemiasto, p l/wydarzenia/615127.html]Oto wyjaśnienie całego zamieszania
kisia - Wto Cze 20, 2006 18:27

no i wszystko jasne :kwasny:
wolf - Wto Cze 20, 2006 18:47

Godzine temu smigalem za dwoma busami 57, najlepszy numer to ten , że 57 z PKM bytom zabiera ludzi z przystankow a PKM Gliwice niema juz kogo zabierac , a na niektorych przystankach nawet nie staje.
Tonio - Wto Cze 20, 2006 21:27

za wszystkimi z Bytomia smigaja cienie z PKM Gliwice :P czyli w Gliwicach sa to 57,80,280,288 fajnie to wyglada, bynajmniej w porannych nie ma tloku i jezeli chodzi o 80 to Gliwickie jezdza normalnie a Bytomskie sa jak zawsze spoznione wiec kazdy ma szanse zdarzyc :P i entuzjasta stania na przystanku i ten ktory lubi na ostatnia chwile przybiec
Aither - Wto Cze 20, 2006 21:35

ale bedzie wojna :) juz to widze :D heheheee... jednak sie nie zgadzam z jedna rzecza... nie ma busow z lat 80... najstarszy jest polowa 90 i to po kapitalnym remoncie... a najnowsze sa z 2005 :) prawde mowiac Bytom powinien byc teraz "ukarany" bo jezdzi bez pozwolenia :D ale jaja :) heheheee tylko u nas takie cos mogloby zaistniec :D
Gmeras - Wto Cze 20, 2006 21:47

ale jaja :D jak dzieci :P
FlashMan - Sro Cze 21, 2006 09:09

Tak czy owak ja muszę się obijać zawszsze starymi - z lat 80-tych, wyprodukowanymi w Budapeszcie Ikarusami. Linie '32', '126' i '197' chyba też należą do PKM Gliwice? Dlaczego wieci i te autobusy nie są zamienione na nowsze, przecież to linie, z których korzysta najwięcej ludzi, a może jest to spowodowane właśnie ilością ludzi i forma obawia się, że jak dużo ludzi będzie wsiadało do nowego autobusu szybciej się wyeksploatuje?!
ziutek997 - Sro Cze 21, 2006 09:31

No tak... tylko tu nie jest pisane o całym taborze tylko o autobusach kursujących na tych liniach. I faktycznie kursują tam przedewszystkim Solarisy zakupione w zeszłym roku. I autobusy są napewno lepsze niż Bytomskie Many z niemieckiego demobilu. W zeszłym roku średnia wieku autobusów w PKM gliwice wynosiła ponoć 12lat (jak jest w tym roku nie wiem) a żywotność tego typu pojazdów jest szacowana na ok. 15. Więc tak źle nie jest.

Poza tym uważam że te linie zostały kidyś niesłusznie zabrane PKM Gliwice... ale to temat na inną rozmowę.

Alinka - Sro Cze 21, 2006 09:34

bo stare autobusy jezdza lepiej w zime:) niz nowe , w starych masz wiecej okien niz w nowych, wiecej miejsca itd. porownaj sobie Ikarusa z Solarisem.. ikarus fakt stary , ale duzo miejsca, wygodne fotele, duzo otwieranych okien a solaris.. kilka otwieranych doslownie okienek:/, waskie twarde fotele,w zime to masakra nie umia wjechac pod wieksza gorke..
i być moze chodzi tam tez o eksploatacje tego autobusa, im wiecej ludzi tym wiecej zniszczen.. a ludzie nic nie szanuja..

ziutek997 - Sro Cze 21, 2006 09:45

Alinka, uważam że Solarisy nie są poprostu pod względem ergonomi udanymi autobusami. Ale tu chodzi o to że każdy autobus musi przejeździć swoje zanim zostanie wymieniony. Tymbardziej w naszym niezbyt bogatym kraju :) I sądzę żę żecz polega raczej na tym że cena krótkiego autobusu znacznie róźni się od ceny takich samych tylko przegubowych. Dlatego bardziej się opłaca wymieniać krótkie autobusy a "długie" poddawać gruntownemu remontowi. Zresztą tendencja do podrużowania autobusami jest raczej zniżkowa dlatego chyba faktycznie lepszą decyzją jast kupić więcej a mniejszych. :)
Alinka - Sro Cze 21, 2006 09:53

no ja rozumiem , ale solarisy to jakaś kpina.. nie lubie tych autobusów 3 lata jezdzilam nim do szkoly, zawsze sie spoznial.. to taka mała puszka :/ fajne sa te neoplan
Gmeras - Sro Cze 21, 2006 19:05

a mi autobusy nieprzeszkadzaja linia 32 przykładowo wazne ze dużo miejsca i dowioza na miejsce jeszcze nigdy nie miałem przypadku żeby taki autobus sie zepsuł miałem tylko raz przypadek ze huligani wybili przednia szybe od kierowcy (ale to sie nie dziwie ze nie kontynuował jazdy
Major - Sro Cze 21, 2006 19:20

No ja bym jeszcze chciał zwrócić uwage na to, że solarisy nie są niemieckimi autobusami, a czysto polskimi. Jest to marka polska na podzespołach zagranicznych marek.
Gmeras - Sro Cze 21, 2006 19:28

Major napisał/a:
No ja bym jeszcze chciał zwrócić uwage na to, że solarisy nie są niemieckimi autobusami, a czysto polskimi. Jest to marka polska na podzespołach zagranicznych marek.
racja :] h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Solaris_%28motoryzacja%29
ddluk - Sro Cze 21, 2006 19:34

co do tych autobosow to jezdza dlatego ze kzk gop nie bardzo ostatnio sie lubi z pkm bytom. Bytomskie linie mialy wycofac konduktorow jednak tego nie zrobily na co zareagowalo kzkgop i wypuszcza swoje autobusy na lini 57 z tym ze bez konduktorow. Taka mala wojny miedzy przewoznikami.
Alinka - Sro Cze 21, 2006 22:09

Major napisał/a:
solarisy nie są niemieckimi autobusami, a czysto polskimi


eh, no to wszystko wyjasnia haha dlaczego te autobusy sa takie do niczego :rotfl:

Fenix - Sro Cze 21, 2006 22:24

Alinka napisał/a:
Ikarusa z Solarisem.. ikarus fakt stary , ale duzo miejsca, wygodne fotele, duzo otwieranych okien a solaris..


ale Ikarusy np nie są przeznaczone np dla osób na wózkach i nie życze nikomu wciagać osoby na wózku do Ikarusa a pozaty w rozkładzie linii 850 jak ma jechać niski nie zawsze jest niski

Alinka napisał/a:
,w zime to masakra nie umia wjechac pod wieksza gorke..


To nie wina autobusu tylko drogowców że drogi nie doprowadzili do porżądku kiedyś jechałem Ikarusem i też nie dawał rady na częstochowskiej zimą :dobani:

wolf - Sro Cze 21, 2006 22:37

Ikarusy sa dobrymi busami, w nich nie zdechniesz w lecie w upale, bo sobie okno otworzysz,a w tych nowych makabra
MajkeL - Czw Cze 22, 2006 11:00

Chyba "trochę" odbiegliście od tematu........ :oczami:
Aither - Czw Cze 22, 2006 11:14

ddluk napisał/a:
Taka mala wojny miedzy przewoznikami.

nie do konca przewoznikami... Gliwice nie gryza sie z Bytomiem tylko Bytom z GOP... Gliwice maja kontrakty na linie bytomskie a ze bytom dalej puszcza swoje busy... no nic czekam tylko az GOP pozwie Bytom o nielegalne zatrzymywanie sie na przystankach i na kursowanie na lini PKM Gliwice. Gdyby nie to ze pieniadze z biletow konduktorskich splywaly na konto bytomia a nie GOP to nic by sie nie stalo takiego... z ciekawoscia sie przygladam tej sprawie :)
co do busow... bytom ma na prawde stare busy Gliwice ma najlepsze maszyny w calym GOP i tego nie mozna PKM-owi zarzucuc ze ma stare maszyny. Fakt jezdza jeszcze stre jelcze czy ikarusy ale ani miasto ani PKM nie stac na to aby na raz wymienic wszystkie busy :) co roku kilka starych egzemplarzy idzie na przemial a na ich miejsce sa nowe :) co jak co ale PKM nie jest w tyle z pojazdami :P

wolf - Czw Cze 22, 2006 21:45

Moze i bytom ma starsze autobusy, ale jezdza punktualnie.
dzis znow jechalem w sumie za 4 autobusami , fajny slalom i jak pisalem wczesniej w autobusach z bytomia jest pelno ludzi a w pkm gliwice mało.
Pozatym w PKM BYtom ide do konduktora po bilet, a w PKM Gliwice nieraz kierowca niema biletow albo niema jak wydac i rob co chcesz.

Alinka - Pią Cze 23, 2006 06:59

wolf napisał/a:
Pozatym w PKM BYtom ide do konduktora po bilet
idziesz po bilet hmm, no niby on ci sprzeda bilet ale mozesz zaplacic kare.. bo jak wpadna kontrolerzy z kzk gop to ci nalozą mandat! a jak masz swoj bilet i idziesz do konduktora to ci go karze skasowac, a nie zabiera jak kiedys.
wolf - Pią Cze 23, 2006 10:05

Jak ci moga z KZK GOP dac kare jak teraz jezdzi sie na rachunek PKM Bytom, maja swoje bilety.
Aither - Pią Cze 23, 2006 10:26

wolf napisał/a:
Jak ci moga z KZK GOP dac kare jak teraz jezdzi sie na rachunek PKM Bytom, maja swoje bilety.

tylko ze Bytom jezdzi bez zezwolenia... a GOP odpowiada za caly okreg a nie tylko linie PKM Gliwice... wiec w najgorszym przypadku jesli sie upra... i wpadnie kontrola to masz kare nawet jesli zaplaciles za bilet u konduktora... bo GOP odpowiada za wszystkie linie i ma prawo na te wszystkie linie wyslac kanarow... nie masz biletu GOP -placisz kare... to normalne przeciez co nie ? :) zreszta to kwestia czasu ja sie ten klopot rozwiaze... i to droga sadowa :) PONOC trwaja przygotowania do pozwu Bytomia przez GOP... a to bedzie slono kosztowac :D

Major - Pią Cze 23, 2006 11:30

Alinka napisał/a:
eh, no to wszystko wyjasnia haha dlaczego te autobusy sa takie do niczego

To są naprawde wysokiej klasy autobusy. Tylko, że kierowcy nie wiem czy na zlecenie PKM czy na swoje bezmyślenie nie włączają klimatyzacji. Bo u siebie w kabinie ma chłodno to już go nic poza tym nie obchodzi.
Aither napisał/a:
Fakt jezdza jeszcze stre jelcze czy ikarusy ale ani miasto ani PKM nie stac na to aby na raz wymienic wszystkie busy

Dlatego nie czuje urazy do tych linii. Kupić taki nowy autobus to wydatek ponad miliona złotych.
Aither napisał/a:
co roku kilka starych egzemplarzy idzie na przemial a na ich miejsce sa nowe

Raczej byłbym za tym, że są sprzedawane do biedniejszych części polski, ewentualnie idą na wschód.

wolf - Pią Cze 23, 2006 12:22

Zadnego mandatu GOp ci nie moze dac bo jedziesz jakby prywatnym autobusem co z tego ze na jakies lini...
To jesttak jak z malymi busikami, placisz u kierowcy a ze jedzie na lini jakiegos autobusu to kontorerzy z Kzk Gop moga ci nadmuchac bo ani niemaja prawa wejsc i kontrolowac. Tak samo w PKM BYTOM niemaja prawa wejsc do autobusu bo niemaja podpisanej umowy z pkm bytom zeby swiadczyc uslugi dla kzk Gop.

ziutek997 - Pią Cze 23, 2006 14:42

Wydaje mi się że niektórzy tutaj mylą PKM Glwice z KZK... A konflikt jest na lini KZK - PKM Bytom a nie PKM Gliwice vs. Bytom. Ja nie nażekam na Bytomskie autobusy a kodnuktorzy to też fajny pomysł... ale jak nie potrafią się dogadać z KZK to ich problem. A w takiej sytuacii jak teraz nie mają prawa wysyłać autobusów na tą linię. Bo nie ma przepisów które pozwalałyby każdemu przewożnikowi umieścić nr. za szybą i kożystać z przystanków, rozkładów etc.
Aither - Sob Cze 24, 2006 08:32

Major napisał/a:
Aither napisał/a:
co roku kilka starych egzemplarzy idzie na przemial a na ich miejsce sa nowe

Raczej byłbym za tym, że są sprzedawane do biedniejszych części polski, ewentualnie idą na wschód.

nie mialam na mysli ze ida na zyletki :) tylko ze sa "usuwane" z majatku firmy :) nie wnikam co oni tam z nimi robia :)

wolf napisał/a:
To jesttak jak z malymi busikami, placisz u kierowcy a ze jedzie na lini jakiegos autobusu

tylko widzisz... tu jest inna rzecz... taki kierowca autobusu ma od KZK pozwolenie na przewoz osob po danej lini (to jakis certyfikat chyba) taki prywatny przewoznik placi KZK GOP "characz" za stawanie na przystankach... poza tym prywaciarzy nie obejmuje kontrola kanarow :) radze poczytac o tym troszku a nie pisac glupot :)

co tu ukrywac Bytom jezdzi nielegalnie to musi sie skonczyc w sadzie :) ciekawa jestem jak to wyjdzie :D
PKM Gliwice i tak nic na tym nie traci :) dofinansowanie i tak maja obojetnie czy w busie jedzie 1 osoba czy 100 :)

Gmeras - Sob Cze 24, 2006 09:49

Aither napisał/a:
dofinansowanie i tak maja obojetnie czy w busie jedzie 1 osoba czy 100
kazde miasto chyba dofinansowuje ? :niepewny:
Aither - Sob Cze 24, 2006 10:53

Gmeras, tak jesli maja kontrakt :) ale nie z miasta tylko o GOP mi chodzilo :) a ze Bytom nie wspolpraccuje z GOP to i kasy nie dostaja :) zyja z tego co uda im sie sprzedac w busie :D
ziutek997 - Sob Cze 24, 2006 11:21

Z tego co wiem to KZK płaci przewoznikom jakąś tam stałą stawkę za prowadzenie dalnej lini i nie jest to zależne od tego ile osób wsiądzie do autobusu. Bo przecież ktoś musi też obsługiwać te nie rentowne linie. Uważam taką metodę za słuszną.
Alinka - Czw Lip 13, 2006 07:23

chyba mozna juz zamknac temat, bo akcja z autobusami się skończyła.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group