dupiate forum

Forum Ogólne - Smierdziele

LuKaSh - Czw Gru 09, 2004 17:19
Temat postu: Smierdziele
Dzisiaj po raz kolejny zobaczyłem w telewizji reklame "Smierdzieli", nowych zabawek, które sa dostępne również dla dzieci .. bo chyba z mysla o nich je stworzyli. Według mnie ktos miał poprostu "głupi" pomysł. Już wczesniej była mowa o tym w TV .. mieli zakazać produkcję tych zabawek, bo moga one np. zaszkodzić zdrowiu innym .. a dzi¶ w TV ukazała się nowa reklama .. jeszcze na dodatek z jakims samochodzikiem smierdzieli :P .. większosć z was pewnie widziało reklamy tych nietypowych zabawek, słyszała o nich z wiadomosci lub dowiedziała się od przyjaciół.

Założyłem ten temat, ponieważ ciekawi mnie wasze zdanie na temat tych zabawek .. :?:

AgnieszkaL - Czw Gru 09, 2004 19:30

nie widzialam i z tego co czytam wnioskuję ze nie chcialabym widziec. Jak to dobrze nie miec telewizora
frohike - Czw Gru 09, 2004 20:20

ja czytałem o tym w gazecie i moje dzieci które mam nadzieje mieć nie beda sie napewno bawiły takim gównem
Uszatek - Czw Gru 09, 2004 21:20

Pomysł na zabawkę idiotyczny, choć dzieciakom może sie spodobać, bo w podstawówce to różne numery się odstawia. Ale w pewnym miejscu powinni mieć swój udział rodzice dzieci i pewnych rzeczy zabraniać po prostu. Zakazany owoc smakuje lepiej, ale dzieciom nie można pozwolić na całkowite "róbta co chceta".



Co do samej reklamy to był kiedy¶ pomysł, żeby zabronić reklam skierowanych do dzieci, co całkowicie popieram. Chyba nawet taki przepis wszedł w życie, bo jako¶ nie zauważam ostatnio reklam zabawek itp.

Mariusz - Czw Gru 09, 2004 23:17

Uszatek, a reklamy barbi ? S± dalej ;-)

Co do samych zabawek. Czy kogo¶ będzie to cieszyło, że zabawka wydaje brzydki zapach ? Dzieci po 2 dniach zabawy rzuc± zabawkę w k±t i o niej zapomn±. Tak jak o każdej zwykłej ...

kisia - Pi± Gru 10, 2004 00:15

przed dobranockami czy bajkami dla dzieci nie ma juz reklam zabawek ( na szczę¶cie :jupi: )

A co do ¶mierdzieli to pokazały sie na rynku gdzie¶ w maju, kosztowały ok 40 zł, a s± wielko¶ci jajka kurzego. Na pocz±tku schodziły jak ciepłe bułeczki ,jak każda nowo¶ć .

Osobi¶cie nie widziałam reklamy tych zabawek, ale sam± zabawkę miałam okazje ogl±dać.Smród wydostaje się przez usta po naci¶nięciu głowy delikwenta. Nie jest mocny i jest bardzo chemiczny ,jak sie nie naci¶nie to nie ¶mierdzi. Mimo wszystko uważam ja za obrzydliw± , według mnie produkcja tej zabawki jest chorym pomysłem.

Niestety przemysł zabawkarski jak każdy inny przemysł, nastawiony jest na kase, a na kim jak nie na dzieciach można dorobić się niezłej kasy. Nikt się nie przejmuje jaki będzie to miało wpływ na psychike dziecka. Hasło w stylu "...SPRAWD¬, KTÓRY ¦MIERDZI NAJBARDZIEJ i WYBIERZ SWOJEGO ULUBIEńCA !" ( bo tak na stronie ¶mierdzieli zachecaj± do kupna) mówi dzieciom że smród co co¶ fajnego, że jak się nie umyjesz i będziesz ¶mierdział to będziesz najbardziej lubian± osob±.

Dla niewtajemniczonych a ciekawych h t t p;//w w w smierdziele, p l/index.html]¶mierdziele

ANIUS - Pi± Gru 10, 2004 17:05

szerze mowiac ja nie widzialam jeszcze tych zabawek, wiec tylko slyszalam...

w kazdym badz razie czytalam, ze po programie FIgurskiego i Wojewódzkiego firma , ktora sprzedawala komiks z ta ¶mierdziawk± wycofała go ze sprzedazy...

lisza - Sob Gru 11, 2004 07:18

hehe najlepszy jest Waldu¶ Wymiotny , ktory ma motto "Puszczam pawie przy zabawie" hehehe albo Marcin Mistrza B±kobara motto: "Puszczam baka niech sie bł±ka" :lol:
kisia - Sob Gru 11, 2004 17:05

Cytat:
przed dobranockami czy bajkami dla dzieci nie ma juz reklam zabawek
niestety dzi¶ zwróciłam na to uwage i przedz bajkami w ci±gu dnia sa reklamy i to nawet ¶mierdziele :/
LuKaSh - Sob Gru 11, 2004 18:23

Cytat:
"Puszczam baka niech sie bł±ka"
:lol: :lol:

ale pewnie ¶mierdzi starsznieee :D

Mysza - Sob Gru 11, 2004 21:15

A ja sie zastanawiam z czego wynika taki trend. Na rynku pojawiaja sie brzydkie zabawki, w kreskowkach graja brzydcy, zdeformowani bohaterowie. Kiedys dzieciakom przedstawiano ten lepszy - troche ukoloryzownay - swiat - teraz jedyna propozycja jest wszechograniajaca brzydota. Czy ktos potrafi mi wytlumaczyc jaki jest tego cel?
ANIUS - Nie Gru 12, 2004 18:09

Moze, zeby pokazac dzieciom, ze nie wszystko w zyciu jest kolorowe...

Ale na pewno nie jest to najlepszy sposob!

frodo - Wto Gru 14, 2004 12:40

Ludzie przesadzacie, przecież my te± mieli¶my co¶ podobnego. Nie pamietacie sztucznych wymiocin czy innych podobnych rzeczy ??? Wydaje mi się ze nie ma się co przejmowac moda szybko się zmienia i za jaki¶ czasm miejsce ¶mierdzieli zajmie jaka¶ inna odjazdowa zabawka, która z kolei tez będzie na chwile.
ANIUS - Wto Gru 14, 2004 15:26

ale sztuczne "wymiociny" o ktorych mowisz, to byla tylko ladnie pokolorowana gumowa zabawka, ktora odstraszala wygladem, a nie zapachem...
MajkeL - Sro Gru 15, 2004 10:35

...........,a wogóle cała ta sprawa "¶mierdzi" ;-) i należy j± omijać....... ;-)
Uszatek - Czw Gru 16, 2004 22:59

ANIU¦ napisał/a:
ale sztuczne "wymiociny" o ktorych mowisz, to byla tylko ladnie pokolorowana gumowa zabawka, ktora odstraszala wygladem, a nie zapachem...




Nieno, ja rozumiem ze de gustibus non disputandum est i sztuka nowoczesna ma swoje prawa, etc... ale jednak :D ?adne wymiociny?;) Tak, wiem, czepiam się :P

ANIUS - Pi± Gru 17, 2004 05:54

napisałam ?ADNE w porównaniu ze smierdzielami:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group