dupiate forum

Sprzęt i akcesoria - przeslanie danych z laptopa na laptopa

krystian - Sob Sty 19, 2008 10:06
Temat postu: przeslanie danych z laptopa na laptopa
jak przeslac dane z laptopa na laptopa? jaki kabel jest potrzebny? i w jaki sposob przeslac z komputera stacjonarnego na laptopa foldery. tylko prosze zeby nie dawac mi odpowiedzi w stylu: e mail.
najprosztszy sposob mi jest potrzebny, a nie jakies kombinacje alpejskie

MajkeL - Sob Sty 19, 2008 10:34

Dobrym i szybkim sposobem jest połączenie dwóch PC (w tym przypadku laptopów) za pomocą swich'a / hub'a, a następnie połączenie komputerów za pomocą skrętki (połączenie zgodne).
Jeśli nie posiadasz w/w urządzeń to polecam połączyć dwa laptopy za pomocą skrętki (połączenie krzyżowe)
Połączenie krzyżowe
h t t p;//fileth.w.interia, p l/skretka.html
Jeśli nie posiadasz zaciskarki i końcówek to kabel możesz dostać w każdym sklepie komputerowym, także w Media Market i być moze w sklepie Elektronicznym.
Oczywiście można także połączyć PC Com->Com, ale ze względu na małą prędkość transmisji odradzam.

Komfiguracja:
W obu przypadkach (czyli za pomocą swich/hub i skrętka) konfiguracja przebiega identycznie.

przykladowe adresy
komp1
IP: 192.168.0.1
maska 255.255.255.0

komp2 IP192.168.0.2
maska 255.255.255.0
BRAMA DOMYŚLNA: 192.168.0.1

Podczas konfiguracji dodaj udostępnianie plików.

MacSen - Sob Sty 19, 2008 11:18
Temat postu: Re: przeslanie danych z laptopa na laptopa
krystian napisał/a:
jak przeslac dane z laptopa na laptopa? jaki kabel jest potrzebny? i w jaki sposob przeslac z komputera stacjonarnego na laptopa foldery. tylko prosze zeby nie dawac mi odpowiedzi w stylu: e mail.
najprosztszy sposob mi jest potrzebny, a nie jakies kombinacje alpejskie


Tak jak Majkel...polecam Ci kabelek krosowany :D Bardzo miłe i łatwe rozwiazanie i taniochne extremalnie :D

trunks - Nie Sty 20, 2008 11:54

dokładnie najlepiej połączyc skrętką i tyle....ewentualnie na pendrive'y nagrac ;)
kobi - Pon Sty 21, 2008 15:48

krystian, zależy ile masz tych danych. Jak nie za dużo, to najprościej można też przez Bluetootha (o ile oba lapy go mają) :)
kisia - Pon Sty 21, 2008 19:20

kobi napisał/a:
najprościej można też przez Bluetootha (o ile oba lapy go mają)
no i tu jest problem
Alinka - Pon Sty 21, 2008 23:17

to pozostaje tylko pendrive!:)
Gmeras - Wto Sty 22, 2008 13:04

zawsze mozna takie cos kupic h t t p;//aukcja.onet, p l/show_item.php?item=297912180


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group