dupiate forum

O Szkole... - jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ?

3dom - Sob Mar 17, 2007 14:51
Temat postu: jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ?
jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ? jak wiemy każdy ma problem z wybraniem dobrej szkoły... gdzie znaleźć rankingi szkół w Gliwicach ? jakie wg Was jest najlepsze LO ?
trunks - Sob Mar 17, 2007 20:18

ja chodziłem do II i polecam ;).
Grabarz - Sob Mar 17, 2007 20:26

trunks napisał/a:
ja chodziłem do II i polecam


Wiedziałem, że nie wytrzymasz :P No, ale wziąwszy pod uwagę, że powstało tam gimnazjum to ciężko stwierdzić. Do roku 2000 było git :ok:

3dom - Sob Mar 17, 2007 21:57

podobno I, II i V są najlepsze... prawda to czy nie ? :)
Basiorek - Sob Mar 17, 2007 22:02

VII jest uznawana za jedno z lepszych liceów :)
tuchałowa - Sob Mar 17, 2007 22:06

Tak, właśnie VII :] Zresztą według mnie nie warto się kierować rankingami, a tym co powiedzą ludzie, którzy chodzili do danej szkoły, bo oni wiedzą najlepiej ;)
trunks - Sob Mar 17, 2007 23:42

no tak - kazdy zachwala to, gdzie sam chodził :)
Alpha Centauri - Nie Mar 18, 2007 10:20

Ja chodziłem do jedynki i nie polecam. Teraz pewnie jest jeszcze gorzej, bo dyrektorem jest wuefista. Za moich czasów prowadził sks, także go znam troche i bardzo watpię czy jest dobrym dyrektorem :)
eagle! - Nie Mar 18, 2007 20:26

W jedynce faktycznie zaczeli stawiac na sport (vide klasa sportowa ;/) ale mniejsza z tym. Najlepszym liceum jest to, ktore nauczy Ciebie jak sie uczyc przez pierwsze dwa lata, a w trzeciej (lub pod koniec drugiej) maturalnej pozwoli uczniom na nauke (doskonalenie) przede wszystkim przedmiotow, ktore bedziesz zdawac na maturze. No ale to taka idylla... Zazwyczaj jest tak, ze dla kazdego nauczyciela ich przedmiot jest najwazniejszy :!: i wyciskaja jak najwiecej z uczniow, dlatego ciezko to wszystko okreslic. Uwazam, iz przede wszystkim zalezy to od Twoich kryteriow - co dla Ciebie jest najwazniejsze - najlepsze liceum pod wzgledem milego towarzystwa tudziez wysokiego poziomu nauki? Pozdrawiam, Eagle!
3dom - Nie Mar 18, 2007 21:01

eagle, szczerze mówiąc szukam LO z dobrym mat-ifem, z najlepszym mat-infem :luka:
eagle! - Pon Mar 19, 2007 06:02

Hmm, w takim razie szukaj LO z dobrym nauczycielem matematyki (nie pros o opinie uczniow, dla ktorych ten nauczyciel jest zly, bo wymaga - MUSI WYMAGAC - jak masz jakis znajomych, ktorzy sa na studiach pytaj o wyniki i o to jaki byl ich indywidualny (w rozumieniu samemu przygotowania) w nich wklad), a informatyke i tak sie poszerza we wlasnym zakresie (ahh, ta pasja). A btw interesuje Cie szkola prywatna czy panstwowa?
Alpha Centauri - Pon Mar 19, 2007 11:05

Eagle dobrze mówi, polać mu!
Ja właśnie kończę informatykę na Polibudzie, więc od siebie dodam, że na I roku wcale nie trzeba dużych informacji na tematy informatyczne. Tak naprawdę to najważniejsza jest matematyka, bo ona decyzuje o przyjęciu na studia i utrzymaniu się na pierwszym roku.
Jeśli chodzi o matmę, to w jedynce jest (była) na dość wysokim poziomie, ale ja byłem niezadowolony. A to dlatego, że dużo wymagali a mało uczyli - trochę jak na studiach. Dobry nauczyciel to taki co wymaga, ale najpierw potrafi nauczyć.

szyja - Sro Mar 21, 2007 21:41

jak konczylam gim to wszyscy mowili, ze najlepsze sa 1, 2 i 5. no to chodze do 2 :)
Czarnulka - Pią Mar 23, 2007 17:32

Basiorek napisał/a:
VII jest uznawana za jedno z lepszych liceów

Pierwsze slysze :zdziwko: Wszyscy przeklinali ta szkole...

Olaa - Pią Mar 23, 2007 18:58

jak ja chodzilam do gm to tez sie mowilo 2,5 i 1 sa w pierwszej trojce tuz za nimi byla juz raczej 7, o 2 i 1 juz jednak powoli sie mowilo ze spada tam poziom, choc jak w rzeczywistosci bylo to nie wiem, bo pomimo, ze sie wszedzie tam dostalam to nie chcialam isc do tych szkol, na wszelki wypadek wtedy chcialam ominac 'wykanczalnie' :P pozniej jak juz konczylam lo VII to slyszalam b ardzo duzo pozytywow o tej szkole, jak jest obecnie z hierarchia liceow to nie wiem ale napewno pierwszy raz slysze :szok: :
=CzArNuLkA= napisał/a:
Pierwsze slysze Wszyscy przeklinali ta szkole...


jakos nigdy nie slyszalam, zeby ktos ja przeklinal, a wydaje mi sie jest dosc przyjazna uczniom ;)

Czarnulka - Sob Mar 24, 2007 01:06

No ja to zdanie słyszałam od moich kumpli...poza tym...o kilku osobach uczacych sie z tej szkole mam slabe zdanie..jesli chodzi o poziom intelektualny.Ale to przypadek zapewne ;)
eagle! - Sob Mar 24, 2007 01:42

Niestety niie ma konkretnych kryteriów, które pozwoilłyby nam na adekwatne do stanu rzeczy ocenianie szkół. Każdy z nas może to robić, ale są to jedynie relatywne opinie. Aczkolwiek jeśli chodzi o ilość ubiegających się kandydatów to wiem, że 3 lata temu IV LO było na pierwszym miejscu w Gliwicach. Natomiast na dany moment nie posiadam żadnych danych, ale wiem, że przodują w tej stawce: I LO, II LO, IV LO i V LO.Mimo wszystko tak jak wspomniałem wcześniej osoba stawiająca sobie takie pytanie musi sama zdecydowac po odpowiednim wywiadzie, gdyz targi edukacyjne (bodajze sa na poczatku przyszlego tygodnia w Technikum Lacznosci) nie okaza prawdziwego oblicza szkoly - tam wszystko u wszystkich jest piekne...
Czarnulka - Sob Mar 24, 2007 12:06

eagle! napisał/a:
3 lata temu IV LO było na pierwszym miejscu w Gliwicach.

Hehe no bylo bylo :hyhy: Prawda jest taka,ze do czwórki przychodziły osoby,ktore w przyszłosci myslały o Politechnice,bo rzeczywiscie praktycznie wszyscy po tej szkole na Polibude sie dostawali.

Tonio - Sob Mar 24, 2007 13:37

W sumie sledze ten topic, bo moj brat tez musi sobie szkole wybrac... on sie w sumie od razu na studia nadaje, bo systematycznosc nie jest jego dobra strona... LO ma byc dla niego jakas forma posrednia, ktora sie nie przemeczy tylko przesliznie, a potem pojdzie na jakiekolwiek studia... jakies pomysly??

a co do glownego tematu, to tak jak juz tu nie raz zauwazano, przed polibuda grunt to matma i jakies pojecia o fizyce... jak zreszta zawsze sie zaznacza pierwsze 3semestry maja charakter ogolno-rozwojowy ( ja bym to przesiew nazwal) i warto miec jakes solidne podstawy :)

Olaa - Pon Mar 26, 2007 23:19

hmmm o LO IV nie slyszalam nigdy jakichs rewelacji- kiedy ja konczylam gm mnostwo osob skladalo do IV, tak w razie czego, gdyby nie dostali sie tam, gdzie naprawde chcieli...kiedy moja siostra sie wybierala do LO, sytuacja IV byla bardzo podobna (a bylo to 3 lata pozniej). =CzArNuLkA=, ja znam ludzi z roznych szkół o różnym poziomie intelektu, zarowno z IV znam inteligentne osobki, jak i pare niezlych matolków :P i w kazdej szkole znajda sie rozni ludzie, z reszta duzo zalezy od Twoich indywidualnych kryteriow, czy kogos bedziesz uwazac za inteligenta ;) nie mozna na podstawie jednostek oceniac ogółu ;) W sumie ciezko mowic o tym, co bylo 3 lata temu..dla tych, ktorzy sie wybieraja wazna jest obecna sytuacja :) Jak wyglada ranking szkół w tej chwili..mnie jest ciezko powiedziec, poniewaz juz tego nie sledze ;)
Czarnulka - Wto Mar 27, 2007 21:42

Olaa napisał/a:
hmmm o LO IV nie slyszalam nigdy jakichs rewelacji- kiedy ja konczylam gm mnostwo osob skladalo do IV, tak w razie czego, gdyby nie dostali sie tam, gdzie naprawde chcieli...kiedy moja siostra sie wybierala do LO, sytuacja IV byla bardzo podobna (a bylo to 3 lata pozniej).

Oj widze,ze rzeczywiscie lubisz dowalic :] Odzew powiedzmy udany,tylko,że dostac soie do IV bylo...conajmniej ciezko jak ja szłam do Liceum :] Moglas sprobowac to bys sie przekonała ;) Kryteria? Standardowe.Bez wiekszych wyagan,wystarczy,ze nie klna co krok i maja cos sensownego do powiedzenia,a jak nie to siedza cicho :)

Olaa - Wto Mar 27, 2007 23:27

=CzArNuLkA=, :szok: ja Cie poprostu nie rozumiem :kwasny: jestes conajmniej dziwna i nie traktuj pewnych postow zbyt indywidualnie- ja tu nie pisze po to, zeby 'dowalac', ani robic jakichs 'odezwow'. Ja poprostu wyrazam swoje zdanie- calkowicie neutralne- pisze o tym co ja wiem, z mojej strony tak to wygladalo i moich znajomych, co nie oznacza ze nie znam ludzi ktorzy tam sie dostali i byli bardzo zadowoleni :) Jesli o mnie chodzi- mialam na tyle dobre wyniki po gm, ze akurat do LO dostalabym sie kazdego- ale nie mam zamiaru Ci tego udowadniac bo temat nie ten ;) Napisalam, ze o IV nie slyszalam zadnych rewelacji, bo nie slyszalam, i tyle :) Kazdy tu ma prawo miec swoje zdanie i napisac cos na podstawie wlasnych doswiadczen. Nie ma co tez tutaj idealizowac zadnej szkoły tylko dlatego, ze sie akurat jest jej absolwentem, kazda ma swoje + i - , a poza tym osoba zaczyanajac temat chce tylko otrzymac pomoc w doborze szkoly, wiec nie baw sie w przesciganie sie w tym, ktora szkola jest lepsza (moja, Twoja, a moze jeszcze kogos innego?) ;) lepiej tutaj umieszczac obiektywne opinie (a w przypadku niektorych dominuje czasem skrajny subiektywizm) :) Wyczuwam w Twoich postach cien agresji i rywalizacji, a zupelnie to jest niepotrzebne, wiec mam nadzieje ze sobie odpuscisz wyrazenia typu "dowalac" ;)
Czarnulka - Wto Mar 27, 2007 23:58

Olaa napisał/a:
wiec nie baw sie w przesciganie sie w tym, ktora szkola jest lepsza
Ja? :D Nie skomentuje ;)
Olaa napisał/a:
obiektywne opinie
Ależ w zupełności się z Tobą zgadzam ;)
Olaa napisał/a:
idealizowac zadnej szkoły tylko dlatego, ze sie akurat jest jej absolwentem,
W ktorym miejscu powiedziałam,ze IV jest świetna i ze nic do niej nie mam? :D
Olaa napisał/a:
ja Cie poprostu nie rozumiem
A ja Ciebie w tym momencie tak :D
Mariusz - Sro Mar 28, 2007 00:08

A kiedy było trudno się dostać do IV ?
Olaa - Sro Mar 28, 2007 00:08

=CzArNuLkA=, brak mi slow na Ciebie w tym momencie. Nie bede mowic Ci co, w ktorym momencie powiedzialas, sama powinnas wiedziec co piszesz :) , a teraz uwazam, ze nie ma sensu ciagnac tego OT ( jesli masz ochote cos jeszcze napisac w stosunku do mnie i moich wypowiedzi poprosze na PW lub wpadnij na spotkanie w sobote- pogadamy ;) ), zatem poprosze,zebysmy sie skupiły juz tylko na szkołach :) . Przydaloby sie tutaj zadnie kogos, kto jest na biezaco, z naborów zeszłorocznych :D
Tunia - Sro Mar 28, 2007 19:53

Ja jestem bardzo na bieżąco. :) Co mogę powiedzieć o IV? Ano normalna szkoła jak i wszystkie inne. Kto chce się uczyć to się uczy i nauczy. Jak w każdej szkole są też i tacy, którzy chyba pomylili adres. Marnują czas ale to ich sprawa.
Danielo - Sro Mar 28, 2007 20:02

LO III - najszybciej doprowadza w stan depresji i nerwicy :)
FlashMan - Sro Mar 28, 2007 20:28

Eee, jak dla mnie to nawet w liceum (i inne szkoły), które plasuje się na ostatnich miejscach głupich rankingów może 'wydać' dobrego człowieka na świat. Z resztą zależy to głównie od indywidualnych ambicji ucznia - bardzo rzadko nauczyciela.

Znam ludzi, którzy ukończyli niby 'renomowane' licea, a nie potrafią trzeźwo myśleć o świecie i życiu. Mam za to znajomego, który nie ukończył szkoły zawodowej, ale myśli życiowo i dzięki temu układa mu się. Jest ustabilizowany finansowo, zawodowo i mieszkaniowo. Wszystkiego dokonał sam, bez nauki (nie żebym zniechęcał... :) ), znajomości, etc...

Przepraszam, że minąłem się sporo z tematem...

eagle! - Czw Mar 29, 2007 23:48

Cytat:
zależy to głównie od indywidualnych ambicji ucznia - bardzo rzadko nauczyciela


święta prawda! wszystko jest w naszych głowach...

tuchałowa - Pią Mar 30, 2007 00:11

Też nie słyszałam rewelacji o czwórce, więc wybrałam szkołę o której słyszałam wiele dobrego. Ale skoro inni uważają inaczej to chyba świadczy o tym, że po różnych środowiskach czy częściach Gliwic chodzą różne opinie o danej szkole. Każdemu gimnazjaliście wydaje się, że wybór liceum to niemalże najważniejsza decyzja w jego życiu, tak samo było w moim przypadku, ale gdy patrzę z perspektywy absolwentki to sądzę, że ten wybór nie ma większego znaczenia. Do matury i tak się trzeba samemu przygotować - żaden nauczyciel nie zrobi tego za ciebie. Może pomóc, ale czy to zależy od poziomu szkoły? Gdybym miała ocenić np. poziom nauczania matematyki w mojej byłej szkole - to jak to zrobić, gdy pani K. nie potrafiła nauczać, podczas gdy pani M. była wymagająca, ale podobno skuteczna? Naprawdę, wiele zależy od grona pedagogicznego, a zapewne wszędzie są ludzie, którzy się nie nadają do tej pracy i lekcje z nimi będą po prostu zmarnowanym czasem.

Zresztą, szkoła średnia to nie tylko nauka. Po roku czy dwóch większego znaczenia nabiera atmosfera w klasie czy też ludzie, których się poznało i z którymi spędza się czas wolny.

Mogę jedynie ocenić moją szkołę - VII.
Wybrałam się tam, ponieważ słyszałam, że jest przyjazna uczniom. Przestałam w to wierzyć we wrześniu, gdy okazało się, że moją wychowawczynią będzie pani T. - która przez całe trzy lata wymuszała na nas bezwzględne posłuszeństwo (jej wydawało się natomiast, że uczy nas odpowiedzialności) bez przerwy nas poniżając. Ale można przywyknąć, no i jakoś tak w trzeciej klasie trochę się rozluźniła.

Moja klasa była bardzo ambitna, przez całe trzy lata mieliśmy najlepszą średnią, ale byli też ludzie, którzy olewali naukę, czyli jak wszędzie. Tylko jedna osoba nie poszła na studia, ale nie jestem przekonana, że reszta studiuje na wymarzonej uczelni.

Dyrekcja była bardzo w porządku, zarówno pani dyrektor Kij, jak i pan dyrektor Przybyłowicz.

Było organizowanych dużo imprez - teatrzyki czy mikołajki, wycieczki itp.

Czasami miałam momenty zwątpienia, mówiłam, że mam dość tej szkoły, ale teraz wspominam ją bardzo dobrze, jak każdy z nas po ukończeniu, bo było tak beztrosko i wesoło.

eagle! - Pią Mar 30, 2007 16:43

Co do 'slyszenia' dobrych/zlych opinii o szkolach to mozna sobie to juz odpuscic, ze wzgledu na to, ze b. wiele zalezy tez od ludzi z jakimi sie przebywa... ;)

Cytat:
ale teraz wspominam ją bardzo dobrze, jak każdy z nas po ukończeniu, bo było tak beztrosko i wesoło.


gratuluje rozumowania :rotfl: , chodzimy do szkoly na piknik, a uczyc to i tak sie bedziemy w domu...

(oczywiscie zaznaczam, ze atmosfera w szkole jest rowniez bardzo wazna)

daniela - Pon Kwi 23, 2007 09:42

ja chodzilam do IV LO. nie narzekalam. bylo ok.
ale jakie teraz ono jest to nie wiem.. pewnie duuuuuzo sie zmienilo. :D

iza_foch - Pon Kwi 23, 2007 15:35

IV?? A gdzie to jest? :) Bo ja nawet nie mam pojecia :P Wysokie sa tam wymagania? ;]
daniela - Pon Kwi 23, 2007 17:55

IV LO jest na skrzyzowaniu kozielskiej i styczynskiego, na rogu.
Bary i swinki - Pon Kwi 23, 2007 19:41

Liceum nie jest zbyt ważnym elementem CV ale najlepiej sprawdzić sobie na stronie uczelni wyższej na jaką planujesz iść statystyki ile osób sie dostało akurat z tej szkoły:) albo z jaką uczelnią mają podpisany układ lub mają jakiś specjalistyczny sprzęt, super zajęcia, programy wymiany uczniów,dofinansowania z unii. Bo jak ktoś będzie chciał sie nauczyć to i tak sie nauczy.
iza_foch - Pon Kwi 23, 2007 20:35

Racja Bary i swinki, a nie wiecie moze jak wysokie sa wymagania do IV:)
Bary i swinki - Pon Kwi 23, 2007 21:14

Nie można tego dokładnie określić zależy od miotu, jak w tym roku pójdzie egzamin ale trzeba sie liczyć z wynikiem powyżej 80% tak myśle żeby sie dostać:) bo często jest tam dużo chętnych nie wiem za bardzo dlaczego no ale już tak jest. Lo 1 ma dobrą oferte wymian zagranicznych więc bardziej bym je polecał mam z tamtąd kilkoro znajomych którzy opuścili już tą szkołe i nie narzekają:) Lo5 sie mocno rozećpało więc jeśli Ci to przeszkadza to nie polecałbym szkoły i to nie jest taka o opinia tylko wiem bo wiem.


Sory pomyliłem szkoły:P do 4 z tego co wiem nie jest ciężko sie dostać trochę niżej można mieć niż 80% wyników 75% myślę że wystarczy bynajmniej wystarczyło jak moi koledzy tam szli:) a to jest wynik do osiągnięcia bez jakiejś wielkiej nauki:)

Niedźwiedź - Wto Kwi 24, 2007 10:37

daniela, też ukończyłem IV i musze powiedziec że uczyli dobrze i atmosfera była okej :) nie wiem jak za twoich czasów:P
Bary i swinki, z tymi rekrutacjami jest tak że w jednym roku zazwyczaj łatwo się dostać a już rok później ciężko - i tak na zmianę:P np. rekrutacja rocznika 88 do czwórki była z leksza wyśrubowana:P

syrena - Wto Kwi 24, 2007 21:11

Jak to jakie jest najlepsze , wiadomo ze 2 na ''wrobla""
eagle! - Sro Kwi 25, 2007 20:24

syrena,
Cytat:
Jak to jakie jest najlepsze , wiadomo ze 2 na ''wrobla""


doskonala argumentacja, pozdrawiam!

madziar - Czw Cze 28, 2007 16:03

a co powiecie o III na gierymskiego?
Tom@k - Czw Cze 28, 2007 17:30

jak to II LO!? najlepsza jest jedynka, jakby sie kto pytal :D
w III ma kilku znajomych (tzn. w większosci kolezanek, bo w tej szkole jest przewaga dziewczyn nad chłopcami) i mowia, ze fajna sql, wiadomo, trzeba sie uczyć, jak w każdej, ale nie jest tak najgorzej z tą nauka.

piastg-ce - Czw Lis 15, 2007 01:40

Jakie jest najlepsze? Tzn pod jakiwm względem? Jeśli chodzi o poziom nauczania to chyba króluje I, II i V ale moge sie mylić...
Jeśli chodzi o atmosfere to znam tylko jeden ogólniak gdyż tylko do jednego uczęstrzałem. Było to LO VIII. Jeśli chodzi o poziom nauki to nie było sie czym popisać, jeśli chodzi o sport to nie ma sobie równych - przynajmniej kiedyś. Wracając do poziomu nauczania to niby nie za wysoki ale żeby dostać sie na Polibude wystarczy.
Atmosfera bardzo fajna - chciałbym wrócic do tych czasów...były to moje najlepsze lata z życia;)

daniela - Czw Lis 22, 2007 13:49

powtarzam się ale napisze krótko: IV LO :P
Czarnulka - Sob Lis 24, 2007 17:55

daniela napisał/a:
powtarzam się ale napisze krótko: IV LO

A ja potwierdzę ;)

Sou - Sob Lis 24, 2007 22:49

Wiadomo ze 2ka ;)

Czemu ?

1. Bo razem z 1dynka maja najlepszy poziom w gliwicach.

Czemu wiec nie 1?

Bo jak w 2 sa skrocone zajecia to w 1 normalnie sie ucza. Jak w 2ce masz wolne to w 1 masz skrocone zajecia ;)

Tak bylo jak ja sie uczylem 2 lata temu i tak bylo jak znajoma sie uczyla 5 lat temu. I TO JEST FAKT.

Nauczyciele w 2ce sa normalni raczej chyba sie przez 3 lata tylko 1 max 2ch zdarzylo takich do ktorych bym cos mial. Na szkole nie narzekalem poza tym jak to sie ogolnie narzeka;]

Za to znajomi z jedynki strasznie narzekali ze sie musza uczyc ze ich pytaja co chwile ze maja kartkowki. W 2ce takich rzeczy nie bylo ( pytania z zaskoczenia, kartkowki niezapowiedziane ).

Vtka jest max poje... . Chodzilem tam do gimnazjum i szkola wtedy probowala sie cofnac w czasie do okresu miedzywojennego. Przynajmniej dyrektor Brom pragnal by taka byla w niej atmosfera. Do tego jest brzydka i nic sie w niej nie dzieje lol ;)

2ka jest kolorowa i wesola. Co chwile jakies imprezy w stylu dni angielskich, teatrzykow itd itp ;)

IVki nie znam ale kojarzy mi sie raczej niezbyt;]

O reszcie nigdy nie slyszalem nic dobrego ani jakis "wybitnych" jednostek z tamtych szkol nie spotkalem.

No to tyle. Ja bym poszedl 2gi raz do 2ki i tyle.

P.s W 2ce niezle panny byly jak ja bylem i chyba nadal sa;] Proponuje wejsc na nasza-klasa, p l i zerknac. Chetnie bym sie tam wkrecil na jakies lekcje jeszcze:D

Coyote - Pon Lis 26, 2007 16:44

Temat absurdalny xP Większość osób będzie bronić swojej szkoły.
Ja mogę stanąc po stronie ZSTI, a powodem moze byc to, że w szkole jest prowadzony "eksperyment maglowania".

Ale nie stane. Napomne tylko, że nauczyciele z LO I, LO II, LO III, ZSTI, często uczą/uczyli w paru szkołach na raz. Więc o to ten krzyk ?
Dajmy np. takiego pana Zwierzyńskiego- uczy w ZSTI i LO I.
Co do jego kwalifikacji nikt nie ma wątpliwości ^^

Tom@k - Czw Gru 06, 2007 21:14

o tak, przynajmniej nikt nie powinien mieć.. on i pani Kwitek uczą rozszerzonej fizy w LO 1 ;p
albo np pan Dziedzic, który uczy w I i V.

lukasz92 - Sro Lut 27, 2008 21:35
Temat postu: szkoła
Witam wszystkich
jedyna szkoła o której moge sie wypowiedzieć to I LO niestety nie wiem kto umieścił tą szkołę na pierwszym miejscu w gliwicach,no ale cóż poziom jest dobry ... ale tylko z matematyki i z fizyki a reszta przedmiotów zależy na kogo się trafi,poza tym jeśli chodzi o olimpijczyków to szkoła to wogóle o nich nie dba a nauczyciele ograniczają się najwyżej do pożyczenia książki.
No i wogóle z roku na rok poziom w tej szkole spada.Widać to choćby po liczbie punktów minimalnego przyjęcia II LO 121 V LO 101 I LO 59

h t t p;//w w w kuratorium.katowice, p l/Rekrutacja/rekrutacja.pdf

Polecam II LO lub V LO coraz lepsze wyniki ma tez liceum na gierymskiego

Dorothea - Sro Lut 27, 2008 21:36

lukasz92 napisał/a:
I LO 59



tylko tyle????
az wierzyc sie nie chce

lukasz92 - Sro Lut 27, 2008 21:59

Ja sam długo nie mogłem w to uwierzyć ale niestety taka jest prawda.Dużo osób poszło do II i V ja sam raczej bez problemów dostane sie do każdego ( teraz chodze właśnie do Gim 14 tutaj jest też I Lo) ale na pewno nie pójdę do I gdyż jedna z nauczycielek sama powiedziała mi że jeśli nie chce się zmarnować to nie mam isc na jedyny profil "normalny" w I LO czyli prawniczo-ekonomiczny
Dorothea - Sro Lut 27, 2008 23:44

lukasz92, skoro bez problemow dostaniesz sie do kazdego, to oczywiscie wybieraj to najlepsze
asiaw - Czw Lut 28, 2008 09:42

A ja powiem tak, skończyłam VII i jestem bardzo zadowolna. Po ukończeniu miałam niemal wolny wstęp na wszystkie uczelnie (teraz kończę studiować prawo). Bywały gorsze i złe chwile ale narzekać nie mogę i na pewno miło wspominam nauczycieli których miałam bo pozatym że może i byli wymagający to nieraz naprawdę szli na rękę.
inamorata - Pią Lut 29, 2008 22:30

Dorothea napisał/a:
lukasz92 napisał/a:
I LO 59



tylko tyle????
az wierzyc sie nie chce

Tak, tyle było za moich czasów na profil sportowy. Ale tam to ludzie szybko się wykruszali. Ja akurat jestem po europejskim i nie narzekam. :)

lukasz92 - Sob Mar 01, 2008 10:40

a kto Cie uczył historii i wosu ?
inamorata - Sob Mar 01, 2008 17:58

Majewska :P
lukasz92 - Sob Mar 01, 2008 18:22

no to już wiem dlaczego się dostałaś wszędzie bez problemów.Jakbym wiedział że historii i wosu będzie mnie uczyła Pani Majewska też bym tam poszedł ale ostatnio innych nauczycieli dają na "rozszerzoną" historię i wos
inamorata - Sob Mar 01, 2008 20:50

Jeszcze można by było strawić Mikułę, ale to tylko jeśli chodzi o WOS. Filar natomiast to już kompletne dno.
sergey korovush - Sob Lut 27, 2010 13:38

wiem, że trochę późno, ale dodam swoje 3 grosze.
Ogólnie opinie po mieście krążą takie: Mat-fiz w I LO, Human w II, Bio-chem w V. Ja chodziłem na ekonomiczny do I i przychodziłem tam jako humanista, ale jazdy miałem tylko z polskiego (ale tylko dlatego, że trafiłem na najtrudniejszą polonistkę, u reszty niczego się nie nauczysz). Historia i Wos, które chciałem zdawać na maturze to wesołe 3 lata nic nie robienia u p. Mikuły. Czyli 5 godzin w tygodniu oglądania filmów. Przez 3 lata nie zrobił nam nawet kartkówki ani sprawdzianu. Od kolegów wiem, że biol-chem też był zawiedziony, bo w I istnieje bio-chem-fiz (pod kątem bio-chemicznych kierunków na polibudę, a nie na medycynę), i najwięcej roboty mieli z fizyki. Mało z nich poszło na medycynę. Wysoki poziom był z fizyki, matmy, geografia też porządna, chemia niezła, a reszta słaba generalnie. (chociaż to też zależy od nauczyciela).
wracając do mnie, poszedłem jako humanista i wyszedłem jako ścisłowiec. Polubiłem matmę i fizykę i poszedłem na polibudę ;) . Jedynka robi z wszystkich ścisłowców, pozdro dla Zwierza.

Noemi - Sob Mar 06, 2010 09:33

V lo :)
kk - Sob Mar 13, 2010 00:57

Rok chodziłem do "jedynki" a później przeniosłem się do "piątki".
Różnica niesamowita, oczywiście na korzyść V L.O.

Fakt, chodziłem do klasy z fajnym "zestawem nauczycieli". Dużo też zależy od klasy, jak Trafisz na niezgraną bandę opornych ludzi, to na pewno ani z atmosfery w klasie, ani podejścia nauczycieli ani poziomu nauki nie będzie się zadowolonym.
Nie mogę narzekać na poziom nauki, w zasadzie matura to była dla mnie formalność, poza ustnym polskim, do niczego się specjalnie nie uczyłem.

Teraz może troszkę się zmieniło, bądź co bądź, do ogólniaka chodziłem jeszcze w latach 90-tych ;)

mikel1994 - Pią Mar 19, 2010 23:24

Witam was serdecznie :)

Mam pytanie - jezeli chodzi o nauczanie matematyki i fizyki w liceach II i V - ktore wybrac?

Noemi - Sob Mar 20, 2010 22:40

Vlo i mowi to aboslwentka mat-fiz-inf :) :P
kk - Nie Mar 21, 2010 02:31

mikel1994 napisał/a:
Witam was serdecznie :)

Mam pytanie - jezeli chodzi o nauczanie matematyki i fizyki w liceach II i V - ktore wybrac?


Skończyłem Mat-Fiz-Inf w V L.O, (pierwszy rok tego kierunku)
Tak jak już pisałem - bez problemów z maturą i wstępnym z maty - nic się nie uczyłem. Naprawdę.

Ale fakt jest taki, że tak naprawdę wszystko zależy od nauczyciela, klasy i jej podejścia do nauki oraz wzajemnego zgrania oraz układu klasa-nauczyciel.

Ja bym wybrał "piątkę", bo "dwójka" z tego co słyszałem to lepsza jest w humanistyczno-przyrodniczych przedmiotach.

Creative - Pią Mar 26, 2010 22:36

Witam Wszystkich!
W tym roku dane mi jest wybierać liceum w Gliwicach. Myślę, o ILO, bo pasują mi przedmioty z kierunku prawniczo-ekonomicznego( ang, historia, WOS, geografia). Co powiecie na temat nauczycieli w ILO szczególnie wyżej wymienionych przedmiotów i gdzie według Was można po takim kierunku iść na studia? Czy uważacie, że do Akademii Ekonomicznej w Katowicach byłby dobry ten kierunek?
Jakie inne kierunki polecacie i w jakich szkołach? Myślę raczej wyłącznie o ILO, IILO i VLO. Wolałbym bez rozszerzonej matematykii i polskiego. Proszę o propozycje.
Pozdrawiam
Creative

kk - Pią Mar 26, 2010 23:06

Creative napisał/a:
Witam Wszystkich!
W tym roku dane mi jest wybierać liceum w Gliwicach. Myślę, o ILO, bo pasują mi przedmioty z kierunku prawniczo-ekonomicznego( ang, historia, WOS, geografia). Co powiecie na temat nauczycieli w ILO szczególnie wyżej wymienionych przedmiotów i gdzie według Was można po takim kierunku iść na studia? Czy uważacie, że do Akademii Ekonomicznej w Katowicach byłby dobry ten kierunek?
Jakie inne kierunki polecacie i w jakich szkołach? Myślę raczej wyłącznie o ILO, IILO i VLO. Wolałbym bez rozszerzonej matematykii i polskiego. Proszę o propozycje.
Pozdrawiam
Creative


Jeśli Wybierasz się na Akademię Ekonomiczną, to wypadałoby zainteresować się także matematyką. Jeśli przedmioty ścisłe, matematyczne nie leżą Tobie, to na AE może być ciężko.

Creative - Sob Mar 27, 2010 11:07

Słyszałem kiedyś opinię pewnej chemiczki, że matematyka to jest, ale na politechnice, a nie na Akademii Ekonomicznej. Inna sprawa, która utwierdziła mnie w tym przekonaniu to rekrutacja do tej Akademii. Otóż przedmioty brane pod uwagę przy przujęciu to zawsze język obcy i jako drugi matematyka LUB geografia LUB historia i coś tam jeszcze, więc mógłbym zdać np. geografię na maturze i mam takie same szanse jak ten co zda matematykę...
plusz0wy - Sob Mar 27, 2010 17:18

dostać się a utrzymać to zupełnie inne pojęcia...
Creative - Sob Mar 27, 2010 19:34

Rozumiem, ale mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat LO1? Jak nauczyciele z tych przedmiotów rozszerzonych(ang, WOS, historia i geografia)? Jest może jakiś absolwent tego kierunku prawn-ekonom?
szyja - Sro Lip 21, 2010 23:29

tak a propos tej AE - sama teraz tam studiuję i powiem, że nieważne na jakim jest się kierunku, matematyka na pewno będzie i to nie na niskim poziomie, a naprawdę trzeba przysiąść. Owszem, nie trzeba jej zdawać na maturze, by się dostać (w mojej grupie zaledwie kilka osób na ok. 25 zdawało matematykę na jakimkolwiek poziomie), jednak rozszerzona matma pomaga, bo łatwo nie jest. Poza tym potem pojawiają się kolejne przedmioty związane z matmą, ale to już zależy od kierunku na AE - u mnie jest to statystyka, ekonometria, ekonomia matematyczna...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group