dupiate forum

Sprzęt i akcesoria - Sklepy elektroniczne.

Mariusz - Nie Lut 05, 2006 20:16
Temat postu: Sklepy elektroniczne.
Co prawda temat ten nadaje się do innego działu, ale jakbym mógł prosić to niech ten temat będzie tutaj do jutra :-) Więcej ludzi zagląda na Forum Ogólne. Stąd moja prośba.

Do rzeczy:
Szukam sklepów i jakiegoś forumowicza, który mi powie jaki jest dobry pilot uniwersalny, czym mam się kierować przy zakupie, itp.
Wygląda na to, że pilot do TV mojego dziadka się popsuł, działa tylko, gdy podejdzie się blisko do odbiornika i naciśnie odpowiedni klawisz. Dlatego też myślę, że trzeba zakupić nowy pilot. Mam jeszcze jedną obawę, że to może nie być wina pilota tylko odbiornika TV. Tam może coś się zepsuło ?
Mamy tu jakiegoś szpeca od tych spraw, który mnie troche pokieruje ?;-)

Major - Pon Lut 06, 2006 01:40

A może sprobuj wymienić baterie? :P

A tak poważnie to są uniwersalne piloty Mach 2000 czy coś takiego nie pamiętam i programuje się w prosty sposob. Instrukcja zresztą jest i wymienione modele telewizorów. Najlepiej jak pojdziesz do sklepu RTV i tam Ci wszystko wyjaśnią i z pewnością dobrze doradzą. Na ul. Wyszyńskiego jest sklep może tam będą mieli, Avant na przeciwko videoteki. Na Barlickiego sklep elektroniczny na przeciwko Yska. Gdzieś koło dworca jeszcze jest.

Gmeras - Pon Lut 06, 2006 10:58

Major napisał/a:
Na Barlickiego sklep elektroniczny na przeciwko Yska.
To jest dworcowa ale sklep tez polecam powinienes tqam zachaczyc :)
wolf - Pon Lut 06, 2006 12:18

Szczerze mowiac nie polecam uniwerslanych mialem kilka i sie tylko nadzialem lepiej jest juz kupic na alegro podrube pilota niz uniwersalny, bo z uniwersalnym moze byc tak ze pilot bedzie dzialac ale tylko z bliska a znow na innym TV normalnie super, wiec szczescie trzeba miec.
Major - Pon Lut 06, 2006 12:24

W pokoju siostry jest pilot universalny od ponad roku i działa dużo lepiej niż oryginalny jaki był w telewizorze. Wszystko zależy od tego co się kupi. Śmieszy mnie to bezgraniczne wierzenie moc produktów z allegro.
frohike - Pon Lut 06, 2006 12:36

podejsc do dobrego sklepu i dowiedziec sie dokladnie
moze w Hermesie tez maja piloty
osobiscie polecam ten sklep

Bożka - Pon Lut 06, 2006 12:47

Przez pare lat uzywalam pilota uniwersalnego Mak2000 maxi, sprawowal sie bez zarzutu, kupiony byl na Dworcowej, ale czy ten sklep jeszcze istnieje, tego nie wiem.
Major - Pon Lut 06, 2006 12:50

O właśnie o taki mi chodzi. U mojej babci taki działa rónież już długi czas i nie ma problemu z nim. Kupić można go w większości sklepów elektronicznych i RTV.
Gmeras - Pon Lut 06, 2006 12:52

Bożka napisał/a:
ale czy ten sklep jeszcze istnieje, tego nie wiem.
istnieje istnieje :)
kobi - Pon Lut 06, 2006 12:53

To chyba najlepszy sklep tego typu w Gliwicach :)
Bożka - Pon Lut 06, 2006 12:58

h t t p;//w w w dipol, c o m, p l/sklep/a9950.htm

Tak wyglada ten pilot, sorry za linka, ale ja troche ciapa jestem :zakrecony:

Mariusz - Pon Lut 06, 2006 19:30

Ja wierze w działanie pilotów uniwersalnych :-)
Jutro udam się do serwisów napraw TV, bo to chyba nie jest wina pilota.
Troche kijowo będzie jak kupie pilot za 100zł, a okaże się, że pilot jednak był OK :)

kobi - Pon Lut 06, 2006 19:36

Mariusz napisał/a:
kijowo będzie jak kupie pilot za 100zł

Chyba żartujesz z tą ceną? :rotfl:

Mariusz - Pon Lut 06, 2006 19:49

Takie za 10-20zł jakie są w Tesco nie działają poprawnie Kobi ;-)
Te za 50zł zaś szybko się rozkodowują :)
Różnie opinie słyszałem :-)
A ten o którym pisze Bożka i Major kosztuje właśnie koło 100zł. Na szczęście to nie dla mnie. To dla dziadka. Dla niego będzie rachunek ;)

kobi - Pon Lut 06, 2006 19:53

Za 100 zł to Ci zrobię kilka pilotów, z których będziesz zadowolony do końca życia :P Tyle kasy za pilota to jest wyrzucenie jej w błoto :P
Mariusz - Pon Lut 06, 2006 19:59

Jesteś elektronikiem ?:P
Jutro dam Ci znać ... :) Jeśli w naprawie stwierdzą, że to wina telewizora to masz pewne, że Cię zatrudnie :P

kobi - Pon Lut 06, 2006 20:02

Mariusz napisał/a:
Jesteś elektronikiem ?

Tak :P
Mariusz napisał/a:
masz pewne, że Cię zatrudnie

Nie stać Cię na mnie :]

Mariusz - Pon Lut 06, 2006 20:16

Przyniose skarbonke, coś uzbieramy :rotfl:
Mam nadzieję, że masz młotek w domu...

Dorothea - Pon Lut 06, 2006 20:41

Mariusz napisał/a:
Mam nadzieję, że masz młotek w domu...

Na forum ma to i pewnie w domu znajdzie :rotfl: :rotfl: :D

Mariusz - Pon Lut 06, 2006 21:01

Dorothea napisał/a:
Mariusz napisał/a:
Mam nadzieję, że masz młotek w domu...

Na forum ma ...

Oto mi chodziło :-)

frohike - Pon Lut 06, 2006 21:27

Mariusz, proponuje rozebrac pilota, przeczyscic wszystkie sciezki i przycicki i zobaczyc jak bedzie smigal
u mnie zawsze pomaga

Mariusz - Pon Lut 06, 2006 22:02

Już kiedyś rozbierałem pilota. I tam gdzie jest ten port sterujący i tam gdzie klawisze, nawet baterie wymieniłem. Tak samo było.
Bożka - Pon Lut 06, 2006 22:23

"kosztuje właśnie koło 100zł. "

Nie wiedzialam , ze taki skarb w szufladzie trzymam :szok:

loki - Pon Lut 13, 2006 20:55

Mariusz napisał/a:
Wygląda na to, że pilot do TV mojego dziadka się popsuł, działa tylko, gdy podejdzie się blisko do odbiornika i naciśnie odpowiedni klawisz.


Twoje objawy "niedzialania" pilota odpowiadaja zabrudzonemu filtrowi optycznemu, ktory znajduje sie miedzy otoczeniem zewnetrznym, a odbiornikiem podczerwieni w TV (z reguly jest to szybka w kolorze ciemnej czerwieni)... nalezaloby rozebrac TV i wyczyscic filtr oraz odbiornik

powodem moga byc takze zabrudzone lub uszkodzone styki przyciskow lub baterii w pilocie oraz ten najbardziej trywialny powod.... slabe baterie


a juz zupelnie na marginesie...

masz moze aparat cyfrowy pod reka? a moze posiadasz komorke z aparatem lub kamere? jakiekowliek urzadzenie video z przetwornikiem CCD? jesli tak to zdiagnozujesz swojego pilota bez problemu...

wlacz aparat cyfrowy, pilota obroc koncem z dioda podczerwona w strone obiektywu aparatu, naciskaj guziki na pilocie i obserwuj na monitorku aparatu czy widac wyraznie blyski "swiatla" z diody podczerwonej pilota... jesli widac to pilot jest na 90% OK

w tym zastosowaniu przetwornik wrazliwy w pewnym zakresie na podczerwien, w polaczeniu z elektronika kamery pozwalaja obserwowac to co dla ludzkiego oka jest juz niewidzialne

jesli nie widac blyskow wogole to w gre jako przyczyna "smierci" pilota wchodzi najczesciej (oprocz brudnych stykow) peknieta po upadku plytka drukowana, zniszczony tranzystor kluczujacy dioda podczerwona, uszkodzony rezonator ceramiczny (takze najczesciej po upadku)

jesli blyski sa mizerne to mogl pasc czesciowo tranzystor kluczujacy praca diody podczerwonej

Mariusz - Pon Lut 13, 2006 21:11

Dzięki Loki ! :)
Przeprowadze własne małe śledztwo i zoabczymy jakie będą wyniki :) Mam cyfrówkę to pojade i pokombinuje :)
Byłem wcześniej w serwisie i facet powiedział, że najprawdopodobniej to wina zabrudzonego "oczka", czyli tam gdzie dolatują promienie w pilota. Ale dziadek bez TV nie może się obejść i powiedział, że nie odda. Powiedziałem, że mam go w nosie, ja się nie znam to nie będę kombinować, bo jeszcze coś spieprze i będzie dopiero afera;)

Dam znać o wynikach ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group