dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - 10 najdroższych autek na swiecie

p4cz3k - Sro Paź 12, 2005 08:13
Temat postu: 10 najdroższych autek na swiecie
h t t p;//wiadomosci.o2, p l/?s=514&t=4723


bagatela najdrozsze kosztuje prawie 700 tysiecy dolarow :=]





- za duze zdjecie - h t t p;//auto.szonline.net/szcar/wpimages/Koenigsegg-CCR-004.jpg

mi sie to spodobalo :] juz wiem na co bede zbieral do porcelanowej skarbonki :) moze kiedys stac mnei bedzie na jego model w skali 1:42 :=]

Gmeras - Sro Paź 12, 2005 13:32

fajne autka trzeba wkoncu zbić swinke skarbonke :P
FlashMan - Sro Paź 12, 2005 16:33

Oj, w mojej skarbonce, nawet przez najbliższe lata nei będzie takiej sumy :)
frohike - Sro Paź 12, 2005 17:50

mi tam moja cytrynka wystarcza :P
FlashMan - Sro Paź 12, 2005 18:14

Cytrynka? A do czego zmierzasz, jakie autko mas na myśli?

:)

Gmeras - Sro Paź 12, 2005 18:20

Na pewno citroen
frohike - Sro Paź 12, 2005 18:23

Opel Corsa
długa historia dlaczego
wlasciwie to nie długa tylko dziwna
:P

FlashMan - Sro Paź 12, 2005 18:53

Może opowiesz ją?
frohike - Sro Paź 12, 2005 18:56

własciwie ta historia wcale nie jest interesujaca
chodzi o to ze kiedys pokazywalem mamie na drodze jak wyglada Opel Corsa i akuray jechało takie cytrunowe wiec mowie "Mamo to taka cytrynka" i tak juz zostało mimo ze mam granatowe autko

FlashMan - Sro Paź 12, 2005 19:56

Rozumiem, ciekawa i krótka historia :)
Aither - Nie Paź 16, 2005 17:37

frohike napisał/a:
mi tam moja cytrynka

Myslalam ze to Mydelniczka byla anie cytrynka... cos mi tu kitujesz :P

FlashMan - Nie Paź 16, 2005 18:08

A właściwie co powoduje, że te auta są aż tak drogie?! Czy jest to spowodowane jakąścią i typem materiałów, z których są wykonywane czy może to, że są one wykonywane w więkoszości ręcznie?
Major - Nie Paź 16, 2005 19:55

Wszystko po trochu. Jakość materiałów, sposób wykonania, marka, prestiż, moc, indywidualność jaką prezentuje dany samochód i ogółem cały design.
FlashMan - Nie Paź 16, 2005 22:27

Kurcze, może byśmy tak - MY FORUMOWICZE, złożyli sie i zainwestowali w jakieś materiały, budynek i zaczeli produkcje aut? Oczywiście robionych ręcznie?! ;)
Major - Nie Paź 16, 2005 22:45

Po co budynek. Na początku można to robić w garażu. Troche zapału werwy i można stworzyć coś naprawde pięknego. Zresztą jest jedna Polska firma robiąca auta. Niestety nie wielu polaków na nie stać, a na jedno auto czeka sie po kilka lat bo taka jest kolejka na nie :D
Fenix - Nie Paź 16, 2005 23:12

p4cz3k, Tanie autko moje kosztuje bagatela tylko 1,2 mln EUR Bugatti Veyron

Już w tym miesiącu na rynek trafi najmocniejszy, najszybszy i najdroższy model seryjny na świecie. Bugatti Veyron, bo o nim mowa, kosztuje - bagatela - 1,2 mln EUR, a jego sercem jest potężny silnik 8.0 W16 o mocy 1001 KM.



Kierowca będzie mógł przyspieszyć od zera do 100 km/h w czasie zaledwie 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi ponad 400 km/h. Moment obrotowy przenoszony jest za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach, z manietkami umieszczonymi przy kierownicy.

Osoby zainteresowane kupnem samochodu muszą najpierw wpłacić zaliczkę w wysokości 300 000 EUR, a dopiero potem firma zleca rozpoczęcie produkcji zamówionego egzemplarza. W ciągu czterech lat fabryka we francuskim Molsheim ma szansę wyprodukować około 300 sztuk Bugatii Veyron. Obecnie ma już wystarczającą ilość zamówień na rok.

Co ciekawe, egzemplarz Bugatti Veyron nr 007 zarezerwowany jest dla Ferdinanda Piecha, przewodniczącego rady nadzorczej Volkswagena.






FlashMan - Pon Paź 17, 2005 07:36

Oh, pojeździłbym sobie takim,o j pojezdziłbym... :)
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 08:18

Cacuszko :dontgetit:
Szamanka - Pon Paź 17, 2005 10:05

:kwasny: :kwasny: :kwasny:



dla mnie troche za kosmiczne :kwasny:

p4cz3k - Pon Paź 17, 2005 10:54

juz bym wolal odpicowanego mustanga :=]
Ana - Pon Paź 17, 2005 12:10

mhmmm... a mi się podoba, tylko gdzie ja bym te cztery stówki na godzinę mogła rozwinąć :kwasny: :kwasny: :kwasny:
krystian - Pon Paź 17, 2005 12:34

a mi sie nie podoba. jest zbyt "odpicowany" po co komu takie auto??!! nie imponuja mi ludzie w takich autach, wole gdy ktos ma auto za 15 tys ktore sam zrobil i zadbal o nie tak ze wyglada jak nowe i warte co najmniej 2 razy tyle
Ana - Pon Paź 17, 2005 12:45

ekhmmm... posiadania sobie nie wyobrażam, bałabym się go na mieście zostawić... ale wsiąść do czegoś takiego by chciała...
zresztą teraz cokolwiek by mi się przydało, bo mój samochód... :rozpacz:

Major - Pon Paź 17, 2005 12:51

Ale nie kazdy posiada auto zeby komus imponowac. Są pasjonaci, ludzie kochajacy takie pojazdy, kolekcjonerzy i to często właśnie tacy ludzie kupują tego rodzaju pojazdy. Jesli ktos chce szpanowac to kupuje BMW i nosi sie bo ma auto dobrej marki. Tak przynajmniej robi sie w polsce. Zreszta widac to na naszych drogach, gdzie coraz czesciej widac BMW w wieku >10.
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 14:01

Major napisał/a:
Jesli ktos chce szpanowac to kupuje BMW i nosi sie bo ma auto dobrej marki.

Kuźwa takie stereotypy doprowadzają mnie do furii!! Zejdźcie z Bet! A Meśki i Audice to co do jasnej...?! :zly: Kazdy taki samochód można uwarzać za szpanerski :cenzura:

Major - Pon Paź 17, 2005 14:30

Ale to BMW jezdza buraki. Nie mowie, ze kazdy takim jest, ale wielu chcac sie podrasowac w oczach innych ludzi tak wlasnie czyni.
kobi - Pon Paź 17, 2005 14:31

=CzArNuLkA=, wyluzuj :P Taka jest prawda, że bemy się kojarzą z takimi klimatami i nic na to nie poradzisz. Tak samo jak meśki kojarzą się z taksówkarzami :P
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 15:33

No to Wam się kojarzą,bo ja jakoś nieczęsto takie cos słyszę :|
Uwielbim Betki,te samochody mają dla mnie duszę i wkurza mnie jak czytam/słysze,ze tylko szpanerzy się nimi bujają. :suchy:

Major - Pon Paź 17, 2005 15:36

Podkreślam nie tylko ! Nie tylko. Ale gdyby większość tak nie podchodziła to nie jezdziłoby tak wiele BMW z rocznikow od 80-95
kobi - Pon Paź 17, 2005 15:40

=CzArNuLkA=, jakaś przewrażliwiona jesteś :P Nikt nie powiedział, że "tylko" :P Ale swoją drogą, skoro takie teksty chodzą, to skądś się musiały wziąć :P
Gmeras - Pon Paź 17, 2005 15:42

nie ma to jak fiat126p wazne ze ma kółka :P
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 15:42

No...a może od tych zazdrosnych,którzy nie mogą mieć Bet? :]
Major - Pon Paź 17, 2005 15:43

Dobra widze ze taki sposob rozmowy do niczego nie prowadzi... Czarnulka, Kubuś ma BMW ?
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 15:51

Yyy :zdziwko: Nie nie ma,on nie lubi Bet :| Głupia aluzja :kwasny: :znudzony:
Major - Pon Paź 17, 2005 16:00

Nie aluzja, chcialem tylko zapytac. Sadzilem ze gdyby mial BMW to moglas pomyslec ze i takie samo zdanie mam o nim. Wiesz widze jak pod politechniką przyjezdzaja typy. Wychodzą z tych fur jakby conajmniej złotem świeciły. Ale chyba robimy tu juz duze OT.
Czarnulka - Pon Paź 17, 2005 16:02

Zależnie od rodzaju BMW teŻ s? drogie więc nie scHodzimy z tematu. :P
Dobra...schodzę z Ciebie,ale po prostu denerwuje mnie takie ogólne pojęcie ;)

p4cz3k - Pon Paź 17, 2005 18:56

to ja dodam cos od siebie :=]

jest kilka modeli bmw ktore sa ciekawe - ale utral sie taki stereotyp (stety czy niestety nei wnikam) ze bmw + przyciemnione szyby = dres/napinka cokolwiek innego zlego...

i przyznam ze w wiekszosci widze wlasnie w bmw ludzi bez karku lysych w skorach duzo mneij w audicach czy mesiach...sorry...tak wyszlo :=]

ford mustang to jest nadal moj typ jesli chodzi o autko

Mariusz - Pon Paź 17, 2005 20:10

Dla mnie BMK'a i żadne inne !
Pozostaje wiernym pasjonatem tej marki.

kobi - Pon Paź 17, 2005 20:24

No to skoro droższe autka to proszę bardzo moje marzenie:

krystian - Wto Paź 18, 2005 00:07

p4cz3k napisał/a:
to ja dodam cos od siebie :=]

jest kilka modeli bmw ktore sa ciekawe - ale utral sie taki stereotyp (stety czy niestety nei wnikam) ze bmw + przyciemnione szyby = dres/napinka cokolwiek innego zlego...

i przyznam ze w wiekszosci widze wlasnie w bmw ludzi bez karku lysych w skorach duzo mneij w audicach czy mesiach...sorry...tak wyszlo :=]

ford mustang to jest nadal moj typ jesli chodzi o autko


sorki ale zyje juz troche w tych gliwicach, troche tez jezdze po nich. nie spotkalem zadnego faceta bez karku w gliwicach w takim aucie , ze skora itd. wiesz tak sie sklada ze kolesie ktorzy kiedys tymi autami jezdzili przerzucili sie na auta "cywilne" nie rzucajace sie w oczy. teraz bmw jezdza zwykli ludzie. myslisz ze jakis czklowiek ktory ma cos za pazurami jezdzil by rzucajacym sie w oczy autem?? jemu to nie jest potrzebne, ja nie wiem skad to przekonanie czy tez mit!!??

Major - Wto Paź 18, 2005 00:09

Hmmm niektorzy sie nie boja pokazywac mimo ze maja cos za pazurami. Coz takie czasy, ze czasem wystarczy miec odpowiednie plecy i mozna wszystko. Co wiadomosci masz tego dowody.
kobi - Wto Paź 18, 2005 09:41

krystian napisał/a:
sorki ale zyje juz troche w tych gliwicach, troche tez jezdze po nich. nie spotkalem zadnego faceta bez karku w gliwicach w takim aucie , ze skora itd.

BUAHAHAHAHA :rotfl: Ja tu żyję od roku i widziałem paru takich kolesi. Jednego nawet codziennie mijam jadąc do pracy, drugi by mnie potrącił na Zwycięstwa, trzeciego też tam parę razy widziałem koło Rynku, no i paru innych, którzy nie wpadli mi w pamięć tak dobrze. O co Wam chodzi? Karki lubią bemki i NIC na to nie poradzicie.
A może mieszkasz w innych Gliwicach? Jeśli nie spotkałeś żadnego karka w bemie z numerami SG to zapraszam na małą wycieczkę ze mną po mieście, pokażę Ci :P

Gmeras - Wto Paź 18, 2005 13:42

Może nie dokońca karki ale kolesie dla napinki ;)
FlashMan - Wto Paź 18, 2005 14:18

Bardzo często są to zwykłe beemki sprowadzana z zachodniej granicy, a karki w autach często napinają sie jak by to oni kupili za duuuże pieniądze te auta.
Mariusz - Wto Paź 18, 2005 20:50

A tam ... BMW to auto, a wlaściciele BMW znają się na dobrych wózkach.
Coraz częściej się spotykam z tym, że kobiety (głównie) blondynki jeżdzą BMkami. Stara "piątka" e34, czy "trójka" e 30, bądź e36 :)

Dorotka - Sro Paź 19, 2005 07:47

Mariusz napisał/a:
blondynki jeżdzą BMkami
a jeżdżą w dresach? ;)
FlashMan - Sro Paź 19, 2005 08:43

Mariusz napisał/a:
A tam ... BMW to auto, a wlaściciele BMW znają się na dobrych wózkach.
Coraz częściej się spotykam z tym, że kobiety (głównie) blondynki jeżdzą BMkami. Stara "piątka" e34, czy "trójka" e 30, bądź e36 :)


Zgodzę się, oprócz BMW widziałem w dobrych Mercedasach oraz takim super sportowym Coupe Fiata...

MajkeL - Sro Paź 19, 2005 09:43

....a ja proponuję takie cacuszko.......
Wyjątkowe, jubileuszowe Ferrari: GG50
h t t p;//moto.wp, p l/kat,15953,wid,8047219,wiadomosc.html]link

p4cz3k - Sro Paź 19, 2005 09:46




a takie cacuszko jezdzi po gliwicach - ten pan to nie ja ;p taka fotke na necie pierwsza lepsza znalazlem;=]

Mariusz - Sro Paź 19, 2005 15:01

Dorotka napisał/a:
Mariusz napisał/a:
blondynki jeżdzą BMkami
a jeżdżą w dresach? ;)

Nie ;) ?adnie ubrane, elegancko ... nie w dresach ;)

Gmeras - Sro Paź 19, 2005 15:10

Ale na rózowo ? :P
michalinski - Sro Paź 19, 2005 16:36

Polecam wam stronke h t t p;//vipcar.blox, p l/html/1310721,46.html

nawet nie wiedzialem ze w Polsce sa takie cudaki :P

mozna zobaczyc czym jezdzi np. linda, wojewodzki, malysz...

Mariusz - Sro Paź 19, 2005 17:10

Gmeras napisał/a:
Ale na rózowo ? :P

Nie, na czarno i na jasno ;)

Szamanka - Wto Lip 10, 2007 21:43

Moze nie naleza do najdrozszych ale wpisane sa na wstepna liste samochodow, ktore rywalizowac beda o tytul Samochodu Roku 2008.

Ktore wygra i podniesie swoj wizerunek a takze cene?

Audi A5/S5, BMW X5, chrysler sebring, chrysler voyager, fiat 500, fiat bravo, ford mondeo, honda CR-V, hyundai i30, jeep wrangler, kia cee'd, land rover freelander 2, lexus LS 460, mercedes klasy C, nissan qashqai, nissan X-trial, opel antara, skoda fabia, smart fortwo, toyota auris, volvo V70/XC

na wyniki trzeba poczekac do listopada

krystian - Wto Lip 10, 2007 22:03

Szamanka napisał/a:
Audi A5/S5
to i dlugo dlugo nic
Major - Wto Lip 10, 2007 22:29

Dziwne zrobili zestawienie, ale pewnie porownanie koncowe bedzie klasa do jakosci i ceny. W zasadzie jakies ciekawsze auta to tam sa wymienione moze 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group