Poprzedni temat «» Następny temat
Przyłączenie Szałszy do Gliwic
Autor Wiadomość
Solith 
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 09:43   Przyłączenie Szałszy do Gliwic  



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
Jako mieszkanka Szałszy, która nadal czuje się 100% gliwiczanką proszę Was o wsparcie :) Jakiś czas temu od mieszkańców Szałszy wyszła petycja o przyłączenie naszej części Szałszy (która znajduje się ok. 50 m od tablicy koniec Gliwic) do Gliwic. Z wielu względów:
* nasza "władza" znajduje się w Tarnowskich Górach i Zbrosławicach, więc zamiast pojechać 5 km do Urzędu gliwickiego, jedziemy ok 15 km do Tarnowskich Gór
* w związku z tym, że jesteśmy dalej od "władzy", wogóle się nami nie interesują - nie robią dróg, oświetlenia, kanalizacji itp.
* karetki, straż pożarna i inne służby ratownicze dojeżdżają do nas z Tarnowskich Gór - a więc znowu, możemy umrzeć czy się spalić niż ktoś do nas dotrze

Dodam, że prezydent Frankiewicz bardzo szybko udzielił odpowiedzi, że chciałby przyłączenia Szałszy do Gliwic.
Zrobiona była u nas ankieta, ile osób jest za takim przyłączeniem (było to na terenie całej Szałszy, a nie tylko naszego osiedla, które od tzw "starej Szałszy" jest oddalone trochę) i nasze dwa osiedla (nowe osiedla, w większości wybudowane i zamieszkane przez dawnych Gliwiczan) powiedziały 'tak'!

Teraz potrzebne jest rozeznanie wśród Gliwiczan czy nas zechcecie przyjąć :) stąd moja prośba o wypełnienie ankiety i o ile to możliwe, podesłanie linka do znajomych z Gliwic :)

h t t p;//um.gliwice, p l/index.php?id=8610/1&i=11216

jeśli obie strony wyrażą zgodę, pozostanie czekać na decyzję górnej, warszawskiej władzy, która musi wyrazić zgodę :)
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 10:17     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Solith napisał/a:
Teraz potrzebne jest rozeznanie wśród Gliwiczan czy nas zechcecie przyjąć

Ja osobiście z otwartymi ramionami :)
Profil
PW Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 15:01     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
jezdza tam zawsze na rowerze, wiec jestem za :P
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 17:56     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
też jestem za z głównego jednego powodu
Solith napisał/a:
* karetki, straż pożarna i inne służby ratownicze dojeżdżają do nas z Tarnowskich Gór - a więc znowu, możemy umrzeć czy się spalić niż ktoś do nas dotrze

tylko kto za mnie zaniesie ankietę ;p
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 18:06     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
super :)
Gmeras - możesz wysłać na maila - bpr@um.gliwice, p l :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 23:01     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Solith napisał/a:
Zrobiona była u nas ankieta
ankiety również widziałam w urzedzie miasta w Gliwicach przy informacji
Profil
PW Email Cytuj
Zielony 
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 00:23     



Imię: ?
Dołączył: 14 Lut 2008
Skąd: Z trabanta
Solith, argumenty są mocne i jak najbardziej popieram...ciekaw tylko jestem czyj to pomysł, w końcu ceny gruntów i nieruchomości podskoczą z tego powodu, ktoś napewno zrobi na tym dużą kase
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 08:36     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Nie tak łatwo będzie przejść do Gliwic. Zbrosławice mają niezłą kasę z tych nieruchomości - mały teren, sporo domków. Będą ostro walczyć ;)
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:18     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
No ale Szałsza (nasza część) już powiedziała "tak". Prezydent Gliwic też powiedział "tak". Więc jeśli tylko warszawa wyrazi zgodę, powinno być okej. W każdym razie, nie zaszkodzi walczyć.
Pomysł był ludzi z Szałszy (z tej nowej części pod lasem) a ich głównym argumentem właśnie brak jakiegokolwiek zainteresowania ich i naszą częścią Szałszy jeśli chodzi o budowanie dróg, oświetlenia, kanalizacji..
Profil
PW Email Cytuj
szyja 
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 21:12     



Dołączyła: 15 Lip 2006
Skąd: Gliwice
ja jestem za
i między innymi dlatego jestem za, bo jeśli Szałszy udałoby się przyłączyć do Gliwic, to może Kleszczów znów zacząłby się starać i może by mu się udało. W końcu oni też nie tak dawno chcieli przyłączenia dl Gliwic, ale Rudziniec się nie zgodził. To może teraz spróbowaliby jeszcze raz... może udałoby się... ;)
Profil
PW Email Cytuj
asioczek7 
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 16:16     


Imię: asia
Dołączyła: 13 Maj 2009
Solith,
czesc, czy cos sie ruszlo w sprawie szałszy? czy bedzie przylaczona do gliwic, obecnie zastanawiam sie nad zakupem tam dzialki budowlanej, ale nie wiem czy teren nie jest podmokly, Ty tam mieszkasz i mozesz powiedziec cos wiecej, czy sa podtopienia? pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 19:44     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
Podtopienia? U nas, na "osiedlu Ptasim" czyli ulice Ptasia, Słowików, Czapli i inne "ptasie" nazwy wszystko jest ok. Wiem że na osiedlu "leśnym", tam bliżej lasu gdzie nazwy ulic są od drzew, bywały problemy, głownie z tego względu, że nie ma wyasfaltowanych czy nawet wyrównanych dróg. Nie znam szczegółów, ale wiem, że na jesień i w zimie tam jest czasem tragedia a ludzi stamtąd nazywamy dla żartów "ludzie z bagien" ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008