Poprzedni temat «» Następny temat
wybory samorzadowe
Autor Wiadomość
Gmeras 
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 15:34   wybory samorzadowe  



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
macie moze jakies informacje kiedy odbywają sie wybory samorzadowe
kto kandyduje i jakie ugrupowanie oraz w razie czego kogo macie na oku ;)
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 17:57     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Gmeras napisał/a:
macie moze jakies informacje kiedy odbywają sie wybory samorzadowe

12 listopada
Profil
PW Cytuj
morgoth 
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 18:21     



Dołączył: 27 Wrz 2006
Skąd: Gce
U nas w miescie sytuacja jest dosyc niezmienna przez ostatnie lata. Na gorze zawsze zostaja przedstawiciele PO(dawniej UW)PiS(dawniej AWS)i nadal jest widoczna grupa elektoratu SLD. Lecz dobrze to funkcjonuje, miasto sie rozija i watpie by byly jakies wieksze przetasowania w wladzach miasta podczas tych wyborow. Czy dobrze? Nie wiem. Jak widzimy co sie dzieje na "gorze" to moze lepiej nie dokonywac drastycznych zmian i nadal sie rozwijac tempem jakie osiagnelo nasze miasto dotychczas. a na kandydatow tak naprawde nie bedziemy glosowac do czasu 1mandatowych okregow. jak za wszystkim sa za i przeciw...
Profil
PW Email Cytuj
zyio 
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 12:24     


Dołączył: 03 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Tak się składa ze jestem kandydatem z okregu nr 1 czyli ?abędy, Kopernik, Gwardii Ludowej, i z zaciekawil mnie ten wątek, aczkolwiek przydałoby się więcej opinii :)
Moze jakies pytania?? Tylko nie kim jestem bo chciałbym narazie pozostać anonimowy.

pozdrawiam wyborców i moich i nie moich :)
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 14:05     

ja nie ide na wybory, bylem rok temu i zaluje tego, widziac co te darmozjady kaczynscy robia z naszym krajem, z samorzadowymi dam sobie spokoj bo i tak nie wiem na kogo mialbym glosowac :]
Cytuj
zyio 
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 23:11     


Dołączył: 03 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Ale jak ma sie cos zmienic kiedys... w koncu.... to trzeba zaczac wlasnie od najniższego szczebla-samorządowego. Wybierając najlepszych kandydatów z każdej listy nie pozwolisz wspinać się wyżej tym jak to nazwałeś darmozjadom. Napewno znajdzie się choć jeden kandydat którego warto uszanować i oddać na niego głos. Z wyborami jest jak z ludźmi w tramwaju, jada nim i ci pożądni ale jadą nim tez kieszonkowcy itp. Na to kto jedzie tramwajem nie masz wpływu, ale na to kto będzie zasiadał w Radzie Miejskiej owszem. Sam musze przyznać ze dopiero niedawno troche mi sie oczy otworzyły, do tej pory nie byłem świadom jak wiele dzieje się w Gliwicach i jak ważne to będzie miało skutki juz w niedalekiej przyszłości. wystarczy troszke poszperać w internecie, naprawde można dużo znaleźć.

Pozdrawiam i zachęcam do wzięcia udziału w wyborach.
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 08:01     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Osobiście uważam że w mieście nie dzieje się najgorzej. Czy obecna władza samorządowa jest tą najlepszą?? Nie wiem, ale na pewno krzywda nam się nie dzieje a patrząc co się dzieje gdzie indziej to obawiałbym się większych zmian. ?atwo zmienić władzę... ale łatwiej też coś zepsuć niż naprawić. Nie chcę też tego aby rządzili mną aferzyści "stający w obronie prawości" bo od tego jest prokuratura i policja, nie potrzebuję też pięknych (często i popularnych) haseł które tak naprawdę nie przynoszą żadnej korzyści.
Profil
PW Email Cytuj
ZWM is my home 
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 17:16     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
Wybory za miesiac, a kampania wyborcza niemrawa i malo widoczna... Czy macie moze jakies info o kandydatach na radnych itd z Gliwic i powiatu Gliwickiego? Nie chodzi mi o strony www poszczegolnych partii z sylwetkami kandydatow, ale o jakas w miare niezalezna strone prezentujaca wszystkich kandydatow znaszego okregu.

... taka mala ciekawostka wg Wikipedii:

Według dyrektywy Rady Unii Europejskiej 94/80/WE z dnia 19 grudnia 1994 r. oraz ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz.U. nr 102, poz. 1055, Art 1. 2 3)) po raz pierwszy prawo do głosu w wyborach do rad gmin (w Warszawie również dzielnic) oraz w wyborach bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast przysługuje również obywatelowi innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, stale zamieszkuje na obszarze działania gminy, oraz który został wpisany do prowadzonego w tej gminie stałego rejestru wyborców członkowskich Unii Europejskiej.
Profil
PW Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 22:13     

zyio napisał/a:
Wybierając najlepszych kandydatów z każdej listy nie pozwolisz wspinać się wyżej tym jak to nazwałeś darmozjadom. Napewno znajdzie się choć jeden kandydat którego warto uszanować i oddać na niego głos.

a skad ja mam pewnosc ze wybierany przez mnie najlepszy kandydat nie okaze sie darmozjadem ? ;)
wiesz, co zacheciles mnie... do zapoznania sie z sylwetkami kandydatow :P
Cytuj
ZWM is my home 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 19:40     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
Po odzewie w tym temacie, widać jak Szanowni Forumowicze interesują sie sprawami Gliwic...
... lepiej pogadac o ... d. m.... :kwasny: :kwasny: :kwasny:
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 19:52     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
a czego przepraszam oczekiwałeś? tak się Gliwiczanie intersują, jak się kandydaci prezentują :kwasny: jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek w mieście w jakiejkolwiek formie prezentował swoje propozycje co do przyszłości miasta :niepewny: więc o czym tu rozmawiać? Skoro ludzie pretendujący do najwyższych stanowisk w mieście nie robią nic, żeby zachęcić wyborców do głosowania (a nawet rozmowy lub zastanowienia się), nie mają nic do powiedzenia o sobie i o tym co chcą robić - to nic chyba dziwnego, że ludzi nie za bardzo interesują wybory.
Profil
PW Cytuj
zyio 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 20:03     


Dołączył: 03 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Jesli chodzi o strony z sylwetkami kandydatów, to może być kłopot z jedną stroną na której w miarę obiektywnie zostaną oni przedstawieni. Co do darmozjadów, np. ja mam 25 lat i gdyby udało mi się wejść do Rady, to sama to juz uczyniłoby mnie darmozjadem. Pojedynczy radny nie może tak naprawde nic albo prawie nic, a juz mlody radny bez doświadczenia, to dopiero darmozjad i tego sie obawiam najbardziej. Jeśli wyborczy będą patrzeć na kandydatów jak potencjalny pracodawca to nikt mlody nie wejdzie i wkrótce normą w Gliwicach będzie fakt posiadania wnuków przez kazdego/kazdą radną. Dlatego apeluje aby dać szansę również młodym, niekoniecznie mi, ale tak aby ktoś młody mógł się juz uczyć.


Ponieważ Nowiny Gliwickie mają wśród kandydatów swojego człowieka, można spodziewać się wkrótce wysypu sylwetek z ich bloku. Reszta kandydatów prawdopodobnie zaprezentowana zostanie w innych dziennikach.
Profil
PW Email Cytuj
ZWM is my home 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 20:53     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
Dorotka napisał/a:
a czego przepraszam oczekiwałeś? tak się Gliwiczanie intersują, jak się kandydaci prezentują :kwasny: jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek w mieście w jakiejkolwiek formie prezentował swoje propozycje co do przyszłości miasta :niepewny: więc o czym tu rozmawiać? Skoro ludzie pretendujący do najwyższych stanowisk w mieście nie robią nic, żeby zachęcić wyborców do głosowania (a nawet rozmowy lub zastanowienia się), nie mają nic do powiedzenia o sobie i o tym co chcą robić - to nic chyba dziwnego, że ludzi nie za bardzo interesują wybory.


przeczytaj ze zrozumieniem moj pierwszy post w tym temacie...
... to ze kandydacie do stanwisk samorzadowych sa spolecznymi i politycznymi baranami, nie oznacza ze Gliwiczanie musza isc w ich slady. Nie interesowac sie wyborami tylko ze wzgledu na niemrawa kampanie wyborcza, to bardzo zly sygnal, swiadczacy o niskiej swiadomosci politycznej i obywatelskiej!

Czy znacie jakas liste "lokalna" wystawiajaca sie w najblizszych wyborach? Sylwetki samorzadowych duzych "partyjniakow", mozna znalezc w necie, z komitetami lokalnymi juz gorzej w mediach...
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 22:25     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
zyio, najprawdopodobniej na Ciebie nie zaglosuje gdyz w mediach jest wielka cisza i skad mam sie niby dowiedziec kim jestes? czym sie interesujesz, co pragniesz zrobic dla Gliwic?

po prostu nie ma wogole zadnych info

w zwiazku z czym pewnie zaglosuje za starymi darmozjadami gdyz wiem mniej wiecej co moge od nich oczekiwac
Profil
PW Email Cytuj
klaus 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 22:28     



Dołączył: 20 Lis 2005
Skąd: kopernik
ZWM is my home napisał/a:
Nie interesowac sie wyborami tylko ze wzgledu na niemrawa kampanie wyborcza, to bardzo zly sygnal, swiadczacy o niskiej swiadomosci politycznej i obywatelskiej!
ale powiedz mi jak mam sie interesowac ,jak nie mam czym.nie wiem kto kandyduje ,nie wiem jaki ktos ma program itp.

ZWM is my home napisał/a:
Czy znacie jakas liste "lokalna" wystawiajaca sie w najblizszych wyborach?
jak nie widac to skad mam znać
ZWM is my home napisał/a:
przeczytaj ze zrozumieniem moj pierwszy post w tym temacie
przeczytałem i nadal nie rozumiem o co Sie pieklisz ,skoro nie ma wiadomosci o kandydatach to skąd mamy Ci zapodac jakieś ciekawostki ,ech czytanie ze zrozumieniem
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 22:35     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
hmmm kisia na samorządowca :kwiatek: to by dopiero byloby piękne miasto
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 22:43     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja se
ZWM is my home napisał/a:
Po odzewie w tym temacie, widać jak Szanowni Forumowicze interesują sie sprawami Gliwic...

ja sie zainteresuje w dzien wyborow - przed wejsciem na sale zawsze wiszą jakies sylwetki kandydatów
Profil
PW Email Cytuj
ZWM is my home 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 22:52     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
klaus napisał/a:
ale powiedz mi jak mam sie interesowac ,jak nie mam czym.nie wiem kto kandyduje ,nie wiem jaki ktos ma program itp.


ja to widze tak... jezeli ktos sie interesuje to poszuka na wlasna reke interesujacych go wiadomosci... to ze nie jest to latwe ne jest wytlumaczeniem dla ignorancji politycznej i obywatelskiej...

klaus napisał/a:
jak nie widac to skad mam znać


nalezy poszukac jak juz wspomnialem, np pytajac o to na Forum, co innego ze nie ma tu partnerow do wymiany takich informacji...
zadajac to pytanie liczylem ze ktos ma moze takwe informacje, przeliczylem sie...

klaus napisał/a:
przeczytałem i nadal nie rozumiem o co Sie pieklisz ,skoro nie ma wiadomosci o kandydatach to skąd mamy Ci zapodac jakieś ciekawostki ,ech czytanie ze zrozumieniem


alez ja sie o nic nie piekle, poprostu pytam czy ktos posiada pewne informacje i wyrazam moje zdanie. To ze Ty i twoja kompanija nie macie takowych info, nie oznacza ze nie znajdzie sie tu ktos co bedzie zorientowany w temacie... jak juz pisalem informacje mozna znalezc, ja posiadam informacje o kandydatach na samorzadowcow z list partii ogolnopolskich ( i te informacje sa latwe do znalezienia dla osob zainteresowanych, polecam Google). Natomiast mnie najbardziej interesuja komitety lokalne i to wlasnie o te egzotyczne komitety najbardziej sie rozchodzi. Jak juz wspomnialem liczylem ze ktos tu bedzie cos wiedzial o takowych... chyba zbyt duze oczekiwania, wiec trzeba bedzie sie bardziej wysilic niz stukanie w klawiature i poszukac na wlasna reke. Dla chcacego nic trudnego :]
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 23:06     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Trzeba zwrócić jedną małą uwage. Nie każdy musi się interesować polityką! Nie każdy musi mieć na to czas. Zresztą chyba mało które państwo ma tak wielu obywateli interesujacych się polityką co Polska. To kandydat na dane stanowisko powinnien się starać, aby o nim usłyszeć, aby zainteresować się jego osobą, a nie potencjalny wyboraca, który "a nuż przypadkiem trafi na jakieś informacje w necie lub prasie". Jeśli chce się być wybranym niech pokaże, że jest tego wart, niech działa i będzie widoczny dla publiki (nie jako gwiazdor, ale społecznik, czynny obywatel). W (...) mam kandydata, który siedzi w domu i z braku laku wystartował na radnego.
Profil
PW Email www Cytuj
ZWM is my home 
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 23:54     


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice Trynek ZWM
tą znajomosc polityki przez polskie spoleczenstwo nalezy traktowac z mocnym przymruzeniem oka, owszem nawijac o tym potrafimy, jednak miedzy powszechnym gadaniem, narzekaniem i pluciem, a faktycznym zainteresowaniem i znajomoscia polityki (ktorej niestety niewielu obywateli posiada) jest duuuuza roznica. Co do wyborow (zwlaszcza samorzadowych) uwazam ze nei trzeba sie znac na polityce, nie trzeba nawet poswiecac jej czasu, wystarczy troche swiadomosci obywatelskiej. Niestety kandydatow na samorzadowcow nie mamy zbyt duzego formatu, jednak trzeba bedzie kogos wybrac sposrod tej czeladki... najgorzej wlasnie olac wybory i wogole nie wziasc w nich udzialu, a tak przynajmniej moze da sie wyłuskac cos najlepszego sposrod tej miernoty...
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008