Poprzedni temat «» Następny temat
Miłość
Autor Wiadomość
madi 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 22:51   Miłość  



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: za torami :)
"Miłość jest to złożone pojęcie którego nie można ująć w sztywną definicję. Często utożsamiana z uczuciem, które przejawia się w relacji do drugiej osoby (lub obiektu), połączone z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią, czemu może towarzyszyć pociąg fizyczny do osoby będącej obiektem uczucia, także jest to relacja między osobami oparta na uczuciu miłości. Od wieków jest przedmiotem fascynacji. Obecna w sztuce, literaturze, psychologii, religii. Uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca prawdziwe i w pełni szczęśliwym. Miłość jest dziwnym zjawiskiem - przeobraża ludzi tak, że czynią oni rzeczy dawniej dla nich niewyobrażalne, osiągają nieosiągalne dotychczas cele, a wszystko w imię wszechwładnej miłości. Można ją rownież rozumieć jako wzajemne zaufanie, lecz owo zaufanie tak na prawdę jest tylko drobną częścią miłości, której zdefiniować samej w sobie nie można. I choćby naukowcy dwoili sie i troili logicznie nie wytlumaczą tego niejako "zjawiska"."

część dalsza ---> h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87

ciekawa analiza najpiękniejszego uczucia :]
Profil
PW Cytuj
Dana 
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 07:09     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Miłość to cel życia człowiek rodzi się po to zeby kochać i być kochanym

Takie streszczenie wszystkiego co powiedziano i napisano o miłości :D
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 18:03     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Ech... miłość bywa ciężka, okrutna i bolesna... Ale czy z niej rezygnujemy wtedy? Nie... bo to jest... MI?OŚć :zawstydzony: Jeżeli jest szczera, to nic jej nie zabije, żadne problemy, kłopoty... Ona nadaje sens wszelkim działaniom, we dwoje można przenosić góry :zawstydzony:

Jeśli kochać, to tylko tak jakby jutro miał się kończyć świat :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 10:02     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
kobi napisał/a:
Jeśli kochać, to tylko tak jakby jutro miał się kończyć świat
o ile osobie kochanej też to odpowiada, nie czuje się tym osaczona. Czasem można drugiego człowieka "zakochać" tak jak można zagłaskać kota na śmierć.
Profil
PW Cytuj
Bot 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 10:48     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Moja definicja miłości:

Chemiczny narkotyk pozwalający oszukać nasz mózgu w celu przedłużenia gatunku.

Dorotka napisał/a:
Czasem można drugiego człowieka "zakochać" tak jak można zagłaskać kota na śmierć.

Tak sobie myśle, że jeśli kobiety szukają księcia z bajki to tak naprawde nie wiedzą czego chcą i zostają z takim co nie da jej za dużo swobody. A wracając do powyższego to masz racje zagłaskać też nie dobrze...
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 11:59     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
khaman napisał/a:
za dużo swobody
nie chodziło mi o swobodę w znaczeniu "róbta co chceta" ale o zachowanie pewnej autonomii obydwojga partnerów, zostawienie pewnej przestrzeni dla siebie, czasu dla swoich zainteresowań, tego co powinno (lub musi) się robić poza miłością i byciem z kimś. Jeżeli rezygnuje się ze wszytskiego co się do tej pory lubiło i robiło w imię bycia z kimś i wymaga się czy oczekuje od partnera podobnego poświęcenia to... prędzej czy później nastąpi katastrofa - szczególnie, jeżeli są rzeczy z których nie da się zrezygnować nawet dla największej miłości.
Profil
PW Cytuj
asik 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 12:01     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Dorotka, bardzo dobrze to ujełaś. można być z kimś i go kochać ale każdy musi mieć odrobinę swobody, bo prędzej czy później będzie się dusił we własnym związku.
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 11:38     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Dorotka napisał/a:
zostawienie pewnej przestrzeni dla siebie, czasu dla swoich zainteresowań

Racja nie można cały czas chodzić i sie trzymać za rączkę. Z drugiej strony jednak ważne jest aby ze sobą o tym rozmawiać szczerze i bez wyrzutów, zarzutów. A jeśli juz wiadomo żę koniec to trzeba umieć zakończyć to co już nie ma sensu jak dorośli ludzie, bo między miłością a nienawiścią jest cienka granica... Niestety znam to z autopsji :/
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 16:26     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
o ile wiem co to jest to przezyłam tylko raz, w wieku 18 lat, pięknie wtedy było :oczami: a teraz pozostaje mi tylko miłość matczyna jaką staram się obdarzać moje dzieciaczki.
Profil
PW Email Cytuj
madi 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 17:27     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: za torami :)
khaman napisał/a:
Chemiczny narkotyk


tzn taka mała cwana substancja jak dopamina oraz serotonina :)
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 17:54     

madi napisał/a:
khaman napisał/a:
Chemiczny narkotyk


tzn taka mała cwana substancja jak dopamina oraz serotonina



no moja droga,nikt nie mógl tego lepiej określić niż nasz Forumowy Chemik,gartulacje :padam: :padam: :padam: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 19:36     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
hehe Piotrulek a powiedział ktoś kiedyś do Ciebie "moja Ty serotoninko" =D miłość..- piękna rzecz =))

1 Kor 13,1-13 < to moim zdaniem najtrafniejsza definicja
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 19:45     

De_Luca napisał/a:
hehe Piotrulek a powiedział ktoś kiedyś do Ciebie "moja Ty serotoninko" =D miłość..- piękna rzecz =))

1 Kor 13,1-13 < to moim zdaniem najtrafniejsza definicja




pozwolilem sobie to skopiować i wstawić dla uproszczenia na forum,naprawde warte przeczytania i przyswojenia...



Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość.

św. Paweł (1 Kor 13, 1-13)
Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 21:33     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Też sobie o tym fragmencie pomyślałem :zawstydzony: Piękne :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 22:48     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
madi napisał/a:
dopamina oraz serotonina

No dokładnie wszyscy jesteśmy zbiorem chemicznych reakcji ;)
kobi napisał/a:
eż sobie o tym fragmencie pomyślałem

Hmmm a mnie się bardziej rzucił w oczy opis piotrulka pod tym:
Kod:
Oko za oko,ząb za ząb to dlaczego du.. za pieniądze??
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 13:38     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Sienkiewicz pieknie uja definicje milosci lub kochania

Kochanie to niedola ciężka, bo przez nie człek wolny niewolnikiem się staje. Równie jak ptak, z łuku ustrzelon, spada pod nogi myśliwca, tak i człek, miłością porażon, nie ma już mocy odlecieć od nóg kochanych...
Kochanie to kalectwo, bo człek, jak ślepy, świata za swoim kochaniem nie widzi...
Kochanie to smutek, bo kiedyż więcej łez płynie, kiedyż więcej wzdychań boki wydają? Kto pokocha, temu już nie w głowie ni stroje, ni tańce, ni kości, ni łowy; siedzieć on gotów, kolana własne dłońmi objąwszy, tak tęskniąc rzewliwie, jako ów, który kogoś bliskiego postradał...
Kochanie to choroba, gdyż w nim, jako w chorobie, twarz bieleje, oczy wpadają, ręce się trzęsą i palce chudną, a człowiek o śmierci rozmyśla albo jak w obłąkaniu ze zjeżoną głową chodzi, z miesiącem gada, rad miłe imię na piasku pisze, a gdy mu je wiatr zwieje, tedy powiada: „nieszczęście!”... i ślochać gotów...


I chociaz czasy zupelnie inne milosc nie zmienia sie wcale.
To zawrot glowy, to serce ktore tlucze sie jak oszalale na sama mysl o tej jednej jedynej osobie, to radosc, swiatlo w oczach, lekkosc....
Stan calkowitego oddania sie tej wlasnie osobie ktora jest twoja pierwsza mysla po przebudzeniu i ostatnia przed zasnieciem...
To rowniez zal i lzy kiedy nie mozna byc razem.
I kiedy minie juz zakochanie i rozmarzenie milosc to partnerstwo, to stanie obok siebie
ramie w ramie i patrzenie nie w oczy ale w tym samym kierunku, wspieranie sie w kazdym momencie.To umiejetnosc spedzania czasu razem i czerpania z tego radosci, nawet jezeli sie milczy. Bo milczenie tez ma swoja wartosc.
I trzeba naprawde kochac zeby zostac razem kiedy swiat wali sie nam na glowe, kiedy nic nie wychodzi, kiedy wydaje sie nam ze wszystko i wszyscy sa przeciwko nam.
Wiem, to bardzo trudne. Bardzo czesto nie udaje sie i kazdy idzie w swoja strone dzwigajac swoje wlasne brzemie. Ale na szczescie milosc ma mlodsza siostre, nadzieje, ktora pozwala z usmiechem spojrzec w przyszlosc.
I tak sobie mysle ... jezeli myslac o kims , nawet po latach, nawet po burzliwym rozstaniu, potrafimy sie usmiechnac, to znaczy ze to byla milosc.

_________________
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008