Poprzedni temat «» Następny temat
Dworzec PKP
Autor Wiadomość
Gmeras 
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 00:01   lifting dworca ?  



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Wchodzac na strone nowin gliwickich mamy ankiete

Gliwicki dworzec PKP znalazł się na kolejowej liście obiektów do remontu. Czy przy tej okazji powinien zostać poddany radykalnemu liftingowi, zmieniającemu jego historyczny wygląd?


Co o tym sadzicie ; i moze wiecie jakie sa w planie rematy tego dworca ?
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 10:09     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
według mnie nie mozna zmieniac wizerunku dworca gliwickiego.
powinien zostac co najwyzej porzadnie odremontowany ale nie mozna go zmieniac
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 12:06     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
No ..No poraz drugi zgadzam się z FROHIKE :mg:

dworzec powinien być porządnie wyremontowany bez zmian w wyglądzie
takie zmiany na starych obiektach nie wychodzą korzystnie
przykładem takiego kiczu połączenia starego z nowym jest wejście do UM w Gliwicach na Zwycięstwa
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 16:05     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
ja mam pomysł na wielki remont ich parkingu.. bo mnie zawsze @#$@#$ strzela, jak nie ma gdzie zaparkować... są tam 3 czy 4 miejsca (zawsze zastawione) koło pasów i PKP totalnie to wszystko wali... bo oni mają obok swój parking, gdzie jak wjedziesz to koleś wyskoczy i ładnie cie wyprosi...
ostatnio np chcieliśmy kupic bilety to jakaś beja stała zajmując 2 z tych dostępnych miejsc, 2 pozostałe były też zajęte i musieliśmy auto zostawić koło balcerka!! a kupowanie biletów zajęło nam moze 5-10 minut.. no a tak jeszcze 15 minut spaceru...
Profil
PW www Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 20:27     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Można jeszcze zostawić na przeciwko dworca po drugiej stronie ulicy :D chociaż tam przeważnie też jest wszystko zajęte :P
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 22:10     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
no własnie parkowaliśmy na samym końcu balcerka dlatego że tam było wszystko nabite...
zrobiliby parking 20 minut chociaż na 10 aut i byłby spokój... jak ten koleś biega do innych samochodów to co za problem dorzucić mu jeszcze pilnowanie czy ktos nie stoi za długo :P
poza tym straż wiejska lubi takie wyzwania i by pewnie postawili jakiegoś swojego, bo to zawsze pieniazki z mandatów ;P
Profil
PW www Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 23:19     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
właśnie przy dworcu panowie policjanci chcieli wystawić mi mandat za parkowanie na zakazie :\
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 15:57     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
zgadzam się z frohike. Przecież to by bybło kompletne dno ! Niech bardziej się skupia na porządnym odremonowaniu Dworca bez zmian w wyglądzi. Niech zainstalują kamery, ochronę i inne tego typu rzeczy, ay ludzie nie bali się wchodzić na dworzec. A ci se wymyślili przebudować. To już lepiej będzie, jak zburzą ten i postawią nowy dworzec. A nie będą się męczyc z tym, aby był "nowoczesny". Jak takie coś widzę to... się bardzo denerwuję
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 16:08     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
ja proponuje parking kolo dworca taki pietrowy , nad tym strzezonym ktory sie tam znajduje:) mozna by wjechac na pieterko i kazdy mialby gdzie stanac:)
Profil
PW Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 17:37     


Dołączył: 18 Paź 2004
ja uwazam ze dworzec powinien przejsc lifting, bylam na dworcu w sosnowcu i muszę naprawdę pochwalic to co tam zrobono, uwazam ze nasz dworzec tez powinien wygladac nowoczesniej w koncu jest to pierwsze miejsce ktore widzą przyjezdzający do naszego miasta, Uwazam ze w tej sprawie powinnismy wziąc przykład z sosnowca i wykonac kawał dobrej roboty
Profil
PW Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 17:54     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Tez byłem na dworcu w sosnowcu i niejest az tak za rewelacyjny ;] napewno lepszy od naszego ale niejest az taki cacy ;)
Nasz dworzec powinien zostac odremontowany ale cząstka zabytku musi byc ;)
Profil
PW Email Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 18:58     


Dołączył: 18 Paź 2004
jest przede wszystkim czysty nie smierdzący i nie boję się b po nim chodzic nie spotkalam tam ani jednego człowieka ktory zebrał by o cokolwiek, w poczekalniach tez nikt nie nocował
Profil
PW Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 19:32     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Cos niekojaze by tam była jakas poczekalnia ;] moze sie myle ;) ale tu masz racje niejest smierdzacy ani bez bezdomnych ;) a nasz dworzec smierdzi tylko od wejsca koło PKS ale tamtendy mało ludzi przechodzi ;] Zrobic tylko estetyyczny remont ;] i zapodac troche elektroniki która poprawia wyglad dworców ;] np oswietlenie
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 19:40     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ale nie trzeba zmnieniać architektury dworca na nowoszesną by zadbać o porządek i czystość na dworcu
Profil
PW Email Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 17:31     


Dołączył: 18 Paź 2004
nie mówie o zmianie architektury, nie kazę nikomu budowac dworca od nowa, ja akurat kojarzę poczekalnie nieistotne chcę zeby to wszystko miało ręce i nogi zebym nie musiala się bac ani wstydzic
Profil
PW Cytuj
Asienka 
  Wysłany: Nie Maj 14, 2006 13:39   Dworzec PKP  



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Kilka miesiecy temu była wielka afera w zwiazku z usunięciem ławek z holu dworca. Osobiście jestem na dworcu 2 razy dziennie i uważam że było to dobre posuniecię, gdyż w trakcie wejścia na dworzec dostawało się odruchów blee, a jak widziałam leżących, śpiących zasikanych bezdomnych to juz wogóle mi było słabo.

Jakie było moje zdziwienie kiedy kilka dni temu jadąc do pracy znów zauważyłam stojące ławki, znów smród blee.

Najgorsze jest to że o 6 rano służby miejskie nie pracują i bezdomnych jest tam ful, ale jak wracam z pracy i widze "normalnych" siędzacych na tych ławkach ludzi czekających na pociąg to znów mi sie robie niedobrze :| jak pomyslę o ich niewiedzy :|
Profil
PW Email www Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 18:31     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
No to moze znów znikną ;)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 19:05     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Potwierdzam... uwazam ze gdy nie bylo laweczek bylo w miare czysto i nie bylo klopotow z bezdomnymi... czyli znowu pojawi sie problem... albo laweczki i staly dozor... albo brak laweczek brak dozoru i brak klopotu... masakra :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 19:31     

Dworzec w każdym mieście,bez względu czy z ławkami czy też bez ławek zawsze jest "śmietnikiem miasta",miejscem gdzie zbiera się cala menelnia i wszystkie,bezdomne lumpy,dlatego uważam,że nie brak lawek jest sposobem na ich usunięcie,a zdwojona,czy nawet potrojona ochrona takiego obiektu...w końcu jest to miejsce całkowicie publiczne...
Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 19:35     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Piotrulek napisał/a:
Dworzec w każdym mieście

nie bardzo... Opole ma bardzo czysty dworzec... Wroclaw jest zas przeladowany bezdomnymi jak Warszawa wschodnia, Gdansk glowny jest nawet czysty nie widuje sie tam bezdomnych wiec nie kazde miasto :) jakims cudem Gdansk i Opole potrafia zapanowac nad tymi miejscami :) wiec czemu my nie potrafimy ?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008