Poprzedni temat «» Następny temat
do Mariusza - Oszukana na allegro !
Autor Wiadomość
mania 
  Wysłany: Wto Mar 28, 2006 13:46   do Mariusza - Oszukana na allegro !  



Dołączyła: 01 Lut 2005
Skąd: kiedyś Junaków
Witam :)

Zostałam oszukana na allegro, chcialabym spytać Mariusza od czego i gdzie zacząć. Bo musze to zgłosić na Policje ale oczywiście boje się :/

Skopiuje to co już pisałam na allegro :

:Dnia 21 marca br. kupiłam telefon h t t p;//w w w allegro, p l/item93497575_nowa_nokia_6630_kpl_kupiony_15_03_2006.html. Dnia 23 marca br. otrzymałam telefon, który jak sie okazało Nowy nie był :
1. obudowa - poobijana ( wskazuje na upadek telefonu )
2. folia na wyświatlaczu własnoręcznie wycięta i naklejona
3. wytarte napisy na aparacie fotograficznym ( nawet mój telefon po 1,5 roku użytkowania nie ma startych napisów ) - jak sie potem okazało syn Pana Sprzedającego sam sobie podmienił tatusiowi to kółeczko (?)
4. czas połączeń ( Nawiązanych 79 godzin, Odebranych 41 godzin)? Facet wymyślił, że łączy się przez GPRS ( tylko czy przez 6 dni siedział 24 h na komórce?).
5. i najważniejsze, telefon traci zasięg ( Pan wymyślił, że to normalne w nowych telefonach i jego nowy N70 także traci zasięg...w Bydgoszczy, wszaksze to wiocha z jednym domem.

Poszłam do serwisu zaraz po odebraniu telefonu bo wiedziałam, że to kant. Potwierdziły sie moje zarzuty, na co mam papierek. Więc po rozmowie z Panem wysłałam w tym samym dniu telefon z powrotem. Prosiłam na poczcie, że chce żeby ten Facet mógł otworzyć paczke przy listooszu bo mi nie wierzy, że mu odeśle ten sam telefon i czy w ogóle w paczce będzie telefon. Pani dała mi kwitek Potwierdzenia Odbioru za który dopłaciłam 1,9 zł. Jak się okazało, to nie to... Ręce mi opadają bo oczywiście poczta ostatnia się dowiaduje, że jest takie coś. No więc dalej... Wczoraj do Faceta przyszła paczka, której on odebrać nie chce bo mi nie wierzy, że tam coś jest. Mówie mu, że ja też mu uwierzyłam, że wysłał mi telefon a nie co innego. Dzwonił dzisiaj do mnie z poczty, rozmawiałam podobno z kimś u niego na poczcie i powiedzieli mi, że nie mogą otworzyć paczke. Mówie uprzejmie Facetowi, że ma w Gwarancji wbity IMEI telefonu, który może sprawdzić w telefonie a on na to, że może zmienić oprogramowanie i nie będe miała dowodu. Jestem skrajnie wściekła na to. Bo chciałam Nowy telefon jak Facet zapewniał a dostałam złom. Więc go zwróciłam. A on go nie chce odebrać. I telefon wróci do mnie."

Jestem też zapoznana z tym : h t t p;//w w w policja.katowice, p l/prewencja.php?zaw=/artykul/aukcje.htm]h t t p;//w w w policja.katowice, p l/prewencja.php?zaw=/artykul/aukcje.htm Problem w tym, że to była tranzakcja za pobraniem :(



Mariusz prosze pomóż mi bo nie chce mu popuścić.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 14:16     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ta strona allegro juz nie istnieje facet Cie puscil po prostu... radze isc na policje i zglosic to jak najszybciej a nie czekac, masz dowod wplaty, masz dowody przesylki dane goscia wiec czego chciec na policje i niech sie tym zajma...
Profil
PW Email Cytuj
mania 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 14:23     



Dołączyła: 01 Lut 2005
Skąd: kiedyś Junaków
h t t p;//w w w allegro, p l/item93497575_nowa_nokia_6630_kpl_kupiony_15_03_2006.html
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 14:30     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
czyli gwarancje tez masz czy jakies dane sie zgadzaja z karta gwarancyjna np numer seryjny komorki czy cos ? jak tak to sprawa zalatwiona
Profil
PW Email Cytuj
mania 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 15:00     



Dołączyła: 01 Lut 2005
Skąd: kiedyś Junaków
zgadza sie, IMEI, IMEI w komorce to jak kod DNA czlowieka, jedyny i niepowtarzalny, który jest w telefonie i na naklejce w gwarancji
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 15:21     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Po prostu facet póścił cie kantem ja bym nie zaufał komus co ma mało komentarzy i handluje komórkami .....
Profil
PW Email www Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 15:24     

mania, bez urazy moja droga,ale ty taki fachowiec z tyloma (370)komentarzami dalaś się podejść dupkowi z 3 czerwonymi gwiazdkami,wspolczuję...i podaj gnojka na policje.
Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 15:28     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
mania napisał/a:
zgadza sie, IMEI, IMEI w komorce to jak kod DNA czlowieka, jedyny i niepowtarzalny, który jest w telefonie i na naklejce w gwarancji

Nie wierz w ten numer, bo i ja bez większych problemów jestem w stanie zmienić imei mojego telefonu. On nie jest wyznacznikiem niczego, chociaż twierdzi się, że to karalne, ale udowodnić też się nie da.

Ten incydent zgłoś policji i oczywiście obsludze allegro. To też jest wymagane.
Profil
PW Email www Cytuj
mania 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 17:02     



Dołączyła: 01 Lut 2005
Skąd: kiedyś Junaków
Piotrulek napisał/a:
mania, bez urazy moja droga,ale ty taki fachowiec z tyloma (370)komentarzami dalaś się podejść dupkowi z 3 czerwonymi gwiazdkami,wspolczuję...i podaj gnojka na policje.


to niestety mój narwany mąż

Major napisał/a:
mania napisał/a:
zgadza sie, IMEI, IMEI w komorce to jak kod DNA czlowieka, jedyny i niepowtarzalny, który jest w telefonie i na naklejce w gwarancji

Nie wierz w ten numer, bo i ja bez większych problemów jestem w stanie zmienić imei mojego telefonu. On nie jest wyznacznikiem niczego, chociaż twierdzi się, że to karalne, ale udowodnić też się nie da.

Ten incydent zgłoś policji i oczywiście obsludze allegro. To też jest wymagane.


wybacz Major ale nie sądze, w nokii 6630 i nie tylko trzeba nieźle poszperać w układach scalonych i głębiej w oprogramowaniu i tylko człowiek głęboko posunięty w telefonii komórkowej jest w stanie to zrobić , to raz a dwa trzebaby zerwać naklejke z pudełka czego nie da sie zrobić niezuważalnie.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 17:25     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
zapomnialem napisac, ze zmiana jest karalna :P

Wystarczy troche poszerpać w necie i mozna naprawde wiele poradnikow odnosnie takich rzeczy znalesc, ale to nie istotne w tej sprawie.
Jest to kwota powyżej 300zł zatem nie powinno być większych problemów z rozpoczęciem sprawy. Przynajmniej nie uslyszysz tekstu typu "to jest niska szkodliwość społeczna i nie warto o to walczyć".
Profil
PW Email www Cytuj
mania 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:01     



Dołączyła: 01 Lut 2005
Skąd: kiedyś Junaków
Major napisał/a:
"to jest niska szkodliwość społeczna i nie warto o to walczyć".


dzięki wlasnie to chcialam uslyszec, bo ktos mi cos mowil o niskiej szkodliwosci i , ze nie warto...
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:27     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Zgłosić to trzeba i to bez wahania !
Jedyny plus w tej całej akcji to to, że byłaś kupującą, a nie sprzedającą. Masz tą pewność, że adres tego faceta jest prawdziwy.
Polecam iść na komendę przy ul. Powstańców Warszawy, u policjanta przy wejściu poprosić o skierowanie do sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. Weź ze sobą kwitki wpłaty pieniążków.
Teraz nie wiem czy masz ten aparat u siebie, czy go odesłałaś i gdzieś po poczcie lata ? Jak masz to też go weź. Przecież to główna rzecz w tej sprawie. Bez tego możebyć ciężko i mogą Cię odesłać z powrotem do domu w przypadku, gdy go nie posiadasz. Dowodem przestępstwa nie mogą być same kwitki;)
Jeśli cała sprawa się zacznie to może troche potrwać. Policjanci skarżą się na to, że Allegro, a właściwie QXL ma burdel w papierach i na odpowiedź czeka się miesiącami ...

Zmykaj czym prędzej na komendę, na przesłuchanie, potem panowie powiedzą co dalej ...
Profil
PW Email Cytuj
mania 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:31     



Dołączyła: 01 Lut 2005
Skąd: kiedyś Junaków
Dziekuje Mariusz za odpowiedz i pozostale inne tez. Telefon jest juz w drodze powrotnej do mnie bo facet powiedzial mi, ze go nie odbierze. Mam nadzieje, ze juz samo zgloszenie sprawy na Policji go wystraszy.

Co do kwitów wpłaty pieniędzy to nie mam takowych, bo przesyłka była za pobraniem, mam za to papier z paczki, którą od niego otrzymałam,(na niej jest kwit) która była za pobraniem czyli, że za nią zapłaciłam i kwitek nadania paczki do niego, której on nie odbrał.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 19:17     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Zobaczymy co powiedzą panowie policjanci ;)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 19:49     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
powiem ci co powiedza panowie policjanci. panowie policjanci powiedza ci, ze jesli przesylka byla ubezpieczona to najlepiej sprawe rozwiazywac na poczcie. poniewaz to ona byla posrednikiem w tej sprawie. oni nic nie moga zrobic gdyz sprzedajacy stwierdza, ze towar wyslal zgodnie z prawda (zawarta na allegro), nic mu nikt nie jest w stanie udowodnic, ze twoar byl trefny. poczta tez to oleje. pozostaje tylko zwykla uczciwosc sprzedajacego. na ktora przy takiej kwocie liczyc nie mozna.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 20:03     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ach ten optymizm ...

;)
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 00:06     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Ja bym nie liczył zbytnio że Policja coś zrobi. Za 3 miesiące dostaniesz do domu list z Komendy Miejskiej Policji w którym napiszą że umarzają sprawę. Lepiej jak masz adres typa a mieszka stosunkowo niedaleko wziąść 4 kumpli i pojechac do niego rozmówić się :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 00:27     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
mania, jak masz adres kolesia, to naślij na niego paru dużych kolegów :krzeslem:
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 00:37     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
wydaj drugie 700 zł ale bedziesz pewna ze koles juz nigdy zdrowymi nogami nie bedzie chodzil po ziemi :P
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 00:40     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
wow jaka agresja :zdziwko:

ale chyba sie kolesiowi nalezy


mania, daj znac jak sie sprawa potoczyła
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008