Poprzedni temat «» Następny temat
Honor,Ojczyzna i Patriotyzm.
Autor Wiadomość
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 18:30   Honor,Ojczyzna i Patriotyzm.  

Słowa,ktore znaczą w szczególności dla mężczyzn bardzo wiele(przynajmniej powinny znaczyć).

Co sądzicie o tych słowach...jak je odbieracie...jak się do nich odnosicie...czym one są dla was...kobietki oczywiście też niech się wypowiedzą...zapraszam...
Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 08:16     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Co prawda jestem kobietka :D ale wypowiedziec sie musze :D [nie bylabym soba] :D
Honor - to "rzecz", ktorej nik mi nie odbierze... znaczy dla mnie bardzo wiele, swiadomosc mojej wartosci pozwala mi okreslic na "ile" mam w sobie honoru. Krotko... jestem honorowa i to czasami sprawia mi bardzo wiele klopotow... czlowiek bez honoru nie jest clowiekiem.
Ojczyzna - tutaj bez dwoch zdan... co prawda zyje w czasach pokoju i nie nekaja nas najazdy zza granic Polski... ale jednak Ojczyzna jest jak Matka... a przeciez Matke zawsze sie kocha :) a bronic bede na pewno :)
Patriotyzm - ojc i tutaj gorzej :D kazdy ma inne pojecie patriotyzmu... ja nie szkodze panstwu, nie robie nic by lamac prawo [czasem przekrocze znacznie predkosc ale to czasami ^.^] i oczywiscie w razie draki jestem w pierwszym rzedzie by bronic granic panstwa. Nie interesuje mnie, ze ja kobieta jestem i takie tam...
Mam szacunek do ludzi, ktorzy bronili ziem polskich w czasie okupacji i nie tylko, respekt dla ludzi co w stanie wojennym utracili wszystko... Nie rozumiem terazniejszej mlodziezy po prostu... dla wiekszosci to puste slowa... a co najbardziej mnie boli... ze wiekszosc nawet nie zna Polskiego Hymnu Narodowego... to wstyd i brak szacunku... drugi hymn... Rota...
"Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy! Polski my naród, polski lud, Królewski szczep piastowy, Nie damy by nas zniemczył wróg.. - Tak nam dopomóż Bóg!"
Profil
PW Email Cytuj
delfin
[Usunięty]
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 09:32     

Piotrulek co Cie podkusilo dawac taki topic? Przeciez tych slow polowa ludzi nie rozumie :-)

Aither slowa hymnu najlepiej znaja kibice i czy to o czyms swiadczy? A rota to archaiczny tekst. Juz nie wspomne, ze napisala ja M.Konopnicka, ale kilka cytatow:
Nie damy by nas zniemczył wróg...
Krzyżacka zawierucha.
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz,
Ni dzieci nam germanił.

Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg...

Wracajac do tematu to jak napisala Aither honor oznacza dzisiaj same problemy. Rowniez uwazam, ze czlowiek bez honoru nie jest nic warty.
Slowa ojczyzna i patriotyzm zmienily swoje znaczenie - takie jest moje zdanie.
Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:12     

delfin napisał/a:
Przeciez tych slow polowa ludzi nie rozumie



Właśnie dlatego,że malo kto to rozumie to chcialem posluchać (poczytać)was wlaśnie co o tym sądzicie... :)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:14     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
delfin w sredniej szkole przeprowadzalam mala sonde... pytalam naszych uczniow wlasnie o hymn... wiekszosc znalo tylko pierwsza zwrotke... nie mowie juz o pytaniu "z ilu on sie sklada"
To przykre... i wybucham smiechem gdy ktos wzniosle mowi o patriotyzmie jesli nawet nie zna hymnu.
Dla tych co malo wiedza...

Jeszcze Polska nie zginęła (początkowo: nie umarła), polska pieśń patriotyczna, napisana 1797 w Reggio nell'Emilia przez J. Wybickiego jako Pieśń Legionów polskich we Włoszech, poświęcona organizatorowi i dowódcy Legionów J.H. Dąbrowskiemu; autorstwo melodii, utrzymanej w rytmie mazurka, nie jest ustalone; od 1831 hymn narodowy, od 1927 polski hymn państwowy, 1944 uznany przez PKWN, 1948 zatwierdzony przez władze PRL, 1990 przez Sejm RP. W 1978 powstało Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 13:29     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
"Bóg, honor i ojczyzna."
"Wolność, równość i braterstwo."
Według tego staram się żyć i robić by było według tych założeń. Wszystkie te rzeczy są bardzo ważne. Nie ma jakiejś naczelnej, są równe sobie.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 14:00     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
to ja w takim razie jestem daremnym polakiem skoro nie znam wszystkich zwrotek hymnu. ale jakos dobrze mi sie z tym zyje. mam swoje zasady wedlug ktorych staram sie zyc. glosowac chodze wiec moze jednak z tym patriotyzmem nie jest az tak najgorzej. gdybym musial to bede bronil moich ziem ale zaciagac sie do wojska tylko dlatego zeby rok sie poobijac to skoda mi troszke czasu ( i tu znowu nie jestem patriota). no ale coz ;) zyje dalej i mysle ze duzo osob zyje w podobnych zasadach jak ja
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 14:08     

frohike napisał/a:
no ale coz zyje dalej i mysle ze duzo osob zyje w podobnych zasadach jak ja




Poczekamy,poczytamy,zobaczymy :hyhy: :hyhy:
Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 16:37     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
a ja sie tam wogole nie znam ....
niechce sie wypowiadac na temat Ojczyzny i Patriotyzmu.
a co do Honoru to chyba kazdy go ma w sobie
Profil
PW Email Cytuj
PAKuS 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 17:26     



Zaproszone osoby: 3
Imię: RAFA?
Dołączył: 24 Lis 2004
Skąd: GLIWICE/S?UPSK
Cytat:
a co do Honoru to chyba kazdy go ma w sobie

FRYCKU to napewna ma ją każdy w sobie
Profil
PW Email www Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 17:40     

Frycek napisał/a:
a ja sie tam wogole nie znam




Nie wysilileś się za bardzo,ale rozumie twoją postawę... :)
Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 21:26     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Piotrulek wiesz.....co mam powiedziec o Ojczyznie- Polsce w ktorej dzieje sie jak dzieje a u wladzy sa same sknery,zlodzieje patrzacy tylko na swoje portwele. Czy u wladzy bedzie ten czy tamten , na moje zycie nie bedzie mialo to wplywu...
Jesli chodzi o Patriotyzm...czy jestem prawdziwym patriota.....jesli przeczytales punkt pierwszy to sam rozumiesz.
Polska tu sie urodzilem.... i nigdy nie bede zaprzeczal.Ale jesli mialbym okazje wyjechac za lepszym jutrem to 10 minut i jade.

Honor- mam swoj Honor jak kazdy.
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 22:41     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
tak nawiązując do wypowiedzi o sknerach w rządzie itd, to znalazłem dzisiaj taki cytat: "Dla osiągnięcia celu politycznego mozna poświęcić w ofierze połowę ludzkości" Mao Zedong

cóż.. może Polacy nie są połową ludzkości, ale ktoś ich z pewnością olał i złożył na ofiarnym ołtarzu dla swojego portfela..

dlatego wychodzi na to że zgodzę się z Fryckiem.. ;) urodziłem się w Polsce i będąc za granicą nie mam zamiaru sie tego wypierać jak to robi spora część Polaków która gdzieś tam się posiała..
jak ktoś źle mówi o polakach, to również mnie to boli, a więc Polakiem się chyba czuję.. bo nie stoję z boku...

póki co staram się rozwinąć skrzydła tutaj, na miejscu.. bo to nie prawda że się nie da... jest to możliwe ale trzeba pokombinowac trochę.. i wcale nie myślę o żadnych wałkach... jakaś tam wizja przyszłości w tym kraju jest.. ale to, ze urodziłem się w Polsce, wcale nie znaczy że za wszelką cenę będą tutaj siedział, z (mam nadzieję) papierkiem z polibudy, z wydziału elektrycznego.. tyle że pod mostem...
jeśli będzie źle, to pakujemy z Jenny walizki i wystarczy chwila i nas tu nie ma...
oczywiście była by to wielka szkoda, bo mimo wszystko lubię ten kraj.. nawet jak się idzie przez miasto i wciąż słychać "k...w@", to jest to nasza polska "k...w@", a nie jakaś tam "bitch" czy coś.. ;)
Polska to bardzo piękny kraj, pomimo wielu niedociągnięć..

no i tak przy okazji, to nie znam całego hymnu.. znam pierwszą zwrotkę, refren.. i chyba tyle.. w sumie rotę chyba znam nawet lepiej niż mazurka.. ale to zapewne wynika z mojej powyższej wypowiedzi, bo chyba nie kreśli ona obrazu zapalonego patrioty :P
Profil
PW www Cytuj
Dana 
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 23:17     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Całego hymnu nie znam - melodja jest dla mnie rozpoznawalna
Polska - to dla mnie rodzina i znajomi ktortch tu mam
Honor - jak każdy mam go napewno -sprawia on mi wiele kłopotu jeśli dodam do niego swoją wrodzoną upartość

Więc ...
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 00:15     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
kiedyś na analizie matematycznej koleś podczas sprawdzania jak biedny student robi zadanie na tablicy, rzucił: "o jezu, człowiek honoru już by sie powiesił" :rotfl: to tak na marginesie.. :D
Profil
PW www Cytuj
of 
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 06:58     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
z tego co widze to slowa Honor, Ojczyzna i Patriotyzm byly i pozostana sloganami nadmiernie uzywanymi przez propagande w czasie wojny a takze w czasie pokoju przed wyborami :kwasny:

niestety jest to przerost formy nad trescia...
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 19:26     

osfald napisał/a:
niestety jest to przerost formy nad trescia...



Czy uważasz,że w dzisiejszych czasach nie można być patriotą,że honor to wyświetlany detal,a ojczyzna zamienila nam się w Unię Europejską??????Mam wrażenie,że należy te słowa dokladnie zrozumieć,mnie do dzisiaj elektryzuje Hymn Państwowy,sygnal Służby Wartowniczej(przypuszczam,że nikt z forumowiczów nie wie jak to brzmi i kiedy się to gra),odprawa warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wiele ,wiele innych epizodow,ktore mają wpływ na honor,ojczyznę i patriotyzm... :) Moim synom staram się to rownież wpajać,ale slyszę ,że to staromodne,nikomu nie potrzebne i wogole dla cieniasow... :) :( :)
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 19:31     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
frazesy, niestety...
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Maj 03, 2005 10:09     

Cytat:
frazesy, niestety...



I to mowi pedagog...warte zastanowienia nad treściami przekazywanymi mlodzieży...ale to nie ten temat,to tylko mala dygresja... :hyhy: :hyhy:
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Maj 03, 2005 10:15     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Piotrulek:) ja ucze miedzy innymi doroslych, ktorzy maja juz uksztaltowany poglad na zycie i na sprawy takie jak w temacie....
ucze biznesu w jednej z duzych gliwickich firm...a te studenciaki to sa przy okazji...:) poza tym nie lubie slowa pedagog, wole lektor:)


ale jak zauwazyl juz światły czlowiek osfald
osfald napisał/a:
niestety jest to przerost formy nad trescia...

...zgadzam sie niestety z nim:)
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008