Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Matura 2005, a jak to było kiedyś
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 02:16   Nowa Matura 2005, a jak to było kiedyś  



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Tegorocznym maturzystom, a zwłaszcza naszemu Dev-owi, życzę tradycyjnie "połamania pióra" na egzaminie dojrzałości :)
Licze, że za kilka dni opowiesz nam o swoich wrażenia oraz pochwalisz się pozytywnymi ocenami !

Jestem bardzo ciekawa jak to teraz wygląda ??

Dla starszych forumowiczów mam propozycje. Może powspominamy jak to było za naszych czasów ??? :D
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 07:42     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
oj........jjjjjjj stare czasy
Było eksperymentalnie wprowadzono nowe przedmioty do zdawania np. propedełtyka i zaraz w następnym roku zrezygnowano z tego
reszta normalnie
J.polski - pisemny i ustny
matematyka - _"- -"-
wybrany język ,przedmiot

Mały stresik przed - Duża radość po :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 07:55     

Ja zdawalem maturę w 1982 roku,czyli niecałe pół roku po wprowadzeniu stanu wojennego,napięcie było spore,trema też,ale dzięki naszej"matce"Pani Profesor Teresie Nowak wszystko był ekstra i troszkę ściągnąć było można(wspominam teraz matury pisemne) :padam: .Z polaka pisałem na wolny temat:Twoja ulubiona książka,czytelnicze fascynacje...i coś tam jeszcze już nie pamiętam.A w związku z tym ,że bylem obryty z romantyzmu to oczywiście moją "ulubioną"książką był "Pan Tadeusz",ocena z pisemnej matury - 3+.Potem matematyka i ponownie Pani Profesor pracowala z nami równo,ocena 4. :hyhy:
Następnie kilka dni przerwy i matura ustna,ja odpowiadalem z j.polskiego i j.rosyjskiego,oceny odpowiednio 3+ i 4. :D :D
J.rosyjskiego uczyla mnie Pani Profesor Zgoda-Zgodzińska,jak się nie mylę na imię miala Ewa,kolejny wspanialy pedagog,ktory stanął na mojej edukacyjnej ścieżce,do dzisiaj powtarzam anegdotę z tamtego okresu,że podczas moich odpowiedzi na maturze ustnej z j.rosyjskiego tylko ja i Pani Profesor wiedzieliśmy o czym ja mowię,poza tym nikt z komisji i dla tego zdalem. :D :D
Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 08:08     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Uo... to ja zaś pamiętam tylko tydzień przed maturami :D
0 jedzenia tylko sama kawa i jazda !!! :hyhy: ostry żywioł.

polski - obowiązkowy ustny i pisemny :D pamiętam nawet tematy :) pisemny to był "książka uczy, bawi i irytuje - na podstawie wybranych utworów literackich" moja praca zajmowała jakieś 25-30 stron papieru kancelaryjnego skłądanego na pół. oj nie postarałam się wtedy :zdegustowany: i w dodatku siedziałam przy komisji w ławce 13 :rotfl:
ustny to miałam bogurodzicę i wiersz Tadzia Różewicza "Ocalony" :zalamany: przepiękny wiersz...

matematyka - obowiązkowo była pisemna ale zadań za grosz nie pamiętam :D było coś z wielomianów na 100% [jak co roku] i geometria przestrzenna :) siedziałam w przodu przy dyrektorze w ławce 15 albo 16 tego już pewna nie jestem... ale ból był taki, iż dostaliśmy zadania z mat-fizu i połowa mojego rocznika poległa na macie pisemnej. Ktoś się po prostu w kuratorium "majchnął"... powtórzyć matur nie chcieli niestety.

No i jeden był do wyboru ustny... a że ja to ścisła bestia jestem wzięłam sobie matematykę ustną... i co gorsza poległam na "zbiorach" ale uratowały mnie wielomiany... bleh zbiorów nie lubię.

Ogólnie to chciałabym spróbować zdać tę nową maturę :) z tego co widziałam zadania to nie są aż tak strasznie trudne :D
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 09:27     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
ehh musieliscie przypominac znow o maturach :hyhy:
Thx Kisia:*

ymm.. ja zaczynam za 2 dni.....w srode :( najpierw ustna z polaka, pozniej 28 IV angol ustny no i w maju pisemne...

:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 09:32     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Maturę wspominam tak średnio na jeża. Mimo że uczyłam się nieźle :hyhy: i do nauki się zbytnio nie przyłożyłam bo nie musiałam, nerwowa atmosfera którą wprowadzili nauczyciele bardzo mi się udzieliła. Polski pisemnie machnęłam w 3 godziny i poszłam do domu. Nie pisałam na 25-30 stron :zdziwko: , napisałam co miałam do napisania i tyle ;) Dostałam db niestety, bo mimo że w pierwszej wersji miałam mieć bdb, jakieś nauczycielce podobno nie podobała się moja zapalczywość :). Ustnie super szybko i na bdb, mimo że miałam analizę wiersza (nie rozumiem wierszy ni w ząb). Cosik powiedziałam nie na temat ale chyba mnie nikt już nie słuchał ;)
Matematykę wspominam koszmarnie. Wylosowałam miejsce w klasie a nie na dużej hali gdzie pilnowała najgorsza matematyczka w szkole. Faceci się nawet jej bali... Z całej naszej salki zdałam ja i dziewczyna za mną na mierny :zawstydzony: Nawet nie wiem czemu. Przepisałam zadania i coś tam nabazgrałam, jakieś wzory i rysuneczki. Babka nie pozwoliła korzystać z kalkulatorów i tablic matematycznych, nie wolno za bardzo było się nachylać nad kartką, głębszy oddech był upominany. Terror, czysty terror. Po niecałych dwóch godzinach wyszłam załamana. Ustne super, bo matma jednak nieźle mi szła, na db.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 09:37     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dev [powtarzam się :D ] Trzymamy kciuki :] i co masz już przygotowane czerwone stringi ? :D

A właśnie... jakie rzeczy mieliście ze sobą jak pisaliście matury ? :)
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 09:57     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
a ja mature wspominam bardzo dobrze :)
polski pisemny 5 (zwolniony z ustengo)
matematyka pisemny 5
fizyka ustny 5

pamietam ze glupio zrobilem, zamiast jako dodatkowy
przedmiot ustny wybrac matme (bylbym zwolniony) to sobie
wzialem fizyke... ale na szczescie i tak dobrze poszlo :)

no i praca dyplomowa na 6 :D

takiej sredniej jak na swiadectwie maturalnym nie mialem
nigdy na zwyklych, rocznych cenzurkach
Profil
PW Cytuj
Dev 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 10:17     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
kciuki dopiero w SRODE!!! :)) jeszcze jutro przypomne!! :rotfl:

Stringi ? uyyyyyyyyyyyy eeeeeeeeeeeeee :rotfl:
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 10:19     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Ja uczylem sie w technikum wiec zamiast 3 przedmiotu robilem prace dyplomowa. Zrobilem makiete do madania wlasciwosci wzmacniaczy operacyjnych, a poniewaz jestes powszechnie lubiana osoba nie mialem problemu obronic tej pracy i 5 wpadla od razu. Gdyby moja praca byla drozsza to i 6 by sie znalazla na swiadectwie.

Maturke pisalem z polskiego i matematyki.

Jezyk polski, nigdy nie nalezal do moich mocnych stron, pisalem w 2 lawce w malej sali, jadnekze kilka sprawdzonych metod sciagania plus cudowny umysl spowodowal ze bylo dobrze podczas oddania wynikow.

Matematyka, heh jakos nie mialem problemow z nia nigry, tutaj uklon dla mojej nauczycielki Pani Mąka, rewelacyjnie nas przygotowala. Wylosowalem miejce na auli w pierwszej łace, wrrr ale bylem naumiany i z pomoca malutkich odpowiedzi ktore o dzio do mnie dotarly wszystko zrobilem poprawnie no i cz tez bylo dobrze. Pytania standardowo byly, jakias bryła, uklady rownan, i rachunek prawdopodobienstwa.

Tak wiec maturka byla w miare luzna ale wiem ze stresow troszke przy niej jest

Trzymaj sie Dev
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 10:24     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
hmm, ja swoich tematow nie pamietam:) ale ocenki owszem
polski pisemny 5 (zwolnienie z ustnego)
angielski pisemny 4
angielski ustny 5
rosyjski ustny 5
polski ustny (automatycznieee hihih) 5

ehhhhh :) bylo nerwowo:)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 11:34     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dev no ale takie Twoje wiesz.... a nie babskie :P
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 12:02     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
a co w babskie nie wejde? ;) ;) hyhyhyhyhy
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 12:30     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ROTFL nie no przypomina mi się pinokio ze shreka... :D ROTFL Dev Tobie też tak rośnie jak kłamiesz ? :) :hyhy: :) :rotfl: :hyhy: :)
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 12:34     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
cos mogloby ci wystawac po bokach
Profil
PW Email Cytuj
kazidelko
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 12:41     



Dołączył: 24 Lip 2004
Skąd: Zatorze
:zawstydzony: ....boszsz...chlopakowi ma rosna srednia ocen a nie ... :zawstydzony:
Mature zdawalem na bardzo starych zasadach.Nie mialem zbyt pieknych ocen-dlatego sie nie pochwale. :P (bo nie ma czym).Jedynie dodam,ze to bylo mocne przezycie dla mnie. :)
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 12:51     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
w jego wieku wszystko powinno rosnac prawidlowo
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 13:12     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ej ale z was zboki... :zdegustowany:
powrót do tematu frohike a nie o niewiadomo czym klepanie :P
Profil
PW Email Cytuj
cinque 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 16:30     



Dołączyła: 12 Lip 2004
Skąd: srodmiescie
Piotrulek napisał/a:
.rosyjskiego uczyla mnie Pani Profesor Zgoda-Zgodzińska,jak się nie mylę na imię miala Ewa,kolejny wspanialy pedagog,ktory stanął na mojej edukacyjnej ścieżce,do dzisiaj powtarzam anegdotę z tamtego okresu,że podczas moich odpowiedzi na maturze ustnej z j.rosyjskiego tylko ja i Pani Profesor wiedzieliśmy o czym ja mowię,poza tym nikt z komisji i dla tego zdalem.


Toż to moje przeżycia maturalne toczka w toczkę :) :) :)

My tu wlasnie z moją klasą organizujemy spotkanie rocznicowe...już...niestety...
Faaaaaajnie było :D
Profil
PW Email Cytuj
cinque 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 16:36     



Dołączyła: 12 Lip 2004
Skąd: srodmiescie
A propos - wlasnie - kto zdawal mature w roku...yyyy....yyyy..o matko...1995 .... w V LO w klasie F??? Kontakty sie pourywały przez lata, a chcemy sie spotkac. Moze tu ktos zaglada?
Kurczę, czy to na pewno była klasa "F"???
No tak, i pamięć też już nie ta co dawniej... Wychowawczynią była Pani Paszula, potem Pani Lazarowicz.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008