Poprzedni temat «» Następny temat
klonowanie
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 12:10   klonowanie  
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Ostatnio często się mówi o klonowaniu ludzkich komórek. Otoczenie lekarzy widzi w tym spore szanse a nie rzadko jedyny sposób na uratowanie nieuleczalnie chorych. Może coś wtym jest. Klonowanie zdrowych komórek to światełko w tunelu dla wielu ludzi. Środowisko lekarzy jest "za". Jednak jak zwykle w grę wchodzą przekonania i wyznania religujne... kościół "przeciw" Co WY o tym sądzicie? Czy powinno się klonować ludzie organy czy też jest to swoiste poprawianie "Pana Boga" ?
Profil
PW Email Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 12:55     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
niby trudny temat, ale akurat nie dla mnie. co prawda biologiem nie jestem i sie nie znam dokladnie na procesie klonowania to slyszalem, ze wyglada to w ten sposob, ze pobiera sie tam jakies komorki macierzyste i z tego choduje sie "co potrzeba" (serce, watrobe, nerke czy cos) i nie wiem gdzie jest tu naruszanie "praw Boskich"?
Przieciez od lat ludzie sobie przechowuja swoj szpik kostny i jedyne, co moze byc tu nie moralne to horendalnie wysoki koszt utrzymania swojego szpiku w takich "bankach", wiec mysle - jesli kogos jest stac na to by utrzymywac swoje organy "na wszelki" wypadek i medycyna moze to zaoferowac to nie widze przeszkod :)
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:21     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ja o klonowaniu słyszałem, że podczas tego procesu mie klonuje się samego organu, a cały organizm, co Kościołowi się nie podoba --> 6 przykazanie --> Nie zabijaj.
Przecież nie wyhodują człowieka tylko dla jednego organu...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:21     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
chodzi tutaj tylko o kasę czy o tak zwane "wiecznie młody" A może to strach przed śmiercią ? tego nie da się uniknąć a jak będziemy tak się "wymieniać" wiecznie... czy to zachowa nas przy życiu? oszukujemy nature... ale mam obawy, że ona oszukać się nie da... teraz nam pozwala na "modyfikowanie" organizmu... ale czy to się w przyszłości nie zemści ?
Profil
PW Email Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:27     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
Mariusz wlasnie przez to, ze ja rowniez wiecej slyszalem, niz wiem o klonowaniu to trudno jest mi zajac konkretne stanowisko, ale w swietle posiadanej przeze mnie wiedzy klonowanie nie lamie przykazan, a wedlug twojej - juz tak :/
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:32     

A ja nie chcialbym aby na świecie było dwóch Hitlerów,Pinochetów czy Mao Tse Tungów.Jestem przeciw klonowaniu i to bez względu czy bezmyślnych owiec czy też myślących ludzi.NIE dla klonowania.
Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:37     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
ja to widze tak, oczywiscie nie dla klonowania człowieka w całosci,
dla organów tak, jednakze wierze w to ze kiedys medysyna bedzie potrafila wyleczyc kazda chorobe przy pomocy lekarstw a nie dzieki wymianie organu
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:39     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Piotrulek ale no powiedzmy, że nie chodzi o klonowanie całych ludzi [że tak do głupio powiem] tylko ich części... jakieś organy czy coś... bo jeśli chodzi o klonowanie ludzi to chyba byłabym też przeciwna... chociaż jestem za tym aby przez klonowanie dało się przywracać gatunki zwierząt, które wyginęły np. wilka workowatego... albo emu ptaki, które wyginęły przez ludzi.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 13:43     

Aither napisał/a:
tylko ich części... jakieś organy czy coś...



Już wiem o co ci chodzi...wynajdywanie osob z ciekawymi częściami ciala i potem ....hahahahahahahahahahahahahahah te części będzie można kupić np.w sex shop...hahahahahahahahahahaha,przepraszam,ale dawno się tak zdrowo nie pośmialem hahahahahahahahahahah
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 14:03     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Piotrulek em nie no nie o to mi chodziło :P
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 14:39     

Aither napisał/a:
Piotrulek em nie no nie o to mi chodziło :P


A o czym myślisz ,mówiąc ,że nie o to chodzilo???
Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 07:46     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Piotrulek no jeśli ktoś mi mówi o różnych częściach ciała... zważając na to, że jestem "zdrowa" to pomyślałam chyba o tym co Ty :P i chyba na pewno pomyślałam o tym co Ty :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 08:50     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
jestem w pracy więc narazie napiszę tylko tyle
Nie chciałabym klonować własnych organów by jak się zniszczą czy zestarzeją m óc je wymienic . Jak przyjdzie na mnie czas umrzeć, to umrę.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 12:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia mhm podobne myślenie do mnie, ale jestem "Za" w momencie gdy jakiś gatunek zwierzęcia wyginął z przczyn zwancy pospolicie "ludzie". Oczywiście jeśli posiadają odpowiednie materiały genetyczne :) Bo jakoś nie wyobrażam sobie aby były na ulicach sceny rodem z Jurasic Park.
Profil
PW Email Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 13:50     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
kisia dziwne myslenie, bo wydaje mi sie, ze czlowiek to nie samochod i "wymiana" ze starosci nie wchodzi w gre i w ogole takie myslenie: "jak przyjdzie czas umierac to umre", czyli co - jak ktos zachoruje na raka to od razu nalezy go kierowac do hospicjum, bo nadszedl jego czas? czy walczyc i podawac chemie, bo ja jednak wolalbym by mnie leczono, a nie dali kwit do zakladu pogrzebowego. No pomysl ilu ludzi jest zmuszonych do dializ, inni potrzebuja serca i co? bardziej morlane jest czekanie na cudza smierc, bo organy jego sie przydadza, czy wychodowanie organow i w razie niewydolnosci nerek lub innego narzadu wymienic. Nikt tu nie mowi o manii wiecznego zycia, bo wydaje mi sie, ze wymiana narzadow by tu niewiele pomogla
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 14:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
sorley nie no tutaj kisi chodziło nie o wymianę chorych narządów tylko o to, że człowiek się starzeje i "modernizuje" siebie aby żyć dłużej...
jeśli chodzi o pomaganie chorym ludziom... to tutaj byłabym bardziej rozsądna... nie mówie, że nie chcę pomagać... ale mamm pewne obawy... środowisko naukowców to dziwne ludzie... niby pomagają... ale potem zawsze się okazuje inaczej. Nie sądzę aby "experymentowanie" z ludźmi było dobrym posunięciem... jednakże każdy ma swoje zdanie :)
Profil
PW Email Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 14:42     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
coz konczylem profil mat-fiz-inf z elem. ekonomii wiec moze to mnie tak ukierunkowalo w zyciu i mam troszke "naukowe" podejscie do tego wszystkiego :]
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 07:59     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie trzeba kończyć takiego kierunku aby mieć "naukowe" podejście do sprawy :) ja bym to nazwała hmm.... "o wiele za dużo filmów s-f" :D
Profil
PW Email Cytuj
kazidelko
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 11:00     



Dołączył: 24 Lip 2004
Skąd: Zatorze
Nasz Wielki Rodak niedawno pokazal, jak nalezy umierac z godnoscia-mimo cierpienia.Jesli ratowanie zycia ludzkiego nie odbywa sie kosztem innego zycia,to jestem "za".
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 11:26     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
w sumie.... obawiam się, że to może zajść za daleko... a wtedy już możemy nad tym nie zapanować...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008