Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Czw Maj 14, 2009 13:31
Dobra szkoła języków obcych w Gliwicach?
Autor Wiadomość
sandraan 
  Wysłany: Pon Lut 18, 2008 13:22   Dobra szkoła języków obcych w Gliwicach?  


Dołączyła: 13 Lut 2008
Witam,

zamierzam zapisać się do szkoły językowej na angielski, zależy mi w jak najszybszym czasie opanować dobrze język. Kurs zakończony certyfikatem. Możecie polecić jakąś dobrą szkołę w naszym mieście, macie jakieś złe/dobre doświadczenia?
Podzielcie się swoimi opiniami :)
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 14:29     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Empik imo najlepszy.
Profi Lingua zdecydowanie odradzam. Niby tanio, ale tam wykładowcom nie zależy na tym, by przekazać wiedzę. Liczy się liczba frajerów, którzy dadzą się na to naciągnąć.
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 17:37     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
dobre wrazenia i wiedze wynioslem od metodystow z klodnickiej:)
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 20:28     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
ja byłem zadowolony z deutsha.

odrazam, jak kolezanka: profi linqua, i dodatkowo od siebie acive school.
Ostatnio zmieniony przez Wieczorny Pon Lut 18, 2008 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 20:31     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
i tak btw: wszystko zależy od wykładowcy, nie ma znaczenia w jakiej uczy szkole.
jeśli osoba ta dobrze potrafi przekazać wiedzę i zainteresować tematem, to nie jest istotnie do jakiej szkoły chodzisz ;)


... co nie zmienia faktu że na dwóch szkołach powyżej się najzwyczajniej w świecie naciąłem.
Profil
PW Cytuj
Bot 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 21:47     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Ja po kursie co prawda innego języka też raczej Profi-lingua odradzam
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 00:17     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
ja polecam Britam albo nawet lepszy ELC na Politechnice (h t t p;//w w w elc-gliwice, p l/). Do Britamy chodziłam łącznie 7 lat (z 14 podczas ktorych uczę się angielskiego) i wyniki chyba sa, bo 5 lat temu zdałam FCE a 2,5 roku temu CAE. Wprawdzie do egzaminów przygotował mnie właśnie ELC, ale myślę, że "podstawy" zaszczepił Britam, który chociaż wymagajacy bardzo, daje rezultaty.
W ELCu natomiast jest fajniejsza atmosfera - tv po angielsku, biblioteczka, videoteka, wszędzie magazyny angielskie dostępne dla słuchaczy, ciekawie prowadzone zajęcia, traktowanie ludzi jak normalnych ludzi, a nie dzieci, które trzeba karać niezaliczonym egzaminem powtórką z niego (jak w Britamie).
Britam to trochę rygor, ELC nie :) Polecałabym chyba bardziej ELC, bo mam o wiele milsze wspomnienia :)

w obu miejscach pod koniec każdego roku szkolnego/akademickiego dostajesz dyplom poświadczajacy ukończenie kursu, w Britamie nawet z ocenami z egzaminów ;)
Profil
PW Email Cytuj
sandraan 
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 12:35     


Dołączyła: 13 Lut 2008
dziekuje za wszystkie odpowiedzi, też słyszałam same nieprzychylne opinie na temat profi linguy - chociaż prawdą jest, że wszystko tak naprawdę zależy od wykładowcy...
Zobaczymy, profi lingue skreślam :)
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 20:32     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
napisz po jakimś czasie jaką szkołę wybrałaś, jak ci idzie, i jakie wrażenia :)
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 16:57     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Britam.
Profil
PW Email Cytuj
Maja 
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 15:06     


Imię: Maja
Dołączyła: 22 Lut 2008
Ja polecam szkołe GOLD SCHOOL . Ucze sie tam angielskiego, mam bardzo mała grupe- 4 osoby
, place tylko 141 zeta za miesiac , lektor tez jest spoko.Wiadac ze im zalezy bo sa nowa szkola.Sa tam oczywiscie jakies niedociagniecia ale pewnie w kolejnych latach je wyeliminuja .Ucza sie na błędach.
Ostatnio zmieniony przez Maja Pią Lut 22, 2008 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 21:12     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
ja się uczę w Speed Callan Method, ogólnie podoba mi się i polecam innym aby troszke przełamać barierę w mówieniu
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 00:09     


Dołączyła: 16 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Ja od tego semestru zapisałam się na niemiecki w profi...Akurat pasowała mi godzina i dzień. Osobiście polecam Britam, do którego chodziłam przez rok na angielski, a to dlatego, że jest większy dostęp do zajęć dodatkowych, np. konwersacje :]
Profil
PW Email Cytuj
Mikanka 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 21:37     



Imię: Aleksandra :)
Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Gliwice
Od 4 lat chodzę do Britama i muszę przyznać, że tam się chyba nie da nie nauczyć :) Egzaminy naprawdę zmuszają do nauki, szczególnie słownictwa (przynajmniej mnie :P ) Podstawy angielskiego otrzymałam wprawdzie w szkole (owacja na stojąco dla mojej nauczycielki z podstawówki), ale Britam mnie zdecydowanie rozwinął, dzięki niemu umiem się teraz raczej bezproblemowo porozumieć w języku Szekspira :)
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 23:01     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
w w w angielskizdojazdem, p l :P
Ostatnio zmieniony przez Czarnulka Nie Mar 29, 2009 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
sunny 
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 11:56     



Dołączyła: 10 Sty 2005
Skąd: skądś tam ;)
Odświeżam temat :)
Czy ktoś wie, czy ELC przy Pol. Śl. jeszcze istnieje? Przeszukałam internet ale nigdzie nie ma aktualnych informacji na jego temat :(
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 16:14     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Że tak zapytam, co to jest ELC? :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
sunny 
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 17:59     



Dołączyła: 10 Sty 2005
Skąd: skądś tam ;)
English Language Centre przy Politechnice Śl :) - centrum egzaminacyjne British Council, z bardzo dobrą renomą :)
Niestety jak wspomniałam nie mogę znaleźć info czy nadal istnieje - strony www już nie ma :(

Za to na stronie www Politechniki jest informacja o Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych i zastanawiam się, czy nie zastąpiło ono aby wspomnianego ELC....
Ale brak opinii... Nie wiadomo też kim są nauczyciele - czy wyłącznie wykładowcy PolŚl, czy również native speakerzy.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 19:26     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Wybierz się na wydział GiGu. Jak wchodzisz głównym wejściem to idziesz do samego końca po prawej i chyba 2 piętro jak się nie mylę ( już nie pamiętam dokładnie numerów pokoi bo już ze 2 lata na GiGu nie byłem). Jest tam studium języków obcych, podejdź i zapytaj o to o co ci chodzi. Najprędzej oni będą wiedzieć gdzie się udać.
Profil
PW Email Cytuj
Vuko 
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 18:39     


Dołączył: 25 Paź 2013
Skąd: Gliwice
Empik to masówka. Niekoniecznie muszą wszędzie trzymać poziom. Polecacie coś poza tym?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008