Poprzedni temat «» Następny temat
studia na gallusa
Autor Wiadomość
origami 
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 21:36   studia na gallusa  


Dołączyła: 04 Wrz 2008
Skąd: Knurów
Niedługo zaczynam studia na filologii angielskiej (licencjat) w Katowicach w szkole na gallusa.Może ktoś z was miał z nią styczność albo jeszcze lepiej jest studentem tej uczelni? Czego mogę się spodziewać po tej szkole? Chętnie nawiązałabym także kontakt z osobami, które ją znają lub studiują tam. Pozdrawiam wszystkich studentów i pracowników naukowych :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 18:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
doradzę Ci... zmień uczelnię póki możesz. Bo nie jest ona mile widziana w papierach przez pracodawców i często biorą każdego studenta do pracy tylko nie "z gallusa" :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
origami 
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 17:32     


Dołączyła: 04 Wrz 2008
Skąd: Knurów
Znam różne opinie o tej uczelni, ale cóż zrobić- potrzebuję dyplomu z angielskiego, a niekoniecznie mam ochotę dojeżdżać do Częstochowy czy Opola. A z innej strony, mam już dyplom uczelni państwowej ;)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 09:42     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
skoro masz państwową to nie potrzebny Ci jest gallus... ja na gallusa chodziłam z 10 lat temu wtedy była dobrą uczelnią ale zrezygnowałam na rzecz wsb i dobry wybór zrobiłam bo dziewczyny (i chłopcy :D ) do tej pory na bezrobociu siedzą (no nie wszyscy ale z 60% ) bo z gallusa nie chcą przyjmować do roboty na stanowiska wyższe niż "sklepowa" nie obrażając tego zawodu, ale większości absolwentom taki stanowisko po studiach wyższych się nie podoba.
Profil
PW Email Cytuj
origami 
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 14:48     


Dołączyła: 04 Wrz 2008
Skąd: Knurów
Prawda jest taka, że pracuję w szkole i ukończenie drugiego przedmiotu jest równoznaczne z lepszymi zarobkami. Co więcej z moje pracy kilka osób skończyło angielski na gallusa i mają pracę, więc nie jest znowu tak tragicznie.
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 15:17     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
jesli masz juz pracei doswiadczenie zawodowe to po prawdzie jakosc dyplomu spada na drugi plan....

a tak serio to z uklonem patrzy sie na dyplomy uczelni panstwowych:) np US, AE czy Polibuda...

Gallus czy WSB czy WSBiF czy wszystkie inne wyzsze szkolki to jeden worek:)))
pokazujesz w pracy co umiesz i potem patrzy sie na ciebie przez Towja osobe a nie papierek:)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 16:04     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
moje 2 dobrekolezanki ukonczyly studia na gallusa i pracuja w dosc dobrych zawodach. w zasadzie przebieraja w pracach. wiec chyba nie jest tak zle, jak niektorzy pisza
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 09:21     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
wszystko zależy od pracodawcy... jedni nie chonorują gallusa i innych "tego typu" uczelni a innym wszystko jedno... zależy kto jak się prowadzi.
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 10:48     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
origami - w gliwicach masz przeciez nauczycielskie kolegium jezykow obcych, poziom jest niezly, wspolpracuja z UŚiem, wiec po co placic kupe kasy na gallusa?
Profil
PW Email Cytuj
origami 
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 10:54     


Dołączyła: 04 Wrz 2008
Skąd: Knurów
Dowiadywałam się i w Gliwicach i w Zabrzu, ale nie mają studiów w systemie zaocznym, tylko dzienne lub wieczorowe, a kiedy się pracuje nie ma szans, aby pozwolić sobie na zajęcia w tygodniu. Dlatego jedynie gallus mi pasuje. Jest jeszcze nkjo w jaworznie, które proponuje studia zaoczne, ale dojazd byłby makabryczny. :niepewny: Ot i cały ambaras :/
Profil
PW Email Cytuj
smooth 
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 17:09     



Imię: Tomek
Dołączył: 07 Lis 2008
Skąd: Gliwice
Ja sie parę razy spotkałem z ogłoszeniem o prace:

Wymagane studia wyzsze ( z wyjątkiem Gallusa ) :D więc myslę że skoro to jest nagminne to mówi samo za siebie...
Profil
PW Email www Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 17:51     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Harcerka napisał/a:
pokazujesz w pracy co umiesz i potem patrzy sie na ciebie przez Towja osobe a nie papierek:)

Prawda
super_sonic napisał/a:
origami - w gliwicach masz przeciez nauczycielskie kolegium jezykow obcych, poziom jest niezly, wspolpracuja z UŚiem, wiec po co placic kupe kasy na gallusa?

I w tych kolegiach wykładaja te same osoby co na Gallusie.

Ja osobiscie jestem z Gallusa zadowolona,ale mialam szczescie,ze jestem z naboru 2006,pozniej juz byla porazka,strasznie okrojony plan teraz jest wiec aktualnie nie polecam sie tam wybierac.

Jeszcze nie napisalam licencjatu a juz pracuje w dwoch szkolach wiec ooby "uczulone" na gallusa maja cos nie po kolei w glowach i tyle.
Profil
PW Email Cytuj
grzesiek99 
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 15:11     


Dołączył: 02 Wrz 2013
Skąd: Gliwice
A teraz jak jest w tej szkole? Bo chciałbym rozpocząć od października filologię angielską i zastanawiam się, czy warto, w sumie od znajomych słyszałem pozytywne opinie. Może ktoś ma porównanie z poziomem na uczelniach państwowych, a na Gallusa? Pani w naborze twierdzi ze akredytacje z ministerstwa na filologii dostali na 6 lat nie wiem czy to długo?
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 15:25     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Najpierw bym się zainteresował, czy po tej robocie znajdziesz pracę, która na prawdę będzie ci odpowiadała. Bierz też poprawkę na to, że ogólnie nasz naród się kurczy, więc chętnych do nauki z czasem będzie coraz mniej. No chyba że planujesz otworzyć jakąś prywatną placówkę dokształcającą później, to co innego, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto za naukę będzie chciał zapłacić.
Profil
PW Email Cytuj
bea676 
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 15:43     


Dołączyła: 02 Wrz 2013
Skąd: Tychy
Ja skończyłam filologię ang w tym roku i szkołę Gallus oceniam bardzo dobrze, mam naprawdę pozytywne wspomnienia. ;) Wiadomo, narzekało się w czasie studiów na niektórych wykładowców, ale to urok studiów ;) - większość naprawdę bardzo przystępna, wykłady prowadzone bdb, pozytywny stosunek do studentów, w czasie studiów żadnych problemów nie było, poziom naprawdę dobry. Słyszałam, że akredytację na filologii z ministerstwa Gallus dostał na 6 lat, to długo?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008