Poprzedni temat «» Następny temat
TBS
Autor Wiadomość
inamorata 
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 18:18   TBS  



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Z góry przepraszam jeśli taki temat był. Może są na forum osoby obcykane w temacie. Szukam z moją połówką mieszkania. Zastanawiamy się nad opcją tbs. I tu moje pytanie: Jaki jest średni okreś oczekiwania na przyznanie ,,czterech kątów''? Pozdrawiam i liczę na rychłą odpowiedź. :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 12:14     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
wszystkie odpowiedzi na takie pytania znajdziesz na stronie tbs'a
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 14:41     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Akurat o czasie oczekiwania nic nie jest napisane. Dlatego też pytam się, czy jest tu ktoś taki kto mógłby mi na podstawie własnego doświadczenia bądź znajomych odpowiedzieć na to pytanie.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 12:59     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
z tego co ja wiem to zalezy czy mieszkanie na ktore jestes zapisana jest w planach budowy czy tez juz jest zbudowane iu czeka na lokatorow. Jak w planach budowy to nie wiem ale jak jest juz zbudowane to kwestia formalnosci czyli wplacenie wkladu i zalatwianie innych bardziej juz formalnych spraw ;) tak na pewno jest na bajkowym :)
Profil
PW Email Cytuj
magusia24 
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 15:07     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
Ja mieszkam w TBSach i na mieszkanko czekalam ok roku.Ale wiem ze zdarzaja sie sytuacje ze mieszkanie dostajesz od reki.Tak wlasnie mial moj sasiad. Tydzien przed oddaniem kluczy ktos zrezygnowal i ten sie zalapal. Tylko radzilabym sie zastanowic nad TBS-ami. Jesli masz jeszcze jakies pytanka chetnie odpowiem na PW.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 15:18     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
magusia24, odpowiadaj na forumowie
wiele osób może w ten sposób zasięgnąć informacji w temacie.
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 17:02     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
magusia24 dziękuję, na razie to tyle :) sprawdzamy z moim wszystkie opcje, a najbardziej odpowiadałoby nam 3-pokojowe gniazdko też właśnie na Bajkowym. ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 17:57     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
siema, ja też mieszkam w tbs.
na mieszkanie czekałem ok roku, z tym że miałem farta - kiedyś część mieszkań była losowana (2tbs, nie wiem jak jest teraz) i nie musiałem płacić partycypacji.

mieszka się fajnie, jednak od początku mamy problem z wilgotnymi piwnicami, a w romie nic nie da się załatwić - polecili nam pootwierać okna a wigloć jak była - tak jest.

jeżeli miałabyś płacić partycypację, to również polecam się zastanowić, bo będzie to dosyć spora kwota a potem do tego trzeba doliczyć czynsz (ponad 8 pln za m2 + media).
może więc okazać się, że lepiej wam będzie wziąć kredyt.

do tego wszystkiego na chwilę obecną nie można tych mieszkań wykupić na własność.

pozdr.
Profil
PW Cytuj
magusia24 
Wysłany: Sro Sty 09, 2008 20:50     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
inamorata napisał/a:
właśnie na Bajkowym.

Ja własnie mieszkam na bajkowym :)
Wieczorny napisał/a:
i nie musiałem płacić partycypacji.

Ja płaciłam parycypacje.Wiesz w porownaniu z kupnem mieszkania wychodzi duuuzoo taniej ale mieszkanie nie jest nasza własnościa i poki co wykupic ich nie mozna. Poza tym jest troche niedogodnosci :kwasny: Wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy.
Ja bynajmniej na dzien dzisiejszy chetnie bym sie wyprowadzila.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 14:52     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
a ja wprowadzila :) tez poluje na 3 pokojowe :D wlasnie na bajkowym :)
Profil
PW Email Cytuj
magusia24 
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 15:06     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
Aither napisał/a:
a ja wprowadzila tez poluje na 3 pokojowe wlasnie na bajkowym

No to moze bedziemy sasiadkami :) A polujesz na te co dopiero buduja czy od kogos "odkupic"??
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 11, 2008 19:15     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
raczej sa w planach budowy :) sasiadki :D brzmi szalenie ciekawie :)
Profil
PW Email Cytuj
Kazik_yoo 
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:04     


Dołączył: 22 Sty 2008
Witam
tez jestem zainteresowany TBS na bajkowym ale prosze o konkretnoa odpowiedz ...
Ile $$$ nalezy wladowac aby dostac "klucz" do mieszkania
bo z tego co czytam na www tbs to jakies partypacja (albo jakos tak :) ) trzeba ja wlplacac , potem pisza ze nie jest obowiaskowa i juz sam nie wiem
wyliczylem ze kaucja to okollo 5000 zł
pozdraiwam i czekam na odp
pozdraiwam :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
magusia24 
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 11:00     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
Kazik_yoo, Wiec partycypacja jest obowiazkowa. Kwota zalezy od tego ile procent jestes gotow zapalacic. Bo partycypacja to tzw koszty odtworzeniowe mieszkania. Mozesz zadeklarowac od 10 do chyba 30%. I oczywiscie nie licz ze dostaniesz mieszkanie gdy zadeklarujesz tylko 10%. Wiec troche za to zaplacisz. Poza tym wlasnie musisz zaplacic kaucje. A tak w ogole to czynsz jest drogi a mieszkanie nie jest twoja własnoscia. TBS maja swoje plusy i minusy. Ja jestem srednio zadowolona.
Aither napisał/a:
sasiadki brzmi szalenie ciekawie

No Aither mam nadzieje ze wprowadzisz sie zanim ja sie wyprowadze :)
Profil
PW Email Cytuj
aogon 
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 12:55   oj ludzie ludzie  


Dołączył: 14 Gru 2008
Ja za dwa miesiące wprowadzm się do TBSów (strzelnicza-graniczna) i pisanie o lepszym kredycie jest bzdurna - neich przemówi matematyka :) Obecnie czynsz to 9,80zł/m2 i przeliczając to na mieszkanie warte ok. 250 000zł czymsz z opłatami za media to ok. 750-800zł miesięcznie. A teraz kredyt na 250 000zł na 30 lat powiedzmy + czynsz i opłaty, miesięczna opłata 1500,00 - 2000,00 w zależności od raty kredytu :) A jeśli chodzi o argument własności mieszkania - dla młodych ludzi uważam na start niezupełnie potrzebne, a starsi ludzie... przypominam, że w znacznej większości zaczynali od mieszkań Wspólnotowych :)

Pozdrawiam!
Profil
PW Email Cytuj
wlodek955 
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 23:29     


Dołączył: 16 Lut 2009
Podzielam zdanie agona lepiej życ w takim Tbsie niż z kredytem w ciągłym stresie...
Te wszystkie bloki osiedlowe tez mówili ze nigdy nie bedą niczyją własnością a jakos teraz ludzie je wykupują za grosze od spółdzielni . Także nigdy nic nie wiadomo a poza tym po co Wam to na własnośc i tak czynsz byście płacili tak samo .
Profil
PW Email Cytuj
paablof 
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 05:04   hej  


Dołączył: 15 Mar 2009
w sieci pojawiają się oferty"kupna" "odstąpienia" TBSów czy jest to wogóle możliwe aby odkupić mieszkanie od osoby prywatnej która już dostała przydział na to mieszkanie w TBSie.
póki co czekam na jakieś informacje o tym bo nowym wolnych mieszkań nie ma ...jedynie na Granicznej ale to dla mnie za daleko od centrum.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 14:53     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
jest to możliwe, tyle że... jest to nielegalne.
Profil
PW Cytuj
Grzegorz 
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 09:01     


Imię: Grzegorz
Dołączył: 21 Lis 2008
Witam
Robiłem jednej Pani drobne przeróbki elektryczne właśnie na granicznej.

Osiedle fajne, okolica cicha spokojna blisko las-park ze ścieżkami rowerowymi.
Daleko do centrum? 500m przystanek autobusowy. Do Areny - TESCO autem pare minut ( bez korków i świateł). Niby na uboczu ale wszędzie blisko. Jak ktoś ma auto to bardzo fajna okolica. Osiedle czyste zadbane. Jest gdzie wyjśc z psem na spacer.

Mieszkania ładne ustawne dobrze wykończone nic tylko się wprowadzać. Nawet garaże są w budynku. Nie ma problemu z parkowaniem

Jedno jest dobre, że tych których stać na TBSa nie będą robić awantur libacji i nie będzie szumowin jak na innych dzielnicach.

Z tego co się orientuje to w jednym budynku są mieszkania na SPRZEDAŻ ponoć 4tyś / m²
Profil
PW Email Cytuj
aogon 
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 19:50     


Dołączył: 14 Gru 2008
Witam ponownie :-)

No i od dwóch miesięcy mieszkamy sobie na granicznej - wszytko jak opisał Grzegorz się zgadza. Dodatkowo czynsz okazuje się być w "gliwickiej normie", tak więc jeszcze raz polecam wszystkim to rozwiązanie.

Co prawda im człowiek więcej samemu robi przy mieszkanku wychodzi kilka niedoróbek, czasem denerwuje monopol niektórych firm obsługujących, ale nie można mieć wszystkiego :) Ogółem jestem bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam!
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008