Poprzedni temat «» Następny temat
Segregacja odpadów
Autor Wiadomość
tier 
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 23:03     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
Zostawmy czyny społeczne na coś społecznego. Gdybym zarządzał firmą śmieciową, która wygrała przetarg i była zobowiązana do postawienia pojemników do segregacji - a faktycznie nie byłoby możliwości ich zakupu na czas, to kupiłbym farbę i kazał pomalować część istniejących pojemników, żeby się do czasu dostawy wywiązać się z warunków przetargu.
Profil
PW Email www Cytuj
kropka75 
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 09:28     


Dołączyła: 22 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Co do sposobu naliczeń, to tu nigdy nie będzie zadowolenia.

Samotna starsza pani w 3 pokojach wkurza się, bo praktycznie nie produkuje śmieci.
Fakt, wody też mało używa, zwłaszcza odkąd ma licznik...

Ale ta sama pani w kawalerce też nie będzie zadowolona, gdy policzą od osoby, bo nie chce płacić tyle ile sąsiadka siedząca na 70m.

W domach większość śmieci pochodzi z powierzchni i z ogrodów. Ale nie są to śmieci kuchenne, głównie jakieś opakowania przemysłowe, do mycia, czyszczenia, malowania, konserwacji itd. Sporo narzędzi, rękawiczek i tego typu rzeczy.
Pan z domu jednorodzinnego i pan z kawalerki jedzą raczej tyle samo.

Nie ma tu idealnego rozwiązania. Niestety.
Profil
PW Email Cytuj
Henio.eu 
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 20:11     


Dołączył: 16 Lut 2009
malowanie koszy... wystarczy nalepić odpowiednie nalepki inne miejscowości tak mają np. Bielsko-Biała (tam jest system segregacji na mokre i suche, a plastiki, papier, szkło to stoją tylko na osiedlach tak jak w Gliwicach przed 1VII... i chyba do dzisiaj).
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 16:24     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Głupoty się u nas robi. W DE segregacja jest banalnie prosta. W większych sklepach jest maszynka, do której wrzuca się butelkę plastikową a maszynka wydaje nam ojrasy które poszły na kaucję. Jak oddajesz papier to też dostajesz jakiś tam zwrot kasy. Sprytnie, prosto, bez zbędnych naciąganych przetargów i bez robienia śmietnika z 50 kubłami pod własnym oknem. U nas zawsze za wszystko muszą się zabierać od za przeproszeniem dupy strony. Ja osobiście nie mam prawie wcale odpadów w postaci plastiku ( więc po kij mam płacić za segregację plastiku ?! ) skoro nie kupuję prawie niczego w plastikowych opakowaniach. A jak już są, to zawsze mógłbym je zanieść do takiej maszynki jak to w DE mają. Kolejna sprawa, nie będę oddawał papieru, bo zużywam go na inne cele, po za tym nie kupuję gazet bo ich nie czytam. Kolejny "punkt programu" za który muszę płacić a który kompletnie mi nie jest potrzebny.

A teraz pytanie dla mnie osobiście najważniejsze. Pytam się, co mam zrobić z popiołem w środku lata, skoro mój piec grzeje cały rok, jak geniusze wpadli na pomysł, że popiół będą odbierać tylko zimą ?

Debilizm w tym kraju już dawno osiągnął apogeum, teraz pytanie kiedy to wszystko runie, bo czas po temu najwyższy...
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 17:46     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
bo tak to wlasnie jest... My jak cos zmieniamy to z pelnym rozmachem. Nawet kubly musza byc kolorowe. A to niestety wiaze sie z kosztami. Najproszty i najtanszy sposob- kubly czarne i naklejki. Sposob dziala w innych krajach i nie rozumiem czemu u nas mialby sie nie przyjac.
Odpady kuchenne- ja osobiscie tego dziadostwa nie zbieram. Laduje to w koszu, bo jakos nie usmiecha mi sie miec szczurow i innej zwierzyny pod domem
Ostatnio zmieniony przez krystian Sob Lip 27, 2013 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Pon Lip 29, 2013 12:35     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Dopytałem znajomego o ten sposób - tzn. czarne kubły i naklejki. Jaka odpowiedź? Z nowymi kubłami to by jeszcze wyszło, ale stare ktoś musiałby wymyć... chętnych brak :-)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sie 04, 2013 09:20     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
super... czyli jest miejsce na rynku dla nowej dzialalnosci gospodarczej!! mycie koszy na smieci.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 15:48     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
mnie rozbraja napis na kubłach NIE KRADNIJ ŚMIECI
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 12:01     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
A u mnie odkąd się ta cała segregacja zaczęła, to jest tylko więcej syfu. W domu muszę trzymać kilka kubełków, na dworze leżą worki. Fajnie odbierają terminowo. Ale gdyby tak jeszcze dali dodatkowe kubły na resztę śmieci to bym się nie pogniewał. No a co do popiołu to sprawa dalej nie rozwiązana :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 17:52     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
ha syf to i u mnie na osiedlu nie mówiąc że mamy po jednym pojemniku na każdy surowiec i wiecznie są pełne. a jeszcze bardziej mnie śmieszy to jak widzę pracowników opróżniających wszystkie kubły do jednej śmieciarki
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 12:50     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
U nas na szczęście jeżdżą co kilka dni zbierając dany typ śmieci.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sob Sie 31, 2013 17:59     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
tak sobie myślę, że jeszcze ze dwa pokolenia przeminą zanim to zacznie działać jak należy
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Sie 31, 2013 21:13     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Wystarczy usunąć z rządu tych, co nie mają pojęcia o tym co robią i temat sam się rozwiąże. U nas receptą na wszystko jest tworzenie ustaw, zamiast obserwacji tego, jak należałoby bezboleśnie dany temat rozwiązać i aby mogło to na prawdę działać tak jak powinno.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 17:38     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
mi bardziej chodziło o to, że ludziom może jeszcze być trudno się tego nauczyć i dopiero dzieci naszych dzieci będą tego uczeni od początku i stanie się to normalniejsze
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 15:22     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Pomyśl. Prosty sposób na butelki czy to szklane, czy to PET. Wystarczy do każdej butelki dać 1zł kaucji. I gwarantuję ci, że żadnej butelki w rowie nie znajdziesz. w DE kaucja za butelkę szklaną wynosi 0,25E na chwilę obecną ;)

Nie trzeba zmiany pokoleń. Wystarczy dać ludziom odczuć po kieszeni różnicę (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i wszystko samo się zmieni. Jak ktoś będzie musiał dać na kaucję za 6 1,5 litra butelek aż 6zł, to na pewno puste ładnie przyniesie z powrotem, bo to już 1/3 nowej takiej paczki.

W cywilizowanych krajach, takie tematy rozwiązuje się metodą kija i marchewki. U nas tylko kijem, u tu leży cały problem.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 18:01     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
ja wiem jak to w de funkcjonuje i wiem, jestem świadom że nawet jak leniwy wyrzuci butelkę do kosza zaraz znajdzie się zbieracz skarbów śmietnikowych i ją wyciągnie i opchnie. ja to wiem i znam. chodzi mi o to że niektórzy nie wiedzą/ nie rozumieją/ albo po prostu mają w (...) i ciężko im się nastawić na segregację a służby muszą się nauczyć odpowiednio tym wszystkim gospodarować bo póki co widzę chaos. i chodzi mi o to, że następne pokolenie uczone od lat najmłodszych będzie w tym wszystkim lepiej funkcjonować i też pewnie będzie to trochę inaczej wyglądać. póki co wszystko się przeciera póki jest nowe.



widziałem w naszym kraju sklepy z takimi samymi automatami na butelki jak w marketach na zachodzie tylko, cholera, zapomniałem gdzie he he skleroza nie boli na szczęście
Ostatnio zmieniony przez vkimi Pon Wrz 02, 2013 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 23:30     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
sebek napisał/a:
Pomyśl. Prosty sposób na butelki czy to szklane, czy to PET. Wystarczy do każdej butelki dać 1zł kaucji. I gwarantuję ci, że żadnej butelki w rowie nie znajdziesz. w DE kaucja za butelkę szklaną wynosi 0,25E na chwilę obecną ;)

Sposób z kaucją jest dobry, ale nie jest wolny od wad ( jak wszystko).
sebek napisał/a:
Jak ktoś będzie musiał dać na kaucję za 6 1,5 litra butelek aż 6zł, to na pewno puste ładnie przyniesie z powrotem, bo to już 1/3 nowej takiej paczki.

Pomyśl: masz 3 dzieci, którym do szkoły codziennie dajesz półlitrową wodę np. z dyskontu - do ceny 0,59 dolicz 2 razy większą kaucję! :mur:
3 butelki dziennie to 15 w tygodniu. A dzieci - jak to dzieci - czasem pustą przyniosą, czasem zapomną, czasem potłuką lub wyrzucą do śmietnika. Pewnie, że ze śmietnika hasiomaszkytniki sobie wyciągną, sprzedadzą i kupią sobie za to jakiegoś bełta - ale w w takim przypadku więcej wydasz na sponsorowanie śmieciarzy, niż na napoje dla dzieci!
Profil
PW Email www Cytuj
vkimi 
Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 15:19     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
prawda to

ja jak mogę unikam kupowania produktów w butelkach czy w szkle także tego typu odpadów u mnie w domu jest prawie wcale. he he za to 80% wszystkich odpadów to zużyte papersy :rotfl:

moja starsza pociecha nie jest jeszcze w wieku szkolnym ale na jakieś tam dłuższe wypady czy wycieczki napój czy herbatkę dostaje w bidonie, w skali miesiąca wychodzi to taniej
a woda z kranu jest lepsza i zawiera więcej minerałów niż ta z butelek
Ostatnio zmieniony przez vkimi Wto Wrz 03, 2013 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 07:39     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
tier napisał/a:
sebek napisał/a:
Pomyśl. Prosty sposób na butelki czy to szklane, czy to PET. Wystarczy do każdej butelki dać 1zł kaucji. I gwarantuję ci, że żadnej butelki w rowie nie znajdziesz. w DE kaucja za butelkę szklaną wynosi 0,25E na chwilę obecną ;)

Sposób z kaucją jest dobry, ale nie jest wolny od wad ( jak wszystko).
sebek napisał/a:
Jak ktoś będzie musiał dać na kaucję za 6 1,5 litra butelek aż 6zł, to na pewno puste ładnie przyniesie z powrotem, bo to już 1/3 nowej takiej paczki.

Pomyśl: masz 3 dzieci, którym do szkoły codziennie dajesz półlitrową wodę np. z dyskontu - do ceny 0,59 dolicz 2 razy większą kaucję! :mur:
3 butelki dziennie to 15 w tygodniu. A dzieci - jak to dzieci - czasem pustą przyniosą, czasem zapomną, czasem potłuką lub wyrzucą do śmietnika. Pewnie, że ze śmietnika hasiomaszkytniki sobie wyciągną, sprzedadzą i kupią sobie za to jakiegoś bełta - ale w w takim przypadku więcej wydasz na sponsorowanie śmieciarzy, niż na napoje dla dzieci!


Ja to doskonale rozumiem, ale czy to dzieci wywalają najwięcej śmieci ? Po za tym założę się, że jak dziecko będzie mogło opchnąć pustą butelkę za 1zł to ją opchnie po cichu żeby na coś kasę nazbierać. Nawet nie wiesz jak dzieciaki potrafią kasę liczyć :hyhy: Po za tym, ja nigdy do szkoły wody w butelkach nie nosiłem, bo po co, jak na miejscu można było kupić herbatę po 30gr szklanka.
Profil
PW Email Cytuj
Renattta 
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 10:43     


Dołączyła: 14 Paź 2013
Skąd: Gliwice
vkimi napisał/a:
mnie rozbraja napis na kubłach NIE KRADNIJ ŚMIECI


Taki napis to do TELEEKSPRESU :))))) przynajmniej sie ludzie w kraju uśmieją

a tak powaznie- są takie napisy? Ja ne zauważyłąm nigdzie
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008