Poprzedni temat «» Następny temat
Mikrus zamiast multikina
Autor Wiadomość
Gmeras 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 09:19   Mikrus zamiast multikina  



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
„MIKRUS” ZAMIAST MULTIKINA

Na terenie położonym obok hotelu „QUBUS” przy ul. Dworcowej w Gliwicach nie powstanie planowa­ne multikino. Inwestor zrezygnował definitywnie z realizacji przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że projekt przewidywał wzniesienie w tym miejscu nowoczesnego multipleksu, przylegającego bezpośrednio do budynku hotelowego. 27 kwietnia ubiegłego roku wydano nawet pozwolenie na budowę obiektu. Po przeprowadzeniu szczegółowych analiz opłacalności projektowanej inwestycji zapadła jednak decyzja o odstąpieniu od pomysłu. Przeważyły argumenty ekono­miczne: gliwickie multikino nie wytrzymało­by konkurencji ze swoim odpowiednikiem w sąsiednim Zabrzu.
Teren obok hotelu nie pozostanie pusty. Inwestor zamierza odbudować dawne kino „Mikrus”, które przed laty stało właśnie w tym miejscu. Obiekt zostanie z pietyzmem odtworzony na podstawie zachowanych zdjęć archiwalnych. Panująca obecnie moda „retro” oraz nostalgia skłoniły szefów firmy do podjęcia takiej sentymentalnej decyzji. Odbudowane kino będzie specjalizować się w projekcjach filmów „retro”. Widzów z pewnością nie zabraknie - zakładają pomysłodawcy no­stalgicznej inwestycji. Prace rozpoczną się już w najbliższy piątek. (luz)

---

ja mysle ze nawet dobrze do zabrza nie ma daleko a w gliwicach zostanie odbudowane kino co zostalo kiedys zbuzone :) tylko szkoza ze konkurencja koło konkurencji mogo 4 kina koło siebie
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 09:44     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
szczerze powiem ze jest to dowcip na prima aprilis po pierwsze :
nowiny juz robily psikusy z terenem zwiazanym wlasnie z tym miejscem...jak pamietacie mialo powstac tam kino samochodowe.....
po drugie musieli by wykupic troszke gruntow
po trzecie konkurencja....

zobaczycie za tydzien ze zrobili dowcip :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 09:47     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
hmmm ale ja to wyczytalem na w w w um.gliwice, p l i to było wydane 31 marca wraz z Miejskim informatorem
ale to tez byc moze ze to jest mozliwe
w ubiegłym roku pisali ze ma byc na lotnisku wesołe miastecko :D:D
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:01     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Ja tam wole kameralne kina... nie lubie smrodu pop cornu i jak siorbią colą z czasie seansu... jestem szczęśliwa gdy w sali kinowej jestem po prostu sama :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:06     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
czesto sie tak zdaza jak sie jedzie na mała sale do multikina :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:09     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Ostatnim razem [jakies 1.5 roku temu] z multikina wyniesiono mnie siłą, że tak to powiem... pobiłam jednego chłopaka dość dotkliwie za to iż rzucał we mnie popcornem... a mnie jak to się wczepi we włosy to potem już problem... natrzaskałam i mnie grzecznie wyprosili z kina... jeszcze kase za bilet oddali :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:15     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
i dobrze zrobiłas wazne tez ze kase Ci odali hehe :mg:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:17     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
tak... ale potem w domu musiałam moje biedne włosy czyścić z pop cornu... bleh... były tłuste jakbym olejem po nich przejechała...
Stanowczo wole małe kina... mają taki urok w sobie i to "coś" co mnie przyciąga :) może i są niewygodne siedzenia... ale przynajmniej mogę skupić się na filmie a nie na tym aby puszką po coli nie dostać... czy też pudełkiem od pop cornu...
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:53     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Cytat:
pobiłam jednego chłopaka dość dotkliwie

zaczynam sie bac :cry:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 11:00     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Frycek ... czy ja wyglądam na aniołka? Ja od razu powiedziałam, że mnie jak się za skórę wlezie... no to już inna rzecz :)
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 11:19     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Cytat:
czy ja wyglądam na aniołka?


:idea: :wink:
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 11:22     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Jeśli to nie żart to napewno takie kino odwiedze
Nie zapomne nocnych,letnich maratonów filmowych zorganizowanych w ruinach Starego Teatru/dwa i trzy lata temu /siedzenie mega nie wygodne ale atmosfera cymesik dla dusz kinomaniaka :spoko:
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 19:27     

Ludzie nie dajcie się wodzić za nos!!!!!!Czy wy naprawde nie wiecie gdzie kiedyś byl Mikrus???Przecież w tej chwili zbudowanie tego budynku od nowa jest kompletnie nie możliwe,gdyż na części dzialki stoi hotel Qubus i parking.Ja mialem ten zaszczyt jako dziecko chodzić na filmy do Mikrusa(byly w nim zawsze poranki dziecięce w niedziele).A jak to za komuny bylo to w niedzielę ,jak się nie mylę o 9.00 do 10.15 można bylo chodzić do kina na tzw.poranki w których byly to zestawy filmowe rysunkowych z tamtych lat,a godziny emisji przeszkadzaly w chodzeniu do kościola św.Piotr i Pawła( wtedy jeszcze nie katedry) na mszę poranną dla dzieci o 9.00. :D :D :D W kinie tym bylo kilka tzw miejsc feralnych ,a mianowicie kino to bylo rzeczywiście malutkie i konstrukcja opierala sie na kilku filarach i pech chcial,że za tymi filarami też byly miejsca siedzące,wyobraźcie sobie teraz kupić bilet za takim filarem,to głowa mogla odpaść od kręcenia nią ,aby film zobaczyć. :lol: :lol: :lol:
Cytuj
glewitz 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 19:38     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
ja sądzę, że zamiast myultpleksu Qubus mógłby wykupić Bajkę i zrobić ją "na bóstwo" tzn. przywrócić wygląd przedwojenny, kiedy to jej arcxhitektura nie odbiegała od archiutektury najlepszych kin berlińskich. Wtedy może byłoby w Bajce więcej premier ogolnopolskich (dotychczas była podobno jedna...)
Profil
PW Email www Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 22:00     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
glewitz nie wydaje mi sie aby problemy kin wynikaly tylko ze zlego wyglada

ja osobiscie wole isc do kina gdzie jest nowoczesne naglosnienie, duzy ekran, wygodne siedzenie.
Bajka mi tego nie oferuje wiec tam nie chodze
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 22:08     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
i tu się mylisz. Bajka ma o wiele lepsze nagośnienie od Multikina. Ekran też ma duży zresztą. No więc tylko siedzenia są do wymiany
Profil
PW Email www Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 22:24     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
czy lepsze to nie wiem, jednakze ma u mnie wiecej minusow niz multikino
Profil
PW Email Cytuj
glewitz 
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 22:29     


Imię: Bartłomiej
Dołączył: 08 Lut 2005
Skąd: Gliwice/Lublin
w multikinie śmierdzi starym popcornem :looka:
Profil
PW Email www Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 17:15     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
Ja bardzo przepraszam, moze nie jestem bardzo spostrzegawczy, ale jakos nie widzialem by cokolwiek dzialo sie jesli chodzi o odbudowe tego kina "Mikrus" :looka:
Profil
PW Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 18:05     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
sorley napisał/a:
Ja bardzo przepraszam, moze nie jestem bardzo spostrzegawczy, ale jakos nie widzialem by cokolwiek dzialo sie jesli chodzi o odbudowe tego kina "Mikrus" :looka:


bo to był jednak zart aprylisowy
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008