Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagacie?
Autor Wiadomość
Nelvana 
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 01:20   Pomagacie?  



Dołączyła: 30 Mar 2005
Skąd: okolice
Pomagacie obcym ludziom w potrzebie? Nie chodzi mi tu o kasę czy jedzenie dla ewidentnych żebraków, tylko zwykłych ludzi, którzy wpadli w kłopoty. Mnie ostatnio zepsuło się autko i przez długi czas nie mogłam znaleÄ?ć nikogo, kto chciałby mi pomóc. Dodatkowo przejeżdżający policjant (cywilnym autem był więc nie do odnalezienia wrrrr) nawrzeszczał na mnie. A ja naiwna myślałam, że policja jest po to by pomagać... :zdziwko:

Nelvana
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 01:52     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Jeżeli tylko mam możliwość i posiadam odpowiednie umiejętności ( bo w przypadku zapsutego autka nie pomogłabym) to zawsze :)
Cytat:
zepsuło się autko i przez długi czas nie mogłam znaleÄ?ć nikogo, kto chciałby mi pomóc.
też tego doświadczyłam. Złapałam kapcia, najśmieszniejsze ze w pobliżu mnie staly jeszcze 3 autka z kierowacmi -mężczyznami i żaden się niepofatygował. Jeden przyszedł pożyczyć lewarek by sobie koło wymienić ( bo też złapał kapcia), oczywiście pożyczyłam, wymienił sobie, a mnie zostawił na lodzie tłumacząc się ze nie zna się na alfach :cry:
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 11:43     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Ja ostatnio postanowiałam pomagac ludziom a przynajmniej byc lepsza:
1. Nie udaje że śpie w autobusie jak stoi nademna staruszka i ustąpiam jej miejsca :D
2. Jak widze śąsiadkę obładowaną siatkami juz nie uciekam na druga strone ulicy i czasem jej pomoge :D
3. Porostu staram sie być dla wszystkich miła i jesli są w potrzebie to staram sie pomóc :D
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 02:31     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Asieńka, i od razu człowiek się lepiej czuje prawda ???
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 06:51     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
A ja zawsze kogos zaholuje :)
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 09:20     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
No jasne też pomagam rożnym osobom ale ostatnio zaobserwowałem pewna sytuacje na pl piastów mianowiczie do autobusu wsiadło paru starszych ludzi oczywiscie ustapilem miejsca ale nie o tym mowie mianowicie siedziala taka grupka wyrostkow na 3 siedzeniach zlokalizowanych kolo wejscia piło piwo w autobusie uzywało wulgarnych wyrażeń i totalnie pozbawieni byli chyba uczuć bo nie ustapili starszym osobom miejsca .
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 12:07     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
chcialem nadmienic ze forumowicze zrobili w grudniu zbiorke na dom dziecka :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 13:23     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
A ja teraz zbieram "kartoniki" z herbaty lipton bo jest zbiórka na wózek inwalidzki dla jakiegoś dziecka... i tyle wiem akcja przeprowadzana jest w szkołach ktoś o tym coś wie więcej ?
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 13:52     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Cytat:
Asieńka, i od razu człowiek się lepiej czuje prawda


Jasne że tak :jupi:
Profil
PW Email www Cytuj
Nelvana 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 13:58     



Dołączyła: 30 Mar 2005
Skąd: okolice
Aither napisał/a:
A ja teraz zbieram "kartoniki" z herbaty lipton bo jest zbiórka na wózek inwalidzki dla jakiegoś dziecka... i tyle wiem akcja przeprowadzana jest w szkołach ktoś o tym coś wie więcej ?

Czytałam kiedyś w gazetce wydawanej przez producenta Liptona (i paru innych rzeczy też), że nie przeprowadzają takiej akcji, nigdy nie przeprowadzali i nie mają w planach tego typu działań. Jak lubisz to zbieraj, ale to na nic. :(
Profil
PW Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 15:17     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Moja siostra powaznie udziela sie w pomocy dzieciom nieelnosprawnym...pozatym studiuje surdopedagigike czy jakos tak.....zawsze pomaga...
co do kartonikow to chyba nie ale koncoweczki herbaty te loga :) sie zbiera moja sister ma tego mase
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 15:32     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
no ja właśnie o tych "kartonikach" mówię :D
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 16:13     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Nic nie zbieram bo mało cierpliwa jestem w TEJ materii
Ale jeśli moge to pomagam są to różne formy pomocy zależnie od moich umiejętności,możliwości,poglądów co za tym idzie zaangażowania :)
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pią Kwi 01, 2005 18:23     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
Frycek napisał/a:
A ja zawsze kogos zaholuje :)


he he.. a potem z wdzięczności też ktoś wpadnie podholować jeśli jest taka potrzeba, no nie? :]

ja tam też się staram.. nie zawsze wychodzi, bo np. jak jadę po 10h pracy, zmęczony, chory, z przespanymi 10 godzinami przez ostatnie 3 dni i potem w tramwaju podłazi jakiś dziad i tańczy koło mnie, żeby pokazać, że jemu się nalezy miejsce, bo on jest starszy itd, a widzę że na zmęczonego życiem to on nie wygląda, to takiego dziada nie puszczę :lol:

ale jak trzeba coś pozbierać, bo np się rozsypało, albo inne jakieś tam rzeczy, to mimo wszystko staram się pomóc :]
Profil
PW www Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 11:14     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
jako przedstawiciel zepsutej polskiej mlodziezy nie powinienem pomagac :] ale w liceum aktywnym bylem wolontariuszem i pomagalem dzieciom z rodzin alkoholowych, zrezygnowalem jak zrozumialem, ze oni mojej pomocy nie potrzebuja, lub po prostu nie potrafilem do nich dotrzec, pozniej trafilem do hospicjum - istna umieralnia, ale wbrew powszechnemu wyobrazeniu - zadanie latwiejsze (choc widoki znacznie gorsze), co prawda nie jestem jakims tam "Chrystusem ulicy" i czasem nie ustepuje babciom miejsca w tramwajach - szczegolnie takim wyjatkowo wrednym typom, nie wrzucam pieniedzy do kazdej wystawionej reki, ale gdy lezy ktos nieprzytomny to zawsze podejde, nawet jesli mialoby sie okazac, ze jest to odpoczywajacy pijaczyna (jakis dziwny nawyk nabrany po kursie pierwszej pomocy).
samochodu nie mam wiec nie holuje innych, ale jakbym mial to bym pewnie holowal :)
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 11:26     

Mi już w dzieciństwie wyprostowali kręgoslup spoleczny,a mianowicie zaprowadzilem z bratem i innym kolegą zalanego w trupa sąsiada do mieszkania,żeby nic mu się nie przytrafilo złego podczas gdy leżakował na lawce kolo alejki na Sikorniku,odstawilismy go pod drzwi,zadzwonilem i otworzyla żona jego,myśleliśmy ,że dostaniemy parę groszy na slonecznik i oranżadę,a tu naraz zostaliśmy wyzwani od zlodzieji i posądzeni o to ,że skubnęliśmy mu protfel i dokumenty... :zalamany: Ale pomimo tego staram się pomagać innym. :)
Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 16:24     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
ludzie prezentuja rozne postawy wobec bezinteresownej pomocy, czasem jest to atak, na twoim miejscu bym sie tak tym nie przejmowal :)
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 16:33     

sorley napisał/a:
ludzie prezentuja rozne postawy wobec bezinteresownej pomocy, czasem jest to atak, na twoim miejscu bym sie tak tym nie przejmowal :)



Wcale się też tym nie przejmuję,ale zgodzisz się ze mną,że taka postawa ludzi doroslych raczej nie buduje prawidłowego kręgoslupa u modych chłopcow ,jakim ja wtedy bylem.
Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 16:49     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
no... na pewno nie buduje, bo ludzie czesto nie zdaja sobie sprawy z ich przeogromnego wplywu na przyszle postawy spoleczne mlodego pokolenia :]
Profil
PW Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 23:33     

moze czasami sie wydurniam ale jesli chodzi o pomoc to zawsze staram sie pomoc w miare mozliwosci jesli chodzi o kobiety to bez zastanowienia :)
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008