Poprzedni temat «» Następny temat
SMS głosowy
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 12:49   SMS głosowy  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam! Mam do Was moi drodzy następujące pytanie... Otóż czy wysyłał może juz ktoś z Was na telefon stacjonarny (mam na myśli TP S.A.) sms'a głosowego? Jeśli tak to jakie czynności wykonywaliście? Może wiecie jak to wygląda w Erze GSM (Tak-tak) lub w Waszych sieciach, oraz ile taki SMS kosztuje? Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi...
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 13:15     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
a więc tak .. wysyłałem smsa z Plusa .. pisałem smsa w którym na początku wpisywałem jakoś numer telefonu .. potem treść wiadomości .. i wysyłałem pod specjalny numer .. sms ten kosztował jak dobrze pamiętam 1.22zł (+VaT) .. i po podniesieniu słuchawki na telefonie stacjonarnym .. pewna Pani czytała 'Dostałeś smsa głosowego od <tutaj numer Twojego telefonu> i czyta.. na końcu mówi, że jeśli chcesz powtórzyć wiadomość .. naciśnij 1 .. jak się naciśnie 1 to powtarza i się rozłącza ..

i wysyłałem jeszcze smsa głosowego ze strony HeYaH .. trzeba się tam zalogować.. (trzeba posiadać oczywiście karte z HeYaH .. ) tam się loguje .. klika na SMS głosowy .. wpisuje się w formularzu numer do kogo chcemy wysłać .. niżej treść wiadomości (którą możemy odsłuchać ON-LINE ) i jeszcze niżej numer Twojej komórki .. lub inny podpis np. swoją ksywkę. Po podniesieniu słuchawki na stacjonarnym pewna Pani (czy tam Pan .. ) mówi "tu HeYaH" albo "HeYaH" Dostałeś smsa głosowego od <tutaj numer telefony lub ksywka> i reszta tak samo jak w plusie .. :D

minusem smsków głosowych jest to, że to wszystko jest automatyczne.. również ta pani która czyta.. ma zaprogramowane słowa .. więc jeśli użyjemy wyrazu którego nie nagrali .. ta sekretarka (czy coś) może mieć kłopoty z odczytaniem tego wyrazu .. poprostu nie będzie umiała złożyć odpowiednio literek .. oraz każdy wyraz może być przeczytan w innej tonacji .. ale w sumie najważniejsze jest, żeby przekazać treść informacji .. a nie jak to tam przeczyta .. :D:D jak dla mnie jest OK ..
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 13:27     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
taaaak:) no wiec jakieś 2 lata temu, kiedy mieszkałam z rodzicami ktos wysłał mi smsa na stacjonarny... przy czym był święcie przekonany, że to ja odbiorę telefon, tzn podniosę słuchawkę:) hmmm, odebrała moja mama , doznała szoku po tym co usłyszała (wiadomośc wyrwana z kontekstu, nie wiedziała o co chodzi, mozna bylo sobie to na wiele sposobów tłumaczyć) i miałam mała awanturkę potem :x :x :x :rotfl: :rotfl: :wink:

W erze wpisujesz sms i wysyłasz w takim formacie:


1. <+48><numer kierunkowy><numer abonenta> np. +48221234567 lub
2. <numer kierunkowy><numer abonenta> np. 221234567

czyli nic nie kombinujesz, tak jakbyś wysylał na inną komorkę wiadomość.

# System po odebraniu wiadomości SMS wykonuje próbę połączenia się z numerem odbiorcy i przekazania mu treści wiadomości (w formie głosowej, faksowej lub tekstowej). Jeżeli próba się nie powiedzie (numer będzie zajęty lub połączenie nie zostanie odebrane), próba zostanie powtórzona maksymalnie do ośmiu razy. Jeżeli wiadomość nie zostanie odebrana przez adresata w ciągu 24 godzin, to zostanie ona skasowana.
# Serwis nie przekazuje wiadomości w postaci głosowej w godzinach: 23:00- 6:00. Wiadomości SMS wysłane w tym czasie przez Użytkowników będą kolejkowane i przekazywane odbiorcom po godzinie 6:00.
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 13:29     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
aha
# Za wysłanie z kraju wiadomości SMS głosowy na telefon stacjonarny pobierana jest opłata zgodna z cennikiem w wysokości 1,00 zł netto (1,22 zł brutto). Opłata jest pobierana niezależnie od tego, czy numer telefonu odbiorcy wiadomości został wpisany poprawnie.
# SMS głosowy może być wysłany jako długi SMS (mający w treści więcej niż 160 znaków). Długi SMS składający się z N części zostanie przez system scalony i przekazany jako jedna wiadomość. Obciążenie następuje za wysłanie każdej z części długiego SMSa.

pozdrawiam i nie życzę wpadek:) i awantur w domku :twisted: :lol: :lol:
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 16:39     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
właśnie w piątek ja byłam w pracy ktoś wysłał takie dwa smsy i to przez pomyłke bo nie znam nr tel ani osoby. strasznie dziwnie się slucha takiego smsa, słowa w ogóle nie są od siebie oddzielane i czasami ciężko zrozumieć treść smsa :(
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 20:19     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
kisia, tak jak wspominałem .. kłopoty ze sklejaniem literek i różna tonacja .. :P
Profil
PW Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 21:44     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Rozumiem, dziękuję Wam bardzo wszystkiem za te wyczerpujące wypowiedzi. Właśnie takich informacji potrzebowałem, a nie umiałem nigdzie żadnych i konkretnych porad (informacji) znaleÄ?ć. Pozdrawiam! ;)
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 23:33     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
Cytat:
właśnie w piątek ja byłam w pracy ktoś wysłał takie dwa smsy i to przez pomyłke bo nie znam nr tel ani osoby. strasznie dziwnie się slucha takiego smsa, słowa w ogóle nie są od siebie oddzielane i czasami ciężko zrozumieć treść smsa


dostalem pare razy takiego smsa, masakra.... tak jak pisze kisia ciezko z tego cos zrozumiec, babka wogole nie czyta polskich znakow i wychodzi z tego taka mieszanka ze nie czaje bazy :mg:
(moze ona czyta polskie znaki, ale kumple pisali na komorce bez nich no i efekt byl:/ )
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008