Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta Dukan
Autor Wiadomość
Bea.tka 
  Wysłany: Wto Paź 11, 2011 16:23   Dieta Dukan  



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
Spotkalam ostatnio kolezanke i jestem onieśmielona jej wyglądem który jak mówi zawdziecza diecie Dukana. Do tego stopnia że nie jestem w stanie nie wypróbowac :P
A Wy co o tym sądzicie? Ktoś stosował? Polecacie, odradzacie?
Ostatnio zmieniony przez kisia Sro Paź 26, 2011 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 20:35     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
moja mama chwilke stosowala;)
czula sie OK:)
ale zapal szybko minal:)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 22:40     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
tydzień dukana, miesiac równoważącej, mniej więcej tak to wyglada, więc lepiej się zastanowić czy psychicznie się tyle wytrzyma ;)
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Sro Paź 12, 2011 08:53     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
jeśli bedziecie mieć wspierać to dam rade!
Generalnie leci 4dzien 2kilo w dół samopoczucie dzis juz ok bo wczoraj myslałam ze zjade z tego swiata .. no i zobaczymy jak bedzie dalej (motywacja jest!)

a moze ktos tez dietkuje i sie dołaczy do tematu ... w grupie razniej ;) ;) ;)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek 
Wysłany: Sro Paź 12, 2011 15:25     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
D_y_s_z_k__a napisał/a:
a moze ktos tez dietkuje i sie dołaczy do tematu


ja jestem na diecie,ale nie jest to takie harakiri o jakim piszesz powyżej,dieta powinna być dobrana i prowadzona przez specjalistę w dziedzinie dietetyki,gdyż samo chudnięcie to nie wszystko i zbyt szybkie może doprowadzić do kłopotów...
Profil
PW Email www Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Sro Paź 12, 2011 16:23     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
Wiem wiem ale postanowilam spróbowac na dietetyka mnie nie stac. Myśle ze ta dieta może zmienić moje nawyki żywieniowe i o to chyba chodzi ... Wiele osób ją poleca wiele tez odradza. Ja chce spróbować na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam <><
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 18:49     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
6 dzień leci i smakuje mi to czym sie zajadam :)
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 21:38     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Ponoć potrafi strasznie zniszczyć nerki i zakwasić organizm. Moi "teściowie" niesamowicie na niej schudli,ale już wrócili do swojej starej wagi. Jak dla mnie najlepsza dietą jest MŻ=mniej żreć. Po takich dietkach predzej czy później i tak się znowu przytyje jeśli nie będzie się siebie skrupulatnie pilnować. Wyrobienie w sobie pewnych nawyków plus trochę ruchu są zdrowsze i przyjemniejsze niż katowanie się.
Ostatnio zmieniony przez Czarnulka Sob Paź 15, 2011 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 01:33     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
a na czym polega ta dieta bo nie chce mi się grzebać po necie :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek 
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 08:19     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
Czarnulka napisał/a:
niesamowicie na niej schudli,ale już wrócili do swojej starej wagi.

taki jest właśnie efekt diet internetowych...

Czarnulka napisał/a:
Wyrobienie w sobie pewnych nawyków plus trochę ruchu są zdrowsze i przyjemniejsze niż katowanie się.


aby nabrać takich właśnie nawyków należy znać podstawy metabolizmu swojego organizmu,ale w tej materii trzeba być wykształconym lub posłuchać profesjonalnych dietetyków...
Profil
PW Email www Cytuj
Basia K 
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 17:15     



Dołączyła: 15 Paź 2007
Skąd: Sośnica
kisia napisał/a:
na czym polega ta dieta


W wielkim skrócie:"Główne założenia diety Dukana opierają się na wyeliminowaniu z jadłospisu węglowodanów i wprowadzeniu jak największej ilości białka"

Czarnulka napisał/a:
Ponoć potrafi strasznie zniszczyć nerki i zakwasić organizm


Moja koleżanka (którą,Kisiu poznałaś) właśnie z tego powodu musiała ją przerwac.
Inna z kolei stosuje ją od chyba 3 lat,schudła przeogromnie,ale na temat jakichkolwiek wyników badań się nie wypowiada.
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 19:06     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Piotrulek napisał/a:
tej materii trzeba być wykształconym lub posłuchać profesjonalnych dietetyków...

Zupełnie się nie zgadzam. Chyba,że ktoś ignoruje sygnały swojego organizmu, bądź ich nie dostrzega, bo nie potrafi. Wtedy, owszem, warto iść do dietetyka.
Są też osoby, które obserwują swój organizm i potrafią dostrzec co im sprzyja, a co nie. Ja nigdy nie miałam jakiegoś większego problemu z nadwagą, a jeśli już to sama dochodziłam co powinnam wyeliminować. Dlatego jestem zadowolona z mojego wyglądu, a i również należę do zdrowych osób.
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 13:01     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
Czarnulka napisał/a:
Dlatego jestem zadowolona z mojego wyglądu


dobrze wiedzieć, że są jeszcze osoby zadowolone z siebie :)
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 16:37     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
plusz0wy napisał/a:
Czarnulka napisał/a:
Dlatego jestem zadowolona z mojego wyglądu


dobrze wiedzieć, że są jeszcze osoby zadowolone z siebie :)


pewnie że dobrze !! Ja sie zapuściłam stety niestety i teraz musze pracowac nad sobą. Musze i chce, przede wszystkim dla siebie :))

Kisiu widze że już mniej więcej wiesz na czym ta dietka polega ;)

pozdrawiam <><
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 10:41     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
3,5 w dół dobry początek ;>
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 11:08     


Dołączyła: 25 Lut 2010
tak tylko ta dieta polega na tym ze jak raz wyeliminujesz te weglowodany to dobrze by bylo do nich nie wracac juz NIGDY! a to nie mozliwe bo czlowiek ich potrzebuje.. tak jak Piotrulek napisal najlepiej isc do dietetyka.. zeby dal nam skierowania na badania i wtedy przystapic do diety.. slyszalam tez o diecie gdzie sie je wedlug swojej grupy krwi..
AAA i dieta MŻ jest super rewelacyjna.. mniej jesc dosc czesto wyeliminowac slodycze wode curkowana troche ruchu :) i beda efekty :D
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 12:52     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
e tam nigdy jakies błedne informacje masz ... a pilnować sie trzeba przy mż czy dietach od dietetyków a nawet po dukanie, tym bardziej im wieksze są skłonności do tycia.
Profil
PW Email Cytuj
Agacisko ;-) 
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:22     


Dołączyła: 28 Kwi 2005
Skąd: Gliwice
W jaki sposób może wpłynąć na nasze zdrowie?

Dieta Dukana przede wszystkim powoduje przejście naszego organizmu w stan przewlekłej ketozy, czyli procesu, w którym dochodzi do spalania tłuszczów przy znacznym niedoborze glukozy we krwi. Przewlekła ketoza to zakłócenie równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu i zakwaszanie go. Długotrwała kwasica ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i może prowadzić do: odwodnienia, osłabienia i senności, nudności i wymiotów, bólów brzucha i w klatce piersiowej oraz do zaburzeń elektrolitowych (hipokaliemia, hiponatremia, hipofosfatemia). Jak nasz organizm radzi sobie z nadmiernymi pokładami białka? W niektórych przypadkach może dochodzić do odkładania się metabolitów tego składnika w nerkach, co z kolei znacznie zwiększa ryzyko częściowej lub całkowitej niewydolności tych narządów.

W swojej praktyce spotkałem wiele osób, które skarżyły się na skutki diety wysokobiałkowej.

Pani Joanna (31 lat, nauczycielka z województwa świętokrzyskiego): W czasie ciąży lekarz prowadzący zwrócił uwagę na niepokojące wyniki profilu nerkowego w badaniach morfologicznych krwi. W ciągu kilku miesięcy nastąpiła poprawa. Po kilku latach Pani Joanna chcąc zgubić kilka kilogramów postanowiła stosować dietę dr. Dukana. W przeciągu 1,5 miesiąca zrobiła przypadkowo badania kontrolne krwi, w wynikach ujawniło się, że funkcja filtracji nerek znacznie się pogorszyła. Lekarz zdecydowanie zalecił odstawienie diety, efekt - po okresie miesiąca nerki znowu zaczęły normalnie funkcjonować. Niestety, Pani Joanna wróciła bardzo szybko do swojej poprzedniej wagi.

Musimy również pamiętać, iż zbyt duża ilość białka w diecie to także zagrożenie dla innego bardzo ważnego narządu, jakim jest wątroba. To ona bierze udział w przemianach wszystkich białek, jakie trafiają do naszego organizmu. Dlatego nagłe zwiększenie podaży tego składnika w diecie może przeciążyć ten narząd i doprowadzić do jego niewydolności. Dieta dr. Dukana jest również bardzo niebezpieczna dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Duże ilości białka podwyższają ciśnienie krwi i mogą być w skrajnych przypadkach przyczyną udarów lub zawałów serca.

Długotrwałe wykluczenie z diety owoców i warzyw oraz produktów zbożowych i tłuszczów najpewniej doprowadzą nasz organizm do bardzo niebezpiecznych niedoborów witamin i składników mineralnych (wit.C; tych z grupy B, kwasu foliowego, fosforu, wapnia i magnezu oraz potasu). U mężczyzn stosowanie diety Dukana może wpłynąć na obniżenie libido ze względu na zdecydowane obniżenie dostarczanej energii wraz z pożywieniem.

Musimy zwracać szczególną uwagę na wszystkie diety, które mają prowadzić do szybkiej utraty kilogramów, a dodatkowo eliminują z pożywienia jeden lub dwa główne składniki odżywcze (białka, tłuszcze lub węglowodany). Prawidłowo skomponowana dieta redukcyjna ogranicza spożywanie energii, ale w swym składzie zawiera wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Każdy powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcę zaryzykować utratę lub pogorszenie się mojego zdrowia dla diety, która przez większość specjalistów i wybitnych naukowców jest zdecydowanie odradzana, a wręcz przez nich odrzucana? Osobiście, jako magister dietetyki bezwzględnie odradzam stosowanie diety Dukana.
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 16:51     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
łooo kurde... nie wiem juz sama
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 12:27     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
D_y_s_z_k__a napisał/a:
łooo kurde... nie wiem juz sama


chyba najlepiej udać się do dietetyka,który/a dopasuje dietę do potrzeb Twojego organizmu
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008