Poprzedni temat «» Następny temat
Politechnika Slaska!!!
Autor Wiadomość
mi_mi 
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 22:19     


Dołączyła: 15 Cze 2009
Trunks nie wątpie:D chce studiować bhp ale waham sie miedzy GiG-em a IŚE? gdzie jest lepiej? :niepewny: no poźniej pracę znaleźć dobrą, chodzi mi o zaoczne studia
Profil
PW Email Cytuj
mi_mi 
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 22:28     


Dołączyła: 15 Cze 2009
no dokładnie to inżynieria bezpieczeństwa tylko gdzie lepiej na GiG-u czy na IŚE? :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 07:45     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
rzuć monetą lub wybierz w ciemno IŚE ;) nie bedzie wielkiej różnicy :P
mi_mi napisał/a:
poźniej pracę znaleźć dobrą, chodzi mi o zaoczne studia

mysle ze bez znaczenia bedzie tu jaki wydział...
Profil
PW Email Cytuj
Matt 
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 23:00     


Dołączył: 20 Cze 2009
Jako, iż ostateczny termin wyboru studiów zbliża się nieubłaganie, toteż czas najwyższy na coś się zdecydować :D

Otóż przejrzałem ten topic i widzę, że zaglądają tutaj zarówno studenci jak i absolwenci Politechniki Śląskiej, więc jako przyszły student (oby :P ) prosiłbym o małą pomoc w ostatecznym wyborze wydziału/kierunku studiów ;)

Generalnie po długiej selekcji na "placu boju" pozostały następujące opcje:
a) Automatyka i Robotyka na AEiI,
b) Automatyka i Robotyka na MT.

I prawdę powiedziawszy nie wiem na który ostatecznie się zdecydować :wstyd:

Oczywiście brałem także pod uwagę Makrokierunki na obu wydziałach i ich nie wykluczam^^.

Byłbym wdzięczny za wszelkiego rodzaju sugestie, podpowiedzi i odpowiedź na pytanie:
"Czym tak naprawdę różni się AiR na obu tych wydziałach?"


Thanks in advance.

//edit 1 i 2
literówki
Ostatnio zmieniony przez Matt Sob Cze 20, 2009 23:05, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
loki 
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 15:19     


Dołączył: 16 Cze 2005
Skąd: Gogolin
AiR na MT to duzo mechaniki,podstaw konstrukcji maszyn,automatyki przemyslowej, robotyki, zapisu konstrukcji (rys techniczny), troche teorii sterowania, troche elektroniki, troche informatyki, troche sterowania numerycznego (przede wszystkim PLC)

generalnie jest to automatyka i robotyka od strony mechatroniki

AiR na AEiI to duzo matmy, fizyki, teorii sterowania, automatyki, informatyki, elektroniki, troche mechaniki, troche praktyki ;)

inaczej rzecz ujmujac jest to automatyka i robotyka od strony sterowania, a nie ukladow wykonawczych tak jak na MT
Profil
PW Email Cytuj
Agacisko ;-) 
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 16:58     


Dołączyła: 28 Kwi 2005
Skąd: Gliwice
Jeszcze jedna różnica... Na MT jest trochę łatwiej :)
Profil
PW Email Cytuj
loki 
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 17:53     


Dołączył: 16 Cze 2005
Skąd: Gogolin
Agacisko ;-) napisał/a:
Na MT jest trochę łatwiej


ooo... to jest bardzo wzgledne

powiedzialbym, ze latwiej bedzie praktykom na MT, a teoretykom na AEiI ;) na MT nie ma az takiego nacisku na przedmioty ogolne (fizyka, matematyka) jaki jest kladziony na AEiI - natomiast przedmioty zawodowe (zwiazane kierunkiem, a potem ze specjalizacja) stoja wysoko na obu wydzialach
Ostatnio zmieniony przez loki Pon Cze 22, 2009 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
mi_mi 
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 22:39     


Dołączyła: 15 Cze 2009
teraz to mam problem bo mojego kierunku na IŚE nie otworzyli bo za mało ludu było :/ wiec zastanawiam sie nad dziennymi( dalej inżynieria bezpieczeństw tylko ze przedtem było na zaocznych a teraz na dziennych) na tym właśnie wydziale jakoś tak wydaje mi sie lepszy od GIGu (bez obrazy dla aktualnych i byłych studentów tego wydziału ;) ) tylko mam pytanie takie przedmioty ogólne jak matma, fizyka, chemia są do przejścia? może ktoś jest właśnie z tego kierunku i mi pomoże
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 09:52     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
mi_mi napisał/a:
teraz to mam problem bo mojego kierunku na IŚE nie otworzyli bo za mało ludu było :/ wiec zastanawiam sie nad dziennymi( dalej inżynieria bezpieczeństw tylko ze przedtem było na zaocznych a teraz na dziennych) na tym właśnie wydziale jakoś tak wydaje mi sie lepszy od GIGu (bez obrazy dla aktualnych i byłych studentów tego wydziału ;) ) tylko mam pytanie takie przedmioty ogólne jak matma, fizyka, chemia są do przejścia? może ktoś jest właśnie z tego kierunku i mi pomoże


Matma to wiesz trzeba przysiąść do niej nie zależnie od wydziału na ISE jest obecnie jako warunkowy 6pkt. Fizyka jak trafisz na Pazdur to ciężko będzie niezdać
Chemia... zależy gdzie ale na ISE ma on swój poziom i raczej łatwo nie jest
Zresztą nie wiem jak na wieczorowych i zaocznych ale na dziennych jest tak średnio ale sięda wszystko.
Profil
PW Email Cytuj
luke_90 
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 13:11     


Dołączył: 30 Lip 2009
Witam :)
Startuje w drugim naborze na wydział MT i wacham sie pomiędzy dwoma kierunkami, mianowicie: mechaniką i budową maszyn a automatyką i robotyką :rotfl:
Pewnie posypie się gro wypowiedzi że na obydwu trzeba nieźle charowac , jednkże to jest dla mnie oczywiste :P
Chciałbym spytac na którym kierunku łatwiej przejśc i ogólnie ktory polecacie. Oczekuje szczególnie wypowiedzi osób obeznanych z obydwoma kierunkami.
z góry thx
Ostatnio zmieniony przez luke_90 Czw Lip 30, 2009 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 21:48     



Dołączył: 24 Lis 2008
luke_90 napisał/a:
Chciałbym spytac na którym kierunku łatwiej przejśc ...

Chcesz się czegoś nauczyć, czy być "magistrem" na 3 "z dwoma" ?
Studiowałem na MT i jak mam być szczery na "Automatykę i robotykę" lepiej zapisać się na Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki. W takim razie jeśli bierzesz pod uwagę tylko te dwa kierunki, to Mechanika i budowa maszyn.
Z tego co wiem to na MT są jeszcze dwa nowe makrokierunki "Nanotechnologia i technologie procesów materiałowych" i "Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach" - zapowiadają się bardzo obiecująco.
Profil
PW Email Cytuj
luke_90 
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 11:54     


Dołączył: 30 Lip 2009
Zależy mi na tytule inżyniera, a nad magistrem to może w odległej przyszłości pomyślę ;)
Na wydział aei szans większych nie mam gdyż wymogi są spore, a ja nie zdawałem matematyki na maturze. Jeśli na MT automatyke i robotykę można ukończyc bez jakichś wielkich problemów to właśnie ten kierunek bym wybrał.
Co do tych makrokierunków to wydają się byc jakieś mało konkretne i chyba nie tędy droga.
Rozważam jeszcze IMM w Katowicach,GiG, elektryczny z kierunkiem elektrotechnika i chemiczny, ale raczej MT :P
Ostatnio zmieniony przez luke_90 Sob Sie 01, 2009 12:09, w całości zmieniany 4 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Sou 
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 22:30     



Dołączył: 20 Maj 2006
Skąd: Gliwice
MiBM latwiejszy od AiR na MT. Nie wiem czy wiecej sie trzeba uczyc ale na AiR dobrze sa prowadzacy czasem pokreceni i mozna miec z nimi niezle przejsc;)

Do inż to chyba bez roznicy, idz sobie na MiBM, tylko jak nie umiesz matematyki ( nie zdawales na maturze ) to jak chcesz 3 semestry matmy + fizyke + mechanike + wytrzymke zdac?: )
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 22:59     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
mi_mi napisał/a:
tylko mam pytanie takie przedmioty ogólne jak matma, fizyka, chemia są do przejścia?

są, ino zalezy duzo na kogo trafisz...z chemii pewnie Bodzek bedzie, a u niego nigdy nie jest prosto, a z fizy tez maja duzo problemow ludzie, ale do przejscia w rzeczy samej ;)
Profil
PW Email Cytuj
luke_90 
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 12:36     


Dołączył: 30 Lip 2009
Sou napisał/a:
Do inż to chyba bez roznicy, idz sobie na MiBM, tylko jak nie umiesz matematyki ( nie zdawales na maturze ) to jak chcesz 3 semestry matmy + fizyke + mechanike + wytrzymke zdac?: )


To że matmy nie zdawałem to wcale nie znaczy ze nie mam o niej pojęcia. :)
Po prostu miałem inne plany co do studiów i rozsz. historia była mi potrzebna.
Thx za rade :)
Profil
PW Email Cytuj
DAB 
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 10:49     



Imię: Piękne
Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Chodził ktoś na chemię? Jak tam jest?
Profil
PW Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Sie 19, 2009 00:07     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
DAB napisał/a:
Chodził ktoś na chemię? Jak tam jest?


Miałem tam kumpla...fakt chwalił sobie ( choć wytrzymał tylko 3-y lata) jest strasznie dużo Matematyki ale z kim to nie wiem podobnie jest z Fizą. Według tego co mówią znajomi to jest to fajny wydział ale lekki to napewno nie.
Profil
PW Email Cytuj
mageno 
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 13:30     


Dołączyła: 20 Sie 2009
Skąd: Mysłowice
Zaczyna ktoś w tym roku studia na Inżynierii Środowiska? :> Ciekawa jestem w ogóle waszego miasta. Na razie raz byłam w Gliwicach zawieźć papiery na politechnikę ;)

A tak w ogóle mam pytanie co do wf, jakie zajęcia są do wyboru na IŚiE?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 22:33     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
mageno napisał/a:
jakie zajęcia są do wyboru na IŚiE?

generalnie takie jak wszedzie, a na samym wydziale jest taka srednia salka, gdzie mozna np. na ping-ponga uczeszczac (to dla leniwych co nie chcą na hale isc :P).
Profil
PW Email Cytuj
dzakonda 
Wysłany: Sro Sie 26, 2009 15:35     


Dołączył: 25 Sie 2009
Jako że jestem nowy na tym forum chciałbym na początku wszystkich przywitać:)
Mam pare pytań odnośnie Politechniki Śląskiej, a konkretnie wydziału elektrycznego.
Interesuje mnie kierunek Informatyka, troche mniej ale też Elektronika i Telekomunikacja. Zamierzam wziąć udział w dodatkowej rekrutacji na te kierunki. Może są tutaj jacyś studenci z tego wydziału którzy zechcą mi powiedzieć czy warto studiować te kierunki na tym wydziale i czy Informatyka tutaj to prawdziwa Informatyka :D . Z tego co widziałem to plan studiów dla Informatyki jest standardowy tyle, że zawiera sporą dawkę wiedzy z elektrotechniki, elektroniki, ale najlepiej jeżeli wypowie się ktoś kto ma do czynienia z Informatyką i EiT na tym wydziale:)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008