Poprzedni temat «» Następny temat
Górnictwo i Geologia
Autor Wiadomość
As_ds 
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 20:51   Górnictwo i Geologia  


Dołączył: 16 Sty 2011
Witam!!! Jestem tutaj nowy więc nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale mam pytanie, a mianowicie: w tym roku kończę liceum i chciałbym właśnie iść na Górnictwo i Geologie do Rybnika (jest to filia Gliwicka) i chciałbym się dowiedzieć jakie przedmioty muszę zdać żeby dostać się właśnie na te studia?? Bo chce zdawać matematykę i biologię na podstawie i czy wystarczy to, czy lepiej by było żeby napisać coś w rozszerzeniu??

Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam As_ds :]
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 21:49     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
wchodzisz na stronę twojego wydziału, gdzieś tam w zakładce "dla studentów" powinny być wypisane wszystkie wymagania


kurde prawdę mówiąc rozbawiłeś mnie tym postem ... totalny brak własnej inwencji twórczej, ten kraj jest skazany na upadek :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez sebek Nie Sty 16, 2011 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
As_ds 
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 22:11     


Dołączył: 16 Sty 2011
Szukałem już kilkanaście razy i nigdzie nie pisze. Myślałem, że na forum ktoś mi pomoże, ale widze że tu tylko ktoś potrafi dopier**lić, a nie pomóc :kwasny: Może jednak znajdzie śie osoba, która mi chociaż trochę pomoże.
Profil
PW Email Cytuj
As_ds 
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 22:28     


Dołączył: 16 Sty 2011
Znalazłem tylko takie coś :

- matematyka z egzaminu maturalnego jako przedmiot główny a= 0,6
przedmiot dodatkowy z egzaminu maturalnego do wyboru przez kandydata:
- fizyka z astronomią lub chemia lub geografia lub biologia lub język polski lub język obcy nowożytny (do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski)
lub
- dla kandydatów ze starą maturą: sprawdzian pisemny z matematyki lub fizyki z astronomią lub chemii

No i nie jest tu określone czy matura rozszerzona z matematyki jest bardziej punktowana niż podstawowa.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 09:46     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
myślę że chodziło o matę podstawową (z resztą większość osób które znam a poszły na GiG nigdy za matą jakoś specjalnie nie przepadały i nie sądzę żeby zdawały rozszerzone), jak ja wybierałem uczelnię to pisało "matematyka-rozszerzenie" jak chcesz być jeszcze 100% pewien to zadzwoń do dziekanatu, na stronce wydziału powinien być telefon

mówisz jaki masz dylemat i powinieneś otrzymać satysfakcjonującą Cię odpowiedź

ten współczynnik a=0,6 to jak dobrze pamiętam odnosił się do podstawy, rozszerka miała chyba 0,8 ale upewnij się w tegorocznych przelicznikach z CKE bo ja zdawałem to już 5 lat temu... jak ten czas zapierdziela :szok:
Ostatnio zmieniony przez sebek Pon Sty 17, 2011 09:48, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
As_ds 
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 22:38     


Dołączył: 16 Sty 2011
Ooo... dziękuje bardzo za pomoc. Od razu zależało mi na takiej odpowiedzi :)


Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
Profil
PW Email Cytuj
llaneta 
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 15:58     



Dołączyła: 26 Sie 2009
Skąd: ze św.ulicy
według mnie to w tym roku na maturze jest tyko matematyka na poziomie podstawowym sprawdź sobie dokładnie deklaracje jaka złożyłeś w szkole bo masz czas tylko do 7.02.2011 aby dokonać jakiś zmian .
Profil
PW Email Cytuj
Esteban 
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 14:58     


Dołączył: 01 Lis 2010
Więc tak - mogę Ci powiedzieć jak to wyglądało w Gliwicach w tym roku. Ja dostałem się na GiG mając 84% z podst. matematyki oraz 90% z podst. angielskiego i byłem w środku stawki. Kumpel, który był w drugiej połowie, zdał maturę podst. z matematyki na bodajże 54% i rozszerzenie z geografii też coś koło 50%. Przelicznik za maturę rozszerzoną jest na pewno wyższy niż za maturę podstawową (przy matematyce, gdzie zdając rozszerzenie, najpierw zdajemy również podstawę uczelnia bierze pod uwagę ten wynik, który jest korzystniejszy, więc opłaca się zadawać maturę rozszerzoną, bo nic praktycznie nie tracimy).
llaneta - matematyka na poziomie podstawowym jest obowiązkowa, ale można również zdać dodatkowo rozszerzenie.
Ostatnio zmieniony przez Esteban Pią Sty 21, 2011 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008