Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Fenix
Czw Mar 30, 2006 12:34
Która szkoła wedlug Was jest najlepsza,a która najgorsza.
Autor Wiadomość
Vesperia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 14:24     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Ach, jak zgadłaś? :P Owszem, chodzę do Filomaty i jestem bardzo zadowolona :)
Profil
PW Email www Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 14:45     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
Nemo iudex in sua causa
Profil
PW Email www Cytuj
Vesperia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 15:02     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Niedźwiedź napisał/a:
Nemo iudex in sua causa

Sugerujesz mi brak bezstronności?
Profil
PW Email www Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:12     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Napisałas ze najlepsza szkola jest filomata, moze to zt ego wypłynał poprzedni post. Szkola mlekiem i miodem płynąca:P z tego co piszesz.
Ja chodzilam na Sikornik do szkoly, i widze jak wiele sie zmienilo,butelki i papierosy w rekach, tapeta na twarzach...sodoma gomora i ciechodzinek. Jak sie tam odnajdywalam? ;)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:17     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Ishikawa napisał/a:
a chodzilam na Sikornik do szkoly, i widze jak wiele sie zmienilo,butelki i papierosy w rekach, tapeta na twarzach...sodoma gomora i ciechodzinek. Jak sie tam odnajdywalam? ;)
po prostu szkoła życia, otaczać się takimi ludźmi, ale nie staczać się z nimi. Jak to przetrwałaś i wyrosłaś na fajna osobę ( widac, że tak) to nic Cię w życiu nie pokona ;)
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:23     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Dzięki Kisia za miłę słowa. :)
Szkoła zycia tam była, fakt.
Niewiem czy mozna mowic ze jedna szkola jest 100 zła, a druga 100 dobra. Sa takie co maja renome, niektorym sie podobaja zelazne zasady, innym nie.
Jak chodzilam do gimka na Sikornik, mialam zajecia z matematyczna ktora prze wejsciem do klasy sprawdzala czy dziewczyny maja tapete. Jak miały, to brala wiaderko na srodek klasy i kazala im sie myc.I sie myly, widok splywajacek maskary i tapety jest niezapomniany :]
W tych czasach bankowo by ja po sadach wloczyli za nieposzanowanie jakis tam praw ucznia. Ona dalej tam naucza, wiec tym bardziej jestem zdziwiona postem Vesperii.
Profil
PW Email Cytuj
Vesperia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:48     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Widać szkoła zmieniła się na gorsze... Tylko profil sportowy ponoć dobry.
Ishikawa napisał/a:
Szkola mlekiem i miodem płynąca:P z tego co piszesz.

Ekhm, no może bez przesady, ale tak patrząc po uczniach innych szkół, po ich zachowaniu i słowach, to lepszej szkoły w mieście nie uświadczysz. Tylko jedną ma wadę, mianowicie że płacić trzeba, ale warto :)
Profil
PW Email www Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:51     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Znam 2 osoby po filomacie i ich wrazenia sa umiarkowane ;) Ale to jest fajnie ze Tobie sie podoba, w sumie szkola jest dla ucznia :) I bedziesz miala piekne wspomnienia :) 2 kwestia to placisz-wymagasz. Studia mma platne to akurat wiem co pisze:)
A co do uczniów z innych szkoł, to rozumiem , ze znasz jakiegos ucznia z kazdej szkoly ?:P
Profil
PW Email Cytuj
Vesperia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:56     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Widzę uczniów z większości szkół na konkursach, zawodach i tego typu sprawach :) Poza tym uczniowie Filomaty to osoby z różnych rejonów Gliwic. Wielu z nich wręcz uciekało poza swoją rejonówkę. Z tego też można coś wywnioskować.
Profil
PW Email www Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:59     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
A mozesz mi napisac jak w Filomacie wygladaja zajecia pozaszkolne? Trzeba cos doplacac, czy w ramach czesnego sa organizowane jakies zajecia?
Profil
PW Email Cytuj
Vesperia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 17:06     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Zajęcia są oczywiście w ramach czesnego :) Istnieją kółka: muzyczne, plastyczne, biologiczne, matematyczne, psychologiczne, teatralne, z języka francuskiego, chemiczne, informatyczne i może jeszcze jakieś, których aktualnie nie pamiętam ;) Żeby kółko się odbywało, musi być conajmniej sześć osób chętnych do uczęszczania na nie. Aż dziw, że muzyczne jeszcze funkcjonuje, bo jest w poniedziałki o 7 :P
Profil
PW Email www Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 17:08     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Fajnie ze w ramach czesnego:)
Zainteresowalo mnie kolko psychologiczne :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Vesperia 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 17:14     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Ponoć jest interesujące, ale ja na nie niestety nie chodzę, bo jest o 15 w te nieszczęsne poniedziałki... A jak się przyszło do szkoły na 7 rano, to się nie ma ochoty zostawać do czwartej w południe... ;)
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 23:35     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
najlepsza szkoła to....tak tak 18-tka na zatorzu. To powiedział całkowicie bezstronny trunks ;p.
PS. A liceum to tylko dwójka ! ;)
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 00:11     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Vesperia... niestety znajac ludzi po roznych szkolach w tym spolecznych hehehehe nie zgadzam sie....

owszem sa osoby ktore sie dobrze ucza i im zalezy.. a sa osoby ktore ide, zaplaca i maja dobre oceny...

poza tym u was nie sa osoby ktore uciekaly przed rejonowkami ( bo wiele z nich ma swietny poziom i tradycje) tylko osoby ktorych rodzicow na to stac zeby wam zajac jak najdluzej czas... [tlumacz to jak chcesz]

A powzani nauczyciele regionu wcale nie pala sie i nie wlaza drzwiami i oknami zeby tylko uczyc w spolecznej... - poziom zachowania i bycia dosc sporej czesci mlodziezy szkol spolecznych pozostawia wiele do zyczenia...

nie mowie oczywiscie ze w pozostalych szkolach jest kulturka... bo niestety nie jest...ale zasade "kazda myszka swoj ogonek chwali" stosuj umiarkowanie....

TRUNKS... dwojka? owszem biolchem czy human...ale mat-fiz.. sorrrryyyy tutaj 1nka;))))
wasze mat-costam [inf, chem, fiz, przyr - i co tam jeszcze natworzyli] niestety nie sprawdzily sie chyba... nie mozna miec wszystkiego:)) ale dla biolchemu zawsze szacunek w 2ce istnial:))))
w sumie i 1 i 2 to niezmiennie czolowka od dlugiego czasu:)
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:23     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
A skad wiesz, ze za płacenie ma sie dobre oceny ?. Nie pytam złosliwie czy ironicznie, interesuje mnie tak kwestia poprotu ;) Studiuje na prywatnych i tez mam poprawki, a załozenia chyba nie powinnam..bo płace?
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 11:02     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Ishikawa, nie ma nawet sensu zaczynać tego tematu. Ci,co uczeszczali do "renomowanych publicznych szkol" czy tam uczelni zawsze beda mieli nas za idiotow ktorzy placa to maja... (zeby nie bylo afery-wiekszosc z nich)
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 11:08     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Masz racje Czarnulka, ponosi mnie za kazdym razem jak widze takie zaściankowe myslenie. Przykre ;/ No ale co zrobic. :|
Profil
PW Email Cytuj
Vesperia 
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 17:51     



Dołączyła: 10 Mar 2009
Harcerka napisał/a:

.. a sa osoby ktore ide, zaplaca i maja dobre oceny...


Gdyby tak było, to nie rozdawano by tak gęsto stypendiów (w mojej klasie ma 7 osób na 11). I nie wywalano by ze szkoły tych, którzy stypendium nie posiadają.

Harcerka napisał/a:

poza tym u was nie sa osoby ktore uciekaly przed rejonowkami ( bo wiele z nich ma swietny poziom i tradycje) tylko osoby ktorych rodzicow na to stac zeby wam zajac jak najdluzej czas... [tlumacz to jak chcesz]


Co do pierwszej części tego zdania - owszem, w większości właśnie takie są tu osoby. Co do reszty, to nie do końca chwytam, co miałaś na myśli... :zdziwko:

Harcerka napisał/a:

...ale zasade "kazda myszka swoj ogonek chwali" stosuj umiarkowanie....


Miarkuję miarkuję, gdybym nie miarkowała, to siłą rzeczy zachwalałabym też moją podstawówkę (która, nawiasem, jako jedyna szkoła podstawowa w mieście otrzymała nagrodę kuratora oświaty... w dużej mierze dzięki mnie), gdzie poziom jest nędzny, a nauczyciele ucznia mają głęboko w... uchu.
Ostatnio zmieniony przez Vesperia Pią Mar 13, 2009 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 22:59     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
pomimo powyzszych opinii pozwolę sobie nadal zachowac nienajlepsze zdanie o gliwickich liceach i gimnazjach spolecznych....

moze kiedys ktos mnie zaskoczy iprzekona...

zasada jest jedna... pracuj i pokaz na co Cie stac;) niezaleznie gdzie zdobyles wiedze teoretyczna....

Mlodzikom zycze powodzenia:)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008