Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Fenix
Czw Mar 30, 2006 13:34
Która szkoła wedlug Was jest najlepsza,a która najgorsza.
Autor Wiadomość
of 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:20     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
VIII?? nie slyszalem wiele dobrego o tym liceum... a mieszkam calkiem niedaleko...

sam konczylem Technikum w ZSZ2 na Kilinskiego przy Montochemie wiec pozdrowionka
dla Piotrmp :spoko:
szkola byla (bo juz jej tam nie ma :( ) wspaniala... zarowno nauczyciele jak i atmosfera :)
a poziom?? dzis powoli koncze swoj doktorat :roll:
Profil
PW Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:27     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
No Ja WLa$Nie TeZ Za CieKaWyCh RZeCzY Nie SLySZaLeM =-PP aLe iDe TaM Do KLaSy SPoRToWeJ =-PP
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:52     

osfald, Od razu wiedzalem,że jesteś po "elitarnej" szkole,to widac ,słychac i czuć i życze pomyślnosci w obronie doktoratu. :spoko: Powiem Ci ciekawostkę,kilka lat temu nasz "montochem" mial 25 lecie powstania szkoly i ja wraz z moimi znajomymi bylem w komitecie organizacyjnym tych obchodów.Bylo ekstra mam nawet wydany na tą okazję almanach z absolwentami i rocznikami ukończenia szkoły.
Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 14:52     

LuKaSh, osfald ma rację to liceum nie ma zbyt dobrej opinii
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 18:03     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ja wam coś powiem ;-) Niedalej jak pół roku temu w pewnej szanującej się gazecie został wydrukowany dodatek. Szkoły w Polsce, które są najlepsze. Była podana pierwsza setka. W tej setce było LO II, coś w graniczach 75 miejsca. Miejsca powyzej 100 były podane w internecie. Dopiero na 150-160 była V ;-) Innych szkół nie widziałem, może nie brały udziału w tym.

A co do VIII LO. Chodziłem tam do gimnazjum. W "ósemce" jest całkiem fajnie. Fajni ludzie, fajna duża sala ;-) Poziom nauczania na wszystkich kierunkach oprócz sportowym nie jest taki najgorszy. Gdyby mnie do LO II nie przyjęli to bym tam poszedł ... mogłem jeszcze iść do IV, ale tam nie chciałem :P Wolałbym już "ósemkę" ;-)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 18:29     

A jakie zdanie macie na temat VI liceum w ?abędach??????????????????????
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 20:57     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Aby szkoly byly notowane w rankingach ktos musi je tam zglosic, tzn robi to sama szkola, gdyz podac trzeba wiele danych, np liczne laureatow i finalistow z lat ubieglych, a takimi danymi dysponuja tylko dyrekcje szkol, wiec jesli one same sie tym nie zainteresuja to klapa:) szkoly nie ma na liscie
Profil
PW Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 21:16     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
No, co do sali w VIII to miodna jest :D:D
Ludzie też fajni.. ale i tak nie słyszałem dobrej opinii o tej szkole :p
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 21:36     

LuKaSh, Czyuli jednak opinie moje się potwierdzają
Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 21:37     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Potwierdzają chyba w 100% :P
Profil
PW Cytuj
Uszatek
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 22:31     



Dołączył: 19 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Nie wiem, która szkoła w Gliwicach jest "najlepsza", cokolwiek by to mialo znaczyc. Chcialbym tylko nadmienic, że teraz, po ukończeniu liceum i na 3. roku studiów mogę śmiało stwierdzić, że szkoła, która wymaga od uczniów maxa ze wszystkich przedmiotów nie jest dobrą szkołą. Wg. mnie, dobra szkola powinna umożliwiać rozwijanie uczniom swoich zainteresowań, odciążając ich ze zbędnej wiedzy z innych przedmiotów. Nie chodzi mi o kształcenie ignorantów, bo każdy człowiek powinien mieć podstawową wiedzę ogólną, jednakże wydaje mi się, że ogólna atmosfera/tradycja premiująca uczniów "ogólnopiątkowych" powinna ustąpić atmosferze opieki nad uczniami chcącymi rozwijać swoje określone zainteresowania. I raczej takim kryterium kierowałbym się przy wyborze szkoły.
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 02, 2005 22:40     

Uszatek, Popieram twoją wypowiedÄ?,rzeczywiście masz racje.Opieka nad konkretnym uczniem to jest zaleta mądrego pedagoga,ktory tworzy mądrą szkołę. :D
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 05:36     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
jakos ciezko mi jest sobie wyobrazic opiekie nad jednym uczniem (z wielu) w Panstwowej Szkole...
poza tym, inaczej....za te kase jaka nauczyciele dostaja to im sie Palcem kiwnac nie chce i wcale sie im nie dziwie...:P
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 07:26     

ANIU¦, Jeśli mówisz o kasie oficjalnej to masz polowicznie rację.Ale pensja nauczyciela to wiele skladnikow,znam to od podszewki,naprawdę.Z drugiej strony za kilkanaście godzin pracy w tygodniu nie można zapłacić więcej.Natomiast jeśli chodzi o indywidualnośc pracy z uczniem to pisząc to mialem na myśli umiejętne wylawianie talentów,a na tym pedagog w dobrej szkole powinien się znać.
Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 08:24     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Ostatnio u nas w szkole zmniejszyły się godziny niektórych zajęć bo szkołą nie płaci nauczycielom za ich przeprowadzanie :P a co do szkoły.. najlepsza jest chyba ta na Wróblewskiego .. :D
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 11:31     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
piotrmp, ja sie doskonale orientuje w placach nauczycielskich ....
zreszta jeszcze w ubieglym roku szkolnym taka place otrzymywalam:) i dziekuje za takie pieniazki....
oczekuja od Ciebie wiecej,a placa jak najmniej (tzn stale stawki ustalone odgornie w przypadku szkol panstwowych)
piszesz "Z drugiej strony za kilkanaście godzin pracy w tygodniu nie można zapłacić więcej"
zwroc wiec uwage na to, ze nauczyciel oprocz swojego etatu 18 h..pracuje w domu, tzn sprawdza zadania, prace domowe, przygotowuje zajecia, nierzadko pisze papierkowe rzeczy jak konspekty z lekcji itd...
i myslisz za te kilka marnych stowek to sie oplaca, a jeszcze bedzie sie szczegolnie troskliwie opiekowal uczniem uzdolnionym, poswiecal mu czas, moze dodatkowy?!?!, a gdzie tam..... na lekcji nie da sie pracowac indywidulanie, a po lekcji to kazdy ma swoje zycie, sa oczywsicie wyjatki nauczyciele z powolania, co sie zajma taka praktyka, ale to naprawde tylko nieliczni...
niewatpie natomiast w to , ze jak piszesz "umiejętne wylawianie talentów,a na tym pedagog w dobrej szkole powinien się znać" - kazdy w zasadzie, ktory nie jest ignorantem jest w stanie prawidlowo ocenic szanse ucznia.
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 13:18     

ANIU¦, Wiesz ja również znam pracę nauczyciela gdyż pochodzę z rodziny nauczycielskiej(matka 37 lat w zawodzie,ojciec 35 lat w zawodzie,obecnie emeryci czynni zawodowo,oboje są spolecznymi kuratorami sądowymi).Mówimy o pracy,zaangażowaniu,poświęceniu,sprawdzaniu zadań i inne,ale nie mówimy o wakacjach,feriach zimowych i świątecznych,pseudoodpracowywaniu świąt i innych dni ustawowo wolnych.Dlatego skoro już pracujecie te 18 godzin,to pracujcie je uczciwie,wyłwiając wartościowe jednostki i wpływajcie na,i podnoście wizerunek szkół w ktorych pracujecie,aby mieć najlepsze notowania w Gliwicach.
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 13:35     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
piotrmp uwazasz , ze nie pracujemy uczciwie 18 godzin tygodniowo, bo np "pseudoodpracowujemy swieta"?
przeciez takie odrabianie, mam na mysli rozne zabawy, konkursy, dni sportu itd...to takze forma edukacji, uczy sie w ten sposob mlodziez wielu wartosci, nie jest to nic nie robienie i glupawe marnowanie czasu..... nie moge sie z tym zgodzic! Szkola nie tylko ma nauczyc mloda osobe matematyki, czy biologii, ale takze ma nauczyc zycia, ma wychowywac...

Co do wakacji, ferii i innych dni wolnych... coz, taki zawod, taka jego zaleta, jesli to komus przeszkadza i zazdrosci tego nauczycielom, prosze bardzo...mial swojego czasu wolny wybor, mogl ksztalcic sie na pedagoga, a co wiecej praca nauczyciela, nawet tylko 18-godzinna to ciezki chleb, a skoro masz rodzicow w tym fachu to pewnie o tym wiesz, wiec moim zdaniem wroce do placy...jest ona niezadawalajaca.... i nauczyciel powinien dostawac wiecej pieniedzy.

nie chcialabym byc zle tutaj zrozumiana, nie mam na mysli "odwalania fuszery" w ksztalceniu tylko dlatego, ze nie ma odpowiednich pieniedzy. Nie! rzecz w tym, ze nie dostatecznie te pieniadze motywuja nauczycieli do pracy...generalizuje:)
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 15:19     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
ale takze ma nauczyc zycia, ma wychowywac...


wg. mnie za wychowanie rodziców niech wezma sie rodzice a nie nauczyciele

Cytat:
nie dostatecznie te pieniadze motywuja nauczycieli do pracy

bo w dzisiejszych czasach rodzice maja tak malo czasu dla swoich dzieci ze zostawiaja ich wychowanie szkole ci niestety konczy sie tragicznie
Profil
PW Email Cytuj
Uszatek
Wysłany: Czw Mar 03, 2005 16:01     



Dołączył: 19 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Aniuś, nie chodziło mi o to żeby każdy nauczyciel wypatrywał usilnie talentów, tylko żeby szkoła ogólnie jako instytucja była w stanie umożliwić uczniom zainteresowanym (nie koniecznie wybitnie zdolnym) rozwijanie swoich pasji przez różne sensowne koła, fakultety, spotkania (np. z ludÄ?mi z danej "branży") itd. Niestety do tego potrzebne są finanse i tego się nie przeskoczy, aczkolwiek np. w moim LO mimo niezłego finansowania były czasem absurdalne sytuacje. Przykładem podam taką, jaka mnie bezpośrednio dotyczyła. Było sobie kółko fizyczne, chodziło na nie 10 osób (z 30 osobowego matfizu). Powiecie, że dużo. Otóż nie. Na kółko 2 razy przyszedł vicedyr (nota bene matematyk, wiec chyba powinno mu jakoś zależeć na rozwoju matmy/fizy), który stwierdził, że wymaga się 12 osób żeby koło istniało. Ponieważ 12 != 10 koło zostało zamknięte definitywnie. Właśnie takich rzeczy w szkole wg mnie raczej nie powinno być.
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008