Poprzedni temat «» Następny temat
Beksiński.... (i inni )
Autor Wiadomość
Dim
Wysłany: Sro Lut 23, 2005 22:00   Beksiński.... (i inni )  



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
Zdzisław Beksiński zamordowany
Na ciele zamordowanego w nocy z poniedziałku na wtorek Zdzisława Beksińskiego stwierdzono kilkanaście ran kłutych - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski.
Wiele wskazuje na to, że rany zostały zadane nożem - dowiedziała się PAP ze Ä?ródeł policyjnych.
Ciało malarza znalazła przed północą w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie rodzina, zaniepokojona, że Beksiński nie odbiera telefonu. Według policji, w mieszkaniu był porządek, nic nie wskazuje na charakter rabunkowy zbrodni. Komendant stołeczny policji powołał do zbadania tej sprawy specjalną grupę, składającą się z funkcjonariuszy z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.
Na razie nie ma żadnych danych co do sprawcy zabójstwa - poinformował we wtorek PAP szef Prokuratury Rejonowej Warszawa- Mokotów Zbigniew ŻelaÄ?nicki.
Dodał, że policjanci z prokuratorem przez całą noc dokonywali oględzin w mieszkaniu Beksińskiego. Zapowiedział, że jeszcze we wtorek prokuratura podejmie śledztwo; m.in. zostanie zarządzona sekcja zwłok. "Obecnie gromadzona jest dokumentacja" - powiedział prokurator."

Ta wiadomość wstrząsnela mną tak amo jak tysiącami innych osob, w szczegolnosci ze jestem pełna podziwudla sztuki pana Zdzisława...
Najgorsze jest że musiał to zrobić ktoś znajomy bo Beksiński miał "hopla" na punkcie bezpieczenstwa. Nie wpuszczał do domu nieznajomych osob, mial zabiezpieczenia...
Ludzie maja rozne domysl... nie wyklucza sie "samobostwa na zlecenie"... "moze nie mial dosc sily by zrobic to samemu i zaangazaowal w to kogos"... "a moze sam to zrobil"... szczerze mowiac jakos nie wierze w te domysly... nie wierze ze moglbyc sam dla siebie tak brytalny...
Nasuwa sie ptanie co skłoniło kogos do popełnienia takiej zbrodni..? czym zawinił sobie artysta?....
Moze na te pytania juz wkrotce uslysze odpowiedz ale to nam go juz nie zwroci.. pozostanie jedynie jakis slad w sercu, pamiec, plakaty, ulubuone obrazy, czy strona internetowa...

A skoro juz zaczelam o takiej sztuce.. co wy o tm myslicie.. tragiczna smierc tego jakze wspanialego dla mnie artysty ma dla was jakies znaczenie/ co sadzicie i jego tworczosci? a moze macie jakis innych ulubionych malarzy, rzeÄ?biarzy ktorzy w jakis szczegolny sposob wkradli sie w wasze serca??
Profil
PW Email www Cytuj
luciddreamer 
Wysłany: Sro Lut 23, 2005 22:19     



Imię: Tomek
Dołączył: 24 Sie 2004
Skąd: z pieknej krainy
lubie :) ale jego syn byl jeszcze bardziej zakrecony. Zreszta Dim, widze ze mamy podobne upodobania :D
Profil
PW Email www Cytuj
Dim
Wysłany: Pią Lut 25, 2005 09:17     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
No jak widac tylko my mamy takie upodobania.. :P chyba reszta nie wie o kim mowa albo zwyczajnie nie lubia takiego rodzaju sztuki :P
A co do Tomasza... h t t p;//wiadomosci.gazeta, p l/wiadomosci/1,53600,65659.html
ciekawy reportaz :)
Profil
PW Email www Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Lut 25, 2005 20:48     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
dzis slyszalem o tym w radiu, kogos tam podejrzanego maja, ale nie pamietam dokladnie o kim mowa szla ale byl to bliski znajomy tego artysty
Profil
PW Email Cytuj
Dim
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 16:41     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
tak... podejrzany sie przyznal... jest nim 19-letni syn przjaciela Beksińskiego i jego 16-letni kuzyn czy kolega.. ( juz nie pamietam ) przyznali sie do win grozi im dozywocie... powodem morderstwa bylo to ze artysta nie chcial im pozyczc pieniedzy... przynajmniej tammowili w tvn :? niech gnija w pudle do konca zycia.. zycze im tego :?
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 00:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Jednak zamordowali Go dla pieniędzy... [ ' ]
chłopak, którego znał od dawna...
co za bezsens :cry:

przerażające jest to, że są ludzie którzy o skrzywdzeniu drugiego człowieka myślą tak poprostu, jak my myślimy, że dziś będzie trzeba umyć naczynia, bez żadnych wyrzutów sumienia, bez chwili zastanowienia :cry:
Czy w takiej sytuacji mamy szansę obrony, czy jest jakiś sposób żeby trafić do umysłu takiego człowieka, żeby tego nie zrobił
Zawsze wierzę w przewagę umysłu nad siłą fizyczną, ale są sytuacje które mnie przerastają

Obrazy Beksińskiego są niesamowite, takie przejmujace i pelne niepokoju, ale zarazem piękne :)
Profil
PW Email Cytuj
Dim
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 10:27     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
Ciesze sie ze nie tylko ja dostrzegam ich piekno :)
To jest najlepszy przyklad na to ze nie mozna ufac ludziom i czuc sie wsrod nich bezpiecznie :(
Profil
PW Email www Cytuj
luciddreamer 
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 13:09     



Imię: Tomek
Dołączył: 24 Sie 2004
Skąd: z pieknej krainy
ja generalnie ufam ludziom, natomiast nie wszystkim ;-) ale to co ci barbazyncy zrobili jest totalenie bezsensowne (przynajmniej dla mnie), zreszta nie wyobrazam sobie jak ktos moze odebrac zycie drugiemu czlowiekowi dla pieniedzy. Z zemsty, ze strachu.... to jest w stanie zrozumiec, ale dla kasy?
z drugiej strony, zobaczcie o ile podskocza ceny obrazow Beksinskiego, ktos na tym niezle zarobi :/
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 13:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Też uważam że prace besińskiego z czasem przez to jeszcze bardziej zyskają. Historia jest łaskawsza dla nieżyjących, a w szczególności tragicznie "nieżyjących" .
Profil
PW Email Cytuj
Dim
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 19:03     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
juz zyskały na cenie... na allegro kopie chodza od 200 - 1000 zł ... eh.. gdybym tylkomiała kase..
a dzien czy dwa dni po Jego smierci byla planowana aukcja jednego obrazu... bl poczatek aukcji jak o tym mowili i bylo juz 30 000 zł, nie wiem jaka była koncowa cena ale nie trudno sie domyslec ze o wiele wieksza...
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 00:28     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Obrazy Beksińskiego można było oglądać w Sanoku. Niestety nie miałam nigdy okazji się tam wybrac :(
Profil
PW Email Cytuj
Dim
Wysłany: Wto Mar 01, 2005 16:11     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
No ja niestety tez nie.. :(
Ale jesli kogos interesuje to w Katowicach jest wystawaLeonarda Da Vinci :) na to sie wybieram :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008