Poprzedni temat «» Następny temat
Kubanski lokal "Cuba Libre" w Gliwicach
Autor Wiadomość
John-Poul 
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 02:50   Kubanski lokal "Cuba Libre" w Gliwicach  


Dołączył: 07 Lip 2010
Własnie wróciłem z tego klubu ,dzisiaj było otwarcie...
Muszę przyznac że lokal wydaje się byc przeciętny i bardzo mało kubanski.Oto moje odczucia i spostrzeżenia po pobycie w tym klubie..
Na minus:
-Wystrój- nie przypomina mi wystrojem kubanskiej knajpy czy klubu...Bardzo skromnie,na scianach tylko pare obrazków nawiązujących do tego pięknego kraju i szczerze mówiąc jakby nie one to myslalbym że jestem w zwykłym piwniczanym barze gdzie puszczają muzyke latino...Czyli nie ma klimatu jak dla mnie.
Parkiet mały,skromniutkie oswietlenie.
Tak powinien wyglądac kubanski klub który oddaje charakter Kuby,klub jest we Wrocławiu może własciciele zechcą cos podpatrzyc jak przeczytaja ten wątek proszę: h t t p;//w w w casadelamusica, p l/

-Organizacja-widac było że lokal bym otwierany na szybko i organizacja troszke zawalila np.Brak menu w lokalu to jest niewyobrażalne że w takim lokalu nie ma nawet spisu rzeczy ktore możesz kupic
Do tego o godzinie 22 wciąż trwały prace remontowe na zewnątrz czyli zawieszanie szyldu przed wejsciem do lokalu przez paru ciemnoskórych panów;).Szczerze mowiąc jakby nie ci panowie to dalej bym nie wiedział gdzie sie ten klub znajduje....A można powiedziec że stałem 5 metrów od wejscia do lokalu.Ciężko trafic gdyz drzwi wejsciowe do tego klubu znajdują się w bramie wjazdowej do kamienicy,zero oznakowania.
-Obsługa-Dawno nie widziałem tak anemicznych barmanów.Trzy osoby przy barku a na swoje zamowienie czekają 10 minut.naprawdę ruszają się jakby mieli ręce z żelaza. ;) Drinki cienkie tam piłem
"Mojito"-(utopili mi drinka za dużo wody dolali i to w dodatku nie gazowanej)
"Cuba Libre" może byc ale więcej limonki by sie przydało...
Drinki są podawane bez dekoracji..
DJ.- nie odezwał sie ani razu przez 3 godz.które tam spedziłem takze cisza i zaro jakiegos zainteresowania ludzmi którzy tam przyszli na te otwarcie..
To tyle minusików ode mnie.Teraz mile rzeczy..

Na plus:
-Ochrona-Kulturalna ,mili,grzeczni panowie .Nie dresy;) Wstęp od 21 prawie wszystkim sprawdzaja dowody.
-Muzyka-Super fajne latynowskie kawalki nogi same rwały się do tanca.
-Dużo wolnych i pieknych kobiet było w tym klubie 75% towarzystwa ;) -Cos dla panów
-Była też spora liczba kubanskich chłopaków(ciemnoskórzy) którzy dodawali brakujacego klimatu -Coś dla pań;) Szkoda ze nie było kubanskich dziewczyn dla odmiany...;)

Ogolnie chciałem powiedziec że cieszę się ze ktos wpadł na taki pomysł z otwarciem tekiego klubu w Gliwicach pomimo malych wad jakie są moim zdaniem .....Mozna powiedziec że ktos byl pierwszy ode mnie. Ja też mialem takie plany no ale cóz kto pierwszy ten lepszy a ja przynajmniej moge trochę teraz się wyżyc na forum..;)
Wiem ze łatwo jest wytykac błedy i mowic co było zle itp.ale to są moje spostrzezenia jak mówiłem i moze kiedys ktos je z kierownicwa klubu przeczyta i cos zmieni na lepsze...;)
Ja tak czy siak polecam to miejsce by przakonac się samemu jak tam jest, bo ile ludzi to tyle pogladów.. Oczywiscie od czasu do czasu tez napewno będę tam wpadał nie mowię nie..;)

To sie rozpisałem .. ;)
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 23:50     


Dołączyła: 04 Paź 2010
Drogi Johnie!
Najważniejsza jest konstruktywna krytyka a Ty właśnie taką tu zapodałeś, więc cieszę się niezmiernie. Jak powstaje coś nowego to wiadomo, że potyka się i miota z wieloma problemami i każda uwaga jest wskazana :-)
Osobiście widzę więcej plusów niż minusów w przeciwieństwie do Ciebie, ale być moze nie jestem stałą bywalczynią kubańskich lokali, dlatego nie mam punktu odniesienia :-)
Żałuj jednak, że nie byłeś tam dzisiaj!
W piątek faktycznie było nieco chaotycznie, troszkę nerwowo i za mało uwagi poświęcono na uroczyste przywitanie i oficjalną otwarciową przemowę. Musimy jednak zrozumieć, że początki zawsze są trudne a fajne jest to, że powstał właśnie taki klub, jakiego wcześniej w Gliwicach nie było.
Można w nim uczyć się salsy od wspaniałych praktyków - kubańskich chłopaków i dziewczyn, którzy tańczą tak płynnie, oddani całkowicie w tańcu, że to porywa na parkiet ludzi młodych i starych :-)
Pozdrawiam i przyjdź koniecznie kiedyś na naukę salsy po 21szej - w poniedziałki na lekcje dla początkujących, we wtorki dla średnio zaawansowanych a w środy dla zaawansowanych :-)) Uwierz, jak poczujesz to całym sobą to brak obrazków na ścianach i za wolno obsługujący barman nie będzie Ci przeskadzał :-)
Jedno co muszą poprawić to neon reklamowy przy ulicy, bo jest nieczytelny i zaprosić więcej gliwiczan do wspaniałej zabawy :-))
M.
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 00:01     


Dołączyła: 04 Paź 2010
Aaa i jeszcze coś!
Piłam drinka Cuba Libre w piątek i był cudowny!
A dzisiaj moja kumpelka piła Mojito i też była pod wrażeniem. Wypicie chłodniutkiego drinka po lekcji salsy, merenge i jeszcze kilku innych egzotycznych tańców to piękna sprawa :-))

Ps. Na serio w piątek było więcej samotnych pań niż wolnych facetów? Jesteś mistrzem obserwacji zatem.
Profil
PW Email Cytuj
John-Poul 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 02:40     


Dołączył: 07 Lip 2010
M-M napisał/a:
Drogi Johnie!
Najważniejsza jest konstruktywna krytyka a Ty właśnie taką tu zapodałeś, więc cieszę się niezmiernie. Jak powstaje coś nowego to wiadomo, że potyka się i miota z wieloma problemami i każda uwaga jest wskazana :-)

-Nie ma za co;) Niech będą(bądzcie) "gotowi" na nastepne moje "wejscie" do klubu;)Ja rozumiem to że na początku zawsze są jakies niedociągniecia które nawet własciciel nie zobaczy. Po to są klienci i ich uwagi by mozna było cos zmienic, może na lepsze...

Osobiście widzę więcej plusów niż minusów w przeciwieństwie do Ciebie, ale być może nie jestem stałą bywalczynią kubańskich lokali, dlatego nie mam punktu odniesienia :-)

-Byc może ze ja widze wiecej minusów..No i mam nadzieję że zobacze kiedys więcej plusów;)Z tym odniesieniem masz troche racji, zwiedzało się kubanskie lokale i tych na Kubie i tych w Polsce.I nawet prowadziłem Salsoteki :cwaniak: że się tak pochwale i wszyscy dobrze się bawili :super: Ale wrócmy do tematu

Żałuj jednak, że nie byłeś tam dzisiaj!
W piątek faktycznie było nieco chaotycznie, troszkę nerwowo i za mało uwagi poświęcono na uroczyste przywitanie i oficjalną otwarciową przemowę. Musimy jednak zrozumieć, że początki zawsze są trudne a fajne jest to, że powstał właśnie taki klub, jakiego wcześniej w Gliwicach nie było.

-Nie wiem jak było w piątek ale otwarcie było w sobote z tego co wiem i ja byłem tam w sobote.Tez się ciesze ze powstał taki klub;)


Można w nim uczyć się salsy od wspaniałych praktyków - kubańskich chłopaków i dziewczyn, którzy tańczą tak płynnie, oddani całkowicie w tańcu, że to porywa na parkiet ludzi młodych i starych :-)

-Nie wątpie,też podziwiam ten naród za to własnie że mimo tago jakie mają trudnosci życiowe to taniec który przeżywają oddanie i całym sobą ,spiew i dobry humor zawsze będzie stawiany na pierwszych miejscach w ich życiu.


Pozdrawiam i przyjdź koniecznie kiedyś na naukę salsy po 21szej - w poniedziałki na lekcje dla początkujących, we wtorki dla średnio zaawansowanych a w środy dla zaawansowanych :-)) Uwierz, jak poczujesz to całym sobą to brak obrazków na ścianach i za wolno obsługujący barman nie będzie Ci przeskadzał :-)

- Po nauke może kiedys się wybiorę..czemu nie?I napewno będzie miło;)
Ale jak ide się odprężyc na drinka i płace za niego nie małe pieniadze to chiałbym dostac go odpowiedniego( jak nakazuja receptury) i byc w miare szybko obsłużony...Normalna rzecz..I poczuc trosze innego klimatu ,kubanskiego klimatu oczywiscie i byc moze z cygarem w ustach a nie wiem czy tam w ogóle mają...?

Jedno co muszą poprawić to neon reklamowy przy ulicy, bo jest nieczytelny i zaprosić więcej gliwiczan do wspaniałej zabawy :-))

- Jesli ty twierdzisz że jedna rzecz to neon wejsciowy to można się obawiac że tych gliwiczan może za dużo tam nie przyjdzie.
Ale życze jak najlepiej oby oby ;)
M.
Profil
PW Email Cytuj
John-Poul 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 02:46     


Dołączył: 07 Lip 2010
M-M napisał/a:
Aaa i jeszcze coś!
Piłam drinka Cuba Libre w piątek i był cudowny!
A dzisiaj moja kumpelka piła Mojito i też była pod wrażeniem. Wypicie chłodniutkiego drinka po lekcji salsy, merenge i jeszcze kilku innych egzotycznych tańców to piękna sprawa :-))

-Moze i był dobry....;)Kwestia gustu i podniebienia. Ale wiesz,jak człowiek jest zmęczony i chce mu sie pic to i "kronówki" sie napije ;)

Ps. Na serio w piątek było więcej samotnych pań niż wolnych facetów? Jesteś mistrzem obserwacji zatem.


-Ja byłem w sobote jak juz wczesniej napisałem i moim zdaniem było aż za dużo panienek które musiały same ze sobą tanczyc... :]
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 11:28     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
a gdzie w ogóle jest ten lokal?
Profil
PW Cytuj
Giwer 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 12:44     


Dołączył: 05 Paź 2010
Witam! Mam pytanie odnośnie kursów w Cuba Libre. Można o tym poczytać na jakiejś stronie? Kto prowadzi te zajęcia? Jaki jest koszt zajęć/karnetu? Ile trwają? (60, 75, 90 minut?) No i co to znaczy grupa "średnio zaawansowana" i "zaawansowana" tzn. ile ludzie w poszczególnych grupach tańczą?;) średnio zawansowana - to rok czy dwa? a zaawansowana powyżej? Czy w weekendy w tym klubie odbywają się normalne imprezy czy tylko latino? Jest jedna sala czy dwie?

Sory za dużo pytań, ale jestem zainteresowany tym klubem i nauką tańca tam :D
Pozdrawiam serdecznie ;)
Profil
PW Email www Cytuj
John-Poul 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 13:25     


Dołączył: 07 Lip 2010
Wieczorny napisał/a:
a gdzie w ogóle jest ten lokal?


44-100 GLIWICE GÓRNYCH WA?ÓW 26/ Województwo: ŚL?SKIE
Profil
PW Email Cytuj
John-Poul 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 13:28     


Dołączył: 07 Lip 2010
Giwer napisał/a:
Witam! Mam pytanie odnośnie kursów w Cuba Libre. Można o tym poczytać na jakiejś stronie? Kto prowadzi te zajęcia? Jaki jest koszt zajęć/karnetu? Ile trwają? (60, 75, 90 minut?) No i co to znaczy grupa "średnio zaawansowana" i "zaawansowana" tzn. ile ludzie w poszczególnych grupach tańczą?;) średnio zawansowana - to rok czy dwa? a zaawansowana powyżej? Czy w weekendy w tym klubie odbywają się normalne imprezy czy tylko latino? Jest jedna sala czy dwie?

Sory za dużo pytań, ale jestem zainteresowany tym klubem i nauką tańca tam :D
Pozdrawiam serdecznie ;)


-Jest tylko jedna mała salka,tyle co wiem w tym temacie..
Ostatnio zmieniony przez John-Poul Wto Paź 05, 2010 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
John-Poul 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 13:40     


Dołączył: 07 Lip 2010
John-Poul napisał/a:
Wieczorny napisał/a:
a gdzie w ogóle jest ten lokal?


44-100 GLIWICE GÓRNYCH WA?ÓW 26/ Województwo: ŚL?SKIE


Mapa h t t p;//mapy.google, p l/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Górnych+Wałów+30++Gliwice
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 18:29     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
To gdzies tam był Quasar?
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 22:02     


Dołączyła: 04 Paź 2010
Arex30 napisał/a:
To gdzies tam był Quasar?


Nie, to tam gdzie było WooDoo, czyli zaraz obok apteki - wejście w bramie, schodkami na dół. w pobliżu Quasara (który nadal istnieje). Wkrótce neon reklamowy nabierze ostrzejszej barwy i będzie bardziej widoczny od ulicy :-)
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 22:24     


Dołączyła: 04 Paź 2010
Giwer napisał/a:
Witam! Mam pytanie odnośnie kursów w Cuba Libre. Można o tym poczytać na jakiejś stronie? Kto prowadzi te zajęcia? Jaki jest koszt zajęć/karnetu? Ile trwają? (60, 75, 90 minut?) No i co to znaczy grupa "średnio zaawansowana" i "zaawansowana" tzn. ile ludzie w poszczególnych grupach tańczą?;) średnio zawansowana - to rok czy dwa? a zaawansowana powyżej? Czy w weekendy w tym klubie odbywają się normalne imprezy czy tylko latino? Jest jedna sala czy dwie?

Sory za dużo pytań, ale jestem zainteresowany tym klubem i nauką tańca tam :D
Pozdrawiam serdecznie ;)


Strona internetowa gliwickiego klubu jest w trakcie uzupełniania. Klub ma mieć podobny charakter, imprezy i kursy jak poznański, o którym możesz poczytać tutaj: h t t p;//cuba-libre, p l/ .
Gliwicka Cuba Libre dopiero rozpoczęła swoją działalność, więc wszystko jest w trakcie organizacji i pewnie dostosuje się do "naszych" potrzeb.
Zajęcia kursu salsy jak na razie (wczoraj) prowadzone były przez bardzo dobrego tancerza pochodzenia polsko-kubańskiego oraz przez kubańskiego 20to-kilku latka, który porusza się doskonale w rytmach salsy, merenge, bachata -obaj świetnie uczą i porywają! Było około 20tu osób.
Dzisiaj byłam tam przelotem, więc nie wiem na ile zorientowanych gliwiczan przyszło się pobujać. Jak już pisałam w innym poście - zajęcia salsy są ZA DARMO, mają zachęcić nas do częstego odwiedzania klubu, który dzięki nam nabierze wyjątkowego charakteru.
Dlatego nie ma na razie rozeznania co może oznaczać średniozaawansowana salsa lub zaawansowana. Po prostu przyjdź i sam ocenisz, gdzie się wkręcasz. Najlepiej z partnerką :-)
W weekendy jest muzyka mieszana, nie tylko salsa.
Do tańca jest jedna, nieduża sala z lustrem i dj-ką. W przedniej części, wzdłuż baru i przy parkiecie są kanapy. Co jakiś czas będzie grał zespół z kolumbijskim wokalistą, którego już wcześniej słyszałam w salsotece w Żorach i uważam, że jest bardzo dobry. Myślę, że niebawem sam zobaczysz wszystko co Cię interesuje na ich stronie lub przypadkiem ktoś wręczy Ci ulotke z dokładnymi informacjami :-)
W każdym razie ja będę tu zaglądała na forum tak często jak tylko pojawię się w CL :-) I napiszę wszystkie nowinki :-)

Pozdrawiam wszystkich!
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Paź 06, 2010 08:43     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
M-M, aaaa ok VooDoo kumam.
BTW Quasar zamkniety
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Sro Paź 06, 2010 10:17     


Dołączyła: 25 Lut 2010
M-M, bylas w przelocie bo rozumiem ze tam pracujesz?? swietna reklame robisz :) naprawde pisanie o tym lokalu super ci wychodzi :)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sro Paź 06, 2010 15:32     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
To przecież oczywiste :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 01:49     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
hehe dobre.
M-M, jako nieczęsta bywalczyni lokali kubańskich bardzo dużo wiesz o Cuba Libre. Drinka firmowego pewnie sama sobie zrobiłaś, dlatego był pyszny ;)
Taka dobra rada. Jak chcesz żeby temat został, lepiej już nic więcej tu nie pisz. Nie jesteśmy charytatywnym portalem, do reklamowania lokali :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 10:42     


Dołączyła: 04 Paź 2010
kisia napisał/a:
hehe dobre.
M-M, jako nieczęsta bywalczyni lokali kubańskich bardzo dużo wiesz o Cuba Libre. Drinka firmowego pewnie sama sobie zrobiłaś, dlatego był pyszny ;)
Taka dobra rada. Jak chcesz żeby temat został, lepiej już nic więcej tu nie pisz. Nie jesteśmy charytatywnym portalem, do reklamowania lokali :zdegustowany:



Hej Kisiu!

Nie pracuję w CL a jedynie byłam na uroczystym otwarciu w piątek, bo dostałam jedno z 50 zaproszeń. Było wtedy wiele osób, które dały początek temu klubowi, więc nietrudno było poznać nieco tajników co i jak. A drinkami częstowali nas za darmo. Tak bardzo mi się spodobało, że byłam tam z koleżankami w sobotę i na kursie podstawowym z salsy w poniedziałek :-)
Jeśli chodzi o mnie to zawsze bardzo chciałam uczyć się salsy. Miałam tego pecha, że trafiłam w Alhambrze na salsę, ale nowojorską a to nie to samo. Teraz zapisałam się na kurs salsy kubańaskiej w Copa Cabanie. Pierwsze zajęcia były we wtorek i prowadził je Hector Torres. Wszystko pięknie, tylko 110zł za 4 lekcje to dla mnie trochę sporo :-/
No i właśnie dlatego jestem tak pozytywnie nakręcona na ten lokal, o którym zaczął pisać JP :-)

Pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
danloop 
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 20:16     


Dołączył: 06 Wrz 2007
Skąd: z milenium
stronki jeszcze żadnej nie znalazłem, ale mógłby ktoś powiedziec jak jest z tym kursem salsy? Kiedy jest i czy faktycznie jest za darmo?
Profil
PW Email Cytuj
M-M 
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 23:36     


Dołączyła: 04 Paź 2010
danloop napisał/a:
stronki jeszcze żadnej nie znalazłem, ale mógłby ktoś powiedziec jak jest z tym kursem salsy? Kiedy jest i czy faktycznie jest za darmo?


?ukaszu :-)
Stronki też nie znalazłam.
Kurs jest, ale w powijakach, bo klub działa od 6 dni. Jednak od nas zależy czy zajęcia będą. Oni chcą prowadzić zajęcia w pon-wt-śr po 21szej. Tak, za darmo, w ramach imprezki salsowej jaka jest po zajęciach.
Ja będę w poniedziałek, bo dopiero się zaczęłam uczyć. Byłam w miniony pon w Cubie a we wtorek w Copa C.
Polecam, jest fajnie :-))

Pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008