Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwany sponsor
Autor Wiadomość
sebek 
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 20:27   Poszukiwany sponsor  

Witam, poszukuję sponsora który w jakiś sposób materialny wspomógłby dom dziecka. Chcę wystartować samochodem w rajdzie charytatywnym, wpisowe wynosi 500zł do tego trzeba doliczyć koszty paliwa, noclegu itd. Myślę że z kosztami paliwa byłbym w stanie sobie poradzić, nie mniej każda złotówka się przyda. W zamian udostępniam powierzchnię mojego samochodu (dostawczy) w celu obklejenia reklamą. Dodatkowo na pewno będą jakieś zdjęcia z wyprawy, które można by udostępnić w celu promocji sponsora. Impreza trwa około 10 dni a do przejechania jest około 4000km. Cel wyprawy -> Istambuł. Więcej informacji na PW/GG lub :

h t t p;//w w w zlombol, p l

Pozdrawiam Sebek.
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 20:31     

Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
sebek napisał/a:
w jakiś sposób materialny wspomógłby dom dziecka
który Dom Dziecka ? i w sumie ile kasy mniej więcej trzeba ?
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 20:55     

Sebek mi sie zdaje czy ty przed chwila dopiero prawo jazdy zdales?
i co dom dziecka bedzie mial za to..
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 21:02     

tutaj jest link na co dokładnie w tym roku idą pieniądze:

h t t p;//w w w zlombol, p l/node/27

co roku jest ten rajd organizowany i za każdym razem w inne miejsce oraz na inny cel

co do ilości pieniędzy:
-500zł minimum wpisowe (wiadomo im więcej tym lepiej, 500zł minimum bo po prostu nie ma sensu robienia setek teamów które wpłacą po np 10zł)
-paliwo-> spalanie auta na trasie około 12 litrów LPG/100km, z czego autostrady to będzie około 1200km zaledwie (zakładam że po drodze będą stacje z LPG, właściwie to wiem od ekip z innego forum które tam jeżdżą na wakacje latem że są), 4000km minimum czyli : 480litrów paliwa razy około 2,3zł -> około 1000zł (zakładam że na paliwo przeznaczę około 1500zł bo jeszcze benzyna w kanistrach będzie zabrana ze sobą)
- do tego dochodzi nocleg (póki co kosztów nie znam, w najgorszym razie mogę spać w aucie, miejsca jest dość (najprawdopodobniej moja załoga będzie się składała z 1 lub 2 osób, czyli ja lub ja i moja siostra)
- na pewno będą jakieś opłaty za drogi (zakładam około 200zł)
-jedzenie (część będzie brana z domu, coś trzeba będzie dokupić)
-butla z gazem do kuchenki polowej itp (zakładam około 100zł)
-zapasowy olej jakby się tak przytrafił jakiś wyciek (100zł)-najprawdopodobniej dostanę od pewnego ze sponsorów
-zapasowy płyn chłodniczy (100zł->20litrów)- kupione
-komplet 4 kół zapasowych (600zł)-kupione

każda złotówka jaka zostanie zostanie przekazana na cel akcji

co do samego przygotowania:

samochód ogólnie cały czas jeździ, brakuje wykończenia wnętrza no i ogólnie ogarnięcia go od strony "wizualnej" (trochę kable widać w kabinie, nie ma tapicerki tylko goła blacha, ale to nie ma znaczenia)

od strony mechanicznej co zostało do tej pory zrealizowane:
silnik- po generalnym przeglądzie, wymienieniu wszystkich uszczelnień, nowe sprzęgło itp
skrzynia biegów- poskładana nowa na nowych częściach
układ hamulcowy cały nowy
układ napędowy (mosty tylny) nowy, drugi pojedzie ze mną w częściach w zapasie (jakby się tak półoś ukręciła, nigdy nie wiadomo ;) )
dobry zestaw narzędzi + zakupiony komplet uszczelnień całego silnika w zapas (jestem w stanie rozebrać prawie cały silnik na postoju i go poskładać tak żeby jechał)

ogólnie: każda złotówka się liczy, podczas wyprawy w każdym mieście w jakim się znajdziemy będziemy kwestować, w zeszłym roku udało się zebrać około 44 tyś zł :)
Ostatnio zmieniony przez sebek Sro Maj 26, 2010 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Maj 26, 2010 21:03     

Nikaa napisał/a:
Sebek mi sie zdaje czy ty przed chwila dopiero prawo jazdy zdales?
i co dom dziecka bedzie mial za to..

zdałem ale na kolejną kategorię, ogólnie samochodami jeżdżę już od 5 lat, teraz przyszedł czas na większy kaliber, czyli Tiry ;)
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 10:12     

no to może jeszcze żeby nie straszyć, nie liczę, że jedna osoba/firma da mi tyle kasy, po prostu jeśli ktoś by się znalazł i chciał w jakiś sposób wspomóc byłoby super, w końcu złotówka do złotówki i się nazbiera ;) póki co mam odłożone 1000zł ale do września jeśli na wakacje nie znajdę pracy nie dam rady sam odłożyć jeszcze 2000zł :zawstydzony:
PW Email Cytuj
Odpowiedz do tematu