Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia - lustrzanka - jaka najlepsza??
Autor Wiadomość
bez_imiennaa 
  Wysłany: Sro Cze 23, 2010 18:44   Fotografia - lustrzanka - jaka najlepsza??  


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
Jaką lustrzankę byście polecili?
Proszę o uzasadnienie ;)

Z góry dziękuje ;))
Profil
PW Email Cytuj
archer81 
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 22:52     



Imię: Marta
Dołączyła: 05 Kwi 2009
Skąd: Centrum
a czy to musi być lustrzanka? kompakt nie wystarcza?
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 01:11     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
jeśli szukałbym lustrzanki to na pewno takiej która ma mechanizmy sterowania obiektywem wbudowane w aparacie, tak jak np Sony alfa, potem można w miarę tanio dokupić obiektywy, canon (chyba, nie pamietam na 100%) ma mechanizmy w obiektywach i potem taki obiektyw kosztuje maaasę pieniędzy ;)
Profil
PW Email Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 14:41     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
archer81 napisał/a:
a czy to musi być lustrzanka? kompakt nie wystarcza?


Pracowałam na kompakcie już długo, czas na coś lepszego ;)
..zastanawiałam się nad kupnem Nikona D5000. Może ktoś go posiada? Jakieś opinie? ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:12     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Osobiscie posiadam D60, wiem nie dorownoje powyzszemu, ale jak na przynajmniej amatorskie czeste strzelanie jest ok. Jedynie co to czasem drazni tylko 3 punkty fokusu, ale poza tym wszystko jest ladne i kilka opcji pomiaru matrycowego pozwala na wykonywanie zdjec, ktore daja naprawde pro efekty. Bawilem sie tez na tym aparacie z kilkoma roznymi obiektywami jak np fish eye, lub tez luneta (nie pamietam przyblizenia) i efekty jakby zupelnie innym aparacikiem sie robilo. Bateria tez na dlugo starcza, ale zawsze mozna miec druga zapasowa. spokojnie na jednym ladowaniu mozna zrobic w zaleznosci od osietlenia >500 zdjec.
Profil
PW Email www Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:41     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
Bawiłam się D60, tez całkiem fajny sprzęcik ;) Zastanawiałam się nad Nikonem D60, D5000, a D90.. ale D5000 najbardziej mi odpowiada funkcjonalnie i cenowo ;) do tego obiektyw Nikkor AF-S DX 18-105 mm i cacy ;D
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:51     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
bez_imiennaa, D60 nie jest juz w produkcji, tak samo jak D90 wiec te aparaciki jesli jeszcze znajdziesz w sklepie powinny byc w dobrej cenie. Jesli mialbym wybrac to bralbym D90, ktorym tez mialem okazje sie pobawic i od razu mowie ze 12 punktow fokus zmienia bardzo wiele i oczywiscie troche lepsza matryca. To wszystko jako amator fotografii zauwazylem jako uskutecznienei mojej zabawy. Nie pamietam co to dokladnie bylo D5000, ale jak sprawdze to moze cos dopisze, bo nie jestem pewny czy nim tez mialem okazje popstrykac.
Profil
PW Email www Cytuj
jan 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 20:15     



Dołączył: 07 Paź 2004
Skąd: Zatorze lub Trynek
bez_imiennaa napisał/a:

Pracowałam na kompakcie już długo, czas na coś lepszego ;)
..zastanawiałam się nad kupnem Nikona D5000. Może ktoś go posiada? Jakieś opinie? ;)


Twoje prace można gdzieś zobaczyć ?
Profil
PW Email Cytuj
archer81 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 21:39     



Imię: Marta
Dołączyła: 05 Kwi 2009
Skąd: Centrum
wszystko jest też zależne czy zamierzasz potem rozbudowywać sprzęt czy też nie ;)

chętnie pooglądam Twoje zdjęcia
Profil
PW Email www Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 21:52     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
E tam lepszym kompaktem też można zrobić w miare zdjęcia. Np ten co sprzedaje są tam linki do przykładowych zdjęć: h t t p;//w w w allegro, p l/item1087492657_canon_s3_is_super_zoom_12x_futeral_1gb_bcm.html

Obecnie przerzuciłem się na lustrzanke, niestety to już są niekończące się inwestycje
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 22:18     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
khaman napisał/a:
niestety to już są niekończące się inwestycje


Eee nie koniecznie, to kwestia tego czy tak bardzo chcesz cos wiecej, czy poprostu wystarcza Ci to co sam aparat robi.

Osobiscie do D60VX dokupilem statyw i to tylko z powodu jednej okazji, tak poza tym sam w sobie juz mi wystarcza i nic wiecej do niego mi nie potrzeba. Ladne portrety, bardzo fajne zdjecia roslinnosci, ladne krajoobrazy, a i lampa przy okazji nocy zupelnosci wystarcza do okazyjnych zdjec.
Chyba ze ktos tu proboje bawic sie w profesjonaliste i oczekuje od sprzetu wiecej i wiecej, no to wtedy mozna zrobic jak moj kolega co to zainwestowal pare tysiecy funtow i jeszcze mu brakowalo. Jedyne co bym dokupil tak zeby wzmocnim oswietlenie to rzeczywiscie troche lepsza lampe blyskowa, ale nie czuje az tak wielkiego braku.
Profil
PW Email www Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 22:27     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Ehhh nie moge edytowac znowu.
Wracajac do Twojego wyboru to sadze ze D5000 moze byc dobra opcja za niezle pieniadze, a bedzie to aparat miedzy D60 a D90, jednak jesli masz szanse szukalbym D90tki cos co zalegaloby na stanie.
bez_imiennaa, jesli chcesz moge Ci podeslac jakies zdjecia z D60tki to sobie ocenisz czy Ci sie spodobaja foty z reki amatora, a pewnie od pro mozna wycisnac wiecej. Daj znac na PW.
Mialem okazje robic zdjecia z D3, aparat niesamowity, wielki, ciezki, ale zarazem dosc latwy do utrzymania nawet w jednym reku i bardzo wygodny, a o specyfikacjach nie ma co mowic, bo pewnie idealny dla wiekszosci z nas, dla mnie nawet ponad to co potrzebowalbym.
Profil
PW Email www Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 17:13     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
Racja. D90 to sprzęt bardzo dobrej klasy.. ;) Jednak wydanie prawie 3,5 tys za niego to nie na moje możliwości ;) za D5000 wydam jakieś 2,7 tys i to jest w miarę ;) Zawsze z czasem można coś tam udoskonalić.. obiektywy, filtry i inne bajery..

Nie bierzcie mnie za profesjonalistę :P jestem zwykłą amatorką, choć nie ukrywam.. troszkę pojęcia się już mam o tym i o owym ;)
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 00:08     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
heh a ja się rozglądam za czymś pokroju alfy, ogólnie mało fotografuję a jak już fotografuję to głownie części samochodu, szukam czegoś na wyprawę we wrześniu bo pewnie będzie co podziwiać :]

co powiecie o alfie? może co jest porównywalnej klasy (ja niestety ale mam blade pojęcie o tym)

ogólnie coś na początek czym da się robić w miarę dobre zdjęcia (wiadomo duzo zależy od obiektywu)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 10:30     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
bez_imiennaa napisał/a:
Jednak wydanie prawie 3,5 tys za niego to nie na moje możliwości ;) za D5000 wydam jakieś 2,7 tys i to jest w miarę


Wez pod uwage ze ten aparat kupujesz zapewne na conajmniej 3 lata uzytkowania. 700zł roznicy na tym czasie to nic, niemal 20zl w skali miesiaca, a w zamian masz nieporownywalny sprzet, z ktorego napewno bedziesz zadowolona. Jesli oszczedzac to zglowa. Sadze ze lepiej poczekec te 2-3 miesiac i kupic cos lepszego niz potem czuc niedosyt, a napewno bedziesz go odczuwac jesli pasjonujesz sie fotografia nawet na tym amatorskim poziomie.
Profil
PW Email www Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 12:05     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
heh a ja się rozglądam za czymś pokroju alfy


Sony nie specjalizuje się w tworzeniu aparatów, więc odradzam. Lepiej wybierz firmę, która ma w tym kręgu lepsze możliwości ;) Osobiście polecam Nikona, Olympusa lub Canona ;)
Sony to 'marka' za która płacisz, ja wolę wydać kasę na lepszy sprzęt niż płacić za coś co nie ma znaczenia w fotografii ;)
Profil
PW Email Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 12:08     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
Wez pod uwage ze ten aparat kupujesz zapewne na conajmniej 3 lata uzytkowania


Tak czy siak sprzęt biorę na raty. Nie stać mnie na wyłożenie kasy od ręki ;)
Nie wiem.. większość namawia mnie na d90..
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 12:11     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
bez_imiennaa, bo wiekszosc w tym wypadku ma racje. Nawet jesli bierzesz na raty to mozesz uiscic jakas drobna wplate co Cie napewno odciazy, ale tym bardziej nie zastanawialbym sie nad roznica 700zl, bo naprawde nie warto, a odczujesz roznice.
Profil
PW Email www Cytuj
bez_imiennaa 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 13:01     


Imię: Bernadetta
Dołączyła: 25 Sie 2009
Skąd: Gliwice
Major, no mam teraz WIELKI dylemat.
Poczekam do 10tego do wypłaty i potem będę decydować ;P
Mam jeszcze trochę czasu by to przemyśleć ;)
Profil
PW Email Cytuj
jan 
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 16:22     



Dołączył: 07 Paź 2004
Skąd: Zatorze lub Trynek
archer81 napisał/a:

chętnie pooglądam Twoje zdjęcia


jak nie było tak i nie ma......
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008