Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na studia ?Co ma teraz przyszłosc i czym sie kierowaÄ
Autor Wiadomość
Major 
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 13:22     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Elektryka/ Elektrotechnika i wszystko związane z elektroniką i automatyką. Ten dział sie dopiero rozwija i nie widać żeby miał sie szybko zakończyć. W zasadzie rozwój tych kierunków jest nieunikniony.
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 18:40     

Major napisał/a:
automatyką.

automatyka i robotyka na polibudzie :)

wogole sie nie dawno dowiedzialem ze niby socjologia jest takim obleganym kierunkiem ;)
slyszalem tez ze jak nie wiesz co chcesz studiowac to idz na socjologie, i po 1 semstrze powiem szczerze... ze to prawda :P
Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 09:43     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Bzyki i jak Ci się podoba?
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 09:55     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
dla mnie to bez sensu:)
popracuj rok jak nie wiesz co robic i tyle;)
hehe
ja siebie widze w zasadzie w ekonomii i finansach:)) i to studiowalam:))

ew szkola;) ale raczej wychowanie wczesnoszkolne:)
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 00:37     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
a ja jestem na ekonomii- wszyscy mowili ze jest paskudna i nudna ale jak narazie mnie ciekawi i sie podoba <chodz dopiero 1 semestr za mna :P > jesli lubisz cyferki i matme to calkiem interesujacy kierunek- przynajmniej tak sadze ;)
Profil
PW Cytuj
Max 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 02:40     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
Cokolwiek nie bedziesz studiowal, wazne zebys mial pomysl co bedziesz robil PO studiach. Ja poszedlem na Wydzial Fizyki i Techniki Jadrowej na AGH. Po roku stwierdzilem ze to nie do konca to co chce w przyszlosci robic (zobaczylem jak wyglada praca naukowa i perspektywy w polsce i to byl kubel zimnej wody). Ze studiow nie zrezygnowalem, skonczylem (nawet z niezlym wynikiem) ale prawie od poczatku wiedzialem ze chce jednak pracowac w IT. I kazda wolna chwile, wakacje, ferie itp poswiecalem na ten temat. Po obronie pracy mgr zatrudnilem sie w firmie informatycznej. Ale mozna powiedziec ze to byl efekt wysilkow i wspolpracy rozpoczetej juz na drugim roku studiow. Jak mi ktos powie ze latwo jest znalezc dobra prace w IT to go wysmieje :super: Znam kujonow z roznych kierunkow ktorzy nieraz przez rok szukali pracy.
Wiec jesli nawet pojdziesz na studia ktore Cie interesuja, skonczysz je to z papierem w reku jestes ... nikim wyjatkowym. MGR (czasem INZ.) na papierze jakich sa miliony na swiecie. Zeby sie choc troche wyroznic to radze skonczyc RENOMOWANA uczelnie. Ale nawet wtedy, zawsze w kazdej firmie znajda sie dziesiatki osob ktore sa tak dobre jak Ty, albo i lepsze. Wazne jest zeby znalezc sie w odpowiednim miejscu i chwili zeby sie "wkrecic" i pozniej wykazac. Ale to nie przychodzi samo. Od pierwszego roku musisz wyznaczyc sobie cel, i konsekwentnie do niego isc. A kierunek ktory wybierzesz to tylko dodatek ktory albo to ulatwi albo nie bedzie mial na to wplywu (pozatym ze wyzsze wyksztalcenie zawsze sie oplaci miec).
Jedno co zawdzieczam swoim studiom to sposob myslenia i patrzenia na swiat. Po nich wiem ze zeby cokolwiek osiagnac trzeba ciezko zap.....lac i nie zamykac wyobrazni (i ambicji) w sztywne ramy. Dobre studia ksztaltuja czlowieka ale nigdy nie dadza pewnosci ze znajdziesz prace.
Ktos mi kiedys powiedzial ze studia to tylko dodatek do zycia. Wtedy majac co chwila na karku ciezkie egzaminy smialem sie z tych slow. Teraz wiem ze ta osoba miala w 100% racje.
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 07:49     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Śmieszy mnie że na Pilibudzie otworzyli Socjologię oraz Administrację , w moich oczach psuje to troszkę "wizję" uczelni technicznej :) Cikawe jakie mają przedmioty :)
Profil
PW Email www Cytuj
Max 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 15:21     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
trauti napisał/a:
No masz troche filozofii, psychologii i pedagogiki... A teraz ogólnie kazda prace jest trudno :wink: Potym kierunku mozesz pracówac w poradni rodzinnej itd ...


Hmm...bez wtykow w LPR, PiS lub rodzinie radia Maryja nie masz szans. Pozatym jakos mi dziwnie brzmi. Magister nauk o rodzinie. Ja bym sie nie pchal, nawet gdybym byl humanista.
Profil
PW Email Cytuj
kasia 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 11:36     


Dołączyła: 31 Gru 2005
Skąd: Gliwice
a ja własnie chce się wybrac na socjologie na polibudzie.Myślę że to całkiem dobry pomysł. Przeciez politechnika jest bardzo znana i ceniona wiec czemu by nowe kierunki mialy "zepsuć" wizerunek uczelni???
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 11:40     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
może dlatego że jest znana i ceniona jako uczelnia typowo technicza - powinna zatem taka pozostać koncentrując się na tym co wniej najlepsze zamiast zamieniać jakość w ilość.
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 13:27     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
może dlatego że jest znana i ceniona jako uczelnia typowo technicza

Dokładnie ;)
Tak samo w klasie mat-fiz, czy biol-chem nie wykreują z Ciebie dobrego humanisty ;)

Nie lepiej na UŚ ?:) Dobra uczelnia, dla humanistów :)

A socjologia to dobry kierunek. Na pewno przydatny jeśli chcesz zajmować się np: reklamą :)
Nie wiem gdzie jeszcze może się przydać :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 14:41     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
mechanikow brakuje
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 15:40     

co do socjologi na polibudzie to powiem tak ze to nie ma znaczenia ze uczelnia typowo techniczna, techiczne kierunki sa w gliwicach
ten wydzial w zabrzu to jest wydzial zarzadzania i organizacji, jesli chodzi o zakres przedmiotow itp itd to jest dokladnie to samo co na innych uczelniach wiec nie wiem w czym problem ze na polibudzie jest socjologia, przeciez nie bedzie was socjologi nauczal zaden inzynier budownictwa
wydzial ma wlasna wyspecializowana kadre i na pewno nie jest gorszej jakosci niz na innych uczelniach np na us :]
ja osobiscie uwazam ze to dobrze ze powstal przynajmniej jeden kierunek humanistyczny w odrebie naszego miasta, na boga przeciez nie wszyscy w gliwiach chca byc inzynierami, nie kazdy chce dymac na studia do katowic :]
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 19:37     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Zresztą racja ... teraz i tak trudno znaleźć prace. Czy to po UŚ czy po Pol Śl.
LoL :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 20:27     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Tak samo w klasie mat-fiz, czy biol-chem nie wykreują z Ciebie dobrego humanisty ;)

No, tutaj niestety nei będę się mógł z Tobą zgodzić ponieważ przykładem jest mój kolega, które pomimo tego, że jest uzdolniony medycznie i temu kierunkowi zamierza poświecić całe swoje życie, został jednym z lauretów konkursu na najlepszy wiersz (ogólnopolski). Ogólnie jest humanistycznie bardzo wykształcony. To jest tylko jeden z kilku znanych mnie przypadków i jeden z wielu istniejących na świecie. Podobnie jest tak, że człowiek będący w klasie humanistycznej może zostać w przyszłości dobrym inżynierem...
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 20:37     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Pisałem o "wykreowaniu", czyli ukierunkowaniu, ulepszeniu, a nie o zdolności jako zdolności, którą się zdobywa wraz z narodzinami...
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 20:54     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Bzyki napisał/a:
ja osobiscie uwazam ze to dobrze ze powstal przynajmniej jeden kierunek humanistyczny w odrebie naszego miasta, na boga przeciez nie wszyscy w gliwiach chca byc inzynierami, nie kazdy chce dymac na studia do katowic

noooo, pewnie - zgadzam się w stu procentach (szczególnie jak pomyślę że sama dymałam do tych Katowic). Ale chyba własnie dlatego miała powstać jako alternatywa dla tych "nieścisłowców" humanistyczna uczelnia tworzona przez samorząd na byłych terach kopalni Gliwice na Bojkowskiej.
Profil
PW Cytuj
Olaa 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 23:45     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
no powstala ale jak narazie to ekonomia tam jest.. w przyszlosci <najblizszej czyli pewnie od przyszlego roku akademickiego> ma byc wiecej przedmiotow humanistycznych
Profil
PW Cytuj
Lukasz 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 01:34     



Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: znienacka
Ma być chyba utworzony narazie jeden kierunek humanistyczny, którym ma być pedagogika.
Profil
PW Cytuj
dzierlatka 
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 08:01     


Dołączyła: 19 Lip 2011
Skąd: Gliwice
bardzo mało osób wie ,że w Zabrzu jest Wyższa Szkoła Jańskiego,ma bardzo ciekawe kierunki,podam link..zapoznajcie się z ich ofertą..warto


h t t p;//w w w zabrze.janski.edu, p l/
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008