Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na studia ?Co ma teraz przyszłosc i czym sie kierowaÄ
Autor Wiadomość
trauti 
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 22:50   Gdzie na studia ?Co ma teraz przyszłosc i czym sie kierowaÄ  



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Porsze o wasze propozycje, opinie oraz rekomendacje :wink:
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 06:11     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
kierunkow Ci od groma...:)

najpierw pytanie , siedzisz bardziej w humanistyce czy jestes umyslem scislym?

bo wiesz...ja Ci zaproponuje np prawo, a okaze sie , ze ty jestes wielkim artysta i Twoim powolaniem jest sztuka:))
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 12:56     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
pytanie bylo chyba w domysle o intratne zawody... dobrze zrozumialem??
jesli tak to jest pole do popisu zarowno dla humanistow jak i umyslow scislych...

jest napewno wieksze prawdopodobienstwo ze
bedzie Ci sie dobrze wiodlo w zawodach ogolnie poszukiwanych
ale musisz takze bacznie obserwowac sytuacje na rynku aby dostosowywac
sie i uelastyczniac na nowe potrzeby...

informatyk, robotyk, IT.... czyli napewno wszystkie zawody z grupy nowych technologii.
Jesli chodzi o zagadnienia bardziej humanistyczne to napewno prawnicy,
lekarze (choć to może mniej humanistyczny zawód ;) ), psychologowie,
osoby po filologii (szczególnie bardziej egzotyczne kierunki), szefowie kuchni,... itd
Oczywiscie w domysle uznaje ze Twoim przyszlym miejscem zatrudnienia
moze byc nie tylko Polska....

Jest także ogromne parcie na wykształcone kadry menadżerskie, szczególnie
z ukończonymi studiami podyplomowymi (np. MBA)...

co do reszty... nawet ludzie
z mniej poszukiwanym profilem wiedzy daja sobie czasami dobrze rade bo zycie
zmusza ich wlasnie do wiekszego samodoskonalenia...

najwiekszym wrogiem bedzie brak jakiegokolwiek wyksztalcenia, no chyba
ze chcesz zostac kims w typie polskiego biznesmena lub polityka :mg:

PS
smutna prawda jest taka ze w tym kraju rzadzi korupcja i znajmosci... :evil:
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 13:15     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
oSobiscie zastanawiam sie nad naukami o rodzinie w Opolu i pedagogiką na ¦ląskim lub tez w OPolu :) :wink:
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 13:17     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Przede wszystkim nalezy tez wziasc pod uwage fakt, ze jak ktos nie interesuje sie danym tematem to male jest prawdopodobienstwo, ze bedzie w tym dobry i osiagnie sukces ( w tym takze finansowy)

co do prawa to rynek nasycil sie prawnikami....
w grupie poszukiwanych sa wszelkie zawody zwiazane z rozwijajaca sie technologia, a wiec oprocz branzy IT obszar mechaniki precyzyjnej...tak tak:) dla faceta to gratka zwlaszcza kiedy nie jest humanista:)
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 13:24     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Wiesz wole miec takie wykształcenie i potem prace gdzie nie bede musial mówić :" znowu do tej głupiej pracy ;/ ", lecz cos z czego tez bede czerpał jakos satysfakcje :wink:
Profil
PW Email www Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 13:25     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
nauka o rodzinie...hmmm jakos nie wyglada to przyszlosciowo, ale moge sie mylic...
Profil
PW Cytuj
trauti 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 13:31     



Imię: Piotrek
Dołączył: 25 Paź 2004
Skąd: Gliwice
No masz troche filozofii, psychologii i pedagogiki... A teraz ogólnie kazda prace jest trudno :wink: Potym kierunku mozesz pracówac w poradni rodzinnej itd ...
Profil
PW Email www Cytuj
of 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 13:47     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
ANIUS napisał/a:
Przede wszystkim nalezy tez wziasc pod uwage fakt, ze jak ktos nie interesuje sie danym tematem to male jest prawdopodobienstwo, ze bedzie w tym dobry i osiagnie sukces ( w tym takze finansowy)


niestety nie zgodze sie z teza ze musimy robic to co lubimy (wolimy)... zycie uczy ze takie podejscie w naszych czasach daje mierne efekty...
nawet jesli bedziesz sie uczyl w kierunku ktory preferujesz a nie jest on poszukiwany
to i tak znajdziesz sie w patowej sytuacji... wiec musimy czasem rozgraniczyc to co lubimy robic od tego
czym sie zajmujemy aby miec "na chleb"... oczywiscie zycze wszystkim takiej zgodnosci :)
jesli mowimy o sukcesie w pracy to jego osiagniecie jest grubo bardziej uzaleznione od innych czynnikow niz nasza sklonnosc do wykonywanego zajecia... choc napewno tez to sie liczy

ANIUS napisał/a:

co do prawa to rynek nasycil sie prawnikami....
w grupie poszukiwanych sa wszelkie zawody zwiazane z rozwijajaca sie technologia, a wiec oprocz branzy IT obszar mechaniki precyzyjnej...tak tak:) dla faceta to gratka zwlaszcza kiedy nie jest humanista:)


rowniez smiem sie niezgodzic... na "prawniczym rynku" zaczynaja dominowac poprostu niezdrowe zasady...
prosze o uscislenie co rozumiesz pod pojeciem mechaniki precyzyjnej... z mechanika (glownie badania) mam wiele do czynienia zarowno w sferze teorii jak i praktyki
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 14:20     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
nie było w mojej wypowiedzi sformułowania,że musimy robić to co lubimy. nalezy to rozumieć, że aby zostać "wybitnym" specjalista w danej dziedzinie należy miec pozytywne nastawienie do tego co sie robi, wykonywac to z pasja, w niektorych zawodach to jest to nawet tzw powołanie

ja nie jestem specem w tematach technicznych, ale jestem przekonana, ze w dobie rozwijajacej sie technologii kierynki takie jak elektronika, elektrotechnika, automatyka przemysłowa to rozwiazania przyszlosciowe

a prawnik, jak sie umie ustawic (ma plecy na ten przyklad,albo jest b dobry) to chwała jemu...

jednak obecnie ryne jest nasycony prawnikami, za 10 lat moze sie to zmienic
wystarczy spojrzec na ogloszenia w prasie
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 18:26     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
ANIUS napisał/a:
nie było w mojej wypowiedzi sformułowania,że musimy robić to co lubimy. nalezy to rozumieć, że aby zostać "wybitnym" specjalista w danej dziedzinie należy miec pozytywne nastawienie do tego co sie robi, wykonywac to z pasja, w niektorych zawodach to jest to nawet tzw powołanie


oczywiscie jesli mowimy o specjalistach to zgodze sie... zaden "kujon" nie jest w stanie wykorzystywac
kreatywnie swojej wiedzy... pasjonaci to potrafia... jednak sukces nie jedno ma imie...
bywa z tym roznie... prawda jest taka ze oprocz lubienia tego co sie robi trzeba niejednokrotnie nie lubic
innych, a przynajmniej nie przejmowac sie tym, ze komus szkodzimy dazac do celu (rzeczonego sukcesu)...
znam ludzi ktorzy w potocznym rozumieniu odniesli sukces w pracy zawodowej nie do konca wiedzac co robia... nikt z Was nie spotkal sie z ludzmi ktorzy kombinuja na rozne sposoby aby dostac 200zł wiecej i ida do nich po "trupach" kolegow?? dochodza do pewnej granicy, sciezka sie zamyka i nowe pieniadze leza dopiero na stanowisku kierowniczym, co robic? padaja nowe "trupy".... itd itp... dla nich to jest droga sukcesu... czy dla nas tez? :roll:
reasumujac... nie trzeba czegos lubic aby odniesc w tym sukces... pasja i zamilowanie bedzie potrzebne kiedy zechcemy uzyskac rodzaj glebokiej samorealizacji...

mozemy oczywiscie zaczac teoretyzowac i dzielic sukcesy na te zyciowe oraz codzienne... ale jesli chodzi o cele dalekosiężne to NIKT nie jest w stanie objac calego spektrum mozliwych rozwiazac i jasno powiedziec jakie czynniki umozliwia realizacje takich wielkich zamierzen...

powiem wprost... jesli wszyscy krewni i znajomi królika (powiedzmy ze królikowi na imie: Prezes :lol: ) maja zrobic kariere, a sa wałkoniami wzietymi z ulicy to i tak osiaga sukces przed Toba nawet jesli bedziesz geniuszem w tym co robisz... smutna polska (i nie tylko) rzeczywistosc...

ANIUS napisał/a:
ja nie jestem specem w tematach technicznych, ale jestem przekonana, ze w dobie rozwijajacej sie technologii kierynki takie jak elektronika, elektrotechnika, automatyka przemysłowa to rozwiazania przyszlosciowe

a prawnik, jak sie umie ustawic (ma plecy na ten przyklad,albo jest b dobry) to chwała jemu...

jednak obecnie ryne jest nasycony prawnikami, za 10 lat moze sie to zmienic
wystarczy spojrzec na ogloszenia w prasie


co do techniki to postaram sie podazac Twoim sladem i poszukam czegos o mechanice precyzyjnej oraz przyszlosci w tej dziedzinie...

prawnicy... temat rzeka... to co napisalas pasuje do 90% zawodow w Polsce... nasycenie jest ogromne w wiekszosci dziedzin natomias cwaniactwo i kolesiostwo rozpanoszylo sie na tyle wsrod prawnikow ze nawet gdyby byla tam przepasc do zasypania przez nowy "narybek" to i tak bedzie ciezko na tym rynku
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 23:10     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Ja to albo na logistykę albo na politologię ;-)
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 07:30     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Ja na AWF albo na prawnika (Prawo) albo nie wiem :D
Profil
PW Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 08:17     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
a moze na Reklame do Tebu :wink:
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 09:11     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
frycek :P
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 09:21     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
zgadzam sie jak nabardziej z tym co mowisz, mianowicie "
jesli wszyscy krewni i znajomi królika (powiedzmy ze królikowi na imie: Prezes ) maja zrobic kariere, a sa wałkoniami wzietymi z ulicy to i tak osiaga sukces przed Toba nawet jesli bedziesz geniuszem w tym co robisz... smutna polska (i nie tylko) rzeczywistosc... "

i, ze wszedzie sa machloje i przekrety...
nie jestem az tak niedoswiadczona osoba na tym polu, troszke wiem jak wyglada rynek pracy

jednak caly czas uwazam, ze prawnik obecnie nie ma sie najlepiej:P

a co do tej nieszczesnej mechaniki precyzyjnej co sie uczepiles osfald
zaslyszane z magazynu praca w tvn 24:)
nie kaz mi pisac tu elaboratu o tym co to jest
skoro w tym siedzisz to sam dobrze wiesz
Profil
PW Cytuj
of 
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 12:16     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
a dlaczego nie?? napisz napisz... wielu moich studentow musi :lol: :wink:

a powaznie... niczego sie nie uczepilem... ciekawi mnie jedynie czy wiesz o czym
napisalas bo do mnie takie wiesci nie dotarly... bardziej interesuje mnie
samo pojecie mechaniki precyzyjnej... myslalem ze to troszke rozjasnisz
bo wiekszosci ludzi zapewne kojarzy sie z zegarmistrzem :)
w internecie to pojecie kojarzone jest glownie z producentami drobnych
przekładni, złączek, stelaży, jubilerstwem, optyką, biomedycyną...
i w takim rozumieniu rzeczywiscie kilka podgrup zastosowan mechaniki precyzyjknej
ma swietlana przyszlosc... nie mowiac juz o nanotechnologiach...
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 14:24     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
noooo wreszcie zaakceptowales maleńka częsć tego co stwierdzilam :D

...znowóż moi studenci nie precyzuja mechaniki precyzyjnej...., stad sie na tym nie znam...
a nie bede cytowac tekstów z internetu!
Ostatnio zmieniony przez ANIUS Wto Maj 10, 2005 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 15:47     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Cytat:
frycek

co :P
to przyszlosciowy kierunek ::)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 13:19     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Tak czy owak najbardziej przyszłościowym kierunkiem jest informatyka no i z pewnością na lekarzy zawsze będzie ogromne zapotrzebowanie.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008