Poprzedni temat «» Następny temat
Lodówka
Autor Wiadomość
alenda 
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 23:37   Lodówka  



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
Jak długo można trzymać jedzenie w lodówce. Bo zauważyłam, że ryba (wędzona) sprzed dwóch dni ma malutki śladzik pleśni!!!! :przestraszony: wyrzuciłam, ale teraz mi sie rzygać chce i mma zamiar dezynfekowac lodówkę. Brrr

Co robicie zeby nie śmierdziało z lodówki bo ja zbankrutuję na pochłaniaczach zapachu... No i co ile odmrażacie?
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 23:44     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ależ nie przesadzajmy...
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 23:48     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Heh no zgadzam się z przedmówcą ;) Ja nie rozmrażam lodówki bo ona robi to sama. Myję ją tylko co jakiś czas. Co jaki? Jak na to wpadnę :rotfl: A jak chcesz oszczędzić na pochłaniaczach to zainwestuj w torebkę sody oczyszczonej. Wysyp trochę na spodek albo miseczkę i wio do lodówki i niech sobie tam siedzi w charakterze odśmierdzacza. :)
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 12:51     


Dołączyła: 25 Lut 2010
przekroic jablko na pol i wstawic do lodowki.. oczywiscie co jakis czas wymieniac na nowe poloweczki jablka
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 15:42     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
alenda napisał/a:
Jak długo można trzymać jedzenie w lodówce.
aż samo nie wyjdzie ;) :rotfl:
alenda napisał/a:
Co robicie zeby nie śmierdziało z lodówki

moja babcia i mama i teściowa trzymaja gazete, ponoć papier z gazety ale tej takiej normalnej pochłania zapachy i faktycznie nie w sumie u nich z lodówek nie wydziela sie jakis intensywny zapach. Ja mam taką jakąś specjalną kulkę, nie wiem z czego i z jakiej firmy bo juz troche czasu leży. Nawet dobrze pochłania zapachy, no chyba że jest jakies danie z gotowanej kapusty w lodówce,to troche czuć.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 21:31     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
jeszcze pytanie gdzie tą rybę kupiłaś i ile ona już tam leżała ... mnie zwykły śledź wędzony wytrzymuje około 5 dni a potem to za zwyczaj dostaje resztę kot a kupuje się świeżego :)

a co do lodowek/lodówko zamrażarek, polecam te typu NO FROST ale zarówno lodówka jak i zamrażarka, moja nie była rozmrażana od momentu kupna czyli jakiś rok czasu, jedynie co to czasem bierze się szmatkę i przeciera z tego co się np wylało ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 21:36     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Sprawdz jaki stopien temperatury masz w lodowce i reguluj go wedlug zapelnienia jej. Mnie sie tez zdazalo ze jedzenie po dwoch dniach sie psulo, mialem problem z wedlinami, okazalo sie w tym przpadku ze zbyt slabo chlodzila przy zapelnieniu. Czyscic powinno sie co jakis czas bo zbieraja sie bakterie, od ktorych mozna dostac nieprzyjemnych chorb zoladka. Ale to musialby byc syf bardziej, w stylu zostawianie gnijacego zarcia w lodowce i nie czyszczenie polek gdy cos sie wywlecze na nie :)
Profil
PW Email www Cytuj
alenda 
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:21     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
nie no, życie w lodówce nie mam ;)

to była makrela, lezała tam 3 dni, miałam chłodzenie na 2, dałam na 3, zmierzę temp
Profil
PW Email www Cytuj
llaneta 
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 17:45     



Dołączyła: 26 Sie 2009
Skąd: ze św.ulicy
najbardziej odpowiednia temperatura w lodówce to od 0 do +4 stopni C
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 19:05     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
ja na szczęście nie mam tego problemu bo mam obieg powietrza w lodówce w środku, najlepiej to latem widać i słychać jak raz za kiedy załączy się wentylator przeganiający powietrze :)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 00:06     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Cytat:
najbardziej odpowiednia temperatura w lodówce to od 0 do +4 stopni C

O matko! Nie za zimno? Bez przesadyzmu...
sebek napisał/a:
ja na szczęście nie mam tego problemu bo mam obieg powietrza w lodówce w środku, najlepiej to latem widać i słychać jak raz za kiedy załączy się wentylator przeganiający powietrze :)

Albo i nie słychać :P Proponuję sprawdzić czy jest dobrze wypoziomowana - powinieneś mieć takie info w instrukcji. Faktycznie pomaga ;)
alenda napisał/a:
Jak długo można trzymać jedzenie w lodówce. Bo zauważyłam, że ryba (wędzona) sprzed dwóch dni ma malutki śladzik pleśni!!!! :przestraszony: wyrzuciłam, ale teraz mi sie rzygać chce i mma zamiar dezynfekowac lodówkę. Brrr

Co robicie zeby nie śmierdziało z lodówki bo ja zbankrutuję na pochłaniaczach zapachu... No i co ile odmrażacie?

Może po prostu trafiłaś na paskudną rybę? To się niestety czasami zdarza :kwasny:
Tak jak pisze sebek, przy zakupie/wymianie lodówki warto dołożyć i pomyśleć o NO FROST. Ale wtedy trzeba też dbać o właściwe wkładanie na miejsce i przykrywanie żywności. Wentylacja wysusza, ale od tego są odpowiednie półki/szuflady by jednak nie wysychało. Zero rozmrażania, zero zapaszku. No i jeszcze piwo mega schłodzone w kilka minut :zdrowko:
Ostatnio zmieniony przez kobi Wto Cze 15, 2010 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 23:16     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
kobi napisał/a:
O matko! Nie za zimno? Bez przesadyzmu..


Wedlug pewnych standardow zywieniowych i powszechnie sotosowany zgodnie z zaleceniami w kateringu taka termperatura jest najlepsza do utrzymania swiezosci produktow na dluzszy czas. W restauracjach na wystawach w takich warunkach jedzenie moze byc przetrzymywane okolo 4h aby mozna bylo je nazwac swiezym, po tym czasie odpowiednio do produktu mamy regulowana date przydatnosci do spozycia po otwarciu opakowania, lub poprostu widac/czuc czu cos jeszcze jest zdatne do uzytku :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008