Poprzedni temat «» Następny temat
Ktos z was wiaże przyszłosć z praca w policji
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 17:15     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ANIUS bez obrazy... ale przynajmniej Mariusz w cos wierzy... i za to go chwale, moze swiatopoglad o policji ma przebarwiony ale wierzy w to co mowi i co robi... a Ty zamiast zrozumiec jego marzenia to delikatnie gnoisz kazda jego wypowiedz... on broni policji jak Ty nauczycieli...
i wszystko jasne.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 18:23     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
on broni policji jak Ty nauczycieli...

jest mala roznica w bronieniu wykonywanego zawodu a zawodu ktory chce sie wykonywac

co by nie mowic to Mariusz niepracujac w Policji nic o niej nie wie,
ty tez lubisz wojskowe sprawy a zaloze sie ze cos tam wiesz ale wiecej nie wiesz, jak skonczysz te szkole to mozemy wtedy pogadac na powaznie o wojsku, poki co to mozemy sobie gdybac
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 19:55     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Aither... [b] takze bez obrazy

nie "gnoje" (takiego stwierdzenia uzylas) Mariusza, nie ganie za to, ze w cos wierzy (chyba zgubilas watek), przede wszystkim to on niestosownie sie do mnie odezwal i uwazam, ze broniac swoje zdanie moglby to robic grzeczniej, ja takze broniac swoje (np w kwestii nauczycieli) nikogo nie obrazam, a bynajmniej nie uzywam idiotycznych i niepowaznych tekstow. To jest jedna rzecz, a druga, jak slusznie zauwazyl frohike
frohike napisał/a:
co by nie mowic to Mariusz niepracujac w Policji nic o niej nie wie,

"cos " tam wie, co i baczniej sie interesujac moglabym wiedziec zagladajac regularnie na pewne strony internetowe to samo, ale mnie to nie interesuje :) dlatego uwazam, ze jego zaciekla obrona (broni sie "jak dziki" w pewnych kwestiach) jest conajmniej smieszna. Dlaczego? Dlatego,ze nie bedac w "mafii" nic o niej nie wiesz , nie wiesz jak faktycznie funkcjonuje, wiesz wszystko tylko z opowiadan, albo z nazwijmy to "faktow", ktore ona pozwala przepuszczac, bo chce zeby ludzie o nich wiedzieli, albo w nie wierzyli, a nie koniecznie tak musi byc. Kazda firma, czy organizacja musi jakos dbac o swoj image, wyglad zewnetrzny a i od teho ma horde specjalistow od kreowania wizerunku, dlatego nawet jak sa w niej "wtopy" i inne takie, nie pozwola oni by swiat sie o tym dowiedzial. Bo albo padnie albo wiara w nia podupadnie. Policja "zbankrutowac" nie moze, ale na wizerunku stracic moze i to wiele. I takze wiele juz stracila.
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 20:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
frohike czasem o zawodzie ktory chce sie wykonywac wie sie wiecej niz sie go wykonuje... ja nie mowie ze wiem wszystko o wojsku bo nie iwem nic prawie...

ANIUS radze przyjrzec sie wszystkim wypowiedziom odnosnie rozmowy z Mariuszem... nie trzeba zle sie wyrazac ale kazdy argument jaki on poda Ty od razu rownasz z ziemia... uwazam ze oboje naskakujecie sobie do gardel... ale w niektorych przypadkach mam wrazenie ze po porstu przesadzasz...
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 21:46     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
ze po porstu przesadzasz

ja mam wrazenie ze kilka osob na forum przesadza z swoja wolnoscia slowa i stara sie je za wszelka sile wpoic innym
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 21:49     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
frohike forum po to jest... ale nie po to aby dolowac czlowieka za kazde slowo... wybacz ae w tym konflikcie staje po stronie Mariusza.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 23:00     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
Mariusz, a Ty już pracujesz w tej policji czy nie, bo chyba się trochę zgubiłam... a jak tak to stanęło na kryminalnym czy na drogówce?

Nie, jeszcze nie ;) Jestem dopiero w drugiej klasie Liceum Ogólnokształcącego ;) Jeszcze kilka kroków do Policji mam ... ;)
A rozmawiamy tu o każdym wydziale i każdej sekcji ;)
ANIUS napisał/a:
zacznijmy od tonu Twojej wypowiedzi. Forum jest miejscem wymiany pogladow, gdzie kazdy pisze to co uwaza nie obrazajac innych uczestnikow:) Troszke sie pogubiles w tonie zauwazylam, wymiar kulturalny Twoich wypowiedzi zaczyna sie znizac.

Jestem nadal spokojny, tylko poważny, bo nie dam sobie kpić z takiej instytucji jaką jest Policja.
ANIUS napisał/a:
W jakim Ty swiecie zyjesz? Wyidealizowanej Policji?

Powiedziałbym, że w Matrixie, ale bądźmy poważni. Ja w porównaniu do Ciebie widzę jeszcze jakieś nadzieje na odzyskanie dobrego imienia Policji oraz widzę plusy w pracy naszym policjantów. Szczególnie ze śląska, bo to oni są najskuteczniejsi w całej Polsce.
Co do "Faktu". Przypadkowo zauważyłem w autobusie fragment gazety z nagłówkiem w stylu:"Kolejna wpadka POLICJI". Coś w tym stylu. Postanowiłem poczytać co to za kolejna "super" akcja pismaków ...
Frohike napisał/a:
co by nie mowic to Mariusz niepracujac w Policji nic o niej nie wie

Pracować w Policji nie pracuje, ale dość dużo się nią interesuje. Dużo robie w tym kierunku. Jedyne czego nie moge się dowiedzieć od znajomych policjantów to planowanych akcji, czyli tajemnicy służbowej oraz informacji na temat prowadzonych śledztw. Za to moge pogadać z nimi na temat pracy, zobaczyć co mają w swoich miejscach pracy, zapytać o coś co mnie interesuje.
Zresztą ja zamiast siedzieć bezczynnie i np: marudzić na temat działań Policji i mówić o aferach wole jakoś pomóc, zorganizować coś ciekawego. Mówie tu i moim projekcie Patrolu Obywatelskiego przeniesionego na okres wrzesień - paźdzernik z kilku względów.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 23:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Mariusz hmm to mialo byc jakos teraz chyba nie ? jakies niedociagniecia sa ze zostalo przeniesione ?
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 14:13     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
No jest kilka niedociągnięć. Wrzesień-październik zaczną się kursy, szkolenia, a potem już ta właściwa sprawa :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 14:16     

Mariusz napisał/a:
Pracować w Policji nie pracuje, ale dość dużo się nią interesuje



Mariusz pilnie śledzę twoją osamotnioną obronę i walkę o dobre imię POLICJI,przed atakiem jak zwykle dociekliwych i bardzo doświadczonych,kryształowo uczciwych,forumowiczów.Nie ważne jak ta dyskusja się skończy,ważne,abyś swoje marzenia doprowadzil do ich ziszczenia... :) :) trzymam twoją stronę i szanuję twoj upór i konsekwencje w dzialaniu... :) :) :)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 14:22     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Mariusz hehehehe lepiej mi [i chyba nie tylko mi ] powiedz na jakiej zasadzie to bedzie wygladac? bo prawde mowiac troszke mnie to ciekawi :) patrole obywatelskie czyli co... mieszkancy beda sobie chodzili po ulicach i spisywali czy cos ? :zdziwko:

Piotrulek to jest nas dwoje juz :]
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 15:17     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
a ja Mariusza przestrzege, ze zbytnia zacietosc i "klapki na oczach" moga pozbawic obiektywnego pogladu... wiec bez fanatyzmu prosze bo takich ludzi mamy juz na peczki :) Policjant jak chyba wszyscy ludzie (albo i nawet bardziej) musi liczyc sie z innymi. Mariusz popieram Twoje marzenia :) Zycie i tak zapewne troszke Cie jeszcze ustawi. W kazdym razie zmierzasz w dobrym kierunku :)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 15:42     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ale to ludzie z klapkami na oczach czegos w zyciu dokonaja...
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 18:37     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
przewroca sie? ;)
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 19:11     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
Nie ważne jak ta dyskusja się skończy,ważne,abyś swoje marzenia doprowadzil do ich ziszczenia... :)

Po prostu robie to co lubie, to co mnie interesuje i nie poddaje się. Uparty jestem :)

Aither, a o moim projekcie opowiem Ci kiedy indziej, sam jeszcze nie wiem czego spodziewają się policjanci. Wszystko się ustali.
Tak czy inaczej trzeba powiedzieć, że to dobry pomysł, bo na ostatniej naradzie w sprawie bezpieczeństwa chyba w UM policjanci z Komisariatu I (bo to oni przejęli tą sprawę) pogratulowali tego pomysłu.

osfald napisał/a:
a ja Mariusza przestrzege, ze zbytnia zacietosc i "klapki na oczach" moga pozbawic obiektywnego pogladu...

Ja wiem, ja wiem :) Wiem, że Policja nie jest instytucją działającą wzorową. Zdarzają się wpadki i to całkiem pogrążające ... ale to tylko przez tą "wyższą" część policmajstrów. Ich należy bezwzględnie karać za te przewinienia, ale jeszcze wcześniej złapać na gorącym uczynku i udowodnić ...
Miejmy nadzieje, że zmiany, które niedawno się dokonały będą na plus.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 00:44     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
osfald dopna swego i ja w to wierze.

Mariusz jasne :) mi sie nie spieszy ale jakby co do pogadania jestem pierwsza :D
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 10:17     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
Aither napisał/a:
dopna swego i ja w to wierze.


nie zabieram Ci wiary :) mysle, ze nie zawsze cel uswieca srodki, a w zabawie z klapkami na oczach tak sie czesto dzieje... poza tym cel moze byc zludny... co jesli wejdziesz po trupach na szczyt, wyrzekajac sie wszystkiego, z goraca wiara w to co znajdziesz na gorze, a tam bedzie tylko pustka?
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 12:01     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
osfald coz ja wiem czego chce i wiem co mnie moze spotkac na szczycie... poswiecam na ten wg Ciebie "zludny" cel cale zycie, rodzine i przyjaciol... ale wiem jedno mi sie uda zrobic to co chce... wiem na co mnie stac i jakie mam predyspozycje do takiej czy nie innej "pracy", nie wiem moze dla Ciebie zostac doktorkiem to jest spelnienie marzen ale ja oczekuje od siebie znacznie wiecej... tak samo jak Mariusz od policji i od swojej fascynacji :) a z tymi klapkami to niestety ale sie nie zgodze :) bo mozna robic jedno i byc w tym znakomitym... a nie setki rzeczy i z kazdej z nich, tylko uwazac ze sie robi dobrze i jest sie najlepszym :)
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 12:16     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Poświęcanie na swój cel (jaki wielki by on nie był) całego zycia, rodziny i przyjaciół to chyba nie jest najlepszy pomysł. Oczywiście - wymaganie od siebie i bycie dobrym w jakiejś dziedzinie jest jak najbardziej godne pochwały, ale podporządkowanie temu całego życia to chyba przesada. Po jakimś czasie może się okazać że cel został osiągniety ale nawet nie ma z kim się tym cieszyć bo nie ma się rodziny ani przyjaciów (przecież zostali poświęceni dla osiągnięcia celu). A co w przypadku, kiedy z upływem czasu zmieni się hierarchia wartości i cel, który teraz jest najważniejszy okaże się w przyszłości mniej ważny? Być w czymś znakomitym to chwalebne, ale być ograniczonym tylko do tego to chyba troszkę ryzykowne.
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 12:23     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dorotka od dziecka mnie wychowywano z haslem na ustach "najpierw obowiazki - potem przyjemnosc" jesli osiagne swoj cel zgodnie z planem to przyjemnoscia bedzie dla mnie rodzina przyjaciele i inne sprawy :) Ja na przyklad widze ze Mariusz chce byc tym policjantem i robi wszystko aby dojsc do tego celu... jaki nastolatek mysli w taki sposob jak on? Ma staly kontakt, ma zawsze informacje z pewnej reki i co najwazniejsze nie siedzi z rekami w spodniach tylko czynnie uczestniczy w tym zyciu "policyjnym" Za to poswiecenie [ a raczej dla niego to chyba przyjemnosc] to mam uznanie i klaniam sie do stop, ale jestem pewna [po krotkiej rozmowie z nim na spotkaniu], ze wie czego chce i najwaniejsze wie jak to osiagnac.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008